1. Сынып:1 «Г»
Пән: Сауат ашу
Мектеп:№ 11
Мұғалім:М.Т.Садуова
Қатысқандарсаны:
Қатыспағандарсаны:
Сабақтың тақырыбы Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы менәрпі.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасынасілтеме)
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру
1.1.9.3 сөздіңбуыннан тұратынынтүсіну және сөздегі
буын санын анықтау
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушыларбілуге тиісті: Сөйлемдібуындап
оқи алу. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем
соңынатиісті тыныс белгісін қою.
Оқушылардың көпшілігібілуге тиіс:
Тыңдау арқылы және сюжетті суреттердің көмегімен
мәтінді баяндау,дәлелдеулер жасай алу.
Берілген сөздергемағынасы қарама-қарсы,мәндес,көп
мағыналы сөздердітауып,ажырата алу,қолдану
Кейбіроқушылар білуге тиіс:
Сөздердіорынды қолданып,ойынжүйелі түрдежеткізе
білу.
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете
алады.
Құндылықтардыдарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Дүниетану, сабағы
АКТ қолдану дағдылары таныстырылым,интербелсендітақта.
2. Тілдік құзыреттілік Жусан-Полынь- sagebrush
Алдыңғы білімдер -Алдыңғы білімді еске түсіру,қайталап өту.
Жоспар
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтасты
қ атмосферасын
қалыптастыру
Алдыңғы білім.
Жаңылтпаш
-Психологиялықахуал.
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Сәлем бердік сіздерге
Кұрметпенен біз.
Мұғ. Балалар бүгін көңіл күйлеріңқандай?
Балалар:(керемет,жақсы, жарқын,шуақты,көңілді)
Мұғ: Осы жақсы көңілмен сабағымызды
бастайық.Сабақты бастамас бұрынмен сендерге
сәттілік тілеймін.
Алдыңғы білімді қайталау үшін интербелсенді
тақтаға назар аударамыз.
-Әр суретті атап шығындар.
(жүзім,жұлдыз,жаңғақ,қонжық,жұмыртқа,жапалақ,
жылан,жеті,жүзік)
-Балалардың жауабы.
-Бұл сөздер қандай дыбыстанбасталады?
- Ж дыбысынан
- Ж дыбысы туралы не білесіңдер?
-Жаға,жаға,жағажай,
Жаға жайда Қамаж-ай.
- Соныменбүгінгі сабақтың тақырыбы кандай?
- Енді сабаққа мақсат қояйық.
(оқушылардың жауабы)
Музыка
М.К. Мәтін бойынша жұмыс.
- Мұғ.оқуы
- Сұрақжауап
- Ұ.Оқушылырдыңкүбірлеп оқуы
-3-4 оқушыға дауыстап оқыту
-1-2 сұрақкою. Мәтін не туралы?
Таныстырылы
м, суретпен
жұмыс
3. Сергіту сәті
АҚТ
Жусан-Полынь- sagebrush
Топпен жұмыс
(Сөздердітізбектеп оқыпшығады)
Жарыс,жапырақ,жапалақ,жорға,қонжық,жылқы.
Қарамен жазылған сөзге...
1 топ-сөздібуынға бөледі.
2 топ- Дыбыстықталдау жасайды.
3 топ – Суретін салады
4 топ – Сөйлем құрастырады.
- Тексеру. Бағалау.
-Рефлексия жасау.
- Сергіту сәті. «Қарлыгаш»
Дәптердегі сөздерді2-3 оқушыға оқыту.Жазғызу.
-Рефлексия.
Ө.Интербелсендітақта.
-Буындардансөз құрау.
Жа(лау),жу(сан),жа(рық),Жа(рас),жа(сыл),жа(ға),
жү(зім),жаң(ғақ).
-Әр сөздіқұрастырғансайынбасқа оқушылар
бағалап отырады.
Топбасшысы
тексеріп
отырады.
Музыка
Дәптермен
жұмыс.
Планшет,
маркер
Қызықты
тапсырма
Интербелсенді
тақта
Т.Ойлан,тап. «Ұйқасынтап»
1.Іші толған шәрбәт
Дәмі қандай әйбәт.
Үзесін бірден жүзін
Оның аты ...(жүзім)
2.Сырты қандай қатты,
Іші сондай тәтті.
Шағып қара таңдап,
Оның аты...(жаңғақ)
3.Құйрығы онқарыс,
Бұл айбатты...(жолбарыс)
4.Етегім толы сөк,
Ерте тұрсам жоқ (жұлдыз)
Тапсырма:шешімін тауып планшетке суретін
салады,сөйлем құрастырады.
-Рефлексия.
Планшет,
маркер
Сабақтың соңы Бағдаршам.
Кері байланыс