1. Урок
Тема: Уміння вчитися. Раціональний розподіл часу. Розпорядок дня школяра.
Мета:Ознайомити учнів із значенням розпорядку дня, наголосити, що важливою умовою
збереження здоров’я є правильно організовані праця та відпочинок, робочі місця в школі і
вдома; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, удосконалювати вміння, дотримуватись
розпорядку дня, вольові якості; виховувати охайність, повагу до себе та оточуючих,
дисциплінованість. Виховувати в учнів ціннісне ставлення до свого життя і здоров’я та
оточуючих.
Категорія учасників: Учні 5 класу.
Форма заходу: Урок засвоєння знань.
Очікуванні результати: Вивчать правила організації розпорядку дня. Запам’ятають, які є
правила вибору робочого місця в школі і в дома. Розвинуть навички облаштування
власного робочого місця. Усвідомлять необхідність бережливого ставлення до власного
здоров’я.
Методи та прийоми: Дискусія, робота в групах, бліцопитування, «мікрофон», «синквейн».
Обладнання: Підручники, зошити, мультимедійний проектор, комп’ютер, презентація,
відеоролик.
Структура уроку
1.Орг. момент………………………………………………………………………....3-5 хв
2.Актуалізація знань……………………………………………………………….…3-5 хв
3.Вивчення нового матеріалу…………………………………………………………8-12 хв
4. Руханка………………………………………………………………………………1-5 хв
5 Підсумки (рефлексія)……………………………………………………………….5-10 хв
6.Домашнє завдання………………………………………………………….……..…1-3 хв
7.Підсумок уроку………………………………………………………………………1-5 хв
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Учні заходять до класної кімнати, займають робочі місця.
Слайд 1
2. Вправа «Привітання» - проводиться, щоб налаштувати учнів до уроку, підняти їх емоційний
настрій. По черзі учні піднімаються з посмішкою і бажають гарного настрою і задоволення
від уроку.
2. Актуалізація знань.
Слайд 2
Вправа «Мікрофон». Учні обговорюють у класі – «які я знаю правила та вимоги успішного
навчання».
Демонстрація відео фрагменту про розпорядок дня школяра..
3. Вивчення нового матеріалу.
Слайд 3
Вчитель Той, хто планує свій час, досягає успіхів у будь-якій справі, якою займається: в
навчанні, роботі, спорті. Щоб добре вчитися, працювати, треба вибирати посильні,
зрозумілі та конкретні завдання.
Слайд 4
Братися за серйозні справи рекомендується удень з 11 до 17 години. Вночі з 2 до 4 години
людина припускається помилок навіть під час розв’язування простих математичних задач.
Досліджено, що у середині тижня працездатність більша, а на початку і в кінці – менша. Для
відпочинку та відновлення сил маємо суботу і неділю.
Усе це враховується при складанні робочого розкладу, і розкладу уроків, і режиму дня.
Слайд 5
Робота в групах. Учитель пропонує учням об’єднатися в групи і розглянути слайд, на
якому потрібно визначити які правила були порушені. І діти самостійно намагаються
сформулювати правила складання розпорядку дня . Наприклад:
- Активний відпочинок з максимальним перебуванням на свіжому повітрі,
- Регулярне та корисне харчування,
- Повноцінний сон,
- Відвідування гуртків.
Слайд 6
Вчитель. Орієнтовний розпорядок дня учня може бути наступним:
6:30 прокидання, ранкова гімнастика, гігієнічні процедури, прибирання ліжка.
7:00 сніданок.
7:30 вихід до школи.
8:00 початок уроків.
14:00 дорога зі школи додому.
14: 30 обід.
15:00 післяобідній відпочинок.
16:00 виконання домашніх завдань.
3. 18:30 перебування на дворі.
19: 00 вечеря, заняття за інтересами.
21:00 підготовка до сну, гігієнічні процедури.
21:30 нічний сон.
Слайд 7
4. Руханка.
Вправа «Позбутися втоми». Станьте рівно, ноги на ширенні плечей, нахиліться вперед, назад,
боки. Пострибайте на правій нозі, потім на лівій. Потрусіть руками – позбудьтеся втоми !.
Слайд 8.
Вправа «Мікрофон». Учні висловлюють свої версії - « як вірно облаштувати своє робоче
місце ?». Вчитель вислухавши відповіді дітей їх коректує:
- Уроки краще виконувати в окремій кімнаті і за столом, а не на ліжку.
-Краще всього сидіти опершись спиною на спинку стільця, а ноги поставивши на підлогу.
-На робочому місці повинен бути порядок.
5. Підсумки (рефлексія).
Бліцопитування.
1. Чому діти повиннілягати спати на пізніше 21-ї години і вставати о 7-й годині ранку ?
2. А яке перше правило учня?
3. Які правила гігієни слід виконувати перед обідом?
4. Як ви думаєте, яким повинно бути робоче місце вдома і в школі?
5. Як правильно сидіти за столом чи партою?
«Синквейн»- сформулюй визначення.
Режим, чергування, правильне, видів діяльності (праця, відпочинок),різних.
Слайд 9
6. Домашнє завдання.
Слайд 10
Опрацювати параграф 7, відповісти на питання ст 43.
7. Підсумок уроку.
Оголошення оцінок. Побажання гарного настрою
Слайд 11
4. Література
1. www.yotube.com
2. Підручник «Основи здоров’я – 5 клас» І.Д. Бех, Т.В. Воронцова та ін. – К.: Видавництво
«Алотон», 2013. – 180 с.
3. Ващенко Л.С., Бойченко Т.Є. Основи здоров’я : книжка для вчителя. – К.: Генеза, 2005. –
240 ст.