SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
Тема: Інтегрований урок Ядс Дизайн та технологіяї
Здоровий спосіб життя. Здоров’я і харчування. Виготовлення моркви з паперу.
3-В клас
Мета:
Ключові компетентності:
Вміння вчитися:
- навчально-організаційні вміння і навички: дотримуватися режиму розумової праці під час
виконання навчальних завдань;
- організовувати свою працю для досягнення результату;
Загально мовленнєві вміння і навички:
- виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова; висловлювати свою думку,
ділитися враженням від побаченого;
ІКТ- компетентності:
- знаходити у тексті конкретні відомості;
- працювати з різними джерелами інформації ;
Загальнокультурна:
- дотримуватися правил поведінки на уроці;
Здоров’язбережувальна:
- розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою;
Соціальна:
- почуватися частинкою класу, жити з ним спільним життям, співпрацювати в команді.
Предметна компетентність:
Природнича:
- розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що — негативно
впливає на здоров’я; навчати школярів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні
і шкідливі звички; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття
навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність, ознайомити дітей із поняттям
«емоції», формувати вміння використовувати способи саморегуляції з метою корекції
негативних емоцій та агресивних тенденцій поведінки молодших школярів; продовжувати вчити
виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних
ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті,
дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу,
мислення, мовлення, уяву, пам'ять.
- ознайомити учнів зі складовими компонентами їжі, з поняттям про корисну їжу і її позитивний
вплив на збереження і зміцнення здоров’я дорослих і дітей, з основами культури харчування, з
традиціями харчування;
- навчити правильно складати своє меню ; викликати інтерес до традиційного харчування
українців та прагнення вживати національні страви як засіб збереження і зміцнення здоров’я;
- виховувати естетичний смак, дбайливе ставлення до здоров’я.
- сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового
способу життя; виховувати відповідальність, продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність
на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати
формувати вміння працювати в команді, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі,
спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення, уяву, пам'ять, виховувати любов до рідного краю;
формувати науковий світогляд; виховувати любов до рідного краю;
Мовно-літературна:
- використовувати знання про іменник у практичних мовних, мовленнєвих ситуаціях;
- виразно читати, аналізувати, описувати власні враження, формувати власні судження про
прочитане ;
Громадянська компетентність: виховувати здорового громадянина України
Інтерактивні методи: «Нейробіка» ,«Мозкова атака», створення проблемної ситуації, робота в
парі, в групі.
Засоби: ТЗН, посібники, зошити, підручник, роздаткові картки, наочність
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Очікувані результати :
На кінець уроку діти знатимуть:
- про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що — негативно впливає на здоров’я;
- розпізнавати корисні і шкідливі звички;
- правила здорового способу життя
- ознайомляться із поняттям «емоції»,
На кінець уроку діти вмітимуть:
- використовувати знання про іменник та прикметник у практичних мовних, мовленнєвих
ситуаціях;
- виразно читати, аналізувати, описувати власні враження, формувати власні судження про
прочитане ;
- співпрацювати в парах, у колективі однокласників
- розпізнавати корисні і шкідливі звички;
- формувати вміння використовувати способи саморегуляції з метою корекції негативних
емоцій та агресивних тенденцій поведінки молодших школярів;
- про корисну їжу і її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я дорослих і дітей;
- про культуру харчування, ознайомляться з традиціями харчування;
- правильно складати меню ;
На кінець уроку діти вмітимуть:
- виразно читати, аналізувати, описувати власні враження, формувати власні судження про
прочитане, корисну їжу ; викликати інтерес до традиційного харчування українців та прагнення
вживати національні страви як засіб збереження і зміцнення здоров’я;
- співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати
формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в
класі .
Хід уроку
І.Організація учнів до уроку.
Ранкове привітання.
- Добрий день, учні! Сідайте..
- Сьогоднішній урок проведу з вами я, а звуть мене пес Патрон.
Пролунав дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимем старанно.
Все, що знаєм, пригадаєм
І нове запам’ятаєм.
2. Психологічна настанова.
- Учні, посміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб
працювати на уроці гарно і виконати всі завдання, потрібно бути якими? (Уважними та старанними)
- Перед тим, як розпочати наш урок, давайте спочатку проведемо хвилинку спостереження.
3. Хвилинка спостереження.
Запитання:
- Яка пора року? (Зараз на дворі зима)
- Який зараз місяць? (Зараз місяць лютий)
- Яке сьогодні число? (Сьогодні 15 число)
- Який сьогодні день тижня? (Сьогодні середа)
- Якою погодою зустріла нас сьогодні природа? (Погода сьогодні сонячною/похмура)
- Що ви можете сказати про тривалість дня, ночі? (Дні стали коротшими, а ночі довшими)
- Чи падав дощ, сніг? (Сьогодні падав/не падав)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- А зараз, згадаємо правила, яких необхідно дотримуватись впродовж всього уроку.
 Говорити по черзі.
 Не перебивати того, хто говорить.
 Поважати всі висловлені думки.
 Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.
 Дотримуватися правила « піднятої» руки.
 Заохочувати всіх однокласників до роботи.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- Що найдорожче для кожної людини? (Здоров’я)
- Від кого залежить, твоє здоров’я? (Від самого себе)
- Що впливає на здоров’я людини? (Режим дня, здоровий сон, правильне харчування,
загартовування, ранкова зарядка…) .
Пригадайте Скільки разів на день ви споживаєте їжу?
Якій їжі віддаєте перевагу? Чому? Перевірка домашнього завдання.
1. Розгляд малюнків, на яких зображено різну їжу. Вчитель пропонує вибрати малюнки, де
зображена корисна їжа.
2. Гра «Як ви відрізняєте корисну їжу від некорисної?»
Щоб відповісти на це запитання, вчитель проводить гру в лего. Червоний ні, Зелений так
1. Корисно об'їдатися цукерками та тістечками. Так чи ні?
2. Ви повинні їсти 16 разів на день. Так чи ні?
3. Ви повинні вживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров'я. Так чи ні?
4. Ви повинні їсти різноманітні продукти — м'ясо, рибу, молоко. Так чи ні?
5. Вам корисно їсти тільки макарони. Так чи ні?
6. Ви повинні їсти більше овочів та фруктів, тому що в них багато вітамінів. Так чи ні?
7. Корисно їсти смажену масну їжу. Так чи ні?
– Отже, дітям корисно їсти різноманітні свіжі продукти: молоко, рибу, м'ясо. Не можна вживати
якийсь один продукт, годі ваш організм не отримає потрібних йому речовин. Треба їсти більше
овочів то фруктів, тому що там багато вітамінів. Не можна їсти солодощі надмірно, бо це шкодить
зубам і шлунку.
IV. Повідомлення теми та мети уроку.
