SlideShare a Scribd company logo
1 of 11
1
Інтерактивне заняття - тренінг
«Самопізнання індивідуальних особливостей
педагога як один із шляхів
підвищення мотивації до роботи»
2
Тема: «Самопізнання індивідуальних особливостей педагога як один із
шляхів підвищення їх мотивації до роботи».
Мета: розвиток мотивації досягнення успіху, сприяння самопізнанню, актуалізація
процесу позитивної самоперебудови та зміцнення психологічного мікроклімату
педагогічного колективу.
Завдання:
1.Сприяти:
- усвідомленню педагогами власних ресурсів і можливостей для досягнення
успіху;
- формуваннюпозитивної самооцінки й усвідомлення унікальності особистості
кожної людини, розвивати позитивне мислення.
2.Формування уміння працювати в команді, будувати відносини з колегами на
основі поваги і довіри.
3.Набуття навичок планування й прогнозування власних досягнень.
4.Актуалізувати особистісний потенціал педагогів для самовдосконалення,
саморозвитку.
5.Формувати навички саморегуляції в стресових ситуаціях, зняття
психоемоційного напруження.
Форма проведення: інтерактивне заняття - тренінг.
Обладнання:
 Правила роботи на занятті.
 Кольорові фішки з назвами «Мета», «Мрія».
 Епіграф.
 Стікери – зірочки.
 Завдання для команд.
 По 1-му аркушу,ручка.
 Малюнок земної кулі, зоряного неба.
 Аркуш –дзеркальне малювання.
 Стакан з водою.
3
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Організаційна частина
Я рада привітати вас сьогодні на цьому заході, побажати позитивного
настрою, активної участі , щоб час промайнув для вас цікаво та з користю. Тема
інтерактивного заняття-тренінгу:«Самопізнання індивідуальних особливостей
педагога як один із шляхів підвищення їх мотивації до роботи».
Мотивація учасників: Наша робота на занятті буде спрямована на пошук
ефективних методів підвищення мотивації до роботи, формування навичок
самопізнання та навичок конструктивного спілкування та ефективної взаємодії,
визначення методів покращення емоційного стану педагога.
Актуальністю для цієї теми є епіграф:
«Всередині нас криється потенціал,творчі можливості ,
Ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал!»
Мартін Лютер Кінг
 Прийняття правил роботи в групі :
Щоб наше спілкування було ефективним, маємо дотримувати правил:
 Бути активними.
 Телефони на «вібро».
 «Правило піднятої руки».
 Бути толерантними.
 Використовувати «Я висловлювання».
 Поважати думку кожного.
 Вступне слово психолога.
Певним чином життя нагадує річку, по якій ми пливемо в човні. Можна нічого не
робити, а просто плисти за течією, потрапляючи при цьому в різні ситуації,
прибиваючись до різних берегів. І іноді це буде цілком безпечним, а іноді – не
4
зовсім. Сьогодніми поговоримо про те, що нам потрібно, аби наша життєва дорога
стала цікавою та безпечною.
 Вправа на визначенняочікувань учасниківвідзаняття«Зоряненебо»
Чому я обрала цю вправу?
Мабуть не знайдеться жодної людини, яка б не любила дивитися в зоряне
небо.
Підніміть, будь ласка, руку, хто ніколи не бачив зоряного неба?
Існує повір’я, що коли народжується людина, у небі спалахує зірка.
Вдивляючись у зоряне небо ми навіть не усвідомлюємо, що зі своїм народженням
кожен отримує безцінний дар- життя…
Зараз мені хочеться нагадати відомі слова В.Маяковського: «Послухайте,
якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно…».
Я хочу щоб сьогодні ваші зірочки в житті були якомога багатобарвними.
Учасникам пропоную на стікерах – зірочках написати своє ім'я та свої
очікування від тренінгу та проговорити свої очікування від заняття і розмістити їх
на «Зоряному небі».
Дякую за активність та відвертість.
Висновок: «Усі ми прагнемо в житті успіху та хочемо бути успішними
людьми. Успіх - це не що інше як реалізовані очікування та сподівання. Я також
очікую, що заняття буде успішним і всі Ваші очікування реалізуються».
Емоційно здорова людина позбавлена комплексів, її поведінка є природною та
розкутою. Її життя завжди сповнена змістом і має мету. У будь – ситуації такі люди
помітні : їх мислення відзначається самостійністю, незалежністю. Емоційно здорова
