SlideShare a Scribd company logo
1 of 14
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЯСЛА – САДОК № 11 УО
КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ЯБЛУНЬКА»

Склала:
вихователь ДНЗ №11 УО
м. Краматорськ, Донецька область, Україна
Скряга Наталія Олексіївна
Диференційне навчання (диференційний підхід у навчанні) це:
•створення різноманітних умов навчання для різних освітніх установ, груп, з
метою врахування особливостей їх контингенту;
•комплекс методичних, психологопедагогічних, організаційно-управлінських
заходів, що забезпечують навчання в гомогенних групах
Принцип диференційного навчання – положення, згідно з яким
педагогічний процес будується як диференційований.
У процесі диференційованого підходу педагог вивчає, аналізує, класифікує
різні якості особистості та їх проявів у дітей, виділяючи найбільш загальні,
типові риси, характерні для певної групи вихованців, і на цій основі визначає
стратегію своєї взаємодії з групою і конкретні завдання виховання, форми
включення дітей в загальну діяльність і колективні відносини.
При цьому дитина в меншій мірі відчуває себе об'єктом виховання, тому що
основний вплив педагога спрямований на групу в цілому, а не на нього.
Рівень навчально-пізнавальної активності дітей може істотно підвищитися
за умови диференційного підходу до змісту і конкретних завдань на
фронтальному занятті.
Протягом тривалого часу, доки зв'язна мова в дітей не розів'ється в
достатній ступені, на фронтальних заняттях використовуються тільки «прості»
види робіт: читання, розбір розповідей і казок, розглядання об'єктів, сюжетних
картинок, переказ коротких текстів і т.п.
Недоцільно на початку навчання жадати від дітей переказу об'ємних текстів,
складання оповідань-описів, придумування казок, розповідей і ін.
Колективне розучування віршів проводиться тільки тоді, коли більшість
дітей уже опанували правильну вимову.
Під час фронтальних занять дітям пропонуються ігри та вправи на
закріплення правильної вимови звуків, на розвиток процесів мислення,
використовуються завдання зростаючої складності.
Впроваджуються різні форми, методи, прийоми і засоби навчання, які
забезпечують достатній рівень підготовки вихованців.
Фронтальні заняття проводяться 1 раз в місяць. Вони мають чітко
визначену структуру, цікаві по змісту. Підбираються доступні дітям завдання.
До кожного завдання і гри підбирається відповідний демонстраційний,
наочний матеріал
На заняттях диференційного підходу ставляться наступні цілі:
•Розвиток і вдосконалення всіх сторін усного мовлення кожної дитини
(вимова, словник, граматична будова, зв'язна мова).
•Розвиток дрібної моторики рук.
•Формування передумов до учбової діяльності (розвиток уміння прийняти
учбову задачу і виконати її, уміння взаємодіяти з однолітками, а також
самоконтролю).
Диференціація на фронтальних заняттях з розвитку мовлення
відбувається за:
віковим складом (групи, вікові паралелі, різновікові групи);
по статі (чоловіча, жіноча);
по області інтересів (технічні, природничі, художні, соціальні, фізичні,
театральні і т.п);
за рівнем розумового розвитку (або за рівнем досягнення) (обдаровані
діти; діти, що входять до групи загального розвитку; діти, які потребують
підвищеної індивідуальної уваги (ЗПР); педагогічно запущені діти);
особистісно-психологічним типам (по типу мислення, акцентуації
характеру, темпераменту та ін);
Поділ дітей на групи може бути явним і неявним, склад міняється залежно
від поставленого завдання.
Заняття диференційного підходу мають певну структуру.
1. Вступна частина
Мета: зацікавити дітей майбутньою діяльністю.
Зразковий зміст. Вводиться певна мотивація. Вона може бути ігровою,
коли всі завдання об'єднані одним сюжетом.
2. Організаційна частина
Мета: сформулювати завдання, попередити можливі помилки,
ускладнення; запропонувати варіанти їх подолання і виправлення
(порівняти із зразком, звернутися по допомогу до однолітка або педагога і
т.п.); розподілити завдання між дітьми.
Зразковий зміст. Діти виконують завдання індивідуально, в парах,
підгрупами. Педагог нагадує правила взаємодії один з одним. Для
організації мовного спілкування в ході виконання завдань і дидактичних
ігор дітям пропонується узяти на себе певну роль.
3. Основна частина
Зразковий зміст. Діти виконують завдання. Педагог тримає у полі зору всіх,
спостерігає за ходом спілкування і виконання завдань, при необхідності надає
допомоги.
4. Завершальна частина
Зразковий зміст. В кінці заняття педагог обов'язково підводить підсумок.
Досвід упровадження занять диференційного підходу показує, що необхідно
виконувати наступні умови:

• Знання педагогами особливостей мовного розвитку (і розвитку в цілому)
кожної дитини своєї групи.