- Послухайте вірш і самі визначте, про що ми будемо сьогодні говорити говорити.
Здоровенькі були, любі друзі!
Доброго вам здоров’я!
Правда, чудові ці фрази?
Вони нас зближують з вами одразу.( Про здоров’я)
- Так, про здоров’я, а саме про здоровий спосіб життя,
про правильне харчування, здорову їжу і вітаміни.
Розгадайте ребус
V. Вивчення нового матеріалу.
— Щоб бути здоровим, треба насамперед самому дбати про своє здоров’я і вести здоровий спосіб
життя. Він найбільше сприяє збереженню і зміцненню здоров’я.
- А зараз, я прошу звернути вашу увагу на дошку. Що ви бачите? (Макет людини)
- Так правильно, давайте зберемо здорову людину, за допомогою складових здорового способу
життя. Кущ асоціативний.
-
Здоровий спосіб життя — це:
 виконання режиму дня;
- Що ви під цим розумієте? (Режим — основа здоров’я. І це не лише розклад уроків, який висить на
стіні, але й режим харчування, сну і відпочинку, а також фізична праця і допомога батькам. Усе,
що ви запланували, маєте виконати впродовж дня. Тоді ваш настрій буде гарним і бадьорим, та й
батьки будуть задоволені.)
 дотримання правил гігієни;
- Що віднесемо до цього чинника? (Чистимо зуби два рази на день, миємо руки перед їжею,
одягаємо чисту білизну щодня, приймаємо ванну та душ щодня…)
 заняття фізкультурою і спортом;
- Що потрібно робити? (Прокинувшись уранці, зробіть зарядку, протягом дня грайте у теніс,
футбол, катайтеся на велосипеді, роликах тощо. І тоді відчуєте, що ваше здоров’я значно
поліпшиться)
 загартовування;
- Що ви розумієте під загартовуванням? (Регулярне обливання водою або обтирання вологим
рушничком. Але перед цим обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Також загартовування ще
може бути сонцем та повітрям. Повітряні ванни найкраще приймати у ранкові та вечірні години,
але в жодному разі людина не повинна переохолоджуватись або перегріватись. Перші повітряні
ванни, як правило, приймають під час ранкової гімнастики. Перші сонячні ванни треба приймати
при температурі повітря не нижче +18°С. Тривалість їх не повинна перевищувати 5
хвилин Приймати сонячні ванни найкраще ранком, коли повітря особливо чисте і ще не занадто
пекуче, а також ближче до вечора, коли сонце хилиться до заходу. Краще засмагати в лісі, саду, біля
річки)
 правильне і корисне харчування;
- Як потрібно харчуватися? (Їжа має бути не тільки смачною, а й корисною. В ній повинна бути
достатня кількість вітамінів А(овочі, фрукти, сир, молоко, сметана, печінка,) В(яйця, свинина,
горіхи, гречка), С(фрукти, а саме: грейпфрут, ківі, гранат, виноград, буряк, брюссельська капуста,
червоний перець, імбир, квашена капуста, солоні помідори, журавлина, брусниця) D(риба, гриби,
молоко, пластівці, яєчний жовток). На день потрібно їсти 4-5 разів, але невеликими порціями)
 доброзичливе ставлення до оточуючих;
- Вам приємно бачити веселу, усміхнену людину?(Так)
- Відповідайте тим самим — усміхайтеся, будьте привітними і доброзичливими. Пам’ятайте: це ще
й корисно для здоров’я!
 відсутність шкідливих звичок. (Надмірне захоплення комп’ютерними іграми, тривалий
перегляд телепередач, алкоголь, наркотики, куріння, навіть пасивне, псують здоров’я.)
- Отже, той, хто постійно піклується про своє здоров’я — займається фізкультурою, дотримується
режиму дня та правил особистої гігієни, правильно харчується, не має шкідливих звичок,
доброзичливий і привітний,— має міцне здоров’я. А той, хто не дбає про своє здоров’я, веде
малорухливий спосіб життя, має шкідливі звички,— поступово втрачає здоров’я і вкорочує собі
життя.
Гра Корисно чи шкідливо (Лего) Так- зелене Ні- червоне
Дотримання розпорядку дня – до яких звичок віднесемо? (До корисних)
Тривалий перегляд телепередач – це звичка корисна чи шкідлива? (Шкідлива)
Заняття спортом – до якої групи віднесемо? (До корисних звичок)
Захоплення копмютерними іграми – яка це буде звичка? (Шкідлива)
Дотримання гігієни тіла – яка це звичка? (Корисна)
Переїдання – це буде… (Шкідлива звичка)
Вживання овочів та фруктів – віднесемо до … (Корисних звичок)
Прогулянки на свіжому повітрі – відносяться до яких звичок? (До корисних)
Звичка гризти нігті - до якої групи звичок віднесемо? (До шкідливих)
VI. Робота в зошиті
Учні, відкрийте свої зошити на ст.54. Подивіться на перше завдання. Що потріно в ньому зробити?
(Розподілити звички на 2 групи)
Візьміть в руки, прості олівці, будемо позначати стрілочкою від звички до певної групи.
Отже, зачитуємо звички ланцюжком.
- Хто зачитає, що потрібно робити у другому завданні?
- А зараз кожен сам обирає свій рецепт ЗСЖ. Біля кожного правила, яке відповідає вашому
способу життя ставите «+», а на наступній сторінці ви повинні ще записати 1-2 правила, які ви
використовуєте.
Декілька учнів зачитують правила, які вони обрали, та дописали свої.
Фізкультхвилинка. Руханка Україна Переможе!
VI. Робота з підручником
- А зараз відкрийте свої підручники на ст.53.
- Розгляньте 3 верхні малюнки. Ви уже знаєте від чого залежить здоров’я людини. Отже, хто
нам може ще раз повторити?
- Зверніть увагу, на хлопчиків та дівчаток, що зображені внизу сторінки. Що вони роблять?
(Обговорюють свої звички)
- Хто нам зачитає звичку першого хлопчика?
- Отже цей хлопчик буде яким? (Здоровим)
- А дівчинка, що зображена біля нього з боку? (Її спосіб життя не є здоровим, адже довго
спати це шкідливо)
- Наступна дівчинка яку має звичку?
- Отже, вона веде здоровий спосіб життя, бо він є рухливим.
- Хлопчик, що біля неї? (Грається в комп’ютерні ігри, а це є шкідливою звичкою для здоров’я)
- Наступний хлопчик… (Буде здоровим, бо вживає багато вітамінів)
- І остання дівчинка…(Має шкідливу звичку, бо кока-кола та чіпси є шкідливою їжею)
Гра настрій:
За допомогою міміки, жестів зобразіть настрій хлопчика
1. Бесіда.
– Чи може машина або літак зрушити з місця без палива?
– Так само і людина. Щоб зростати, бігати, вчитися, працювати, гратися, необхідна енергія
(сила). Звідки вона береться?
Енергія виробляється організмом із їжі. Їжа — джерело енергії. Завдяки їй наш організм
підтримує постійну температуру. Їжа потрібна організму і як будівельний матеріал. Згадаємо, як
зводиться будинок. Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, великі
залізобетонні блоки. На будівництво стін ідуть бетонні блоки або цегла. Поверхи перекривають
великими залізобетонними плитами, вставляють вікна, двері, штукатурять, фарбують. Для
будівництва необхідно багато різних матеріалів, деталей.
Наша їжа — теж будівельний матеріал. І вона також не однакова за своїм складом і
значенням для організму. Отже, для того щоб бути здоровим, потрібно знати, як правильно
харчуватися.
2. Розповідь вчителя з елементами бесіди
– Як ви думаєте, яка їжа корисна? (З великою кількістю вітамінів.)
– Що таке вітамін?
Слово «вітамін» вигадав американський біохімік Казимир Функ. Він відкрив, що речовина
«амін», котра міститься в оболонці рисового зернятка, життєво необхідна людині. З'єднавши «vitа»
(що в перекладі з латинської значить «життя») з «амін», одержали слово «вітамін».
Для нормального зростання та розвитку людському організму необхідні різноманітні
вітаміни. Позначаються вони буквами латинського алфавіту — А, В, С, D, К і т. д. Людина, котра
одержує з їжею достатню кількість вітамінів, рідше хворіє, має здорові зуби, волосся, шкіру.
Давайте разом розглянемо таблицю вітамінів, і ви дізнаєтесь, які вітаміни містяться в тому