людина – життєлюб : вона вміє отримувати задоволення від життя у великому й
малому. Така особистість виключно оптимістична. Навіть у найкатастрофічній
ситуації вона не втрачає надії, і не рідко надає їй сил знайти вихід. Такі люди не
бояться ризикувати, не бояться невдач. Вони поважають у собі особистість і
людську гідність.
5
ІІ Основна частина:
 Мозковий штурм:
Кожен з нас прагне стати успішною людиною. І в цьому ми з вами досить
схожі…Відмінність полягає в тому, що для деяких людей успіх – це лише мрія, а
для інших це вже стало метою.
 Вправа«Мрія»-«Мета»
Умовно поділимо наших учасників тренінгу на 2 команди (за допомогою
кольорових фішок з назвами «Мета», «Мрія»):
Завдання: Визначити- Спікера команди.
1-команда: На ватмані написати :Що спільного між мрією і метою?
2- команда: На ватмані написати Яка різниця між мрією і метою?
Оголошення результатів роботи команд (Спікер команди).
 Інформаційне повідомлення:
Як власну мрію можна перетворити на мету?
Уміння людини ставити перед собою мету є надзвичайно важливим для її
благополучного життя. Однак цього замало. Необхідно також визначити, як цю мету
досягти. А для цього слід оцінити власні можливості, розробити план, який
допоможе наблизитися до мети і втілити його в життя.
Мрія теж може стати метою, якщо людина чітко уявить, до чого вона прагне,
коли вона хоче це отримати (через який проміжок часу) і буде докладати активних
зусиль, планомірно просуваючись до досягнення бажаного, не зважаючи на
перешкоди, які будуть виникати на її шляху.
Так само й мета може виявитися нездійсненою мрією, якщо лише чекати,
коли вона сама по собі зможе реалізуватися.
Ефективність досягнення мети дуже залежить від нашої мотивації на роботу.
Тому сьогодні ми спробуємо відкрити ваші ресурси, якими ви володієте для того,
щоб підвищити власну мотивацію на роботу.
6
 Перегляд фільму «Вислови про вчителя»
Таким чином ми з»ясували, що:
«Всередині кожного педагога криється потенціал,творчі можливості .
Ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал аби стати
«Вчителем на мільйон!»
 А зараз до вашої уваги пропоную слайдову презентацію
« Мотивація в освітньому процесі».
Сучасні зміни в освіті потребують і зміни самого вчителя, педагога.
Сьогодні кожен педагог повинен переосмислити свою мету: навчати, готувати
учнів до їх майбутнього, а не до нашого минулого.
 Повернемось до теми нашого заняття: « Самопізнання індивідуальних
особливостей педагога як один із шляхів підвищення мотивації до
роботи».
В психології існує термін: «Щоб вливати на особистість-треба її вивчати».
Тож спробуємо себе дослідити і вивчити.
 Вправа «Визначення ведучої півкулі мозку»
Вашій увазі пропонується тест, що допоможе визначити, яка півкуля
мозку у Вас є ведучою.
1. Необхідно зімкнути декілька разів пальці рук, при цьому визначається, що
зверху завжди знаходиться один і той самий великий палець. Якщо лівий - ви
емоційна людина, правий - у вас аналітичний склад розуму.
2. Візьміть олівець. Спробуйте націлитися, вибравши мішень і дивлячись на
неї обома очима через кінчик олівця. Закрийте одне око, потім друге. Якщо мішень
сильно зміщується при закритому лівому оці, то воно домінуюче, і навпаки.
3. Якщо при схрещенні рук (поза Наполеона) на грудях зверху (з ліктем) права
рука, то вона є домінуючою і навпаки.
4. Зобразіть аплодисменти. Яка рука зверху?
Всі для себе визначили і занотували яка ж півкуля є домінуючою!
7
 Інформаційне повідомлення «Права і ліва» (слайд мозку).
Людський мозок має дві півкулі - праву та ліву. Існує чіткий "розподіл праці"
між ними: права керує одними функціями організму, ліва - іншими. При цьому одна
з півкуль є домінуючою, що визначає особливості характеру людини.
Дві півкулі, ліва і права мають абсолютно різний вплив на організм людини.
Люди з ведучою лівою півкулею зазвичай логічні, раціональні, добре говорять і
швидко думають. Вони обробляють інформацію послідовно, вивчаючи її по
частинах, і тільки потім складають отримані знання в цілісну картину.
Люди з ведучою правою півкулею, як правило, візуали, які обробляють
