SlideShare a Scribd company logo
1 of 11
Підготували:
Вчитель математики:
Сівак Зінаїда Терентіївна
Вчитель інформатики:
Ларіонова Валентина Юхимівна
Відділ освіти Вільшанської РДА
Вільшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Інтегрований урок з математики та інформатики
Відсоткове відношення двох чисел.
Відсоткові розрахунки.
Комп’ютерні презентації,
їх призначення
Дата 28.11.2014 рік
Клас 6 - А
Тема: Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки.
Комп’ютерні презентації, їх призначення.
Мета: навчальна – познайомити з історією походження відсотків,
сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношення двох чисел та
виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв’язувати
різні типи задач, що передбачають цю дію;
закріпити поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення,
слайдові та потокові презентації;
розвивальна – розвивати пам’ять, уяву, логічне мислення, обчислювальні
навички та вміння;
виховна – виховувати культуру математичних записів та математично-
інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (5 комп’ютерів,
операційна система Windows 7, Microsoft Office 2010), локальна мережа,
навчальна презентація, проектор, роздатковий матеріал.
Підготовчий етап: Об’єднання учнів в 4 творчі проектні групи (за 2 тижні до
уроку). Визначити експертів та консультантів, оголосити групам творчі
завдання:
1. З історії виникнення відсотків, результат діяльності – презентація.
2. Задачі на відсотки, результат діяльності – презентація.
Структура уроку
№
п/п
Етапи уроку Час
Методи та форми роботи з
класом
I.
Організаційний момент
1
II.
Оголошення теми і мети уроку,
мотивація навчальної діяльності учнів
2
III.
Актуалізація опорних знань
3 Тести
IV. Повторення вивченого матеріалу 5
Інтерактивні завдання в
PowerPoint
V. Вивчення нового матеріалу 25
Демонстрація дитячих
презентацій
VI.
Закріплення нового матеріал
5 Робота за ПК
VII.
Підсумок уроку
2 Метод «Мікрофон»
Домашнє завдання
1
Оцінювання роботи учнів
1
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Сьогодні в нас з вами незвичайний урок, який будуть проводити два
вчителі, математики та інформатики.
Ми поринемо з вами в країну «Відсотки» і разом з нами поринуть наші
гості (представники РМК, вчителі району, адміністрація школи), а також наші
давні друзі: герої нашого улюбленого мультика про математику.
Звернемося до історії:
ІІ. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної
діяльності учнів.
Виховувати культуру математичних записів та математично-
інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок.
Сьогодні ви будете працювати в 4 групах з експертами та консультантами.
Правила роботи в групах ви знаєте, тож прошу їх дотримуватися. В кінці
уроку буде визначено, яка група працювала найкраще, а також зібрано зошити
для перевірки домашнього завдання та завдань, виконаних на уроці.
І так, ви чули, що на сьогоднішньому уроці ми з вами удосконалимо наші
знання про відсотки, адже зараз нас скрізь оточує реклама на знижки на ціни
продуктів харчування, на побутову техніку, мобільні телефони, взуття, одяг,
меблі, золото, хутряні вироби, житло і т. д. Скрізь нас оточує реклама із
знижками - що це означає? Як порахувати гроші, які ми і так економимо, через
нестабільність економіки. І як заощаджувати, щоб купити ті речі, які нам не по
кишені?
Як вигідно вкладати гроші в банк, щоб отримувати немалі відсотки на які
можна поїхати на відпочинок в різні країни світу. Мріємо. Я думаю, що ми
зацікавили вас нашою інформацією, тож розпочинаємо вчитися рахувати
відсотки, а отже заощаджувати гроші.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Перед тим, як проведемо невеличку самостійну роботу з виконанням усних
та письмових тестових завдань, пригадаємо наші, попередньо набуті знання.
В зошиті записуємо число, класна робота.
Усне опитування:
- що таке відсоток( у звичайних та десяткових дробах)?;
- Як записати відсоток у вигляді десяткового дробу? (навести приклад);
- Як записати десятковий дріб у відсотках? (навести приклад);
- Як знайти відсоток від числа? (навести приклад);