чи іншому продукті. (Учитель демонструє таблицю вітамінів і коментує її.)
Вітамін На що впливає Де міститься
Добова
потреба
Що виникає при
недостатності
А
діяльність сли-
зових оболонок та
органа зору
олія, молоко,
жир, яєчний жовток, морква
1,5 мг
розлади зору, ушкодження
слизових оболонок, висихання
роговиці
В1
вуглеводний
обмін речовин
дріжджі, проросле зерно
1—2 мг
розлади нервової системи
В2
ріст, обмін
речовин у клітинах
дріжджі, проросле зерно, яйця,
молоко, печінка, овочі
1,5—З мг
розлади росту й обміну
речовин
В6
обмін речовин
у тканинах
дріжджі, проросле зерно, яйця,
печінка, сир, молоко, мигдальні
горіхи 2мг
розлади нервової
діяльності, шкірні
хвороби
В12
кровотворення печінка,
нирки, яєчний жовток 0,02 мг
анемія
(недокрів'я)
обмін речовин
у клітинах,імунітет,
кровотворення
овочі, фрукти,
гриби, печінка, молоко 50 – 100 мг
кровотеча ясен,
слабкий імунітет,
загальна слабкість
С
D
ріст, міцність
кісток
риб'ячий жир, у шкірі
під дією сонячних променів
перетворюється на більш
активну форму
400
міжнародних
одиниць
рахіт
Е
обмін речовин у
залозах
внутрішньої
секреції
проросле
зерно, овочі,
яйця,молоко
20—30мг
безплідність
К
згортання
крові
овочі,
кишкові бактерії, печінка
1 мг
кровоточивість
РР
ріст і постачання
тканин киснем
яловичина,
печінка,
морська риба
14—25 мг
розлади нервової
системи,
виразкова хвороба
– Як бачите, для того щоб одержувати всі необхідні вітаміни, потрібно споживати різноманітну
їжу, але у визначених кількостях.
Їсти потрібно 4—5 разів на день: сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря.
— Як ви розумієте вислів: «Сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові»?
– Переїдання призводить до поганого травлення, перевантаження організму, хвороб. Потрібно
вставати з-за столу з невеликим відчуттям голоду. «Їж, та не жирій, будеш здоровішим»,— вчить
російське прислів'я.
3. Правила повноцінного харчування.
– Чи подобаються вам одні страви більше за інші?
– Назви страви, які полюбляєш.
У всіх є власні смакові уподобання. Хтось більше полюбляє м'ясні продукти, а не рибу,— і
навпаки. Декому смакують молоко і каші або страви з овочів і фруктів. Є й такі, які намагаються
їсти й пити лише "смачненьке": копчену ковбасу, морозиво, чіпси, пиріжки, шоколад, пепсі-колу. А
чи потрібно при виборі їжі орієнтуватися лише на власні уподобання?
Для відповіді на це питання вчитель проводить міні-дискусію за запитаннями:
1. У чіпсах немає вітамінів. Чи потрібно їх їсти щодня?
2. Кока-кола і пепсі-кола містять багато цукру та речовин, які погано впливають на
перетравлювання їжі. Поміркуй, чи потрібно пити такі напої щодня.
– Їжа, яку називають "штучною", насичена штучними барвниками, речовинами, які
перешкоджають її псуванню. Таку їжу недоцільно вживати, адже вона, хоча й смачна, шкодить
здоров’ю. Часом у яскравих пакетах і пляшках містяться продукти, некорисні для здоров'я.
Робота з картками у команді.
VI. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.
А зараз зверніть увагу на дошку, я вам пропоную розгадати кросворд, для того щоб побачити яке
слово там заховане, вам потрібно для початку слухати уважно речення, які я вам буду зачитувати,
та відповідати на питання. Робота в групах.
1. Комплекс фізичних вправ, що виконують уранці після сну. (Зарядка)
2. Прозора рідина для вмивання і пиття. (Вода)
3. Звичайне положення тіла людини у стані спокою та під час руху. (Постава)
4. Розпорядок життя праці й відпочинку школяра. (Режим)
5. Городні плоди та зелень, що вживаються в їжу та містять багато вітамінів. (Овочі)
6. Заходи щодо підвищення опору організму шкідливим впливам за допомогою використання сил
природи: сонця, повітря і води. (Загартовування)
7. Здоровий колір шкіри, щік (особливо на морозі та після фізичних вправ). (Рум’янець)
8. Процес вживання їжі. (Харчування)
Отже, бачимо, що утворилося слово «здоров’я», і пам’ятайте, що його дуже потрібно берегти, бо
Це найцінніший скарб, подарований нам природою.
2. Бесіда.
– Від чого залежить здоров'я людини?
– Яке харчування вважається повноцінним?
– Скільки разів на день потрібно вживати їжу?
– Яка страва у вашій родині улюблена? Хто її готує?
3. Гра «Країна Здоров'яків».
Учитель називає продукти харчування, а діти плескають у долоні, якщо називаний продукт
корисний.
Риба, чіпси, кефір, цукерки, капуста, морква, сало, торт, каша, фанта, цибуля, яблуко, пепсі,
соняшникова олія, груша.
Інтерактивні вправи. Харчування. Моркву спочатку вирощували не заради
солодкого кореня, а для отримання ароматної зелені та зерен, які використовували як ліки та
спеції. Португальці, наприклад, виробляють і продають морквяний джем. Німці та французи
вважають соуси із моркви делікатесними.
Виготовлення моркви з паперу.
VІ. Домашнє завдання– Вдома ви повинні розповісти рідним про правила повноцінного
харчування. Підручник с. 81-85.
Творче завдання "Закінчіть речення"
Учні, зараз я вам роздам картки, на яких є початок речення, а ви повинні доповнити їх своїми
словами.
1. Свої зуби я____________.
2. Свої руки я____________.
3. Їсти я більш за все люблю________.
4. Займатися спортом я____________
5. Обливатися холодною водою я____________.
6. Купатися я____________.
7. Сплю я найкраще тоді, коли____________
Хто бажає зачитати речення? Учні зачитують Ви - великі молодці!
IX. Підсумок уроку
– Що нового ви довідалися на уроці?
– Давайте повторимо основні правила здорового харчування.
1. Приймати їжу слід 4 рази на день. Три прийоми їжі є основними – сніданок, обід, вечеря, а
четвертий – другий сніданок або полуденок є додатковим.
2. Ніколи не забувай вимити руки з милом перед їдою, а після прийому їжі прополоскати рот
теплою водою.
3. Твоя їжа повинна бути різноманітною, мати усі необхідні компоненти.
4. Ніколи не переїдай. Це зашкодить, твоєму шлунку.
5. Не вживай на ніч чай, каву; какао. Вони збуджують твою нервову систему.
6. Цукерки, морозиво, солодку воду краще заміни на овочі та фрукти, вони корисні для твого
організму. Для тебе буде достатньо однієї цукерки і однієї склянки солодкої води на день.
7. Ходи до зубного лікаря на огляд не менш 2-3 разів на рік, навіть якщо із зубами та яснами все
гаразд. Таким чином можна попередити розвиток карієсу і запалення ясен на самому початку, а
також одержати від лікаря декілька корисних порад.
8. Твердо запам'ятай! Зуби слід чистити двічі на день. Обов'язково виконуй це правило.
9. Не забувай після їжі прибрати за собою брудний посуд і подякувати дорослим за смачну їжу.
- Отже, учні, сьогодні ми розмовляли про здоровий спосіб життя. І з’ясували, щоб дійсно
вберегти своє здоров’я потрібно пам’ятати та дотримуватися таких правил: виконання режиму дня;
дотримання правил гігієни; заняття фізкультурою і спортом; загартовування; правильне і корисне
харчування; доброзичливе ставлення до оточуючих; відсутність шкідливих звичок. Здоров’я – це
найцінніше, що у нас є. Ніщо не може зрівнятися з ним: ні багатство, ні положення в суспільстві, ні
слава. Людина зобов’язана зберегти своє здоров’я змолоду, адже саме здорова людина формує сильну
націю. Здоров’я ЗСУ та Перемоги! Дякую всім за урок!
- Самооцінювання учнів. Збирають і рахують картки. Смайліки.(Конверти)
- Я молодець!. Ще треба тренуватися! Я можу працювати краще! Мені все вдалося
- Вчитель проводить оцінювання роботи учнів на уроці.