інформацію інтуїтивно. Вони спочатку вловлюють картину в цілому і тільки потім
вдаються у подробиці. Крім того, вони більш інтровертовані і чутливі, особливо до
світла, звуку і критики.
Щоб творчо осмислити проблему, одного логічного апарату недостатньо.
Необхідна інтуїція, а це найважливіша функція правої півкулі. Умовно ліва півкуля
відповідає за логічне мислення, а права за творче.
 Інформаційне повідомлення:
Вивчивши людський мозок, вчені дійшли висновку ,що людський мозок має
властивість втомлюватись, тому для цього необхідно його періодично
«розвантажувати». Досить ефективними для цього є ряд кінезіологічних
вправ. Кінезіологія – це наука про розвиток розумових здібностей і
досягнення фізичного здоров’я через рухові вправи.
За допомогою прийомів кінезіології зміцнюється здоров’я, оптимізуються
основні психічні процеси (пам’ять, увага, мислення, мова, слух, уява, сприйняття),
підвищується розумова працездатність, поліпшується психоемоційний стан.
Ці вправи розвивають міжпівкульні зв’язки, синхронізують роботу
півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам’яті та
уваги, полегшують процес читання і письма.
Автор книги «Гімнастика для мозку» Пол Денісон запевняє, що завдяки
простим вправам мозок насичується киснем, в ньому утворюються нові нейронні
зв’язки, стабілізується робота лівої і правої півкуль.
8
 Виконання кінезіологічних вправ (учасникам пропонується виконати
продемонстровані вправи) Використання слайдів!
Ліхтарики
Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії
(мозолистого тіла), довільності і самоконтролю.
Покласти кисті на стіл. Одна – стиснута в
кулак, інша лежить на столі долонею. Одночасно
змінювати положення рук (якщо права в кулаці, а
ліва – долоня, то змінити на: права – долоня, ліва – кулак і так далі)
Дзеркальне малювання
Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії, довільності,
самоконтролю.
На аркуші чистого паперу, взявши в обидвіруки олівці
або фломастери, пропонуємо малювати одночаснообома
руками дзеркально симетричнімалюнки, літери, цифри.
Малюнки для дзеркального малювання двома руками
Змійка. Схрестіть руки долонями одна до одної, зчепіть
пальці в замок, виверніть руки до себе. Рухайте пальцем, на який
укаже ведучий. Палець повинен рухатися точно і чітко, не
допускаючисинкінезій. Торкатися до пальця не можна. Послідовно
у вправі повинні брати участь усі пальці обох рук.
Кільце
Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії, довільності,
самоконтролю.
Піднімаємо вгору обидві долоні і починаємо перебирати
пальці на обох руках, поєднуючи в кільце з великим пальцем
по черзі вказівний, середній, безіменний та ін. Виконується
спочатку правою рукою, потім лівою, потім обома. Ведучий
змінює темп виконання, то прискорюючи, то сповільнюючи його.
9
Ви помітили, що спершу такі рухи повторитине так легко, але при постійному
тренуванні вони будуть відпрацьовані і виконання таких вправ потребує небагато
часу.
Щоб краще пізнати себе виконаємо вправу:
 Вправа «Стакан з водою»
Присутнім пропонується подивитися на стакан, заповнений на половину
водою, і розповістипро те, що вони бачать перед собою : наполовину повний стакан
(оптимісти) чи наполовину порожній (песимісти)? Цікаво, що всі бачать перед
собою одне й те саме, а відповіді відрізняються.
Обговорення :
- Чому ж так стається, і взагалі, чи важливо для кожної людини, ким бути –
оптимістом чи песимістом?
-
Психолог. Відмінність полягає в тому, що кожна людина оцінює себе та свої дії по
– різному. Одні про себе думають позитивно, інші – негативно. Якщо людина
позитивно налаштована стосовно себе, то краще складається її життя, і навпаки.
Перша категорія людей, як правило, – оптимісти, друга – песимісти. То хіба не
краще бути оптимістом?
Безперечно, песиміст – об’єктивно оцінює себе. Якщо він помічає в собі
відсутність певних здібностей, то не засмучується, а просто, спрямовує сили на ті
сфери діяльності, в яких його таланти можуть розкритися повніше. Він щиро вірить
у перемогу, і в цьому вся суть – налаштування на перемогу підсвідомість лише
