SlideShare a Scribd company logo
1 of 11
Урок трудового навчання
у 1 класі
вчителя початкових класів
Макарової Галини Василівни
Урок 1-2
Розділ. Вступ
Тема. Види праці та світ професій. Значення праці в житті людини.
Види паперу, його властивості та призначення.
Об’єкт праці. Організація робочого місця. Виготовлення аплікації із рваного
паперу за зразком та власним задумом.
Мета: дати учням загальні уявлення про основні напрямки трудової діяльності,
про світ професій;
o ознайомити з правилами організації робочого місця, з папкою для
трудового навчання. Ознайомити з видами паперу, його
властивостями та призначенням;
o навчити робити аплікацію із рваного паперу;
o розвивати дрібну моторику пальчиків учнів;
o виховувати повагу до людей різних професій, бережливе ставлення
до матеріалів.
Обладнання: мультимедійні засоби, альбоми-посібники « Вчуся все робити
сам», зразок укомплектованої папки для уроків трудового навчання, зразки
учнівських робіт з паперу, зразок поетапного виконання аплікації, колекція
різних видів паперу, демонстраційний матеріал із зображенням людей різних
професій.
План уроку:
І .Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів:
1. Визначення ключових слів теми - робота над загадкою; обговорення
казки М. Коцюбинського « Десять робітників».
2. Повідомлення теми уроку, завдань, очікуваних результатів.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:
1. Перегляд учнівських робіт з паперу.
2. Перегляд аплікацій з рваного паперу.
ІV. Робота по темі уроку:
1. Актуалізація знань учнів - бесіда вчителя про світ професій,
робота з демонстраційним матеріалом.
2. Робота над проблемним питанням: вправа «Мікрофон» - « Яка
професія - найголовніша», обговорення казки В. Сухомлинського
« Пекар і Кравець»; гра « Коли б не було …».
3. Розповіді учнів про професії, які мріють обрати, про професії батьків;
4. Фізкультхвилинка.
5. Ознайомлення з організацією робочого місця учня, правилами
поведінки на уроках трудового навчання, ознайомлення з робочою
папкою.
6. Ознайомлення з різними видами паперу та його властивостями.
7. Інструктаж.
8. Практична робота учнів.
9. Підсумок виконання роботи.
10. Прибирання робочого місця.
V. Виставка учнівських робіт. Підсумок уроку.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
- Пролунав дзвінок, - Щоб урок пройшов не марно,
Починається урок. Треба сісти рівно, гарно.
Будемо працювати старанно, І виконувати все,
Щоб почути у кінці, Про що мова зараз йде.
Що у 1-В класі
Діти - просто молодці!
ІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів
1. Визначення ключових слів теми:
1.1. Робота над загадкою, визначення ключового слова теми;
- У мене помічниці:
Дві вправні робітниці.
По п’ять синочків мають.
Мені допомагають.
Як звати цих сестриць,
Умілих працівниць? ( Руки)
1.2. Робота над казкою « Десять робітників»;
- Доповніть речення «Десять робітників - …».
- Як ви розумієте прислів’я « Де руки й охота – там скора робота»,
« У чепурній оселі й життя веселіше»?
1.3. Визначення ключових слів теми: руки, праця, робота, труд, ремесло,
професія.
2. Оголошення теми уроку:
- Сьогодні ми поговоримо про працю, її значення в житті людини, види
трудової діяльності. Дізнаємося про світ професій. Ознайомимося правилами
організації робочого місця учня, видами паперу та навчимося виготовляти
найпростішу аплікацію із рваного паперу.
ІІІ . Мотивація навчальної діяльності.
- Подивіться на роботи учнів початкових класів.
- З якого матеріалу вони виготовлені?
- Що саме допомогло діткам зробити такі гарні вироби? ( Старання ,
наполегливість, бажання зробити виріб власноруч)
- Будемо працю любити
Та різні вироби робити!