Виконання тестових завдань:
- Експерти підготували тестові завдання у вигляді слайдів презентації.
Записуємо в зошитах слово тест 1 і, працюємо як завжди, самостійно, без
сторонньої допомоги. Записуємо номер слайду і вказуємо правильний варіант
відповіді, тобто номер.
Взяли в руки олівці і перевіряємо з вами
нашу роботу.
ІV. Повторення вивченого матеріалу.
- Продовжуємо нашу самостійну роботу. На попередніх уроках ми вивчали з
вами пропорцію, тому два наступних завдання розв’язуємо використовуючи
знання про пропорцію. Записуємо в зошитах тест 2. Обчислення виконати
письмово. Визначаємо, яка група справиться швидше.
Слайд 6-відповідь 3 Слайд 7-відповідь 1
Сьогоднішній урок проходить в кабінеті інформатики. Тому необхідно
пригадати правила техніки безпеки при роботі в комп’ютерному класі.
А тепер пригадаємо з вами програму для створення презентацій, оскільки
саме з її допомогою були створені тестові завдання та буде проведений захист
ваших презентацій.
Дайте відповіді на запитання:
- Програма для створення презентацій;
- Призначення програми Power Point;
- Елементи презентації;
- Що можна розмістити на слайдах;
- Пристрій для демонстрації презентацій.
Пропонуємо вашій увазі кросворд, правильно розгадавши який, прочитаєте
термін, який має безпосереднє відношення до нашого сьогоднішнього уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
Продовжуємо пригадувати попередньо набуті знання, але вже про
відношення:
- що таке відношення?
- навести приклад відношення. Записати в зошити.
- знайти значення свого відношення.
Наприклад 5 : 2 = 2.5
Сьогодні навчимося знаходити значення відношення у відсотках, тобто:
відсоткове відношення двох чисел, або скільки відсотків становить число 5 від
числа 2.
Записати в зошитах тему уроку: Відсоткове відношення двох
чисел. Відсоткові розрахунки.
Зараз наші друзі із мультфільму допоможуть дізнатися, як це зробити
(перегляд урок 47 Відсоткове відношення двох чисел. Знаходження
відсоткового відношення із конструктора уроків для 6 класу).
1. Спочатку ми дізнаємось, де можна використати відсоткове відношення
в житті;
2. Приклад 1 з мультфільму;
3. Закінчити знаходження свого відношення у відсотках.
4. Приклад 2 з мультфільму9з підказкою героїв. Перевірити чи правильну
відповідь отримали.
Робота з підручником:
Сторінки 131 – 132 § 27.
1. Прочитати та переказати правило на ст.132 один одному в групах;
2. Як знайти відсоткове відношення двох чисел?
3. Як дізнатися, скільки відсотків одне число складає від іншого?
Експерти вдома попрацювали над презентаціями “З історії відсотків”. Це
буде продовженням пояснення нової теми. Вони пропонують переглянути дану
презентацію. (Перегляд презентації “З історії відсотків”.)
VI. Закріплення матеріалу.
Експерти також приготували задачі на знаходження відсоткового
відношення чисел. Умови задач у вас на столах та екранах комп’ютерів.
Задачі.
1. У 6 – А класі 24 учні, з них математику знають:
на початковому, середньому, достатньому та високому рівнях
навчальних досягнень відповідно:
2 - 8 – 10 - 4
Знайти відсоткове відношення даних учнів від усіх учнів класу.
2. Банк приймає вклади під 20% річних. Яка сума буде у вкладника,
якщо він поклав до банку
1300-1700-1800-1500 гривнів?
Яка група швидше справиться з завданням.
VIІ. Підсумок уроку.
1. Яку тему вивчали на уроці?
2. Послухайте кілька висловів про гроші. Поясніть як ви розумієте ці
вислови.
• Грошима треба управляти, а не служити їм. (Сенека)
• Гроші – благо негативне: про них, як про здоров'я, думаєш тільки тоді,
коли їх немає. (А. Апухтін)
• Грошей не вистачає всім, але багатим не хватає значно більше.
(Михайло Мамчич)
• Гроші завжди є, тільки кишені міняються. (Гертруда Стайн)
• Гроші – найбільше зло, яке може лежати в чужій кишені.
(Валентина Беднова)
А зараз визначте ваш настрій після сьогоднішнього уроку за допомогою
смайликів.
VIІІ. Оцінювання роботи учнів на уроці.
ІХ. Домашнє завдання.
1. § 27, №697;
2. Підготувати та подати у вигляді слайдів задачі економічного змісту на
відсоткове відношення двох чисел.
Зібрати зошити на перевірку.