виконує закладену в неї програму. Оптимізм – це світосприйняття, що
характеризується бадьорістю, вірою у майбутнє, схильністю у всьому бачити добрі і
світлі сторони.
Саме оптимізм допомагає людині витримати складні етапи в житті і
продовжувати цікаво жити і творити. Тому це є важливою якістю людини,
котра націлює своє життя на успіх.
 Вправа «Я вірю, що я…»
Успіх може бути досягнутий тільки через повторювані невдачі і самоаналіз
та вчинки, але для цього необхідна наполеглива праця, віра в себе, свої
можливості.
 Кожен обирає 1 карту з колоди «Я вірю, що я…» і повідомляє зміст
карти та своє «Я висловлювання».
Чи може це бути метою Вашої мотивації до роботи ?
 Відео-завдання «Як працює твій мозок».
 Притча «Про мужність ризикнути, спробувати»
Король запропонував своїм підданим випробування, щоб обратисеред них гідних
зайняти важливу посаду при дворі. Багато сильних і мудрих людей зібралося біля
10
нього. Король підвів усіх до дверей у віддаленому кутку саду. Двері були великі і,
здавалося, виросли глибоко в землю.
- Хто з вас зможе відчинити ці кам'яні двері? – запитав король.
Один за одним його піддані виходили в перед, оцінюючи, оглядали двері,
промовляли : «Ні і відходили. Інші, почувши, що кажуть їхні попередники, взагалі
не наважувалися на випробування. Тільки один з присутніх підійшов до дверей,
уважно роздивися їх, доторкнувся, спробував зрушити. Нарешті сильно смикнув – і
двері відчинилися. Вони не булі замкнені, і необхідно було тільки бажання
усвідомити все та мужність рішуче діяти.
Король сказав :
- Ти отримаєш посаду при дворі, тому що не покладався лише на те, що бачив і
чув, а сподівався на особисті сили та ризикнув спробувати.
Обговорення :
- Чому інші люди не змогли відчинити двері?
- Які висновки можна зробити, прослухавши притчу?
- Слова зі слайдів: Слабі скажуть: «не судилося», сильні скажуть: «я
спробую ще раз», а самі сильні скажуть: «Я буду пробувати до тих пір,
- доки все буде так, як я хочу!
-
Требапостійно працювати над собою, аналізувати свої вчинки, вивчати себе і
таким чином розвиватив собісвій потенціал. «Світ змінять ті, хто зміг змінити
себе».
 Виведення з тренінгу. Притча «Розмаїття зірок»
Високо в темному небі, на одній величезній зоряній галявині жили - були
зірки. Було їх дуже багато, і всі зірки були дуже гарними. Вони світилися й
іскрилися, а люди на землі щоночі любувалися ними. Всі ці зірки були різних
кольорів. Тут були червоні зірки, і тим, хто народжувався під їхнім світлом, вони
дарували сміливість. Тут були сині зірки - вони дарували людям красу. Були на
11
галявині й жовті зірки - вони обдаровували людей розумом, а ще на галявині були
зелені зірки. І всі люди, хто народжувався під їхнім світлом зелених променів,
ставали дуже добрими.
І от одного разу на зоряному небі щось спалахнуло! Всі зірки зібралися
подивитися, що ж відбулося. А це на небі з'явилася ще одна маленька зірочка. Але
була вона абсолютно... біла! Так само і учні приходять до нашого закладу досить
різнобарвними. А ви – педагоги додаєте розмаїття кольорів, які притаманні саме
Вам.
А зараз давайте повернемось до нашого «Зоряного неба», де розміщені
ваші стікери-зірочки! Можна зробити висновок, що наше «Зоряне небо»
різнобарвне, наші педагоги «На мільйон!».
Чи виправдались ваші очікування? Які висновки ви зробили для себе?
Як ви гадаєте, чи допоможуть вам отриманні знання? Що найбільше запам’яталося?
Щоб бути у постійному русі подій треба розвиватися, але й не забувати
про себе:своє здоров»я, свій емоційний стан.
- Я знаю, що серед всіх присутніх немає таких зірок, які були б безбарвними.
Я бажаю вам «світитися» завжди й скрізь!
Я бажаю, щоб усі ваші бажання здійснилися. Сподіваюся, що сьогоднішня
зустріч була цікавою, а отримана інформація корисною.
 Релаксація! Для гарного настрою пропоную переглянути фільм.
 Перегляд фільму-релаксації : «Робочий день вчителя».
Я бажаю щоб кожного ранку ви прокидались з гарним настроєм! Щоб вам
хотілось з радістю йти на роботу, а після роботи-додому!
На цій емоційній ноті наше заняття завершено. Дякую всім за увагу та
співпрацю!