- А допоможе нам старання
На уроках трудового навчання!
ІV. Робота по темі уроку.
1. Актуалізація знань учнів:
1.1. бесіда вчителя;
- В нашій країні трудяться мільйони людей. Все, що необхідне для життя
створюється завдяки праці.. Люди будують житло, заводи, фабрики,
обробляють поля, сади, городи,вирощують рослини та тварин, створюють
автомобілі, електровози. Кожна людина виконує свою роботу:
будівельники будують житло, заводи, фабрики; жителі сіл вирощують
хліб, овочі та фрукти, свійських тварин; лікарі турбуються про ваше
здоров’я; вчителі та вихователі навчають дітей у школах та дитячих
садочках; вчені роблять наукові відкриття, інспектори дорожнього руху
дбають про порядок на дорогах, лісники доглядають ліси…Поведіть
ланцюжок міркування. ( Відповіді учнів)
- Багато століть тому люди забезпечували свої потреби самостійно:
добували їжу, шили одяг та виготовляли знаряддя праці, полювали. Потім
робота людей розділилася, виникли професії, які вимагають від кожного
певних умінь та навичок. Так, вчитель не зможе вчити учнів без власних
знань, без любові до дітей; кравець не зможе пошити одяг, якщо не вміє
шити; а водій вас не повезе, якщо не вміє керувати автомобілем, не знає
правил дорожнього руху. Кожна професія охоплює певну сферу трудової
діяльності. Роздивимось ілюстрації та визначимо : хто працює з
природою, з інформаційними знаками , з технікою, з іншими людьми, з
художніми образами.
1.2. перегляд демонстраційного матеріалу. Відгадування загадок;
робота з ілюстраціями у альбомі – посібнику (ст.1, ліворуч);
Він нам, як мама дорогий,
Він хоче нас навчити
Любити край чудовий свій
Це мудрий наш … ( Учитель)
Твій одяг вийде, мов картинка:
Все по тобі – рукав і спинка.
Тож на примірці так годиться –
Стій рівно і не смій крутиться ( Кравець)
Здається проста річ така,
Як гайка чи гвинти, -
Без них не зробиш літака,
І поїзду не йти…
Деталі точать … ( Токарі)
Хто нам робить із металів
Відшліфовані деталі
Для машин і тракторів?
Ну, звичайно ж, … ( Слюсарі)
Хто розносить нам листи?
Телеграми і газети?
Ой, важка у нього ноша!
Хто він, діти? ( Листоноша)
Глина в кого ожива?
Творить з неї хто дива?
В кого посуд ніби жар?
Ну, звичайно ж, це… ( Гончар)
Варить нам він борщ і кашу,
Салати готує.
Всіх дорослих і малят
Смачно нагодує. (Кухар )
Власну він майстерню має,
Свою справу добре знає.
І несуть йому щодня
Люди лагодить взуття. ( Чоботар)
2. Робота над проблемним питанням: - Яка професія найголовніша?
2.1. вправа « Мікрофон»;
2.2. обговорення казки В. Сухомлинського «Пекар і Кравець»;
2.3. узагальнення твердження, що всі професії важливі , почесні. Вони
разом забезпечують добробут людей у нашій державі.
2.4. Гра « Доповни речення» :
- Коли б не було вчителів…,
Коли б не було лікарів…,
Колиб не було будівельників…,
Коли б не було прибиральників…
Коли б не був ти школярем…
- Так, школяр – це також професія, якою оволодівали всі. У школі
вчаться працювати, товаришувати, допомагати один одному.
Висновок: праця людей всіх професій важлива і почесна. Найголовніша праця
учня – навчання.
3. Розповіді учнів про професії своїх батьків, про мрії щодо власних
професій.
- Що ви знаєте про професії своїх батьків? Чим вони цікаві?
- Ким мрієте стати?
4 Фізкультхвилинка
Руки в сторони, в кулачок.
Розгинай і на бочок
Руки вгору піднеси,
Рухи пекаря ( будівельника, кухаря, художника, столяра, лікаря
Покажи.
(Учні рухами імітують різні професії).
5. Ознайомлення з правилами організації робочого. Правилами поведінки
та роботи на уроках трудового навчання , робочою папкою учня. Перегляд
ілюстрації у альбомі – посібнику :
5.1. розповідь вчителя;
- Перш ніж приступити до будь-якого виду праці , ви повинні навчитися
