Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Взаємодія асистента педагога 
з іншими учасниками 
навчально-виховного процесу 
22 жовтня 2014 року, м.Київ 
Найда Ю.М., 
...
Командний підхід 
Компоненти: 
 Чітке бачення – чітке та погоджене усіма 
членами команди бачення майбутнього 
дитини. 
...
Рівні співпраці 
 Між педагогом і асистентом. 
 Між педагогом, асистентом і 
фахівцями, які є штатними 
працівниками зак...
Акценти у співпраці 
 Важливо, щоб усі педагогічні працівники - 
члени команди спільно визначали, 
обмінювались, реалізов...
Ефективне формування 
партнерських стосунків 
 Вироблення основних правил спільної роботи. 
 Спільне оцінювання потреб у...
Приклад 
спільного виконання плану уроку 
Учитель 
 Здійснення 
викладання та 
проведення уроків 
для всього класу, 
груп...
Робота з батьками 
Учитель 
 Проведення 
індивідуальних 
зустрічей 
з батьками 
з питань обговорення 
прогресу дітей. 
Ас...
Спільне виконання плану уроку 
 Викладання і підтримка. 
 Робота у великих та малих групах. 
 Паралельне викладання.
Типові завдання 
асистента педагога 
 Модифікація чи адаптація інструкцій/завдань 
для учнів з особливими потребами під 
...
Типові завдання 
асистента педагога 
Забезпечення індивідуальної 
підтримки в навчанні. 
Приклад 
 Психолог поінформував ...
Для того, щоб виростити дитину, 
потрібно ціле село. 
Народне прислів’я.
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Ю.М.Найда. Взаємодія асистента педагога з іншими учасниками навчально-виховного процесу в інклюзивному класі

1,500 views

Published on

Ю.М.Найда. Взаємодія асистента педагога з іншими учасниками навчально-виховного процесу в інклюзивному класі

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Ю.М.Найда. Взаємодія асистента педагога з іншими учасниками навчально-виховного процесу в інклюзивному класі

 1. 1. Взаємодія асистента педагога з іншими учасниками навчально-виховного процесу 22 жовтня 2014 року, м.Київ Найда Ю.М., викладач кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини
 2. 2. Командний підхід Компоненти:  Чітке бачення – чітке та погоджене усіма членами команди бачення майбутнього дитини.  Відданість ідеї спільної роботи – різні перспективи і здібності збільшують ефективність команди.  Взаємозалежність – визначення спільних цілей, розуміння й цінування унікальності внеску кожного з членів команди.  Спільна відповідальність – усі члени команди відповідають і звітуються за дії команди.
 3. 3. Рівні співпраці  Між педагогом і асистентом.  Між педагогом, асистентом і фахівцями, які є штатними працівниками закладу освіти.  Між всіма педагогами закладу освіти та зовнішніми спеціальними педагогами та іншими фахівцями.
 4. 4. Акценти у співпраці  Важливо, щоб усі педагогічні працівники - члени команди спільно визначали, обмінювались, реалізовували та оцінювали ідеї /практики викладання щодо конкретних учнів та класу в цілому на основі: - існуючих знань спеціального педагога про необхідні адаптації та модифікації відповідно до впливу порушень розвитку дитини на процес її навчання, - знань учителя про типову навчальну програму і типові методи навчання
 5. 5. Ефективне формування партнерських стосунків  Вироблення основних правил спільної роботи.  Спільне оцінювання потреб учнів.  Спільна розробка ІПР.  Спільне щотижневе планування уроків, пошук ресурсів.  Спільне виконання плану уроку.  Спільне оцінювання досягнень у виконанні ІПР.  Використання фізичного середовища “ зникнення стін ”.  Спільне звітування перед командою закладу та батьками.
 6. 6. Приклад спільного виконання плану уроку Учитель  Здійснення викладання та проведення уроків для всього класу, груп дітей та індивідуальна робота з окремими дітьми.  Надання необхідних матеріалів асистенту вчителя. Асистент  Детальніше пояснення елементів уроку тим учням, у яких виникають проблеми.  Робота з малими групами дітей або індивідуально з окремими дітьми.
 7. 7. Робота з батьками Учитель  Проведення індивідуальних зустрічей з батьками з питань обговорення прогресу дітей. Асистент  Участь у зустрічах з батьками, коли це відповідає ситуації. . Спільне: Обговорення інформації, отриманої від батьків. Дотримання конфіденційності.
 8. 8. Спільне виконання плану уроку  Викладання і підтримка.  Робота у великих та малих групах.  Паралельне викладання.
 9. 9. Типові завдання асистента педагога  Модифікація чи адаптація інструкцій/завдань для учнів з особливими потребами під керівництвом учителя. Приклад Асистент учителя надав інформацію про те, що учневі важко даються завдання, які виконуються в класі. На основі спостережень асистента вчитель здійснив додаткові заходи, встановив проблему і спільно з асистентом спланував види діяльності, щоб вони відповідали рівню розвитку та потребам цього учня.
 10. 10. Типові завдання асистента педагога Забезпечення індивідуальної підтримки в навчанні. Приклад  Психолог поінформував учителя, що одному з учнів важко пригадувати інформацію, яка надається лише в усній формі. Після отримання такого сигналу вчитель та асистент змінили спосіб подання матеріалу, намагаючись використовувати інші способи – візуальний та інші.
 11. 11. Для того, щоб виростити дитину, потрібно ціле село. Народне прислів’я.

×