More Related Content

What's hot

Семінар - тренінг
Семінар - тренінг Семінар - тренінг
Семінар - тренінг Inna Gornikova
 
Особистісне зростання вчителя, як мета і результат педагогічного процесу
Особистісне  зростання вчителя,  як мета і результат педагогічного процесуОсобистісне  зростання вчителя,  як мета і результат педагогічного процесу
Особистісне зростання вчителя, як мета і результат педагогічного процесуJo01
 
Модуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчання
Модуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчанняМодуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчання
Модуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчанняstecenko_nm
 
розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.
розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.
розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.Ольга Демидова
 
лідерство запорука успіху
лідерство   запорука успіхулідерство   запорука успіху
лідерство запорука успіхуAlexandr Pervichko
 

What's hot (7)

Семінар - тренінг
Семінар - тренінг Семінар - тренінг
Семінар - тренінг
 
Особистісне зростання вчителя, як мета і результат педагогічного процесу
Особистісне  зростання вчителя,  як мета і результат педагогічного процесуОсобистісне  зростання вчителя,  як мета і результат педагогічного процесу
Особистісне зростання вчителя, як мета і результат педагогічного процесу
 
30
3030
30
 
Модуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчання
Модуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчанняМодуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчання
Модуль3. Тема 2. Закономірності та принципи навчання
 
розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.
розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.
розвиток професійної самосвідомості сугак в.в.
 