More Related Content

Similar to 501,23.docx

2 o g
2 o g2 o g
2 o g2klas
 
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_sGnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_sYchebnikUA
 
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_sGnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s4book
 
Osnovy zdorovja-2-klas-gnatjuk
Osnovy zdorovja-2-klas-gnatjukOsnovy zdorovja-2-klas-gnatjuk
Osnovy zdorovja-2-klas-gnatjukkreidaros1
 
Підручник Основи здоров’я 2 клас Гнатюк
Підручник Основи здоров’я 2 клас ГнатюкПідручник Основи здоров’я 2 клас Гнатюк
Підручник Основи здоров’я 2 клас Гнатюкoleg379
 
Основи здоровя 2 клас
Основи здоровя 2 класОснови здоровя 2 клас
Основи здоровя 2 класРита Скитер
 
2 клас. основи здоров’я (гнатюк) 2012
2 клас.  основи здоров’я (гнатюк)   20122 клас.  основи здоров’я (гнатюк)   2012
2 клас. основи здоров’я (гнатюк) 2012olegrizograf
 
2k osnzdr-gnatuk-12
2k osnzdr-gnatuk-122k osnzdr-gnatuk-12
2k osnzdr-gnatuk-12shakhtarr00
 
2 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_2012
2 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_20122 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_2012
2 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_2012Svinka Pepa
 
Osnovi zdorovya-5-klas-bojjchenko
Osnovi zdorovya-5-klas-bojjchenkoOsnovi zdorovya-5-klas-bojjchenko
Osnovi zdorovya-5-klas-bojjchenkofreegdz
 
5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр
5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр
5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укрAira_Roo
 
6_zbd_g_2023.pdf
6_zbd_g_2023.pdf6_zbd_g_2023.pdf
6_zbd_g_2023.pdfLudaM3
 
інтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттяхінтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттяхЛюдмила Шведенко
 
5 oz boi_2018
5 oz boi_20185 oz boi_2018
5 oz boi_20184book
 
урок здоров'я
урок здоров'яурок здоров'я
урок здоров'яantoninalitsey
 
розв крит мисл гкк режим дня
розв крит мисл гкк режим дня розв крит мисл гкк режим дня
розв крит мисл гкк режим дня orestznak
 

Similar to 501,23.docx (20)

2 o g
2 o g2 o g
2 o g
 
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_sGnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
 
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_sGnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
Gnatuk zdor p_2ukr_(009-12)_s
 
Osnovy zdorovja-2-klas-gnatjuk
Osnovy zdorovja-2-klas-gnatjukOsnovy zdorovja-2-klas-gnatjuk
Osnovy zdorovja-2-klas-gnatjuk
 
