1. Тема. Пригоди і захопленнятвоїх ровесників.
Мета:ознайомитидітей із творами (короткийогляд)даних тем, їхніми
авторами, головнимигероями, їх захопленнями; удосконалюватинавички
виразного читання;викликати бажання до читання додаткової літератури за
запропанованоютематикою.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Змістова й мотиваційна підготовка учнівдо сприйняття теми уроку.
Актуалізаціяопорних знань
1. Ознайомленняз творами нового розділу.
— Прочитайте назву розділу, який вивчатимемо. Знайдіть у змісті цю тему і
мовчкипрочитайте назви творів, які є її складовою частиною.
Учні висловлюють міркування, про що йтиметься у розділі.
— Із кількох тем складається розділ? Пропитайте, з яких саме.
2. Бесіда.
— Чи маєте ви друзів? Кого?
— Що таке справжній друг?
— Чим друг відрізняється від приятеля?
— Чи всі вміють дружити?
— Між ким може зав’язатися дружба?
— Доберіть спільнокореневі словадо слова друг.
3. Робота вгрупах (на картках).
Записати слова, які, на вашу думку, слід частіше вживати, щоб спілкування
з друзямиприносило задоволення.
4. Короткий огляд деякихтворів із данихтем.
— У цьому розділі зустрічатимуться оповідання, прислів’я, загадки, казки.
Знайдіть мирилки у підручнику.
— А які ви мирилки знаєте?
2. — Коли й задля пого використовують мирилки?
— Зачитайте прислів’я. (Тлумачення значення прислів’їв.)
5. Розвиток зв’язногомовлення.
— Оглянувши зміст розділу, ви ознайомилися із заголовкамитворів. Які
назви творів одразуповідомили вас про тему цього твору?(Розповідідітей.)
6. Самостійнечитання
Цю роботудоцільно провестипо групах. Діти за змістом добирають твір,
назва якого їм сподобалась, і мовчкийого читають.
Тим учням, які краще читають, учитель допомагає дібрати твір. Після
прочитаного діти коротко аналізують твір. Оскільки роботапроводитьсяв
групах, учні доповнюють відповіді одне одного.
7. Вправлянняу швидкостічитання.
Діти упродовж 30 с читають вступ до розділу, фіксують обсяг прочитаного.
Потім проводиться повторнечитання того самого уривку (30 с).
III. Підсумок уроку
— Як би ви інакше назвали цей розділ?
Наприкінці уроку звучить пісня «Справжній друг».