•

Уміння аналізувати результати педагогічної діяльності (обстеження,
спостереження, фронтальні заняття) і планувати роботу по розвитку мовлення,
виходячи з одержаних даних.

• Наявність у дітей певного рівня розвитку самостійності і умінь взаємодіяти з
однолітком.
• Систематичне (а не епізодичне) проведення занять даного вигляду.
Крім того у навчальному процесі можуть застосовуватися ще такі види
диференціації:
•За здібностями.
• За відсутністю здібностей.
• За інтересами дітей.
•За талантами дітей.
•Диференціація за змістом (різних програм)
Способи диференційних завдань можна звести до таких:
- диференціація за ступенем складності завдань (це добір різноманітних
завдань, які можна класифікувати таким чином: завдання, що потребують
різної глибини узагальнення і висновків; завдання, розраховані на різний
рівень теоретичного обґрунтування роботи, що виконується; завдання
репродуктивного і творчого характеру )
- диференціація за ступенем самостійності дітей (всім дітям пропонуються
завдання однакової складності, але при цьому диференціюється міра допомоги
різним групам дітей. Зокрема, кількість інформації про хід розв'язання
допускається від найбільш повної до найстислішої)
-диференціація за обсягом (передбачає завдання однакового змісту, але
диференціюється або його обсяг, або час на його виконання. )
Поділ дітей на групи може бути явним і неявним, склад міняється залежно від
поставленого завдання.
«Позитивні і негативні сторони диференціації»
Позитивні сторони диференціації

Негативні сторони диференціації

По розумовому розвитку
1. З'явилася можливість використовувати
дальню зону розвитку.
2. У цих групах створюються рівні
стартові можливості за рівнем розвитку
дітей
3. Навчання будується з урахуванням
інтересу і здібностей дітей.
4. Використовуються різні методи і
прийоми
технології
педагогічного
процесу.

1. Результати діагностики бувають
помилкові, і діти потрапляють не в ту
групу. Проміжна діагностика дозволяє
перевести дитину в іншу групу в середині
року.
2. Заняття по підгрупах збільшили
регламентовану діяльність. За рахунок
цього зменшився час прогулянок.
3. Дітям слабкої підгрупи нема за ким
тягнутися.
4. Молодим педагогам важко планувати
заняття по підгрупах на одну і ту ж тему.
Позитивні сторони диференціації

Негативні сторони диференціації

За статевою ознакою
1.
2.
3.

Відбувається розвиток якостей,
притаманних своїй статі.
Відбувається
підготовка
до
соціального життя.
Створюються
умови
для
формування почуття любові, яке
виховується тільки жінками.

1. Відсутність вихователів чоловічої статі
для організації педагогічної діяльності.
2. Вихователі – жінки не здатні
правильно
навчати
хлопчиків:
навчальний
матеріал
ними
«розжовується», а хлопчикам треба
створювати ситуацію пошуку.
3. Відсутність чоловіка як прикладу для
наслідування.
Позитивні сторони диференціації

Негативні сторони диференціації

За віковим складом
1. Об'єднання постійні.
1.
Не
враховується
така
вікова
2. Полегшує підготовку вихователя до особливість в дошкільному віці, як
півроку.
спільної діяльності.
2. У вихователя залишається менше часу
на індивідуальне навчання, коли група
одного віку.
3. У педпроцесі використовується
невеликий спектр методів і прийомів.
Використані джерела:
1. Наталя Гавриш «Сучасне заняття: Формальні, змістовні та структурні ознаки»
2.http://50ds.ru/psiholog/5950-organizatsiya-raboty-v-dou-po-razvitiyu-intellektualnykhsposobnostey-na-osnove-differentsirovannogo-podkhoda.h
3..http://laptevo.ucoz.ru/publ/administrativnaja/razvitie_lichnosti_cherez_individualizaciju
_i_differenciaciju_obuchenija/2-1-0-2
Развитие личности через индивидуализацию и дифференциацию обучения.
4. http://nashaucheba.ru/v60205/шпаргалка_по_дошкольной_педагогике?page=11
Организация обучения дошкольников
5. http://knowledge.allbest.ru/pedagogics/3c0b65625a3bc78b4c43a88421206d37_0.html
Диференційоване навчання