організовувати своє робоче місце. Всі необхідні матеріали та інструменти
розкладають в зоні вашої витягнутої руки: ближче до вас ті, які
використовуються найчастіше, а далі ті, що використовуються рідше. З правого
боку викладають ті предмети, якими користуються правою рукою, з лівого – ті,
які ви берете лівою рукою Розгляд ілюстрації в альбомі ( ст. 1, праворуч).
- Усі матеріали та інструменти слід тримати у спеціальній папці для
трудового навчання.
5.2. ознайомлення з папкою для трудового навчання;
5.3. робота з пам’яткою;
- На уроках трудового навчання слід дотримуватися певних правил
поводження з інструментами, дотримуватися правил поведінки учня.
Пам’ятай:
1. Роботу розпочинай після дозволу вчителя.
2. Використовуй інструменти за призначенням, не працюй несправним та
тупим інструментом.
3. Не грайся інструментом. Тримай його так, як показує вчитель.
4 Зберігай інструмент у спеціальних місцях.
5. Слухай уважно вказівки вчителя, не розмовляй, не відволікайся, будь
зосередженим та самостійним, працюй творчо.
6. Раціонально використовуй матеріали, працюй охайно, зберігай залишки
матеріалу для подальшої роботи.
7. Дотримуйся порядку на робочому місці, а після закінчення роботи акуратно
прибери його.
6. Ознайомлення з різними видами паперу:
6.1. перегляд колекції паперу, зразків виробів із паперу (ст. 2)
6.2. визначення властивостей паперу:
- папір відрізняється за товщиною, кольором, фактурою поверхні
( глянцевий, шорсткий). Його поділяють на писальний, друкарський, газетний,
альбомний, кольоровий, шпалерний, обгортковий, гофрований.
Папір має певні властивості: рветься, ріжеться, зминається, фарбується,
склеюється.
6.3. дослід:
- Давайте розірвемо газетний аркуш у повздовжньому ( рветься майже рівно)
та поперечному напрямку ( рветься нерівно). За допомогою властивостей
паперу легко рватися та добре склеюватися ми виготовимо аплікацію.
6.4. підготовка робочого місця до виготовлення аплікації;
- Послухайте інструктаж щодо виготовлення аплікації. Приготуйте
необхідні матеріали (картон, кольоровий папір, клей, пензлик для клею,
олівець)
7. Інструктаж
1. Приготуйте аркуш картону.
2. Нанесіть контури зображення олівцем.
3. Доберіть кольоровий папір для зображення різних частин квітки.
4. Нарвіть папір шматочками.
5. Викладіть зображення.
6. Змастіть зворотній бік шматочків паперу клеєм.
7. Наклейте зображення на картон.
8. Практична робота учнів
Девіз роботи: Кожен майстер колись був невмілим.
Розподіл учнів класу на групи.
І група: учні працюють за зразком ( консультанти – учні),
- Стебельце – шорстка драбинка,
У середині вуглинка,
Пелюстки блискучі, як лак.
Це квітує.. ( Мак)
ІІ група:учні працюють за власним задумом ( консультант – вчитель).
- Ви справжні таланти,
Ви справжні митці.
Став у вас чарівним
Папір у руці!
9. Підсумок виконання роботи.
Вербальна оцінка охайності виконання виробів, бережливого ставлення до
матеріалу. Заохочення до самостійної творчої роботи.
Девіз: Діло майстра величає.
10. Прибирання робочого місця
ІV. Підсумок уроку. Виставка робіт учнів.
Література:
1. Сухомлинський В.О.. Квітка сонця: Притчі, казки, оповідання.
– Х.: ВД «Школа», 2009
2. Телянчук В.П., Лесіна О.П.. Інноваційні технології в початковій школі. .
- Х.: Видавнича група « Основа», 2007
3. Хорунжий Р.І.. Готуємось до уроків трудового навчання.1 клас.
- Х.: Веста: Вид-во « Ранок», 2008
4. Хорунжий В.І.Методичні рекомендації до альбому – посібника з трудового
навчання « Вчуся все робити сам» для 1 класу.
- Х.: Веста: Вид-во «Ранок», 2009
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Макарова Г.В. Урок трудового навчання у 1 класі. Авторський проект.