More Related Content

What's hot

8648 множення десяткових дробів
8648 множення десяткових дробів8648 множення десяткових дробів
8648 множення десяткових дробівurvlan
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.sveta7940
 
навчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвнавчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвssuser33e1a31
 
Навчання старших дошкільників рішенню арифметичних задач
Навчання старших дошкільників рішенню арифметичних задачНавчання старших дошкільників рішенню арифметичних задач
Навчання старших дошкільників рішенню арифметичних задачIrina Tereschenko
 
Урок:Арифметичний квадратний корінь
Урок:Арифметичний квадратний коріньУрок:Арифметичний квадратний корінь
Урок:Арифметичний квадратний коріньsveta7940
 
ділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Docділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.DocElena Bosa
 
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"HelenDz
 
портфолио
портфолиопортфолио
портфолиоPsariova
 
Cтворення ситуації успіху на уроках математики
Cтворення ситуації успіху на уроках математикиCтворення ситуації успіху на уроках математики
Cтворення ситуації успіху на уроках математикиВікторія Вільшанкова
 
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграміУрок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграміNikolay Shaygorodskiy
 
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівняньjasperwtf
 
1досвид
1досвид1досвид
1досвидfesirina
 
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 класurvlan
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняOlena Davidenko
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиsveta7940
 

What's hot (20)

294
294294
294
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
8648 множення десяткових дробів
8648 множення десяткових дробів8648 множення десяткових дробів
8648 множення десяткових дробів
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
 
навчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвнавчаємо дітей розв
навчаємо дітей розв
 
Навчання старших дошкільників рішенню арифметичних задач
Навчання старших дошкільників рішенню арифметичних задачНавчання старших дошкільників рішенню арифметичних задач
Навчання старших дошкільників рішенню арифметичних задач
 
Урок:Арифметичний квадратний корінь
Урок:Арифметичний квадратний коріньУрок:Арифметичний квадратний корінь
Урок:Арифметичний квадратний корінь
 
ділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Docділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Doc
 
ао работа+
ао работа+ао работа+
ао работа+
 
290
290290
290
 
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
 
портфолио
портфолиопортфолио
портфолио
 
досвід
досвід досвід
досвід
 
Cтворення ситуації успіху на уроках математики
Cтворення ситуації успіху на уроках математикиCтворення ситуації успіху на уроках математики
Cтворення ситуації успіху на уроках математики
 
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграміУрок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі
 
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
10475 конспект уроку розязування іррац. рівнянь
 
1досвид
1досвид1досвид
1досвид
 
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівняння
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 

Similar to урок відсоткові розрахунки

технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...
технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...
технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...tatyana6221310
 
відсоткові розрахунки
відсоткові розрахункивідсоткові розрахунки
відсоткові розрахункиorestznak
 
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас" Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас" Електронні книги Ранок
 
Алгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 ЗахарійченкоАлгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 ЗахарійченкоZHOIPPO
 
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класурозробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класуIrina Zerkal
 
сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильнаLiliya_Zbarovska
 
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...sveta7940
 
Виступ на вченій раді
Виступ на вченій радіВиступ на вченій раді
Виступ на вченій радіIren50
 
презентацияэтапы урока. итоги урока
презентацияэтапы урока. итоги урокапрезентацияэтапы урока. итоги урока
презентацияэтапы урока. итоги урокаsubbotina_yuliya
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17Александр Дрон
 
Формування інформацйно-комунікаційної компетентності учнів
Формування інформацйно-комунікаційної компетентності учнівФормування інформацйно-комунікаційної компетентності учнів
Формування інформацйно-комунікаційної компетентності учнівЗШ №10 м.Світловодська
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект урокуCshkilniy
 

Similar to урок відсоткові розрахунки (20)

Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docxМатеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
 
технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...
технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...
технологія розвитку критичного та креативного мислення на уроках математики.с...
 
відсоткові розрахунки
відсоткові розрахункивідсоткові розрахунки
відсоткові розрахунки
 
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас" Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
Презентація до підручника "Алгебра. 8 клас"
 
Алгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 ЗахарійченкоАлгебра 8 Захарійченко
Алгебра 8 Захарійченко
 
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класурозробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
 
сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильна
 
164
164164
164
 
Sholoxova
SholoxovaSholoxova
Sholoxova
 
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
Урок №1 Правила поведінки та безпеки життєдіяльності в комп"ютерному класі. П...
 
242,23.docx
242,23.docx242,23.docx
242,23.docx
 
Досвід роботи Сямук І. О.
Досвід роботи Сямук І. О.Досвід роботи Сямук І. О.
Досвід роботи Сямук І. О.
 
Виступ на вченій раді
Виступ на вченій радіВиступ на вченій раді
Виступ на вченій раді
 
презентацияэтапы урока. итоги урока
презентацияэтапы урока. итоги урокапрезентацияэтапы урока. итоги урока
презентацияэтапы урока. итоги урока
 
Урок..docx
Урок..docxУрок..docx
Урок..docx
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
 
Формування інформацйно-комунікаційної компетентності учнів
Формування інформацйно-комунікаційної компетентності учнівФормування інформацйно-комунікаційної компетентності учнів
Формування інформацйно-комунікаційної компетентності учнів
 
509,23.pdf
509,23.pdf509,23.pdf
509,23.pdf
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
Урок математики 5 клас.doc
Урок математики   5 клас.docУрок математики   5 клас.doc
Урок математики 5 клас.doc
 

More from Общеобразовательная школа (9)

тема
тематема
тема
 
презентация8
презентация8презентация8
презентация8
 
презентация5
презентация5презентация5
презентация5
 
презентация3
презентация3презентация3
презентация3
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
презентация до уроку, алгебра, 8 клас
презентация до уроку, алгебра, 8 класпрезентация до уроку, алгебра, 8 клас
презентация до уроку, алгебра, 8 клас
 
335 pam 39_yatniki_t_g_shevchenku_v_ukrayini
335 pam 39_yatniki_t_g_shevchenku_v_ukrayini335 pam 39_yatniki_t_g_shevchenku_v_ukrayini
335 pam 39_yatniki_t_g_shevchenku_v_ukrayini
 
портфолио учителя
портфолио учителяпортфолио учителя
портфолио учителя
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 

Recently uploaded (6)

Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 

урок відсоткові розрахунки

  • 1. Підготували: Вчитель математики: Сівак Зінаїда Терентіївна Вчитель інформатики: Ларіонова Валентина Юхимівна Відділ освіти Вільшанської РДА Вільшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Інтегрований урок з математики та інформатики Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки. Комп’ютерні презентації, їх призначення
  • 2. Дата 28.11.2014 рік Клас 6 - А Тема: Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки. Комп’ютерні презентації, їх призначення. Мета: навчальна – познайомити з історією походження відсотків, сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношення двох чисел та виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв’язувати різні типи задач, що передбачають цю дію; закріпити поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення, слайдові та потокові презентації; розвивальна – розвивати пам’ять, уяву, логічне мислення, обчислювальні навички та вміння; виховна – виховувати культуру математичних записів та математично- інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок. Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок. Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (5 комп’ютерів, операційна система Windows 7, Microsoft Office 2010), локальна мережа, навчальна презентація, проектор, роздатковий матеріал. Підготовчий етап: Об’єднання учнів в 4 творчі проектні групи (за 2 тижні до уроку). Визначити експертів та консультантів, оголосити групам творчі завдання: 1. З історії виникнення відсотків, результат діяльності – презентація. 2. Задачі на відсотки, результат діяльності – презентація.
  • 3. Структура уроку № п/п Етапи уроку Час Методи та форми роботи з класом I. Організаційний момент 1 II. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності учнів 2 III. Актуалізація опорних знань 3 Тести IV. Повторення вивченого матеріалу 5 Інтерактивні завдання в PowerPoint V. Вивчення нового матеріалу 25 Демонстрація дитячих презентацій VI. Закріплення нового матеріал 5 Робота за ПК VII. Підсумок уроку 2 Метод «Мікрофон» Домашнє завдання 1 Оцінювання роботи учнів 1
  • 4. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Сьогодні в нас з вами незвичайний урок, який будуть проводити два вчителі, математики та інформатики. Ми поринемо з вами в країну «Відсотки» і разом з нами поринуть наші гості (представники РМК, вчителі району, адміністрація школи), а також наші давні друзі: герої нашого улюбленого мультика про математику. Звернемося до історії:
  • 5. ІІ. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності учнів. Виховувати культуру математичних записів та математично- інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок. Сьогодні ви будете працювати в 4 групах з експертами та консультантами. Правила роботи в групах ви знаєте, тож прошу їх дотримуватися. В кінці уроку буде визначено, яка група працювала найкраще, а також зібрано зошити для перевірки домашнього завдання та завдань, виконаних на уроці. І так, ви чули, що на сьогоднішньому уроці ми з вами удосконалимо наші знання про відсотки, адже зараз нас скрізь оточує реклама на знижки на ціни продуктів харчування, на побутову техніку, мобільні телефони, взуття, одяг, меблі, золото, хутряні вироби, житло і т. д. Скрізь нас оточує реклама із знижками - що це означає? Як порахувати гроші, які ми і так економимо, через нестабільність економіки. І як заощаджувати, щоб купити ті речі, які нам не по кишені? Як вигідно вкладати гроші в банк, щоб отримувати немалі відсотки на які можна поїхати на відпочинок в різні країни світу. Мріємо. Я думаю, що ми зацікавили вас нашою інформацією, тож розпочинаємо вчитися рахувати відсотки, а отже заощаджувати гроші.
  • 6. ІІІ. Актуалізація опорних знань Перед тим, як проведемо невеличку самостійну роботу з виконанням усних та письмових тестових завдань, пригадаємо наші, попередньо набуті знання. В зошиті записуємо число, класна робота. Усне опитування: - що таке відсоток( у звичайних та десяткових дробах)?; - Як записати відсоток у вигляді десяткового дробу? (навести приклад); - Як записати десятковий дріб у відсотках? (навести приклад); - Як знайти відсоток від числа? (навести приклад); Виконання тестових завдань: - Експерти підготували тестові завдання у вигляді слайдів презентації. Записуємо в зошитах слово тест 1 і, працюємо як завжди, самостійно, без сторонньої допомоги. Записуємо номер слайду і вказуємо правильний варіант відповіді, тобто номер.