Підручник Основи здоров’я 2 клас Гнатюк
Підручник Основи здоров’я 2 клас ГнатюкПідручник Основи здоров’я 2 клас Гнатюк
Підручник Основи здоров’я 2 клас Гнатюк
 
Основи здоровя 2 клас
Основи здоровя 2 класОснови здоровя 2 клас
Основи здоровя 2 клас
 
2 клас. основи здоров’я (гнатюк) 2012
2 клас.  основи здоров’я (гнатюк)   20122 клас.  основи здоров’я (гнатюк)   2012
2 клас. основи здоров’я (гнатюк) 2012
 
2k osnzdr-gnatuk-12
2k osnzdr-gnatuk-122k osnzdr-gnatuk-12
2k osnzdr-gnatuk-12
 
2 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_2012
2 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_20122 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_2012
2 klas osnovi_zdorovja_gnatjuk_2012
 
Osnovi zdorovya-5-klas-bojjchenko
Osnovi zdorovya-5-klas-bojjchenkoOsnovi zdorovya-5-klas-bojjchenko
Osnovi zdorovya-5-klas-bojjchenko
 
5 oz b_2013_u
5 oz b_2013_u5 oz b_2013_u
5 oz b_2013_u
 
5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр
5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр
5 осн здор_бойченко_василенко_2013_укр
 
29
2929
29
 
6_zbd_g_2023.pdf
6_zbd_g_2023.pdf6_zbd_g_2023.pdf
6_zbd_g_2023.pdf
 
інтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттяхінтерактивні форми та методи на заняттях
інтерактивні форми та методи на заняттях
 
1
11
1
 
5 oz boi_2018
5 oz boi_20185 oz boi_2018
5 oz boi_2018
 
урок здоров'я
урок здоров'яурок здоров'я
урок здоров'я
 
69
6969
69
 
розв крит мисл гкк режим дня
розв крит мисл гкк режим дня розв крит мисл гкк режим дня
розв крит мисл гкк режим дня
 

More from ssuser838e441 (20)

539,23.pptx
539,23.pptx539,23.pptx
539,23.pptx
 
538,23.pptx
538,23.pptx538,23.pptx
538,23.pptx
 
537,23.docx
537,23.docx537,23.docx
537,23.docx
 
535,23.pptx
535,23.pptx535,23.pptx
535,23.pptx
 
535,23.docx
535,23.docx535,23.docx
535,23.docx
 
534,23.pptx
534,23.pptx534,23.pptx
534,23.pptx
 
533,23.pdf
533,23.pdf533,23.pdf
533,23.pdf
 
532,23.pdf
532,23.pdf532,23.pdf
532,23.pdf
 
530,23.docx
530,23.docx530,23.docx
530,23.docx
 
529,23.docx
529,23.docx529,23.docx
529,23.docx
 
528,23.docx
528,23.docx528,23.docx
528,23.docx
 
527,23.docx
527,23.docx527,23.docx
527,23.docx
 
526,23.docx
526,23.docx526,23.docx
526,23.docx
 
524,23.pdf
524,23.pdf524,23.pdf
524,23.pdf
 
524,23.pptx
524,23.pptx524,23.pptx
524,23.pptx
 
524,23.doc
524,23.doc524,23.doc
524,23.doc
 
523,23.docx
523,23.docx523,23.docx
523,23.docx
 
522,23.docx
522,23.docx522,23.docx
522,23.docx
 
520,232.docx
520,232.docx520,232.docx
520,232.docx
 
520,23.docx
520,23.docx520,23.docx
520,23.docx
 

Recently uploaded

ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 

Recently uploaded (14)

ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 

501,23.docx

  • 1. Тема: Інтегрований урок Ядс Дизайн та технологіяї Здоровий спосіб життя. Здоров’я і харчування. Виготовлення моркви з паперу. 3-В клас Мета: Ключові компетентності: Вміння вчитися: - навчально-організаційні вміння і навички: дотримуватися режиму розумової праці під час виконання навчальних завдань; - організовувати свою працю для досягнення результату; Загально мовленнєві вміння і навички: - виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова; висловлювати свою думку, ділитися враженням від побаченого; ІКТ- компетентності: - знаходити у тексті конкретні відомості; - працювати з різними джерелами інформації ; Загальнокультурна: - дотримуватися правил поведінки на уроці; Здоров’язбережувальна: - розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою; Соціальна: - почуватися частинкою класу, жити з ним спільним життям, співпрацювати в команді. Предметна компетентність: Природнича: - розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що — негативно впливає на здоров’я; навчати школярів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні і шкідливі звички; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність, ознайомити дітей із поняттям «емоції», формувати вміння використовувати способи саморегуляції з метою корекції негативних емоцій та агресивних тенденцій поведінки молодших школярів; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення, уяву, пам'ять. - ознайомити учнів зі складовими компонентами їжі, з поняттям про корисну їжу і її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я дорослих і дітей, з основами культури харчування, з традиціями харчування; - навчити правильно складати своє меню ; викликати інтерес до традиційного харчування українців та прагнення вживати національні страви як засіб збереження і зміцнення здоров’я; - виховувати естетичний смак, дбайливе ставлення до здоров’я. - сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність, продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати в команді, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення, уяву, пам'ять, виховувати любов до рідного краю; формувати науковий світогляд; виховувати любов до рідного краю; Мовно-літературна: - використовувати знання про іменник у практичних мовних, мовленнєвих ситуаціях; - виразно читати, аналізувати, описувати власні враження, формувати власні судження про прочитане ; Громадянська компетентність: виховувати здорового громадянина України Інтерактивні методи: «Нейробіка» ,«Мозкова атака», створення проблемної ситуації, робота в парі, в групі. Засоби: ТЗН, посібники, зошити, підручник, роздаткові картки, наочність Тип уроку: урок формування компетентностей. Очікувані результати : На кінець уроку діти знатимуть:
  • 2. - про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що — негативно впливає на здоров’я; - розпізнавати корисні і шкідливі звички; - правила здорового способу життя - ознайомляться із поняттям «емоції», На кінець уроку діти вмітимуть: - використовувати знання про іменник та прикметник у практичних мовних, мовленнєвих ситуаціях; - виразно читати, аналізувати, описувати власні враження, формувати власні судження про прочитане ; - співпрацювати в парах, у колективі однокласників - розпізнавати корисні і шкідливі звички; - формувати вміння використовувати способи саморегуляції з метою корекції негативних емоцій та агресивних тенденцій поведінки молодших школярів; - про корисну їжу і її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я дорослих і дітей; - про культуру харчування, ознайомляться з традиціями харчування; - правильно складати меню ; На кінець уроку діти вмітимуть: - виразно читати, аналізувати, описувати власні враження, формувати власні судження про прочитане, корисну їжу ; викликати інтерес до традиційного харчування українців та прагнення вживати національні страви як засіб збереження і зміцнення здоров’я; - співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі . Хід уроку І.Організація учнів до уроку. Ранкове привітання. - Добрий день, учні! Сідайте.. - Сьогоднішній урок проведу з вами я, а звуть мене пес Патрон. Пролунав дзвінок. Починаємо урок. Працюватимем старанно. Все, що знаєм, пригадаєм І нове запам’ятаєм. 2. Психологічна настанова. - Учні, посміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб працювати на уроці гарно і виконати всі завдання, потрібно бути якими? (Уважними та старанними) - Перед тим, як розпочати наш урок, давайте спочатку проведемо хвилинку спостереження. 3. Хвилинка спостереження. Запитання: - Яка пора року? (Зараз на дворі зима) - Який зараз місяць? (Зараз місяць лютий) - Яке сьогодні число? (Сьогодні 15 число) - Який сьогодні день тижня? (Сьогодні середа) - Якою погодою зустріла нас сьогодні природа? (Погода сьогодні сонячною/похмура) - Що ви можете сказати про тривалість дня, ночі? (Дні стали коротшими, а ночі довшими) - Чи падав дощ, сніг? (Сьогодні падав/не падав) ІІ. Мотивація навчальної діяльності - А зараз, згадаємо правила, яких необхідно дотримуватись впродовж всього уроку.  Говорити по черзі.  Не перебивати того, хто говорить.  Поважати всі висловлені думки.  Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.  Дотримуватися правила « піднятої» руки.  Заохочувати всіх однокласників до роботи.
  • 3. ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів - Що найдорожче для кожної людини? (Здоров’я) - Від кого залежить, твоє здоров’я? (Від самого себе) - Що впливає на здоров’я людини? (Режим дня, здоровий сон, правильне харчування, загартовування, ранкова зарядка…) . Пригадайте Скільки разів на день ви споживаєте їжу? Якій їжі віддаєте перевагу? Чому? Перевірка домашнього завдання. 1. Розгляд малюнків, на яких зображено різну їжу. Вчитель пропонує вибрати малюнки, де зображена корисна їжа. 2. Гра «Як ви відрізняєте корисну їжу від некорисної?» Щоб відповісти на це запитання, вчитель проводить гру в лего. Червоний ні, Зелений так 1. Корисно об'їдатися цукерками та тістечками. Так чи ні? 2. Ви повинні їсти 16 разів на день. Так чи ні? 3. Ви повинні вживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров'я. Так чи ні? 4. Ви повинні їсти різноманітні продукти — м'ясо, рибу, молоко. Так чи ні? 5. Вам корисно їсти тільки макарони. Так чи ні? 6. Ви повинні їсти більше овочів та фруктів, тому що в них багато вітамінів. Так чи ні? 7. Корисно їсти смажену масну їжу. Так чи ні? – Отже, дітям корисно їсти різноманітні свіжі продукти: молоко, рибу, м'ясо. Не можна вживати якийсь один продукт, годі ваш організм не отримає потрібних йому речовин. Треба їсти більше овочів то фруктів, тому що там багато вітамінів. Не можна їсти солодощі надмірно, бо це шкодить зубам і шлунку. IV. Повідомлення теми та мети уроку. - Послухайте вірш і самі визначте, про що ми будемо сьогодні говорити говорити. Здоровенькі були, любі друзі! Доброго вам здоров’я! Правда, чудові ці фрази? Вони нас зближують з вами одразу.( Про здоров’я) - Так, про здоров’я, а саме про здоровий спосіб життя, про правильне харчування, здорову їжу і вітаміни. Розгадайте ребус
