Мета. Закріплювати знання таблиці множення та ділення на 2 і 3, вдосконалювати
обчислювальні навички, вміння розв’язувати складені задачі, знаходити периметр
трикутника, прямокутника, квадрата; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички
усної лічби, вміння працювати в парах, групах; виховувати почуття дружби,
взаємодопомоги, прагнення до знань, любов до природи, бережливе ставлення до води.
       Обладнання. Зображення Крапельки, маленькі крапельки з номерами на зворотній
стороні,схеми задач,крапельки з прикладами для естафети, теоретичне доміно, макет
озера, аркуші з геометричним матеріалом, геометричні фігури, ребуси.
                                             Хід уроку
       І. Організація класу.
       Пролунав і стих дзвінок
       Починається урок.
       Повернемось, посміхнемось до гостей
       І радісно промовимо «Добрий день».
       Біля парти станем чемно,
       Хай мине час недаремно.
       Будемо уважні і старанні всі,
       Сядемо тихенько на місця свої.
       ІІ. Знайомство з казковим героєм.
       Математичний диктант.
       - Діти, на наш урок завітав веселий казковий герой. Щоб дізнатися ім’я нашого
гостя, ми напишемо невеличкий математичний диктант. Ви повинні будете записати усі
числа, які почуєте в розповіді нашого героя.
       Я краплинка великого світового океану, який об’єднує у собі 4 океани. У нас в
Україні є 2 моря Чорне і Азовське. 70 відсотків поверхні Землі вкрито водою. Тільки 3
відсотки від всієї води на Землі - прісна вода, придатна до вживання. Наше тіло на 75
відсотків складається із води , а мозок на 90 відсотків. 22 березня об’явлений
Міжнародним днем води. Без води людина може прожити тільки 4 доби. Кожна людина за
добу повинна вживати 2 літри води.
       - Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із цифрами, закріпленими
на дошці. Підставте пі цифри відповідні літери , які ви бачите на дошці.
        Отже нашого героя звуть Капітошка.
       ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку
       Він прийшов до нас не один, а зі своїми друзями крапельками. Їм треба допомогти
повернутися додому в озеро. Для цього нам необхідно виконати всі завдання , які вони
нам приготували. За правильні відповіді ви будете отримувати крапельки.
       ІV. Робота над темою уроку.
       1. «Числовий струмочок».
       - На які множини можна розподілити написані цифри?
       -Назвіть двоцифрові, одноцифрові.
       - Назвіть парні, непарні.
       -Скільки десятків і одиниць у числах 22, 75?
       - Назвіть сусідів числа 90.
       Молодці, перша крапелька потрапила додому.
       2. «Естафета».
       Розв’язання прикладів на крапельках.
       3.«Теоретичне доміно».Робота в парах.
       4. Розв’язання кругових прикладів з коментуванням. Підручник, с.134, №810
       5. Розв’язання задачі з коментуванням. Підручник, с.135, №815.
       V. Фізкультхвилинка (музична.)
VІ.Робота з геометричним матеріалом.
      (Завдання на аркушах на дошці. Диференційована робота.)




      -Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Трикутник).
      -Що відомо? Що потрібно знайти?
      -Що називається периметром трикутника?
      - Діти, у кого на парті лежить рожевий трикутник, починайте працювати над цим
завданням.




      -Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Квадрат).
      -Що відомо? Що потрібно знайти?
      -Яку властивість має квадрат?
      - Діти, у кого на парті лежить жовтий квадрат, починайте працювати над цим
завданням.

       а = 4см
       b = ? на 3 см >
       P-?                    4

       -Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Прямокутник).
       -Що відомо? Що потрібно знайти?
       -Яку властивість має прямокутник?
       - Діти, у кого на парті лежить зелений прямокутник, починайте працювати над цим
завданням.
        Працюють самостійно.
       Перевірка. Троє учнів виконують завдання біля дошки.
       - Молодці! Впоралися із завданням.
       VІІ.Читання ребусів.
       -Діти, у нас залишилася одна крапелька. Нам необхідно розшифрувати послання
Капітошки. Для цього треба прочитати ребуси.
       С3ж            3буна      ак3са 40а
       На зворотньому боці аркушів з ребусами записаний вислів « Без води немає життя
на Землі».
       -Давайте прочитаємо хором.
       -Як ви розумієте ці слова?
       - Що значить бережно відноситися до води?
       VІІІ.Підсумок уроку.
       -Діти, подивіться на дошку. Всі краплинки повернулися додому. А це значить,що
всі завдання виконані.
       - Чи сподобався вам урок?
       -Що набільше сподобалося?
       - Що нового дізналися і чому навчилися?
       Давайте оцінимо свою працю на уроці. Порахуйте краплинки.
       (Оцінювання. )

урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.