лідерство запорука успіху
лідерство   запорука успіхулідерство   запорука успіху
лідерство запорука успіху
 
Збалансоване лідерство
Збалансоване лідерствоЗбалансоване лідерство
Збалансоване лідерство
 

Similar to 93

освітні інновації
освітні інноваціїосвітні інновації
освітні інноваціїШкола 54
 
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...ssuser389ffd
 
педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"
педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"
педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"val_bazilevska
 
Dosvid roboti
Dosvid robotiDosvid roboti
Dosvid robotiolgia64
 
презентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботипрезентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботиbhfghj555
 
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнівCимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнівАлексей Тимошенко
 
Досвід роботи
Досвід роботиДосвід роботи
Досвід роботиBublik Veronika
 
2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)Антон
 
Критичне мислення
Критичне мисленняКритичне мислення
Критичне мисленняsveta7940
 
презентація досвіду (2)
презентація досвіду (2)презентація досвіду (2)
презентація досвіду (2)Yura8222
 
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjjСтратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjjantoninabanderis
 
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjjСтратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjjantoninabanderis
 
Attestation 2020
Attestation 2020Attestation 2020
Attestation 2020kzh kzh
 
На допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівникуНа допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівникуradschool
 
педагогічна рада січень 2016
педагогічна рада січень 2016педагогічна рада січень 2016
педагогічна рада січень 2016Виктория Чумак
 

Similar to 93 (20)

44,23.docx
44,23.docx44,23.docx
44,23.docx
 
освітні інновації
освітні інноваціїосвітні інновації
освітні інновації
 
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
 
педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"
педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"
педагогічний тренінг "Я крокую до майстерності"
 
43
4343
43
 
Dosvid roboti
Dosvid robotiDosvid roboti
Dosvid roboti
 
Конспект тренінгу-дискусії.docx
Конспект тренінгу-дискусії.docxКонспект тренінгу-дискусії.docx
Конспект тренінгу-дискусії.docx
 
презентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботипрезентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботи
 
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнівCимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнів
 
Досвід роботи
Досвід роботиДосвід роботи
Досвід роботи
 
2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)
 
педрада мотивація
педрада мотиваціяпедрада мотивація
педрада мотивація
 
Критичне мислення
Критичне мисленняКритичне мислення
Критичне мислення
 
презентація досвіду (2)
презентація досвіду (2)презентація досвіду (2)
презентація досвіду (2)
 
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjjСтратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
 
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjjСтратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
Стратегія самореалізаціїsssssssssjjjjjj
 
205
205205
205
 
Attestation 2020
Attestation 2020Attestation 2020
Attestation 2020
 
На допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівникуНа допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівнику
 
педагогічна рада січень 2016
педагогічна рада січень 2016педагогічна рада січень 2016
педагогічна рада січень 2016
 

More from ssusera012b0 (20)

