Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Урок №15. Аналіз даних, поданих на діаграмі
1. Урок №15 7А клас 1 група ________________
2 група ________________
7Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Мета:
закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі
«Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у
електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми;
вдосконалювати навички роботи на ПК.
розвиватинавики роботина комп'ютері, навики роботиз електронними
таблицями
виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу,
уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти
самостійній роботі за комп’ютером
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнаннята наочність: ПК, із встановленими ОС і Microsoft Office
Excel, картки з практичними завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашньогозавдання. Актуалізаціязнань учнів.
Вправа «Продовж речення».
Табличний процесорMS Excel – це прикладна програма, яка
призначена для … (опрацювання даних, поданиху таблицях).
Об’єктамитабличного процесорає … (книга, аркуш, таблиця, рядок,
стовпець, клітинка, діапазон, діаграма та інші).
Формула в MS Excel – це … (вираз, який задаєпорядок обчислення в
електронній таблиці).
2. Функції в MS Excel поділяються на такі категорії: … (математичні,
статистичні, логічні, текстові, фінансові та інші).
Прикладами статистичних функцій є функції … (середнє значення, min,
max …).
Функція сума SUM є прикладом … (математичнихфункцій).
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності.
В різних ситуаціях фахівця можуть цікавити як самі числа, показані в
таблиці, так і тенденції у їх зміні, які показують діаграми. Отже, діаграми
призначені для графічного відображення числових даних.
За допомогою діаграм, на яких зображені зміни у виробництві,
аналізують економічний стан на підприємстві. Аналіз такої інформації дає
можливість прийняти правильне рішення і підвищити конкурентну здатність
продукції, яка виробляється, зробити її дешевшою і якіснішою.
В електронну таблицю вмонтовані спеціальні засоби, що носять назву
ділової графіки, які дозволяють зобразити табличні дані у графічному
вигляді.
ІV. Формуванняпрактичнихвмінь і навичок
Робота з комп’ютером.
Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі.
1. Повторення правил техніки безпеки.
2. Побудуйте стовпчасту діаграму успішності учнів класу.
3. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних
сільськогосподарських культур у Подільському економічному районі.
4. Виконання практичної роботи.
Хід роботи
Завдання 1. Побудуйте стовпчасту діаграму успішності учнів класу.
1. Відкрийте книгу за ім’ям Список класу, яка знаходиться D:/Учні/7
клас/ Список класу.
3. 2. Вставте ліворуч від стовпця А новий стовпець «Результати тесту».
3. Заповніть стовпець В оцінками від 1 до 12.
4. Побудуйте стовпчасту діаграму для стовпців «Прізвище, ім’я учня» і
«Результати тесту».
5. У полі назва діаграми введіть «Оцінки за тест». Підпишіть осі X і Y.
Легенду розмістіть справа.
6. Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем Практична робота
9_1.xlsx.
Завдання 2. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних
сільськогосподарських культур у Подільському економічному районі.
1. Відкрийте нову книгу.
2. Об’єднайте клітинки А1 і В1 і введіть текст «Виробництво основних
сільськогосподарських культур у 2014 році».
3. Відформатуйте клітинки і змініть ширину стовпців так, щоб усі дані
відображалися повністю.
4. Заповніть дані клітинок за поданою таблицею.
5. Побудуйте секторну діаграму виробництва основних
сільськогосподарських культур у Вінницькій, Тернопільській та
Хмельницькій областях.
6. У полі назва діаграми введіть «Виробництво основних
сільськогосподарських культур у 2014 році».
7. Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем Практична робота
9_2.xlsx.
Фізкультхвилинка
4. Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час
роботи з комп’ютером.
V. Рефлексія. «Рефлексивний ланцюжок».
Вчитель починаєвправу з вислову: «Сьогодніна уроці я …». Учні по
черзідоповнюють речення, за умови що повторюватисказане іншими не
можна. Таким чином «утворюється»рефлексивнийланцюжок.
VІ. Домашнє завдання.
Прочитати дану тему у підручнику. Опрацювати записи у зошиті.
VІІ. Підсумок уроку.
Отже, на цьому уроці ми з вами дізналися про діаграми та їх типи,
розглянули основні об’єкти діаграм. Навчилися будувати стовпчасті та
секторні діаграми. Оцінювання учнів.