Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
А дружити треба вміти! Пригоди і захоплення твоїх ровесників
1. Тема. А дружити треба вміти! Пригоди і захоплення твоїх ровесників,
уроки читання 4 клас ___________
Мета: ознайомити дітей із творами (короткий огляд) даних тем, їхніми
авторами, головними героями, їх захопленнями; удосконалювати навички
виразного читання; викликати бажання до читання додаткової літератури за
запропанованою тематикою.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Змістова й мотиваційна підготовка учнів до сприйняття теми уроку.
Актуалізація опорних знань
1. Ознайомлення з творами нового розділу.
2. Психологічний тренінг
- Давайте налаштуємось на позитивну роботу. Відкрийте долоні, заплющить
очі і промовляйте за мною:
Я особистість творча!
Я впевнений у своїх силах!
У мене хороший настрій!
Я буду активно працювати на уроці!
Всім присутнім бажаю людяності!
— Прочитайте назву розділу, який вивчатимемо. Знайдіть у змісті цю тему і
мовчки прочитайте назви творів, які є її складовою частиною.
Учні висловлюють міркування, про що йтиметься у розділі.
— Із кількох тем складається розділ? Пропитайте, з яких саме.
2. Бесіда.
— Чи маєте ви друзів? Кого?
— Що таке справжній друг?
— Чим друг відрізняється від приятеля?
— Чи всі вміють дружити?
— Між ким може зав’язатися дружба?
— Доберіть спільнокореневі слова до слова друг.
3. Робота в групах
Записати слова, які, на вашу думку, слід частіше вживати, щоб спілкування з
друзями приносило задоволення.
4. Короткий огляд деяких творів із даних тем.
— У цьому розділі зустрічатимуться оповідання, вірші, мирилки, прислів’я,
загадки, казки. Знайдіть мирилки у підручнику.
2. — А які ви мирилки знаєте?
— Коли й задля пого використовують мирилки?
— Зачитайте прислів’я. (Тлумачення значення прислів’їв.)
( Метод « Мозковий штурм»)
- Повторимо правила поведінки під час «мозкового штурму»
-
Щирість Доброта
Чесність Дружба Взаємодопомога
Взаєморозуміння Любов
1.4 Висновок. Чому вчить нас це оповідання?
5. Розвиток зв’язного мовлення.
— Оглянувши зміст розділу, ви ознайомилися із заголовками творів. Які
назви творів одразу повідомили вас про тему цього твору? (Розповіді дітей.)
6. Самостійне читання (10 хв.).
Цю роботу доцільно провести по групах. Діти за змістом добирають твір,
назва якого їм сподобалась, і мовчки його читають.
Тим учням, які краще читають, учитель допомагає дібрати твір. Після
прочитаного діти коротко аналізують твір. Оскільки робота проводиться в
групах, учні доповнюють відповіді одне одного.
7. Вправляння у швидкості читання.
Діти упродовж 30 с читають вступ до розділу, фіксують обсяг прочитаного.
Потім проводиться повторне читання того самого уривку (30 с).
III. Підсумок уроку
— Як би ви інакше назвали цей розділ?
Урок добігає кінця. Кожен з вас подумає над запитанням : « Що з уроку я
знаю, умію, ціную?»