More Related Content

What's hot

кузбит досвід
кузбит досвідкузбит досвід
кузбит досвідkuzbytn
 
методичне об’єднання вчителів точних та природничих наук
методичне об’єднання вчителів точних та природничих наукметодичне об’єднання вчителів точних та природничих наук
методичне об’єднання вчителів точних та природничих наукНаталия Паровенко
 
06новікова
06новікова06новікова
06новіковаAndrey1977
 
форми виховної роботи в початковій школі
форми виховної роботи в початковій школіформи виховної роботи в початковій школі
форми виховної роботи в початковій школіСветлана Правдивая
 
Майстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мови
Майстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мовиМайстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мови
Майстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мови270479
 
Інтерактивні технології навчання у початкових класах
Інтерактивні технології навчання у початкових класахІнтерактивні технології навчання у початкових класах
Інтерактивні технології навчання у початкових класахtetana38
 
лекція №2 методи і форми виховання
лекція №2 методи і форми вихованнялекція №2 методи і форми виховання
лекція №2 методи і форми вихованняseredairyna
 
Інтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиціІнтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиціtetana38
 
01педагогічна рада презентація
01педагогічна рада презентація01педагогічна рада презентація
01педагогічна рада презентаціяAndrey1977
 
Системний моніторинг особистісного зростання дитини: практичні формули (...
Системний  моніторинг особистісного  зростання дитини:  практичні   формули (...Системний  моніторинг особистісного  зростання дитини:  практичні   формули (...
Системний моніторинг особистісного зростання дитини: практичні формули (...Aniram11
 
1 клас 19.03.2014р.
1 клас 19.03.2014р.1 клас 19.03.2014р.
1 клас 19.03.2014р.metodistinf
 
презентація директор
презентація директорпрезентація директор
презентація директор270479
 
методична лабораторія самоаналіз самопідготовки
методична лабораторія самоаналіз самопідготовкиметодична лабораторія самоаналіз самопідготовки
методична лабораторія самоаналіз самопідготовкиАнна Натяжко
 
1 Різновікові групи в дошкільному закладі
1 Різновікові групи в дошкільному закладі1 Різновікові групи в дошкільному закладі
1 Різновікові групи в дошкільному закладіМарина Вербицька
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)Ковпитська ЗОШ
 
об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів
об’єктивність  оцінювання навчальних досягнень учнівоб’єктивність  оцінювання навчальних досягнень учнів
об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнівnelya3001
 

What's hot (20)

кузбит досвід
кузбит досвідкузбит досвід
кузбит досвід
 
методичне об’єднання вчителів точних та природничих наук
методичне об’єднання вчителів точних та природничих наукметодичне об’єднання вчителів точних та природничих наук
методичне об’єднання вчителів точних та природничих наук
 
06новікова
06новікова06новікова
06новікова
 
форми виховної роботи в початковій школі
форми виховної роботи в початковій школіформи виховної роботи в початковій школі
форми виховної роботи в початковій школі
 
Майстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мови
Майстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мовиМайстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мови
Майстерність і особистість.Особливості уроку іноземної мови
 
Інтерактивні технології навчання у початкових класах
Інтерактивні технології навчання у початкових класахІнтерактивні технології навчання у початкових класах
Інтерактивні технології навчання у початкових класах
 
лекція №2 методи і форми виховання
лекція №2 методи і форми вихованнялекція №2 методи і форми виховання
лекція №2 методи і форми виховання
 
Інтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиціІнтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиці
 
Консиліум 5-і класи
Консиліум 5-і класиКонсиліум 5-і класи
Консиліум 5-і класи
 
01педагогічна рада презентація
01педагогічна рада презентація01педагогічна рада презентація
01педагогічна рада презентація
 
Системний моніторинг особистісного зростання дитини: практичні формули (...
Системний  моніторинг особистісного  зростання дитини:  практичні   формули (...Системний  моніторинг особистісного  зростання дитини:  практичні   формули (...
Системний моніторинг особистісного зростання дитини: практичні формули (...
 
1 клас 19.03.2014р.
1 клас 19.03.2014р.1 клас 19.03.2014р.
1 клас 19.03.2014р.
 