276
276276
276
 
275
275275
275
 
274
274274
274
 
273
273273
273
 
273
273273
273
 
272
272272
272
 
271
271271
271
 
270
270270
270
 
269
269269
269
 
268
268268
268
 
268
268268
268
 
267
267267
267
 
267
267267
267
 
266
266266
266
 
265
265265
265
 
264
264264
264
 
263
263263
263
 
263
263263
263
 
262
262262
262
 
262
262262
262
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 

Recently uploaded (10)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 

93

  • 1. 1 Інтерактивне заняття - тренінг «Самопізнання індивідуальних особливостей педагога як один із шляхів підвищення мотивації до роботи»
  • 2. 2 Тема: «Самопізнання індивідуальних особливостей педагога як один із шляхів підвищення їх мотивації до роботи». Мета: розвиток мотивації досягнення успіху, сприяння самопізнанню, актуалізація процесу позитивної самоперебудови та зміцнення психологічного мікроклімату педагогічного колективу. Завдання: 1.Сприяти: - усвідомленню педагогами власних ресурсів і можливостей для досягнення успіху; - формуваннюпозитивної самооцінки й усвідомлення унікальності особистості кожної людини, розвивати позитивне мислення. 2.Формування уміння працювати в команді, будувати відносини з колегами на основі поваги і довіри. 3.Набуття навичок планування й прогнозування власних досягнень. 4.Актуалізувати особистісний потенціал педагогів для самовдосконалення, саморозвитку. 5.Формувати навички саморегуляції в стресових ситуаціях, зняття психоемоційного напруження. Форма проведення: інтерактивне заняття - тренінг. Обладнання:  Правила роботи на занятті.  Кольорові фішки з назвами «Мета», «Мрія».  Епіграф.  Стікери – зірочки.  Завдання для команд.  По 1-му аркушу,ручка.  Малюнок земної кулі, зоряного неба.  Аркуш –дзеркальне малювання.  Стакан з водою.
  • 3. 3 ХІД ЗАНЯТТЯ 1.Організаційна частина Я рада привітати вас сьогодні на цьому заході, побажати позитивного настрою, активної участі , щоб час промайнув для вас цікаво та з користю. Тема інтерактивного заняття-тренінгу:«Самопізнання індивідуальних особливостей педагога як один із шляхів підвищення їх мотивації до роботи». Мотивація учасників: Наша робота на занятті буде спрямована на пошук ефективних методів підвищення мотивації до роботи, формування навичок самопізнання та навичок конструктивного спілкування та ефективної взаємодії, визначення методів покращення емоційного стану педагога. Актуальністю для цієї теми є епіграф: «Всередині нас криється потенціал,творчі можливості , Ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал!» Мартін Лютер Кінг  Прийняття правил роботи в групі : Щоб наше спілкування було ефективним, маємо дотримувати правил:  Бути активними.  Телефони на «вібро».  «Правило піднятої руки».  Бути толерантними.  Використовувати «Я висловлювання».  Поважати думку кожного.  Вступне слово психолога. Певним чином життя нагадує річку, по якій ми пливемо в човні. Можна нічого не робити, а просто плисти за течією, потрапляючи при цьому в різні ситуації, прибиваючись до різних берегів. І іноді це буде цілком безпечним, а іноді – не
  • 4. 4 зовсім. Сьогодніми поговоримо про те, що нам потрібно, аби наша життєва дорога стала цікавою та безпечною.  Вправа на визначенняочікувань учасниківвідзаняття«Зоряненебо» Чому я обрала цю вправу? Мабуть не знайдеться жодної людини, яка б не любила дивитися в зоряне небо. Підніміть, будь ласка, руку, хто ніколи не бачив зоряного неба? Існує повір’я, що коли народжується людина, у небі спалахує зірка. Вдивляючись у зоряне небо ми навіть не усвідомлюємо, що зі своїм народженням кожен отримує безцінний дар- життя… Зараз мені хочеться нагадати відомі слова В.Маяковського: «Послухайте, якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно…». Я хочу щоб сьогодні ваші зірочки в житті були якомога багатобарвними. Учасникам пропоную на стікерах – зірочках написати своє ім'я та свої очікування від тренінгу та проговорити свої очікування від заняття і розмістити їх на «Зоряному небі». Дякую за активність та відвертість. Висновок: «Усі ми прагнемо в житті успіху та хочемо бути успішними людьми. Успіх - це не що інше як реалізовані очікування та сподівання. Я також очікую, що заняття буде успішним і всі Ваші очікування реалізуються». Емоційно здорова людина позбавлена комплексів, її поведінка є природною та розкутою. Її життя завжди сповнена змістом і має мету. У будь – ситуації такі люди помітні : їх мислення відзначається самостійністю, незалежністю. Емоційно здорова людина – життєлюб : вона вміє отримувати задоволення від життя у великому й малому. Така особистість виключно оптимістична. Навіть у найкатастрофічній ситуації вона не втрачає надії, і не рідко надає їй сил знайти вихід. Такі люди не бояться ризикувати, не бояться невдач. Вони поважають у собі особистість і людську гідність.
