Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Coteaching model nolan_ukr

Ad

Стратегії
співвикладання в
інклюзивних класах

Ad

Визначення співвикладання
Три C спільного викладання
“ Спільне викладання – це, коли двоє
вчителів спільно планують, спіль...

Ad

Для чого спільне викладання?
► Більше способів
розподіляти учнів на
групи
► Професійна підтримка
► Інша пара очей для того...

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Loading in …3
×

Check these out next

1 of 25 Ad
1 of 25 Ad

Coteaching model nolan_ukr

Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти
Without borders: sustaining and supporting inclusive education learning community
Цифровий продукт вироблено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Відображена точка зору може не співпадати з офіційною позицією уряду США
(с) Sergiy Sydoriv, 2020
(с) pysa4ka, 2020
(c) inclusion without borders, 2020
(с) Без кордонів: Розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти, 2020

Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти
Without borders: sustaining and supporting inclusive education learning community
Цифровий продукт вироблено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Відображена точка зору може не співпадати з офіційною позицією уряду США
(с) Sergiy Sydoriv, 2020
(с) pysa4ka, 2020
(c) inclusion without borders, 2020
(с) Без кордонів: Розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти, 2020

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (19)

More from Inclusive_Education_Community (20)

Advertisement

Coteaching model nolan_ukr

 1. 1. Стратегії співвикладання в інклюзивних класах
 2. 2. Визначення співвикладання Три C спільного викладання “ Спільне викладання – це, коли двоє вчителів спільно планують, спільно навчають і спільно оцінюють групу учнів з різними потребами в одному й тому ж загальноосвітньому класі. ”  Що означає спільно планувати?  Що означає спільно навчати?  Що означає спільно оцінювати?
 3. 3. Для чого спільне викладання? ► Більше способів розподіляти учнів на групи ► Професійна підтримка ► Інша пара очей для того, щоб спостерігати та допомагати вирішувати проблеми ► Здатність(гнучкість) зробити те, що ви б не змогли зробити самі ► Співпраця на уроці та під час підготовки до уроку ► Допомога в організації класу ► Різноманітність та розмір сьогоднішніх класів ► Зменшення кількості учнів на одного вчителя ► Збільшення навчальних опцій для всіх учнів ► Різноманітність стилів викладання ► Збільшення часу залучення до активної роботи кожного учня ► Зростання участі учнів у навчальному процесі
 4. 4. Спільне викладання НЕ Є… ► Менш відповідальним досвідом навчання учнів ► Простим розподілом завдань та обов’язків між двома людьми . Наприклад, спільне викладання – це НЕ те, що: ► Один вчитель викладає один предмет, а після другий викладає інший предмет ► Один вчитель викладає один предмет, а інший вчитель в цей час множить на ксероксі навчальний матеріал чи перевіряє роботи учнів в учительській ► Один вчитель викладає , а інший сидить і дивиться ► Коли переважають ідеї лише одного вчителя стосовно що і як будуть навчати ► Когось просто призначили репетитором (т’ютором)
 5. 5. ► Один навчає, інший спостерігає ► Один веде урок, інший допомагає ► Викладання «станціями» ► Паралельне викладання ► Додаткове (суплементарне) викладання ► Альтернативне викладання ► Командне викладання Стратегії співвикладання
 6. 6. Стратегії співвикладання ► “Один навчає, інший спостерігає” – один вчитель відповідає в першу чергу за викладання ► Другий під час спостереження збирає специфічну інформацію про учнів чи того вчителя, який викладає. ► Основне в цій стратегії – зосередитися на спостереженні: що вивчають учні, які труднощі / бар’єри є у навчанні.
 7. 7. ► Стратегія “Один веде урок, інший допомагає” є ускладненням попередньої стратегії, де один вчитель навчає, а інший спостерігає. ► Один вчитель повністю відповідає за проведення уроку, в той час як інший допомагає учням виконувати завдання, слідкує за поведінкою чи перевіряє письмові завдання. Стратегії співвикладання ► Він часто допомагає невпевненим учням чи групам, озвучити свої відповіді, або доповнює коментарі.
 8. 8. ► При станційному викладанні пара вчителів, які спільно викладають, ділять весь навчальний матеріал уроку на частини. Кожний вчитель навчає по одній групі. ► Далі групи змінюються або проводять виділений час на кожній станції. Стратегії співвикладання ► Часто окрім станцій, якими керують вчителі, працюють незалежні станції
 9. 9.  При паралельному викладанні кожний вчитель навчає половину учнів.  Обидва вчителі працюють з однаковим навчальним матеріалом і подають його, використовуючи однакові навчальні стратегії. Стратегії співвикладання  Найбільша перевага цього методу – зменшення кількості учнів на одного вчителя.
 10. 10. ► Стратегія додаткового/суплементарного викладання дозволяє вчителю працювати з учнями на тому рівні, якого вимагає їх рік навчання (клас). ► У той час інший вчитель працює з учнями, яким необхідно ще раз подати інформацію чи пояснити матеріал, розширивши чи скоригувавши його. Стратегії співвикладання 4.Спеціалізоване викладання :1-5% 3.Більш інтенсивне втручання: 5-10% учнів 2.Втручання спрямоване на клас: 10-20% 1.Викладання високої якості для 100% учнів.