виявлення та розвитку креативних
виявлення та розвитку креативнихвиявлення та розвитку креативних
виявлення та розвитку креативних
 
іпр моя
іпр мояіпр моя
іпр моя
 
презентація директор
презентація директорпрезентація директор
презентація директор
 
методична лабораторія самоаналіз самопідготовки
методична лабораторія самоаналіз самопідготовкиметодична лабораторія самоаналіз самопідготовки
методична лабораторія самоаналіз самопідготовки
 
1 Різновікові групи в дошкільному закладі
1 Різновікові групи в дошкільному закладі1 Різновікові групи в дошкільному закладі
1 Різновікові групи в дошкільному закладі
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
 
вікові особливості5 6клас
вікові особливості5 6класвікові особливості5 6клас
вікові особливості5 6клас
 
об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів
об’єктивність  оцінювання навчальних досягнень учнівоб’єктивність  оцінювання навчальних досягнень учнів
об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів
 

Viewers also liked

Prezentatsiya ivaschish kreativnist
Prezentatsiya ivaschish kreativnistPrezentatsiya ivaschish kreativnist
Prezentatsiya ivaschish kreativnistampyiam
 
Prezentatsiya ozimko z
Prezentatsiya ozimko zPrezentatsiya ozimko z
Prezentatsiya ozimko zampyiam
 
матемлото
матемлотоматемлото
матемлотоampyiam
 
Rozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_viku
Rozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_vikuRozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_viku
Rozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_vikuampyiam
 
формы взаимодействия с семьёй
формы взаимодействия с семьёйформы взаимодействия с семьёй
формы взаимодействия с семьёйlesjunia
 
презентация детского сада №10
презентация детского сада №10 презентация детского сада №10
презентация детского сада №10 tatiana19831977
 
презентация на методобєднання
презентация на методобєднання презентация на методобєднання
презентация на методобєднання Aniram11
 
педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...
педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...
педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...Наталья Шевченко
 
презентация работы детского сада искорка
презентация работы детского сада искоркапрезентация работы детского сада искорка
презентация работы детского сада искоркаВалерия Кулеш
 
презентация мдоу 142 по работе с родителями
презентация мдоу 142 по работе с родителямипрезентация мдоу 142 по работе с родителями
презентация мдоу 142 по работе с родителямиmdou_142
 

Viewers also liked (10)

Prezentatsiya ivaschish kreativnist
Prezentatsiya ivaschish kreativnistPrezentatsiya ivaschish kreativnist
Prezentatsiya ivaschish kreativnist
 
Prezentatsiya ozimko z
Prezentatsiya ozimko zPrezentatsiya ozimko z
Prezentatsiya ozimko z
 
матемлото
матемлотоматемлото
матемлото
 
Rozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_viku
Rozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_vikuRozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_viku
Rozvitok kreativnosti u_ditey_doshkilnogo_viku
 
формы взаимодействия с семьёй
формы взаимодействия с семьёйформы взаимодействия с семьёй
формы взаимодействия с семьёй
 
презентация детского сада №10
презентация детского сада №10 презентация детского сада №10
презентация детского сада №10
 
презентация на методобєднання
презентация на методобєднання презентация на методобєднання
презентация на методобєднання
 
педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...
педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...
педагогічна рада "пізнавальна діяльність дошкільників в процесі ознайомлення ...
 
презентация работы детского сада искорка
презентация работы детского сада искоркапрезентация работы детского сада искорка
презентация работы детского сада искорка
 
презентация мдоу 142 по работе с родителями
презентация мдоу 142 по работе с родителямипрезентация мдоу 142 по работе с родителями
презентация мдоу 142 по работе с родителями
 

Similar to види та способи диференц¦ац¦¬ з мовленн¦вого розвитку

евг2
евг2евг2
евг2evg_22
 
досвід черкун різновікова
досвід черкун різновіковадосвід черкун різновікова
досвід черкун різновіковаsansanych86
 
вимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Ppt
вимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Pptвимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Ppt
вимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.PptEkaterina Novikova
 
Робота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptx
Робота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptxРобота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptx
Робота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptxssuser7541ef1
 
тези доповіді зднвр
тези доповіді зднвртези доповіді зднвр
тези доповіді зднврopitnaa
 
Засідання круглого столу
Засідання круглого столуЗасідання круглого столу
Засідання круглого столуAlexandr Zhuk
 
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівникМетодичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівникМарія Ковальчук
 
Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...
Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...
Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...Вика Маковская
 
Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...
Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...
Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...270479
 
Моніторинг навчальних досягнень
Моніторинг навчальних досягненьМоніторинг навчальних досягнень
Моніторинг навчальних досягненьannalupekha
 