  • 4. V. Вивчення нового матеріалу. — Щоб бути здоровим, треба насамперед самому дбати про своє здоров’я і вести здоровий спосіб життя. Він найбільше сприяє збереженню і зміцненню здоров’я. - А зараз, я прошу звернути вашу увагу на дошку. Що ви бачите? (Макет людини) - Так правильно, давайте зберемо здорову людину, за допомогою складових здорового способу життя. Кущ асоціативний. - Здоровий спосіб життя — це:  виконання режиму дня; - Що ви під цим розумієте? (Режим — основа здоров’я. І це не лише розклад уроків, який висить на стіні, але й режим харчування, сну і відпочинку, а також фізична праця і допомога батькам. Усе, що ви запланували, маєте виконати впродовж дня. Тоді ваш настрій буде гарним і бадьорим, та й батьки будуть задоволені.)  дотримання правил гігієни; - Що віднесемо до цього чинника? (Чистимо зуби два рази на день, миємо руки перед їжею, одягаємо чисту білизну щодня, приймаємо ванну та душ щодня…)  заняття фізкультурою і спортом; - Що потрібно робити? (Прокинувшись уранці, зробіть зарядку, протягом дня грайте у теніс, футбол, катайтеся на велосипеді, роликах тощо. І тоді відчуєте, що ваше здоров’я значно поліпшиться)  загартовування; - Що ви розумієте під загартовуванням? (Регулярне обливання водою або обтирання вологим рушничком. Але перед цим обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Також загартовування ще може бути сонцем та повітрям. Повітряні ванни найкраще приймати у ранкові та вечірні години, але в жодному разі людина не повинна переохолоджуватись або перегріватись. Перші повітряні ванни, як правило, приймають під час ранкової гімнастики. Перші сонячні ванни треба приймати при температурі повітря не нижче +18°С. Тривалість їх не повинна перевищувати 5 хвилин Приймати сонячні ванни найкраще ранком, коли повітря особливо чисте і ще не занадто пекуче, а також ближче до вечора, коли сонце хилиться до заходу. Краще засмагати в лісі, саду, біля річки)  правильне і корисне харчування; - Як потрібно харчуватися? (Їжа має бути не тільки смачною, а й корисною. В ній повинна бути достатня кількість вітамінів А(овочі, фрукти, сир, молоко, сметана, печінка,) В(яйця, свинина, горіхи, гречка), С(фрукти, а саме: грейпфрут, ківі, гранат, виноград, буряк, брюссельська капуста, червоний перець, імбир, квашена капуста, солоні помідори, журавлина, брусниця) D(риба, гриби, молоко, пластівці, яєчний жовток). На день потрібно їсти 4-5 разів, але невеликими порціями)  доброзичливе ставлення до оточуючих; - Вам приємно бачити веселу, усміхнену людину?(Так) - Відповідайте тим самим — усміхайтеся, будьте привітними і доброзичливими. Пам’ятайте: це ще й корисно для здоров’я!  відсутність шкідливих звичок. (Надмірне захоплення комп’ютерними іграми, тривалий перегляд телепередач, алкоголь, наркотики, куріння, навіть пасивне, псують здоров’я.) - Отже, той, хто постійно піклується про своє здоров’я — займається фізкультурою, дотримується режиму дня та правил особистої гігієни, правильно харчується, не має шкідливих звичок, доброзичливий і привітний,— має міцне здоров’я. А той, хто не дбає про своє здоров’я, веде
  • 5. малорухливий спосіб життя, має шкідливі звички,— поступово втрачає здоров’я і вкорочує собі життя. Гра Корисно чи шкідливо (Лего) Так- зелене Ні- червоне Дотримання розпорядку дня – до яких звичок віднесемо? (До корисних) Тривалий перегляд телепередач – це звичка корисна чи шкідлива? (Шкідлива) Заняття спортом – до якої групи віднесемо? (До корисних звичок) Захоплення копмютерними іграми – яка це буде звичка? (Шкідлива) Дотримання гігієни тіла – яка це звичка? (Корисна) Переїдання – це буде… (Шкідлива звичка) Вживання овочів та фруктів – віднесемо до … (Корисних звичок) Прогулянки на свіжому повітрі – відносяться до яких звичок? (До корисних) Звичка гризти нігті - до якої групи звичок віднесемо? (До шкідливих) VI. Робота в зошиті Учні, відкрийте свої зошити на ст.54. Подивіться на перше завдання. Що потріно в ньому зробити? (Розподілити звички на 2 групи) Візьміть в руки, прості олівці, будемо позначати стрілочкою від звички до певної групи. Отже, зачитуємо звички ланцюжком. - Хто зачитає, що потрібно робити у другому завданні? - А зараз кожен сам обирає свій рецепт ЗСЖ. Біля кожного правила, яке відповідає вашому способу життя ставите «+», а на наступній сторінці ви повинні ще записати 1-2 правила, які ви використовуєте. Декілька учнів зачитують правила, які вони обрали, та дописали свої. Фізкультхвилинка. Руханка Україна Переможе! VI. Робота з підручником - А зараз відкрийте свої підручники на ст.53. - Розгляньте 3 верхні малюнки. Ви уже знаєте від чого залежить здоров’я людини. Отже, хто нам може ще раз повторити? - Зверніть увагу, на хлопчиків та дівчаток, що зображені внизу сторінки. Що вони роблять? (Обговорюють свої звички) - Хто нам зачитає звичку першого хлопчика? - Отже цей хлопчик буде яким? (Здоровим) - А дівчинка, що зображена біля нього з боку? (Її спосіб життя не є здоровим, адже довго спати це шкідливо) - Наступна дівчинка яку має звичку? - Отже, вона веде здоровий спосіб життя, бо він є рухливим. - Хлопчик, що біля неї? (Грається в комп’ютерні ігри, а це є шкідливою звичкою для здоров’я) - Наступний хлопчик… (Буде здоровим, бо вживає багато вітамінів) - І остання дівчинка…(Має шкідливу звичку, бо кока-кола та чіпси є шкідливою їжею) Гра настрій: За допомогою міміки, жестів зобразіть настрій хлопчика
  • 6. 1. Бесіда. – Чи може машина або літак зрушити з місця без палива? – Так само і людина. Щоб зростати, бігати, вчитися, працювати, гратися, необхідна енергія (сила). Звідки вона береться? Енергія виробляється організмом із їжі. Їжа — джерело енергії. Завдяки їй наш організм підтримує постійну температуру. Їжа потрібна організму і як будівельний матеріал. Згадаємо, як зводиться будинок. Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, великі залізобетонні блоки. На будівництво стін ідуть бетонні блоки або цегла. Поверхи перекривають великими залізобетонними плитами, вставляють вікна, двері, штукатурять, фарбують. Для будівництва необхідно багато різних матеріалів, деталей. Наша їжа — теж будівельний матеріал. І вона також не однакова за своїм складом і значенням для організму. Отже, для того щоб бути здоровим, потрібно знати, як правильно харчуватися. 2. Розповідь вчителя з елементами бесіди – Як ви думаєте, яка їжа корисна? (З великою кількістю вітамінів.) – Що таке вітамін? Слово «вітамін» вигадав американський біохімік Казимир Функ. Він відкрив, що речовина «амін», котра міститься в оболонці рисового зернятка, життєво необхідна людині. З'єднавши «vitа» (що в перекладі з латинської значить «життя») з «амін», одержали слово «вітамін». Для нормального зростання та розвитку людському організму необхідні різноманітні вітаміни. Позначаються вони буквами латинського алфавіту — А, В, С, D, К і т. д. Людина, котра одержує з їжею достатню кількість вітамінів, рідше хворіє, має здорові зуби, волосся, шкіру. Давайте разом розглянемо таблицю вітамінів, і ви дізнаєтесь, які вітаміни містяться в тому чи іншому продукті. (Учитель демонструє таблицю вітамінів і коментує її.) Вітамін На що впливає Де міститься Добова потреба Що виникає при недостатності А діяльність сли- зових оболонок та органа зору олія, молоко, жир, яєчний жовток, морква 1,5 мг розлади зору, ушкодження слизових оболонок, висихання роговиці В1 вуглеводний обмін речовин дріжджі, проросле зерно 1—2 мг розлади нервової системи В2 ріст, обмін речовин у клітинах дріжджі, проросле зерно, яйця, молоко, печінка, овочі 1,5—З мг розлади росту й обміну речовин В6 обмін речовин у тканинах дріжджі, проросле зерно, яйця, печінка, сир, молоко, мигдальні горіхи 2мг розлади нервової діяльності, шкірні хвороби В12 кровотворення печінка, нирки, яєчний жовток 0,02 мг анемія (недокрів'я) обмін речовин у клітинах,імунітет, кровотворення овочі, фрукти, гриби, печінка, молоко 50 – 100 мг кровотеча ясен, слабкий імунітет, загальна слабкість С