 11. 11. ► Стратегія альтернативного навчання включає два різних підходи до викладання тієї самої інформації. Стратегії співвикладання ► Результат навчання для всіх учнів одинаковий, проте шлях до його досягнення різний.
 12. 12. ► Командне викладання включає добре сплановані уроки, які обидва вчителя проводять разом, не розподіляючи наперед коло обов’язків (повноважень). ► При використанні стратегії командного викладання обидва вчителя активно залучені до проведення уроку. ► Учні теж не бачать чітко визначеного лідера серед двох вчителів, так як обидва вчителі викладають навчальний матеріал, можуть доповнювати інформацію, мають можливість допомагати учням та відповідати на запитання. Стратегії співвикладання
 13. 13. Подумайте, поговоріть, поділіться думками ►Які зміни це викличе у переконаннях та традиціях? ►Які, на вашу думку, найбільш позитивні елементи моделі спільного викладання для вчителів? Учнів? Адміністрації? ►Який позитивний вплив може мати співвикладання на вас?
 14. 14. Стратегії та практики інклюзії Ідеї, які можна використовувати
 15. 15. Дизайн класу для інклюзії Піддавайте сумніву свої уявлення про функціонування шкіл Використовуйте різні способи викладання, оцінювання та навчання. Інклюзію треба планувати. Iнклюзивний середовище сприяє навчанню ВСІХ учнів
 16. 16. Почніть з філософії викладання Які методи та види діяльності використовують для навчання учнів? Що означає бути «розумним» у вашому класі? Як розподіляються чи не розподіляються повноваження у вашому класі? Що, на вашу думку, учні мали би розуміти чи робити для того, щоб бути успішними на уроці?
 17. 17. Джерела Далі запитайте себе:” А чОму я навчаю (що я викладаю)?” Чи представлені різні типи особистостей чи соціальних, етнічних та інших груп і спільнот в навчальному процесі та чи вони можуть впливати на нього , будучи легітимними джерелами критики чи знань? А тексти для читання, відео та аудіоматеріали всі з одного джерела? Якщо так, то чому?
 18. 18. Оцінювання НЕ завжди повинно бути екзаменом Використовуйте “Квиток на вихід”- декілька питань , на які відповідають учні перед тим, як вийдуть з класу після уроку ЗХВ - Знаю, Хочу дізнатися, Дізнався Виясніть на якому рівні знаходяться ваші учні в освоєнні матеріалу і скажіть, де вони мають бути.
 19. 19. Стратегії викладання Наша основна мета: відповідальність за навчання має бути покладена на учня. Учень повинен мислити самостійно, а не вчитель має робити це за нього. Традиційні форми навчання (лекції) чи організації уроку покладають всю відповідальність за навчання на вчителів. Вони готують уроки, проводять їх, потім оцінюють вивчене. Учні залишаються пасивними учасниками.
 20. 20. Стратегії навчання Коли ми «переключаємо» організацію уроку, зусилля (відповідальність за навчання) є на учневі. Вчителі планують заняття, передбачаючи фінальний результат навчання. Вони створюють можливості для учнів працювати разом, щоб вирішувати навчальні проблеми та презентувати свою роботу. Це НЕ ОЗНАЧАЄ, що вчитель чи учень виконують менше роботи.
 21. 21. Види роботи (діяльності) на занятті Наша мета: урізноманітнити способи, які допомагають учням навчатися – Традиційні лекції також мають право на використання ! Деякі учні надзвичайно добре працюють під час обговорень та дискусій, інші – виконуючи письмові чи творчі роботи. Учні мають розвиватися в усіх напрямках (видах роботи) Продумуйте, як ви просите ваших учнів вивчати та ділитися інформацією на занятті. Ви так робите, бо так робили ваші вчителі?
 22. 22. Інклюзія учнів з особливими потребами Задайте тон першого ж дня – Дайте можливість учням розповісти про себе та поділитися важливою для них інформацією. Ваше ставлення задає тон. – Ви готові до інклюзії чи це для вас тягар? Учні знатимуть про це “Я прийшла до жахаючого висновку, що саме я вирішальний елемент у класі. Саме мій особистий підхід створює клімат у класі. Саме мій щоденний настрій впливає на погоду в класі… Як вчитель, я володію величезною владою, яка може зробити життя дитини нещасним чи радісним.. Я можу бути знаряддям для тортур та інструментом натхнення. Я можу принижувати чи лікувати. В усіх ситуаціях, саме я вирішую, чи будуть з’являтися чи уникатися конфлікти, чи ставлення до дитини буде людяним чи ні.
 23. 23. Стосунки з учнями Всі учні навчатимуться краще, якщо у них складуться позитивні та довірливі стосунки з їх вчителями. Дізнайтеся про своїх учнів, які вони поза школою. Що особливого в дитині крім її інвалідності? Дайте їм можливості працювати разом та змоделюйте самі цю роботу.
 24. 24. Стратегії - альтернативні до уроку-лекції. Прогулянка по галереї – учні рухаються, по черзі змінюючи локації та вивчають матеріал з різних документів. Експерти-однолітки –учні вивчають якийсь один аспект, а тоді навчають цьому інших учнів. Навчання, що базується на грі. Навчання з викликом – дайте їм завдання, хай вони спроектують та виконають його.
 25. 25. Якщо учні знаходяться на різних рівнях Читання Скорочення параграфів Техніка читання “ажурна пилка” Математика Щоденна перевірка розуміння матеріалу Давайте різноманітні письмові завдання Ситуативне навчання (Навчання, що базується на ситуації).

×