Планування виховної роботи класного керівника
Планування виховної роботи класного керівникаПланування виховної роботи класного керівника
Планування виховної роботи класного керівникаКовпитська ЗОШ
 
вимоги до сучасного уроку за м.поташником.
вимоги до сучасного уроку  за м.поташником.вимоги до сучасного уроку  за м.поташником.
вимоги до сучасного уроку за м.поташником.Tanya88882012
 
Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного віку
Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного вікуШляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного віку
Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного вікуAniram11
 
типи і структура уроків
типи і структура уроківтипи і структура уроків
типи і структура уроківSvetlanaLyashenko
 
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.Lyubow Bondar
 
формування життєвих компетентностей
формування життєвих компетентностейформування життєвих компетентностей
формування життєвих компетентностейЭлла Данилина
 

Similar to види та способи диференц¦ац¦¬ з мовленн¦вого розвитку (20)

3 l45
3 l453 l45
3 l45
 
евг2
евг2евг2
евг2
 
досвід черкун різновікова
досвід черкун різновіковадосвід черкун різновікова
досвід черкун різновікова
 
дефіренціація математики
дефіренціація математикидефіренціація математики
дефіренціація математики
 
вимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Ppt
вимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Pptвимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Ppt
вимоги+до+сучасного+уроку++за+м.поташником.Ppt
 
Робота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptx
Робота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptxРобота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptx
Робота вчителя – логопеда в умовах інклюзивної освіти.pptx
 
тези доповіді зднвр
тези доповіді зднвртези доповіді зднвр
тези доповіді зднвр
 
Засідання круглого столу
Засідання круглого столуЗасідання круглого столу
Засідання круглого столу
 
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівникМетодичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
Методичні рекомендації до циклу уроків з теми прислівник
 
Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...
Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...
Інноваційні методи навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності моло...
 
Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...
Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...
Реферат На тему: « Використання інтерактивних технологій на уроках в початков...
 
Моніторинг навчальних досягнень
Моніторинг навчальних досягненьМоніторинг навчальних досягнень
Моніторинг навчальних досягнень
 
Планування виховної роботи класного керівника
Планування виховної роботи класного керівникаПланування виховної роботи класного керівника
Планування виховної роботи класного керівника
 
вимоги до сучасного уроку за м.поташником.
вимоги до сучасного уроку  за м.поташником.вимоги до сучасного уроку  за м.поташником.
вимоги до сучасного уроку за м.поташником.
 
Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного віку
Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного вікуШляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного віку
Шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дитини дошкільного віку
 
І.Луценко, Ж.Гриневич. Індивідуальний навчальний план учня з особливими освіт...
І.Луценко, Ж.Гриневич. Індивідуальний навчальний план учня з особливими освіт...І.Луценко, Ж.Гриневич. Індивідуальний навчальний план учня з особливими освіт...
І.Луценко, Ж.Гриневич. Індивідуальний навчальний план учня з особливими освіт...
 
типи і структура уроків
типи і структура уроківтипи і структура уроків
типи і структура уроків
 
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
 
Освіта для сталого розвитку
Освіта для сталого розвиткуОсвіта для сталого розвитку
Освіта для сталого розвитку
 
формування життєвих компетентностей
формування життєвих компетентностейформування життєвих компетентностей
формування життєвих компетентностей
 

More from lesjunia

презентация музыкально озд. раб.
презентация музыкально  озд. раб.презентация музыкально  озд. раб.
презентация музыкально озд. раб.lesjunia
 
современные здоровьесберегающие технологии в педагогическом процессе доу
современные здоровьесберегающие  технологии в педагогическом процессе доусовременные здоровьесберегающие  технологии в педагогическом процессе доу
современные здоровьесберегающие технологии в педагогическом процессе доуlesjunia
 
презентация к конспекту занятия
презентация к конспекту занятияпрезентация к конспекту занятия
презентация к конспекту занятияlesjunia
 
презентация к итоговой беседе -23 февраля -
презентация к итоговой беседе   -23 февраля -презентация к итоговой беседе   -23 февраля -
презентация к итоговой беседе -23 февраля -lesjunia
 
род. соб. подготовка руки к письму
род. соб. подготовка руки к письмурод. соб. подготовка руки к письму
род. соб. подготовка руки к письмуlesjunia
 
нужная и важная вода
нужная и важная воданужная и важная вода
нужная и важная водаlesjunia
 