  • 7. Взяли в руки олівці і перевіряємо з вами нашу роботу. ІV. Повторення вивченого матеріалу. - Продовжуємо нашу самостійну роботу. На попередніх уроках ми вивчали з вами пропорцію, тому два наступних завдання розв’язуємо використовуючи знання про пропорцію. Записуємо в зошитах тест 2. Обчислення виконати письмово. Визначаємо, яка група справиться швидше. Слайд 6-відповідь 3 Слайд 7-відповідь 1 Сьогоднішній урок проходить в кабінеті інформатики. Тому необхідно пригадати правила техніки безпеки при роботі в комп’ютерному класі.
  • 8. А тепер пригадаємо з вами програму для створення презентацій, оскільки саме з її допомогою були створені тестові завдання та буде проведений захист ваших презентацій. Дайте відповіді на запитання: - Програма для створення презентацій; - Призначення програми Power Point; - Елементи презентації; - Що можна розмістити на слайдах; - Пристрій для демонстрації презентацій. Пропонуємо вашій увазі кросворд, правильно розгадавши який, прочитаєте термін, який має безпосереднє відношення до нашого сьогоднішнього уроку.
  • 9. V. Вивчення нового матеріалу. Продовжуємо пригадувати попередньо набуті знання, але вже про відношення: - що таке відношення? - навести приклад відношення. Записати в зошити. - знайти значення свого відношення. Наприклад 5 : 2 = 2.5 Сьогодні навчимося знаходити значення відношення у відсотках, тобто: відсоткове відношення двох чисел, або скільки відсотків становить число 5 від числа 2. Записати в зошитах тему уроку: Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки. Зараз наші друзі із мультфільму допоможуть дізнатися, як це зробити (перегляд урок 47 Відсоткове відношення двох чисел. Знаходження відсоткового відношення із конструктора уроків для 6 класу). 1. Спочатку ми дізнаємось, де можна використати відсоткове відношення в житті; 2. Приклад 1 з мультфільму; 3. Закінчити знаходження свого відношення у відсотках. 4. Приклад 2 з мультфільму9з підказкою героїв. Перевірити чи правильну відповідь отримали. Робота з підручником: Сторінки 131 – 132 § 27. 1. Прочитати та переказати правило на ст.132 один одному в групах; 2. Як знайти відсоткове відношення двох чисел? 3. Як дізнатися, скільки відсотків одне число складає від іншого? Експерти вдома попрацювали над презентаціями “З історії відсотків”. Це буде продовженням пояснення нової теми. Вони пропонують переглянути дану презентацію. (Перегляд презентації “З історії відсотків”.)
  • 10. VI. Закріплення матеріалу. Експерти також приготували задачі на знаходження відсоткового відношення чисел. Умови задач у вас на столах та екранах комп’ютерів. Задачі. 1. У 6 – А класі 24 учні, з них математику знають: на початковому, середньому, достатньому та високому рівнях навчальних досягнень відповідно: 2 - 8 – 10 - 4 Знайти відсоткове відношення даних учнів від усіх учнів класу. 2. Банк приймає вклади під 20% річних. Яка сума буде у вкладника, якщо він поклав до банку 1300-1700-1800-1500 гривнів? Яка група швидше справиться з завданням. VIІ. Підсумок уроку. 1. Яку тему вивчали на уроці? 2. Послухайте кілька висловів про гроші. Поясніть як ви розумієте ці вислови. • Грошима треба управляти, а не служити їм. (Сенека) • Гроші – благо негативне: про них, як про здоров'я, думаєш тільки тоді, коли їх немає. (А. Апухтін) • Грошей не вистачає всім, але багатим не хватає значно більше. (Михайло Мамчич) • Гроші завжди є, тільки кишені міняються. (Гертруда Стайн) • Гроші – найбільше зло, яке може лежати в чужій кишені. (Валентина Беднова)
  • 11. А зараз визначте ваш настрій після сьогоднішнього уроку за допомогою смайликів. VIІІ. Оцінювання роботи учнів на уроці. ІХ. Домашнє завдання. 1. § 27, №697; 2. Підготувати та подати у вигляді слайдів задачі економічного змісту на відсоткове відношення двох чисел. Зібрати зошити на перевірку.