Урок - квест
«Стежкамидружби»
Розробила:
вчитель початковихкласів
школи №10
м. Світловодська
Андрійчук НадіяОлександрівна
м. Світловодськ 2019р.
2.
Тема:Стежками дружби
Мета: розширитиі поглибити поняття: друг, дружба; дати уявлення про те, як
вибирати друзів;називати ознаки справжнього друга;
виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів, чемне ставлення учнів
одне доодного;
сприяти створенню дружньогодитячогоколективу.
Обладнання:завдання кожної стежкиквесту-гри, малюнок«Дерево без коріння» (для
кожного), наочний матеріал, мікрофон, музичне оформлення.
Основніпоняття: друг, дружба, ознакидружби, дружністосунки.
Очікуванірезультати:
- мати уявлення про вибір друзів;
- називати ознаки справжньогодруга;
- вміти обґрунтовувативажливість дружніх стосунків з однолітками.
Форма проведення:квест-гра
3.
Хід уроку
І. Вступначастина
1.1. Вступне слово вчителя
1.2. Гра «Передай по колу посмішку»
1.3. Оголошення теми та мети квесту-гри.
1.4. Очікування
На дошці Лунтик з друзями на полянці на одній стороні, а на іншій чистий лист.
Діти прикріпляють магнитики або біля Лунтика або біля чистого листа, говорячи,
що вони не можуть дружити або, що можуть дружити.
ІІ. Основна частина
Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»
Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:
«Це все я, це все я, це мій кращий друг і я»
Якщо ні-то мовчимо і тихенько сидимо.
А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
Рано – вранці хто піднявся?
А хто сонечкувсміхався?
Хто веселий і бадьорийкожендень іде до школи?
Хто з вас працею своєюприкрашає дім і клас?
Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?
Хто уміє берегти ручки, зошити й книжки?
А хто граючи в футбол у вікно заб’єнам гол?
Хто веселу вдачу має і усім допомагає?
Вчитель. Відповіли ви чудово, отже, вирушаємо в дорогу.
Діти грають в гру «Потяг дружби» (Діти стають один за одним тримаючи за
плечі сусіда і рухаються вперед. По команді «Зупинка» - всі зупиняються і
присідають нерозриваючись.
1 стежка. Мозковийштурм «Дружба – це …»
Вчитель. Діти, скажіть , що ж таке «дружба»? (метод«Мікрофон»)
Характерно, що справжніх друзів у людини звичайно мало. Багато друзів
тільки у того, хто користується друзями з міркувань власної вигоди: чим більше
друзів, тим більше вигоди. Такі «друзі» здебільшого тимчасові. Справжніх друзів
пов’язуєвелика повага один до одного, розуміння , взаємодопомога.
Вчитель підводитьпідсумки ідає визначення поняття «дружба».
Дружба – це близькістосунки,заснованіна взаємній допомозі,спільності
інтересів, смаків, поглядів.
(після виконання завдання отримуютьознаку«Активність»)
4.
Вчитель. Тож,якіще ознакидружбими з вами взнаємо виконавши наступні
завдання кожної стежки квесту-гри. За правильне виконання ми отримаємо ознаки
дружби.
Д -
Р –
У –
Ж –
Б –
А –
2 стежка . Вправа «Хвиля»
Вчитель. Ось наступна стежка. Як відомо, на шляху мандрівників зустрічається
багато перешкод. Ваше завдання сісти в одне велике коло, взятись за руки, не
спираючись на підлогу, піднятись всі разом, не створюючихвилю.
(після виконання завдання отримуютьознаку«Багатство»)
3 стежка . Гра «Якщо ти добрий друг,то повинен».
Вчитель. Зараз ми з вами пограємо в гру, яка має назву «Якщо ти добрийдруг, то
повинен».
Умови гри: Я читатиму вирази, якщо добрийдруг це повинен робити, то ви
підіймайте руки вгоруі потрясіть ними, а якщо ні, то нічого не робите.
Обманюватисвоїхдрузів
Не брехати друзям
Говорити брехню позаочі
Допомагатидрузям у складних ситуаціях
Підтримувати один одного
Насміхатися над друзями
Не залишати друзів у біді
Заступатися за друзів
Говоритидрузям правду
Ображатидрузів
Піклуватися про друзів
(після виконання завдання отримуютьознаку«Добро»)
4 стежка. Гра «Відгадай»
(після виконання завдання отримуютьознаку«Увага»)
5 стежка. Гра «Хто з ким дружить?» (робота в групах).
Вчитель. Давайте пограємо в гру «Хто з ким дружить?» . Але спочатку
розділимось по групам. У кожного з вас на руці є кольоровийстікер. Об’єднайтесь
за кольорами.
Завдання.Складіть пари друзів.(Малюнки та імена героїв записаніна картках).
5.
Чіп - Дейл,Вінні - Пух - П'ятачок, Малюк - Карлсон, крокодилГена - Чебурашка,
Буратіно - Мальвіна, Принц - Попелюшка, Дід Мороз - Снігуронька, Білосніжка -
7 гномів. (взаємоперевірка)
(після виконання завдання отримуютьознаку«Радість»)
6 стежка. Вправа «Дерево дружби»
Роздатидітям малюнки з зображенням деревабез коріння.
Завдання:
- Розмалюватисвоєдерево і намалювати стільки корінців, скільки друзів ви маєте.
Вчитель. Якже почуваєсебе дерево, у якого мало або зовсім немає корінців? Так
само почуваєсебе людина у якої мало або немає друзів. Свої дерева ми повісимо
на дошку малюнків.
(після виконання завдання отримуютьознаку«Життя»)
Ознаки дружби
Вчитель. Яківи молодці, виконали всі завдання квесту. Тождавайте зачитаємо, які
ознаки дружбими отримали
Д – добро
Р – радість
У – увага
Ж – життя
Б – багатство
А – активність
ІІІ. Заключна частина
Вчитель. Ось і підійшла до кінця квест-гра «Стежкамидружби»
1. Рефлексія
1. Плещуть в долоньки всіприсутні;
2. Тільки дівчатка;
3. Тільки ті, хто любить смачно поїсти;
4. Тільки ті, хто запізнюється на уроки;
5. Тільки ті, хто добре навчається;
6. Тільки ті, хто не любить канікули;
7. Тільки ті, хто любить солодощі;
8. Тільки ті, кому подобається гратив футбол;
9. Тільки ті, у кого чудовийнастрій.
2. Метод «Мікрофон»
- Діти, чи змінили ви своєбачення? (Діти ,які змінили своєбачення міняють
місцями магнитики пояснюючи).
- Чи є у вас друзі?
- Кого виможете назвати своїм другом?
6.
- З кимби ви хотіли дружити?
3. Завершенняквесту-гри. Вправа «Давайте дружно жити».
Беручись за руки всі тричі промовляють слова:« Давайте дружно жити і нашою
дружбою дорожити.» Першийраз на місці, другий - підійшли ближчеі обнялися,
третій – ще ближче.
Домашнєзавдання. Розповістибатькам про свого найкращого друга.