содружество заинтересованных
содружество заинтересованныхсодружество заинтересованных
содружество заинтересованныхlesjunia
 
мисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power point
мисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power pointмисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power point
мисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power pointlesjunia
 
формы работы по приобщению к чтению художественной литераттуры
формы работы по приобщению к чтению художественной литераттурыформы работы по приобщению к чтению художественной литераттуры
формы работы по приобщению к чтению художественной литераттурыlesjunia
 
масленица.Pptx
масленица.Pptxмасленица.Pptx
масленица.Pptxlesjunia
 
духовно нравственное воспитание детей в
духовно нравственное воспитание детей вдуховно нравственное воспитание детей в
духовно нравственное воспитание детей вlesjunia
 
группа подснежник
группа подснежникгруппа подснежник
группа подснежникlesjunia
 
группа подснежник
группа подснежникгруппа подснежник
группа подснежникlesjunia
 
открытое 23 января копия
открытое 23 января   копияоткрытое 23 января   копия
открытое 23 января копияlesjunia
 
консультация для родителей на тему
консультация для родителей на темуконсультация для родителей на тему
консультация для родителей на темуlesjunia
 
энергосбережение
энергосбережениеэнергосбережение
энергосбережениеlesjunia
 
презентация нетрадиционное физкультурное оборудование
презентация нетрадиционное физкультурное оборудованиепрезентация нетрадиционное физкультурное оборудование
презентация нетрадиционное физкультурное оборудованиеlesjunia
 
презентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointпрезентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointlesjunia
 
презентация проект по обж
презентация проект по обжпрезентация проект по обж
презентация проект по обжlesjunia
 
презентация оздоровление детей летом
презентация оздоровление детей летомпрезентация оздоровление детей летом
презентация оздоровление детей летомlesjunia
 

More from lesjunia (20)

презентация музыкально озд. раб.
презентация музыкально  озд. раб.презентация музыкально  озд. раб.
презентация музыкально озд. раб.
 
современные здоровьесберегающие технологии в педагогическом процессе доу
современные здоровьесберегающие  технологии в педагогическом процессе доусовременные здоровьесберегающие  технологии в педагогическом процессе доу
современные здоровьесберегающие технологии в педагогическом процессе доу
 
презентация к конспекту занятия
презентация к конспекту занятияпрезентация к конспекту занятия
презентация к конспекту занятия
 
презентация к итоговой беседе -23 февраля -
презентация к итоговой беседе   -23 февраля -презентация к итоговой беседе   -23 февраля -
презентация к итоговой беседе -23 февраля -
 
род. соб. подготовка руки к письму
род. соб. подготовка руки к письмурод. соб. подготовка руки к письму
род. соб. подготовка руки к письму
 
нужная и важная вода
нужная и важная воданужная и важная вода
нужная и важная вода
 
содружество заинтересованных
содружество заинтересованныхсодружество заинтересованных
содружество заинтересованных
 
мисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power point
мисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power pointмисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power point
мисс маленькая леди тахмазян с.а. презентация Microsoft power point
 
формы работы по приобщению к чтению художественной литераттуры
формы работы по приобщению к чтению художественной литераттурыформы работы по приобщению к чтению художественной литераттуры
формы работы по приобщению к чтению художественной литераттуры
 
масленица.Pptx
масленица.Pptxмасленица.Pptx
масленица.Pptx
 
духовно нравственное воспитание детей в
духовно нравственное воспитание детей вдуховно нравственное воспитание детей в
духовно нравственное воспитание детей в
 
группа подснежник
группа подснежникгруппа подснежник
группа подснежник
 
группа подснежник
группа подснежникгруппа подснежник
группа подснежник
 
открытое 23 января копия
открытое 23 января   копияоткрытое 23 января   копия
открытое 23 января копия
 
консультация для родителей на тему
консультация для родителей на темуконсультация для родителей на тему
консультация для родителей на тему
 
энергосбережение
энергосбережениеэнергосбережение
энергосбережение
 
презентация нетрадиционное физкультурное оборудование
презентация нетрадиционное физкультурное оборудованиепрезентация нетрадиционное физкультурное оборудование
презентация нетрадиционное физкультурное оборудование
 
презентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointпрезентация Microsoft power point
презентация Microsoft power point
 
презентация проект по обж
презентация проект по обжпрезентация проект по обж
презентация проект по обж
 
презентация оздоровление детей летом
презентация оздоровление детей летомпрезентация оздоровление детей летом
презентация оздоровление детей летом
 