More Related Content

What's hot (8)

Конспект заняття Виготовлення сережок в техніці макраме"
Конспект заняття Виготовлення сережок в техніці макраме"Конспект заняття Виготовлення сережок в техніці макраме"
Конспект заняття Виготовлення сережок в техніці макраме"
 
матеріал конкурс
матеріал конкурсматеріал конкурс
матеріал конкурс
 
методичне об'єднання вихователів середніх груп
методичне об'єднання вихователів середніх групметодичне об'єднання вихователів середніх груп
методичне об'єднання вихователів середніх груп
 
65
6565
65
 
35
3535
35
 
2 труд веремійчик_тименко_2012_укр
2 труд веремійчик_тименко_2012_укр2 труд веремійчик_тименко_2012_укр
2 труд веремійчик_тименко_2012_укр
 
Trudove navchannja 1klas_sydorenko
Trudove navchannja 1klas_sydorenkoTrudove navchannja 1klas_sydorenko
Trudove navchannja 1klas_sydorenko
 
Trudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenkoTrudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenko
 

Similar to Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Макарова Г.В. Урок трудового навчання у 1 класі. Авторський проект.

конкурсний урок
конкурсний урокконкурсний урок
конкурсний урокKatherina Telesh
 
скринька скоромовок урок читання у 2 класі
скринька  скоромовок    урок читання  у 2 класіскринька  скоромовок    урок читання  у 2 класі
скринька скоромовок урок читання у 2 класіОксана Кикоть
 
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклуМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклуHomichAlla
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1kreidaros1
 
Щур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр литЩур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр литNatalya Ivanova
 
сценарій семінару інтегрований урок
сценарій семінару інтегрований урок сценарій семінару інтегрований урок
сценарій семінару інтегрований урок Anastasia Timoschuk
 
Шкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ ст
Шкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ стШкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ ст
Шкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ стgumenuk111
 
Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів
 Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів  Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів
Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів Igor Spec
 
нетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчаннянетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчанняOlesea_Moldovan
 
досвід роботи. тромпак л.в.
досвід роботи. тромпак л.в.досвід роботи. тромпак л.в.
досвід роботи. тромпак л.в.nelya3001
 
Дотримання прав і норм життя
Дотримання прав і норм життяДотримання прав і норм життя
Дотримання прав і норм життяКовпитська ЗОШ
 
дзюма д.в.
дзюма д.в.дзюма д.в.
дзюма д.в.semyurihor
 
Дробові числа та дії з ними, 5 клас.pdf
Дробові числа та дії з ними, 5 клас.pdfДробові числа та дії з ними, 5 клас.pdf
Дробові числа та дії з ними, 5 клас.pdfssuser33f19a
 

Similar to Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Макарова Г.В. Урок трудового навчання у 1 класі. Авторський проект. (20)

150.
150.150.
150.
 
конкурсний урок
конкурсний урокконкурсний урок
конкурсний урок
 
скринька скоромовок урок читання у 2 класі
скринька  скоромовок    урок читання  у 2 класіскринька  скоромовок    урок читання  у 2 класі
скринька скоромовок урок читання у 2 класі
 
75
7575
75
 
110,2
110,2110,2
110,2
 
статьи. выступления.
статьи. выступления.статьи. выступления.
статьи. выступления.
 
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклуМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-1
 
Щур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр литЩур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр лит
 
98.
98.98.
98.
 
сценарій семінару інтегрований урок
сценарій семінару інтегрований урок сценарій семінару інтегрований урок
сценарій семінару інтегрований урок
 
Шкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ ст
Шкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ стШкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ ст
Шкільна методична комісія вчителів початкових класів Брагинівської ЗОШ І-ІІІ ст
 
Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів
 Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів  Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів
Удуденко Інна Олександрівна вчитель інформатики початкових класів
 
нетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчаннянетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчання
 
1
11
1
 
досвід роботи. тромпак л.в.
досвід роботи. тромпак л.в.досвід роботи. тромпак л.в.
досвід роботи. тромпак л.в.
 