  • 7. D ріст, міцність кісток риб'ячий жир, у шкірі під дією сонячних променів перетворюється на більш активну форму 400 міжнародних одиниць рахіт Е обмін речовин у залозах внутрішньої секреції проросле зерно, овочі, яйця,молоко 20—30мг безплідність К згортання крові овочі, кишкові бактерії, печінка 1 мг кровоточивість РР ріст і постачання тканин киснем яловичина, печінка, морська риба 14—25 мг розлади нервової системи, виразкова хвороба – Як бачите, для того щоб одержувати всі необхідні вітаміни, потрібно споживати різноманітну їжу, але у визначених кількостях. Їсти потрібно 4—5 разів на день: сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря. — Як ви розумієте вислів: «Сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові»? – Переїдання призводить до поганого травлення, перевантаження організму, хвороб. Потрібно вставати з-за столу з невеликим відчуттям голоду. «Їж, та не жирій, будеш здоровішим»,— вчить російське прислів'я. 3. Правила повноцінного харчування. – Чи подобаються вам одні страви більше за інші? – Назви страви, які полюбляєш. У всіх є власні смакові уподобання. Хтось більше полюбляє м'ясні продукти, а не рибу,— і навпаки. Декому смакують молоко і каші або страви з овочів і фруктів. Є й такі, які намагаються їсти й пити лише "смачненьке": копчену ковбасу, морозиво, чіпси, пиріжки, шоколад, пепсі-колу. А чи потрібно при виборі їжі орієнтуватися лише на власні уподобання? Для відповіді на це питання вчитель проводить міні-дискусію за запитаннями: 1. У чіпсах немає вітамінів. Чи потрібно їх їсти щодня? 2. Кока-кола і пепсі-кола містять багато цукру та речовин, які погано впливають на перетравлювання їжі. Поміркуй, чи потрібно пити такі напої щодня. – Їжа, яку називають "штучною", насичена штучними барвниками, речовинами, які перешкоджають її псуванню. Таку їжу недоцільно вживати, адже вона, хоча й смачна, шкодить здоров’ю. Часом у яскравих пакетах і пляшках містяться продукти, некорисні для здоров'я.
  • 8. Робота з картками у команді. VI. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу. А зараз зверніть увагу на дошку, я вам пропоную розгадати кросворд, для того щоб побачити яке слово там заховане, вам потрібно для початку слухати уважно речення, які я вам буду зачитувати, та відповідати на питання. Робота в групах. 1. Комплекс фізичних вправ, що виконують уранці після сну. (Зарядка) 2. Прозора рідина для вмивання і пиття. (Вода) 3. Звичайне положення тіла людини у стані спокою та під час руху. (Постава) 4. Розпорядок життя праці й відпочинку школяра. (Режим) 5. Городні плоди та зелень, що вживаються в їжу та містять багато вітамінів. (Овочі) 6. Заходи щодо підвищення опору організму шкідливим впливам за допомогою використання сил природи: сонця, повітря і води. (Загартовування) 7. Здоровий колір шкіри, щік (особливо на морозі та після фізичних вправ). (Рум’янець) 8. Процес вживання їжі. (Харчування) Отже, бачимо, що утворилося слово «здоров’я», і пам’ятайте, що його дуже потрібно берегти, бо Це найцінніший скарб, подарований нам природою. 2. Бесіда. – Від чого залежить здоров'я людини? – Яке харчування вважається повноцінним? – Скільки разів на день потрібно вживати їжу? – Яка страва у вашій родині улюблена? Хто її готує? 3. Гра «Країна Здоров'яків». Учитель називає продукти харчування, а діти плескають у долоні, якщо називаний продукт корисний. Риба, чіпси, кефір, цукерки, капуста, морква, сало, торт, каша, фанта, цибуля, яблуко, пепсі, соняшникова олія, груша. Інтерактивні вправи. Харчування. Моркву спочатку вирощували не заради солодкого кореня, а для отримання ароматної зелені та зерен, які використовували як ліки та спеції. Португальці, наприклад, виробляють і продають морквяний джем. Німці та французи вважають соуси із моркви делікатесними.
  • 9. Виготовлення моркви з паперу. VІ. Домашнє завдання– Вдома ви повинні розповісти рідним про правила повноцінного харчування. Підручник с. 81-85. Творче завдання "Закінчіть речення" Учні, зараз я вам роздам картки, на яких є початок речення, а ви повинні доповнити їх своїми словами. 1. Свої зуби я____________. 2. Свої руки я____________. 3. Їсти я більш за все люблю________. 4. Займатися спортом я____________ 5. Обливатися холодною водою я____________. 6. Купатися я____________. 7. Сплю я найкраще тоді, коли____________ Хто бажає зачитати речення? Учні зачитують Ви - великі молодці! IX. Підсумок уроку – Що нового ви довідалися на уроці? – Давайте повторимо основні правила здорового харчування. 1. Приймати їжу слід 4 рази на день. Три прийоми їжі є основними – сніданок, обід, вечеря, а четвертий – другий сніданок або полуденок є додатковим. 2. Ніколи не забувай вимити руки з милом перед їдою, а після прийому їжі прополоскати рот теплою водою. 3. Твоя їжа повинна бути різноманітною, мати усі необхідні компоненти. 4. Ніколи не переїдай. Це зашкодить, твоєму шлунку. 5. Не вживай на ніч чай, каву; какао. Вони збуджують твою нервову систему. 6. Цукерки, морозиво, солодку воду краще заміни на овочі та фрукти, вони корисні для твого організму. Для тебе буде достатньо однієї цукерки і однієї склянки солодкої води на день. 7. Ходи до зубного лікаря на огляд не менш 2-3 разів на рік, навіть якщо із зубами та яснами все гаразд. Таким чином можна попередити розвиток карієсу і запалення ясен на самому початку, а також одержати від лікаря декілька корисних порад. 8. Твердо запам'ятай! Зуби слід чистити двічі на день. Обов'язково виконуй це правило. 9. Не забувай після їжі прибрати за собою брудний посуд і подякувати дорослим за смачну їжу. - Отже, учні, сьогодні ми розмовляли про здоровий спосіб життя. І з’ясували, щоб дійсно вберегти своє здоров’я потрібно пам’ятати та дотримуватися таких правил: виконання режиму дня; дотримання правил гігієни; заняття фізкультурою і спортом; загартовування; правильне і корисне харчування; доброзичливе ставлення до оточуючих; відсутність шкідливих звичок. Здоров’я – це найцінніше, що у нас є. Ніщо не може зрівнятися з ним: ні багатство, ні положення в суспільстві, ні слава. Людина зобов’язана зберегти своє здоров’я змолоду, адже саме здорова людина формує сильну націю. Здоров’я ЗСУ та Перемоги! Дякую всім за урок! - Самооцінювання учнів. Збирають і рахують картки. Смайліки.(Конверти) - Я молодець!. Ще треба тренуватися! Я можу працювати краще! Мені все вдалося - Вчитель проводить оцінювання роботи учнів на уроці.