Ringkasan dokumen:
1. Dokumen tersebut merangkum Rancangan Pengajaran Harian untuk mata pelajaran Pendidikan Jasmani yang meliputi fasa-fasa pembelajaran dan aktiviti-aktiviti yang akan dilaksanakan.
2. Aktiviti-aktiviti tersebut bertujuan mencapai objektif psikomotor, kognitif dan afektif murid serta menggunakan bahan bantu mengajar seperti botol dan gelung.
3. Rancangan ter
Ringkasan dokumen ini memberikan informasi tentang rancangan pengajaran harian pendidikan jasmani untuk murid tahun 2 yang meliputi aktivitas pemanasan badan, aktivitas meningkatkan kelenturan seperti lunge dan regangan sisi, permainan kecil larian ketam, serta penutupan dengan gerak kendur dan menyanyi lagu. Rancangan ini bertujuan untuk meningkatkan kelenturan murid melalui berbagai aktivitas gerakan.
05 kssr-pj-tahun4 - modul kemahiran - gimnastik asasJimmy Siow
Modul ini membincangkan kemahiran gimnastik asas untuk murid tahun 4 termasuk hambur tangan, kawalan badan, gayut dan ayun, serta putaran. Ia menetapkan standard kandungan, pembelajaran, dan prestasi untuk setiap kemahiran beserta aktiviti dan tahap penguasaan.
This document provides an overview of a mathematics module for year 1 students that focuses on time and clocks. It includes sections on analog clocks, digital clocks, examples of each, and exercises. The document lists worksheets and websites as resources. It also lists the names and staff IDs of five educators who developed the module.
1. Contoh Penulisan RPH Pendidikan Jasmani Tahun 1
Tarikh: 12 Jan. 2011/ Selasa
Masa: 7.45 - 8.15 pagi
Bil. Murid: 8 L & 8 P
Tajuk: Lompatan Asas
Fokus: Berkebolehan hambur menggunakan kedua belah kaki dengan betul.
Standard Pembelajaran:
1.6.2 : Melakukan hambur pelbagai arah menggunakan kaki.
2.1.4 : Mengenalpasti arah pergerakan kiri, kanan, depan, belakang, atas dan
bawah.
5.4.2 : Memperlihat rasa seronok melakukan aktiviti dalam kumpulan.
Aktiviti:
1. Permainan dikejar vampire cina.
2. Murid melakukan ketinting
- Individu.
- Berpasangan.(dalam jarak 5 meter)
3. Murid melompat secara statik.
- Baling dan tangkap pundi kacang secara individu.
- Baling dan tangkap pundi kacang secara berpasangan.
4. Permainan berkumpulan:
- Kumpulan 1 : Melompat ke dalam gelung rotan
- Kumpulan 2 : Melompat keluar dari gelung rotan.
- Kumpulan 3 : Melompat dan menagkap bola getah.
5. Menyejukkan badan
6. Murid menyiapkan lembaran kerja.
EMK: Kreativiti
Refleksi: Namakan beberapa jenis haiwan yang melompat.
2. Mata Pelajaran dan kelas Pendidikan Kesihatan Tahun Satu
Tema / Tajuk Kesihatan diri dan reproduktif
Masa 30 minit
Standard Pembelajaran 1.2.1 dan 1.2.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:
1. Mempamerkan kemahiran berkata TIDAK kepada sentuhan tidak
selamat dengan nada suara dan intonasi yang betul.
Aktiviti Pengajaran dan 1. Perbincangan tentang maksud sentuhan selamat dan sentuhan tidak selamat
Pembelajaran berdasarkan tayangan klip video.
2. Perbincangan tentang pelbagai situasi sentuhan yang selamat dan tidak
selamat.
3. Pelbagaikan kemahiran berkata TIDAK kepada sentuhan tidak selamat.
Elemen Merentas Kurikulum 1. Kreativiti
(EMK) 2. Nilai murni
Bahan Bantu Belajar 1. Klip video
2. Kad imbasan
Penilaian Pengajaran dan 1. Berkata TIDAK dalam pelbagai cara kepada sentuhan tidak
pembelajaran selamat dengan yakin dan tegas.
Refleksi 1. 37 murid dapat berkata TIDAK kepada sentuhan tidak selamat.
2. 3 murid masih perlu diberi latihan dengan kemahiran berkata
TIDAK kepada sentuhan tidak selamat. Murid yang tidak dapat
Menguasai akan diberi bimbingan dalam kelas seterusnya.