  • 1.
    Мета. Закріплювати знаннятаблиці множення та ділення на 2 і 3, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати складені задачі, знаходити периметр трикутника, прямокутника, квадрата; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички усної лічби, вміння працювати в парах, групах; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, прагнення до знань, любов до природи, бережливе ставлення до води. Обладнання. Зображення Крапельки, маленькі крапельки з номерами на зворотній стороні,схеми задач,крапельки з прикладами для естафети, теоретичне доміно, макет озера, аркуші з геометричним матеріалом, геометричні фігури, ребуси. Хід уроку І. Організація класу. Пролунав і стих дзвінок Починається урок. Повернемось, посміхнемось до гостей І радісно промовимо «Добрий день». Біля парти станем чемно, Хай мине час недаремно. Будемо уважні і старанні всі, Сядемо тихенько на місця свої. ІІ. Знайомство з казковим героєм. Математичний диктант. - Діти, на наш урок завітав веселий казковий герой. Щоб дізнатися ім’я нашого гостя, ми напишемо невеличкий математичний диктант. Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте в розповіді нашого героя. Я краплинка великого світового океану, який об’єднує у собі 4 океани. У нас в Україні є 2 моря Чорне і Азовське. 70 відсотків поверхні Землі вкрито водою. Тільки 3 відсотки від всієї води на Землі - прісна вода, придатна до вживання. Наше тіло на 75 відсотків складається із води , а мозок на 90 відсотків. 22 березня об’явлений Міжнародним днем води. Без води людина може прожити тільки 4 доби. Кожна людина за добу повинна вживати 2 літри води. - Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із цифрами, закріпленими на дошці. Підставте пі цифри відповідні літери , які ви бачите на дошці. Отже нашого героя звуть Капітошка. ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку Він прийшов до нас не один, а зі своїми друзями крапельками. Їм треба допомогти повернутися додому в озеро. Для цього нам необхідно виконати всі завдання , які вони нам приготували. За правильні відповіді ви будете отримувати крапельки. ІV. Робота над темою уроку. 1. «Числовий струмочок». - На які множини можна розподілити написані цифри? -Назвіть двоцифрові, одноцифрові. - Назвіть парні, непарні. -Скільки десятків і одиниць у числах 22, 75? - Назвіть сусідів числа 90. Молодці, перша крапелька потрапила додому. 2. «Естафета». Розв’язання прикладів на крапельках. 3.«Теоретичне доміно».Робота в парах. 4. Розв’язання кругових прикладів з коментуванням. Підручник, с.134, №810 5. Розв’язання задачі з коментуванням. Підручник, с.135, №815. V. Фізкультхвилинка (музична.)
  • 2.
    VІ.Робота з геометричнимматеріалом. (Завдання на аркушах на дошці. Диференційована робота.) -Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Трикутник). -Що відомо? Що потрібно знайти? -Що називається периметром трикутника? - Діти, у кого на парті лежить рожевий трикутник, починайте працювати над цим завданням. -Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Квадрат). -Що відомо? Що потрібно знайти? -Яку властивість має квадрат? - Діти, у кого на парті лежить жовтий квадрат, починайте працювати над цим завданням. а = 4см b = ? на 3 см > P-? 4 -Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Прямокутник). -Що відомо? Що потрібно знайти? -Яку властивість має прямокутник? - Діти, у кого на парті лежить зелений прямокутник, починайте працювати над цим завданням. Працюють самостійно. Перевірка. Троє учнів виконують завдання біля дошки. - Молодці! Впоралися із завданням. VІІ.Читання ребусів. -Діти, у нас залишилася одна крапелька. Нам необхідно розшифрувати послання Капітошки. Для цього треба прочитати ребуси. С3ж 3буна ак3са 40а На зворотньому боці аркушів з ребусами записаний вислів « Без води немає життя на Землі». -Давайте прочитаємо хором. -Як ви розумієте ці слова? - Що значить бережно відноситися до води? VІІІ.Підсумок уроку. -Діти, подивіться на дошку. Всі краплинки повернулися додому. А це значить,що всі завдання виконані. - Чи сподобався вам урок? -Що набільше сподобалося? - Що нового дізналися і чому навчилися? Давайте оцінимо свою працю на уроці. Порахуйте краплинки. (Оцінювання. )