Дотримання прав і норм життя
Дотримання прав і норм життяДотримання прав і норм життя
Дотримання прав і норм життя
 
дзюма д.в.
дзюма д.в.дзюма д.в.
дзюма д.в.
 
249,23.docx
249,23.docx249,23.docx
249,23.docx
 
Дробові числа та дії з ними, 5 клас.pdf
Дробові числа та дії з ними, 5 клас.pdfДробові числа та дії з ними, 5 клас.pdf
Дробові числа та дії з ними, 5 клас.pdf
 

More from Katherina Telesh

педагогічна рада1
педагогічна рада1педагогічна рада1
педагогічна рада1Katherina Telesh
 
педагогічна рада1
педагогічна рада1педагогічна рада1
педагогічна рада1Katherina Telesh
 
Педагогічна нарада з питань виховної роботи
Педагогічна нарада з питань виховної роботиПедагогічна нарада з питань виховної роботи
Педагогічна нарада з питань виховної роботиKatherina Telesh
 
урок телепередача 2
урок телепередача 2урок телепередача 2
урок телепередача 2Katherina Telesh
 
урок телепередача 2
урок телепередача 2урок телепередача 2
урок телепередача 2Katherina Telesh
 
комахи, їх охорона
комахи, їх охоронакомахи, їх охорона
комахи, їх охоронаKatherina Telesh
 
Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.
Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.
Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.Katherina Telesh
 
Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...
Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...
Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...Katherina Telesh
 
Боярчук Галина Адамівна. Виховний захід про воду
Боярчук Галина Адамівна. Виховний захід про водуБоярчук Галина Адамівна. Виховний захід про воду
Боярчук Галина Адамівна. Виховний захід про водуKatherina Telesh
 
виховний захід про воду
виховний захід про водувиховний захід про воду
виховний захід про водуKatherina Telesh
 
границя і неперервність функці
границя і неперервність функціграниця і неперервність функці
границя і неперервність функціKatherina Telesh
 
Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"
Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"
Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"Katherina Telesh
 
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"Katherina Telesh
 
Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"
Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"
Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"Katherina Telesh
 

More from Katherina Telesh (20)

педагогічна рада1
педагогічна рада1педагогічна рада1
педагогічна рада1
 
Manifest
ManifestManifest
Manifest
 
педагогічна рада1
педагогічна рада1педагогічна рада1
педагогічна рада1
 
Педагогічна нарада з питань виховної роботи
Педагогічна нарада з питань виховної роботиПедагогічна нарада з питань виховної роботи
Педагогічна нарада з питань виховної роботи
 
проект
проектпроект
проект
 
тварини
тваринитварини
тварини
 
свято врожаю
свято врожаюсвято врожаю
свято врожаю
 
урок телепередача 2
урок телепередача 2урок телепередача 2
урок телепередача 2
 
урок телепередача 2
урок телепередача 2урок телепередача 2
урок телепередача 2
 
Свято врожаю
Свято врожаюСвято врожаю
Свято врожаю
 
ранок
ранокранок
ранок
 
комахи, їх охорона
комахи, їх охоронакомахи, їх охорона
комахи, їх охорона
 
Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.
Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.
Урок-екскурсія. 2 клас. Весна.
 
Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...
Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...
Боярчук Галина Адамівна. Урок трудового навчання. Види творчої праці. Оригамі...
 
Боярчук Галина Адамівна. Виховний захід про воду
Боярчук Галина Адамівна. Виховний захід про водуБоярчук Галина Адамівна. Виховний захід про воду
Боярчук Галина Адамівна. Виховний захід про воду
 
виховний захід про воду
виховний захід про водувиховний захід про воду
виховний захід про воду
 
границя і неперервність функці
границя і неперервність функціграниця і неперервність функці
границя і неперервність функці
 
Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"
Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"
Овчиннікова О.Й. Урок на тему "Не лякайтесь слова аркус"
 
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"
Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Овчиннікова О.Й. "Не лякайтесь слова аркус"
 
Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"
Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"
Овчиннікова О.Й. "Дотична до графіка функції"
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (13)

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 

Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Макарова Г.В. Урок трудового навчання у 1 класі. Авторський проект.