Recently uploaded

Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 

Recently uploaded (6)

Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 

види та способи диференц¦ац¦¬ з мовленн¦вого розвитку

  • 1. УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЯСЛА – САДОК № 11 УО КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ЯБЛУНЬКА» Склала: вихователь ДНЗ №11 УО м. Краматорськ, Донецька область, Україна Скряга Наталія Олексіївна
  • 2. Диференційне навчання (диференційний підхід у навчанні) це: •створення різноманітних умов навчання для різних освітніх установ, груп, з метою врахування особливостей їх контингенту; •комплекс методичних, психологопедагогічних, організаційно-управлінських заходів, що забезпечують навчання в гомогенних групах Принцип диференційного навчання – положення, згідно з яким педагогічний процес будується як диференційований. У процесі диференційованого підходу педагог вивчає, аналізує, класифікує різні якості особистості та їх проявів у дітей, виділяючи найбільш загальні, типові риси, характерні для певної групи вихованців, і на цій основі визначає стратегію своєї взаємодії з групою і конкретні завдання виховання, форми включення дітей в загальну діяльність і колективні відносини. При цьому дитина в меншій мірі відчуває себе об'єктом виховання, тому що основний вплив педагога спрямований на групу в цілому, а не на нього.
  • 3. Рівень навчально-пізнавальної активності дітей може істотно підвищитися за умови диференційного підходу до змісту і конкретних завдань на фронтальному занятті. Протягом тривалого часу, доки зв'язна мова в дітей не розів'ється в достатній ступені, на фронтальних заняттях використовуються тільки «прості» види робіт: читання, розбір розповідей і казок, розглядання об'єктів, сюжетних картинок, переказ коротких текстів і т.п. Недоцільно на початку навчання жадати від дітей переказу об'ємних текстів, складання оповідань-описів, придумування казок, розповідей і ін. Колективне розучування віршів проводиться тільки тоді, коли більшість дітей уже опанували правильну вимову.
  • 4. Під час фронтальних занять дітям пропонуються ігри та вправи на закріплення правильної вимови звуків, на розвиток процесів мислення, використовуються завдання зростаючої складності. Впроваджуються різні форми, методи, прийоми і засоби навчання, які забезпечують достатній рівень підготовки вихованців. Фронтальні заняття проводяться 1 раз в місяць. Вони мають чітко визначену структуру, цікаві по змісту. Підбираються доступні дітям завдання. До кожного завдання і гри підбирається відповідний демонстраційний, наочний матеріал На заняттях диференційного підходу ставляться наступні цілі: •Розвиток і вдосконалення всіх сторін усного мовлення кожної дитини (вимова, словник, граматична будова, зв'язна мова). •Розвиток дрібної моторики рук. •Формування передумов до учбової діяльності (розвиток уміння прийняти учбову задачу і виконати її, уміння взаємодіяти з однолітками, а також самоконтролю).
  • 5. Диференціація на фронтальних заняттях з розвитку мовлення відбувається за: віковим складом (групи, вікові паралелі, різновікові групи); по статі (чоловіча, жіноча); по області інтересів (технічні, природничі, художні, соціальні, фізичні, театральні і т.п); за рівнем розумового розвитку (або за рівнем досягнення) (обдаровані діти; діти, що входять до групи загального розвитку; діти, які потребують підвищеної індивідуальної уваги (ЗПР); педагогічно запущені діти); особистісно-психологічним типам (по типу мислення, акцентуації характеру, темпераменту та ін); Поділ дітей на групи може бути явним і неявним, склад міняється залежно від поставленого завдання.
  • 6. Заняття диференційного підходу мають певну структуру. 1. Вступна частина Мета: зацікавити дітей майбутньою діяльністю. Зразковий зміст. Вводиться певна мотивація. Вона може бути ігровою, коли всі завдання об'єднані одним сюжетом. 2. Організаційна частина Мета: сформулювати завдання, попередити можливі помилки, ускладнення; запропонувати варіанти їх подолання і виправлення (порівняти із зразком, звернутися по допомогу до однолітка або педагога і т.п.); розподілити завдання між дітьми. Зразковий зміст. Діти виконують завдання індивідуально, в парах, підгрупами. Педагог нагадує правила взаємодії один з одним. Для організації мовного спілкування в ході виконання завдань і дидактичних ігор дітям пропонується узяти на себе певну роль.