  • 1. Урок трудового навчання у 1 класі вчителя початкових класів Макарової Галини Василівни Урок 1-2 Розділ. Вступ Тема. Види праці та світ професій. Значення праці в житті людини. Види паперу, його властивості та призначення. Об’єкт праці. Організація робочого місця. Виготовлення аплікації із рваного паперу за зразком та власним задумом. Мета: дати учням загальні уявлення про основні напрямки трудової діяльності, про світ професій; o ознайомити з правилами організації робочого місця, з папкою для трудового навчання. Ознайомити з видами паперу, його властивостями та призначенням; o навчити робити аплікацію із рваного паперу; o розвивати дрібну моторику пальчиків учнів; o виховувати повагу до людей різних професій, бережливе ставлення до матеріалів. Обладнання: мультимедійні засоби, альбоми-посібники « Вчуся все робити сам», зразок укомплектованої папки для уроків трудового навчання, зразки учнівських робіт з паперу, зразок поетапного виконання аплікації, колекція різних видів паперу, демонстраційний матеріал із зображенням людей різних професій.
  • 2. План уроку: І .Організаційний момент. ІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів: 1. Визначення ключових слів теми - робота над загадкою; обговорення казки М. Коцюбинського « Десять робітників». 2. Повідомлення теми уроку, завдань, очікуваних результатів. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності: 1. Перегляд учнівських робіт з паперу. 2. Перегляд аплікацій з рваного паперу. ІV. Робота по темі уроку: 1. Актуалізація знань учнів - бесіда вчителя про світ професій, робота з демонстраційним матеріалом. 2. Робота над проблемним питанням: вправа «Мікрофон» - « Яка професія - найголовніша», обговорення казки В. Сухомлинського « Пекар і Кравець»; гра « Коли б не було …». 3. Розповіді учнів про професії, які мріють обрати, про професії батьків; 4. Фізкультхвилинка. 5. Ознайомлення з організацією робочого місця учня, правилами поведінки на уроках трудового навчання, ознайомлення з робочою папкою. 6. Ознайомлення з різними видами паперу та його властивостями. 7. Інструктаж. 8. Практична робота учнів. 9. Підсумок виконання роботи. 10. Прибирання робочого місця. V. Виставка учнівських робіт. Підсумок уроку.
  • 3. Хід уроку: І. Організаційний момент - Пролунав дзвінок, - Щоб урок пройшов не марно, Починається урок. Треба сісти рівно, гарно. Будемо працювати старанно, І виконувати все, Щоб почути у кінці, Про що мова зараз йде. Що у 1-В класі Діти - просто молодці! ІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів 1. Визначення ключових слів теми: 1.1. Робота над загадкою, визначення ключового слова теми; - У мене помічниці: Дві вправні робітниці. По п’ять синочків мають. Мені допомагають. Як звати цих сестриць, Умілих працівниць? ( Руки) 1.2. Робота над казкою « Десять робітників»; - Доповніть речення «Десять робітників - …». - Як ви розумієте прислів’я « Де руки й охота – там скора робота», « У чепурній оселі й життя веселіше»? 1.3. Визначення ключових слів теми: руки, праця, робота, труд, ремесло, професія.
  • 4. 2. Оголошення теми уроку: - Сьогодні ми поговоримо про працю, її значення в житті людини, види трудової діяльності. Дізнаємося про світ професій. Ознайомимося правилами організації робочого місця учня, видами паперу та навчимося виготовляти найпростішу аплікацію із рваного паперу. ІІІ . Мотивація навчальної діяльності. - Подивіться на роботи учнів початкових класів. - З якого матеріалу вони виготовлені? - Що саме допомогло діткам зробити такі гарні вироби? ( Старання , наполегливість, бажання зробити виріб власноруч) - Будемо працю любити Та різні вироби робити! - А допоможе нам старання На уроках трудового навчання! ІV. Робота по темі уроку. 