  • 7. 3. Основна частина Зразковий зміст. Діти виконують завдання. Педагог тримає у полі зору всіх, спостерігає за ходом спілкування і виконання завдань, при необхідності надає допомоги. 4. Завершальна частина Зразковий зміст. В кінці заняття педагог обов'язково підводить підсумок.
  • 8. Досвід упровадження занять диференційного підходу показує, що необхідно виконувати наступні умови: • Знання педагогами особливостей мовного розвитку (і розвитку в цілому) кожної дитини своєї групи. • Уміння аналізувати результати педагогічної діяльності (обстеження, спостереження, фронтальні заняття) і планувати роботу по розвитку мовлення, виходячи з одержаних даних. • Наявність у дітей певного рівня розвитку самостійності і умінь взаємодіяти з однолітком. • Систематичне (а не епізодичне) проведення занять даного вигляду.
  • 9. Крім того у навчальному процесі можуть застосовуватися ще такі види диференціації: •За здібностями. • За відсутністю здібностей. • За інтересами дітей. •За талантами дітей. •Диференціація за змістом (різних програм)
  • 10. Способи диференційних завдань можна звести до таких: - диференціація за ступенем складності завдань (це добір різноманітних завдань, які можна класифікувати таким чином: завдання, що потребують різної глибини узагальнення і висновків; завдання, розраховані на різний рівень теоретичного обґрунтування роботи, що виконується; завдання репродуктивного і творчого характеру ) - диференціація за ступенем самостійності дітей (всім дітям пропонуються завдання однакової складності, але при цьому диференціюється міра допомоги різним групам дітей. Зокрема, кількість інформації про хід розв'язання допускається від найбільш повної до найстислішої) -диференціація за обсягом (передбачає завдання однакового змісту, але диференціюється або його обсяг, або час на його виконання. ) Поділ дітей на групи може бути явним і неявним, склад міняється залежно від поставленого завдання.
  • 11. «Позитивні і негативні сторони диференціації» Позитивні сторони диференціації Негативні сторони диференціації По розумовому розвитку 1. З'явилася можливість використовувати дальню зону розвитку. 2. У цих групах створюються рівні стартові можливості за рівнем розвитку дітей 3. Навчання будується з урахуванням інтересу і здібностей дітей. 4. Використовуються різні методи і прийоми технології педагогічного процесу. 1. Результати діагностики бувають помилкові, і діти потрапляють не в ту групу. Проміжна діагностика дозволяє перевести дитину в іншу групу в середині року. 2. Заняття по підгрупах збільшили регламентовану діяльність. За рахунок цього зменшився час прогулянок. 3. Дітям слабкої підгрупи нема за ким тягнутися. 4. Молодим педагогам важко планувати заняття по підгрупах на одну і ту ж тему.
  • 12. Позитивні сторони диференціації Негативні сторони диференціації За статевою ознакою 1. 2. 3. Відбувається розвиток якостей, притаманних своїй статі. Відбувається підготовка до соціального життя. Створюються умови для формування почуття любові, яке виховується тільки жінками. 1. Відсутність вихователів чоловічої статі для організації педагогічної діяльності. 2. Вихователі – жінки не здатні правильно навчати хлопчиків: навчальний матеріал ними «розжовується», а хлопчикам треба створювати ситуацію пошуку. 3. Відсутність чоловіка як прикладу для наслідування.
  • 13. Позитивні сторони диференціації Негативні сторони диференціації За віковим складом 1. Об'єднання постійні. 1. Не враховується така вікова 2. Полегшує підготовку вихователя до особливість в дошкільному віці, як півроку. спільної діяльності. 2. У вихователя залишається менше часу на індивідуальне навчання, коли група одного віку. 3. У педпроцесі використовується невеликий спектр методів і прийомів.
  • 14. Використані джерела: 1. Наталя Гавриш «Сучасне заняття: Формальні, змістовні та структурні ознаки» 2.http://50ds.ru/psiholog/5950-organizatsiya-raboty-v-dou-po-razvitiyu-intellektualnykhsposobnostey-na-osnove-differentsirovannogo-podkhoda.h 3..http://laptevo.ucoz.ru/publ/administrativnaja/razvitie_lichnosti_cherez_individualizaciju _i_differenciaciju_obuchenija/2-1-0-2 Развитие личности через индивидуализацию и дифференциацию обучения. 4. http://nashaucheba.ru/v60205/шпаргалка_по_дошкольной_педагогике?page=11 Организация обучения дошкольников 5. http://knowledge.allbest.ru/pedagogics/3c0b65625a3bc78b4c43a88421206d37_0.html Диференційоване навчання