1. Актуалізація знань учнів: 1.1. бесіда вчителя; - В нашій країні трудяться мільйони людей. Все, що необхідне для життя створюється завдяки праці.. Люди будують житло, заводи, фабрики, обробляють поля, сади, городи,вирощують рослини та тварин, створюють автомобілі, електровози. Кожна людина виконує свою роботу: будівельники будують житло, заводи, фабрики; жителі сіл вирощують хліб, овочі та фрукти, свійських тварин; лікарі турбуються про ваше здоров’я; вчителі та вихователі навчають дітей у школах та дитячих садочках; вчені роблять наукові відкриття, інспектори дорожнього руху дбають про порядок на дорогах, лісники доглядають ліси…Поведіть ланцюжок міркування. ( Відповіді учнів)
  • 5. - Багато століть тому люди забезпечували свої потреби самостійно: добували їжу, шили одяг та виготовляли знаряддя праці, полювали. Потім робота людей розділилася, виникли професії, які вимагають від кожного певних умінь та навичок. Так, вчитель не зможе вчити учнів без власних знань, без любові до дітей; кравець не зможе пошити одяг, якщо не вміє шити; а водій вас не повезе, якщо не вміє керувати автомобілем, не знає правил дорожнього руху. Кожна професія охоплює певну сферу трудової діяльності. Роздивимось ілюстрації та визначимо : хто працює з природою, з інформаційними знаками , з технікою, з іншими людьми, з художніми образами. 1.2. перегляд демонстраційного матеріалу. Відгадування загадок; робота з ілюстраціями у альбомі – посібнику (ст.1, ліворуч); Він нам, як мама дорогий, Він хоче нас навчити Любити край чудовий свій Це мудрий наш … ( Учитель) Твій одяг вийде, мов картинка: Все по тобі – рукав і спинка. Тож на примірці так годиться – Стій рівно і не смій крутиться ( Кравець) Здається проста річ така, Як гайка чи гвинти, - Без них не зробиш літака, І поїзду не йти… Деталі точать … ( Токарі)
  • 6. Хто нам робить із металів Відшліфовані деталі Для машин і тракторів? Ну, звичайно ж, … ( Слюсарі) Хто розносить нам листи? Телеграми і газети? Ой, важка у нього ноша! Хто він, діти? ( Листоноша) Глина в кого ожива? Творить з неї хто дива? В кого посуд ніби жар? Ну, звичайно ж, це… ( Гончар) Варить нам він борщ і кашу, Салати готує. Всіх дорослих і малят Смачно нагодує. (Кухар ) Власну він майстерню має, Свою справу добре знає. І несуть йому щодня Люди лагодить взуття. ( Чоботар) 2. Робота над проблемним питанням: - Яка професія найголовніша? 2.1. вправа « Мікрофон»; 2.2. обговорення казки В. Сухомлинського «Пекар і Кравець»; 2.3. узагальнення твердження, що всі професії важливі , почесні. Вони разом забезпечують добробут людей у нашій державі.
  • 7. 2.4. Гра « Доповни речення» : - Коли б не було вчителів…, Коли б не було лікарів…, Колиб не було будівельників…, Коли б не було прибиральників… Коли б не був ти школярем… - Так, школяр – це також професія, якою оволодівали всі. У школі вчаться працювати, товаришувати, допомагати один одному. Висновок: праця людей всіх професій важлива і почесна. Найголовніша праця учня – навчання. 3. Розповіді учнів про професії своїх батьків, про мрії щодо власних професій. - Що ви знаєте про професії своїх батьків? Чим вони цікаві? - Ким мрієте стати? 4 Фізкультхвилинка Руки в сторони, в кулачок. Розгинай і на бочок Руки вгору піднеси, Рухи пекаря ( будівельника, кухаря, художника, столяра, лікаря Покажи. (Учні рухами імітують різні професії). 5. Ознайомлення з правилами організації робочого. Правилами поведінки та роботи на уроках трудового навчання , робочою папкою учня. Перегляд ілюстрації у альбомі – посібнику : 5.1. розповідь вчителя; - Перш ніж приступити до будь-якого виду праці , ви повинні навчитися організовувати своє робоче місце. Всі необхідні матеріали та інструменти
  • 8. розкладають в зоні вашої витягнутої руки: ближче до вас ті, які використовуються найчастіше, а далі ті, що використовуються рідше. З правого боку викладають ті предмети, якими користуються правою рукою, з лівого – ті, які ви берете лівою рукою Розгляд ілюстрації в альбомі ( ст. 1, праворуч). - Усі матеріали та інструменти слід тримати у спеціальній папці для трудового навчання. 5.2. ознайомлення з папкою для трудового навчання; 5.3. робота з пам’яткою; - На уроках трудового навчання слід дотримуватися певних правил поводження з інструментами, дотримуватися правил поведінки учня. Пам’ятай: 1. Роботу розпочинай після дозволу вчителя. 2. Використовуй інструменти за призначенням, не працюй несправним та тупим інструментом. 3. Не грайся інструментом. Тримай його так, як показує вчитель. 4 Зберігай інструмент у спеціальних місцях. 5. Слухай уважно вказівки вчителя, не розмовляй, не відволікайся, будь зосередженим та самостійним, працюй творчо. 6. Раціонально використовуй матеріали, працюй охайно, зберігай залишки матеріалу для подальшої роботи. 7. Дотримуйся порядку на робочому місці, а після закінчення роботи акуратно прибери його. 6. Ознайомлення з різними видами паперу: 6.1. перегляд колекції паперу, зразків виробів із паперу (ст. 2) 6.2. визначення властивостей паперу: - папір відрізняється за товщиною, кольором, фактурою поверхні ( глянцевий, шорсткий). Його поділяють на писальний, друкарський, газетний, альбомний, кольоровий, шпалерний, обгортковий, гофрований.
  • 9. Папір має певні властивості: рветься, ріжеться, зминається, фарбується, склеюється. 6.3. дослід: - Давайте розірвемо газетний аркуш у повздовжньому ( рветься майже рівно) та поперечному напрямку ( рветься нерівно). За допомогою властивостей паперу легко рватися та добре склеюватися ми виготовимо аплікацію. 6.4. підготовка робочого місця до виготовлення аплікації; - Послухайте інструктаж щодо виготовлення аплікації. Приготуйте необхідні матеріали (картон, кольоровий папір, клей, пензлик для клею, олівець) 7. Інструктаж 1. Приготуйте аркуш картону. 2. Нанесіть контури зображення олівцем. 3. Доберіть кольоровий папір для зображення різних частин квітки. 4. Нарвіть папір шматочками. 5. Викладіть зображення. 6. Змастіть зворотній бік шматочків паперу клеєм. 7. Наклейте зображення на картон. 8. Практична робота учнів Девіз роботи: Кожен майстер колись був невмілим. Розподіл учнів класу на групи. І група: учні працюють за зразком ( консультанти – учні), - Стебельце – шорстка драбинка, У середині вуглинка, Пелюстки блискучі, як лак. Це квітує.. ( Мак)
  • 10. ІІ група:учні працюють за власним задумом ( консультант – вчитель). - Ви справжні таланти, Ви справжні митці. Став у вас чарівним Папір у руці! 9. Підсумок виконання роботи. Вербальна оцінка охайності виконання виробів, бережливого ставлення до матеріалу. Заохочення до самостійної творчої роботи. Девіз: Діло майстра величає. 10. Прибирання робочого місця ІV. Підсумок уроку. Виставка робіт учнів. Література: 1. Сухомлинський В.О.. Квітка сонця: Притчі, казки, оповідання. – Х.: ВД «Школа», 2009 2. Телянчук В.П., Лесіна О.П.. Інноваційні технології в початковій школі. . - Х.: Видавнича група « Основа», 2007 3. Хорунжий Р.І.. Готуємось до уроків трудового навчання.1 клас. - Х.: Веста: Вид-во « Ранок», 2008 4. Хорунжий В.І.Методичні рекомендації до альбому – посібника з трудового навчання « Вчуся все робити сам» для 1 класу. - Х.: Веста: Вид-во «Ранок», 2009