  • 5. 5 ІІ Основна частина:  Мозковий штурм: Кожен з нас прагне стати успішною людиною. І в цьому ми з вами досить схожі…Відмінність полягає в тому, що для деяких людей успіх – це лише мрія, а для інших це вже стало метою.  Вправа«Мрія»-«Мета» Умовно поділимо наших учасників тренінгу на 2 команди (за допомогою кольорових фішок з назвами «Мета», «Мрія»): Завдання: Визначити- Спікера команди. 1-команда: На ватмані написати :Що спільного між мрією і метою? 2- команда: На ватмані написати Яка різниця між мрією і метою? Оголошення результатів роботи команд (Спікер команди).  Інформаційне повідомлення: Як власну мрію можна перетворити на мету? Уміння людини ставити перед собою мету є надзвичайно важливим для її благополучного життя. Однак цього замало. Необхідно також визначити, як цю мету досягти. А для цього слід оцінити власні можливості, розробити план, який допоможе наблизитися до мети і втілити його в життя. Мрія теж може стати метою, якщо людина чітко уявить, до чого вона прагне, коли вона хоче це отримати (через який проміжок часу) і буде докладати активних зусиль, планомірно просуваючись до досягнення бажаного, не зважаючи на перешкоди, які будуть виникати на її шляху. Так само й мета може виявитися нездійсненою мрією, якщо лише чекати, коли вона сама по собі зможе реалізуватися. Ефективність досягнення мети дуже залежить від нашої мотивації на роботу. Тому сьогодні ми спробуємо відкрити ваші ресурси, якими ви володієте для того, щоб підвищити власну мотивацію на роботу.
  • 6. 6  Перегляд фільму «Вислови про вчителя» Таким чином ми з»ясували, що: «Всередині кожного педагога криється потенціал,творчі можливості . Ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал аби стати «Вчителем на мільйон!»  А зараз до вашої уваги пропоную слайдову презентацію « Мотивація в освітньому процесі». Сучасні зміни в освіті потребують і зміни самого вчителя, педагога. Сьогодні кожен педагог повинен переосмислити свою мету: навчати, готувати учнів до їх майбутнього, а не до нашого минулого.  Повернемось до теми нашого заняття: « Самопізнання індивідуальних особливостей педагога як один із шляхів підвищення мотивації до роботи». В психології існує термін: «Щоб вливати на особистість-треба її вивчати». Тож спробуємо себе дослідити і вивчити.  Вправа «Визначення ведучої півкулі мозку» Вашій увазі пропонується тест, що допоможе визначити, яка півкуля мозку у Вас є ведучою. 1. Необхідно зімкнути декілька разів пальці рук, при цьому визначається, що зверху завжди знаходиться один і той самий великий палець. Якщо лівий - ви емоційна людина, правий - у вас аналітичний склад розуму. 2. Візьміть олівець. Спробуйте націлитися, вибравши мішень і дивлячись на неї обома очима через кінчик олівця. Закрийте одне око, потім друге. Якщо мішень сильно зміщується при закритому лівому оці, то воно домінуюче, і навпаки. 3. Якщо при схрещенні рук (поза Наполеона) на грудях зверху (з ліктем) права рука, то вона є домінуючою і навпаки. 4. Зобразіть аплодисменти. Яка рука зверху? Всі для себе визначили і занотували яка ж півкуля є домінуючою!
  • 7. 7  Інформаційне повідомлення «Права і ліва» (слайд мозку). Людський мозок має дві півкулі - праву та ліву. Існує чіткий "розподіл праці" між ними: права керує одними функціями організму, ліва - іншими. При цьому одна з півкуль є домінуючою, що визначає особливості характеру людини. Дві півкулі, ліва і права мають абсолютно різний вплив на організм людини. Люди з ведучою лівою півкулею зазвичай логічні, раціональні, добре говорять і швидко думають. Вони обробляють інформацію послідовно, вивчаючи її по частинах, і тільки потім складають отримані знання в цілісну картину. Люди з ведучою правою півкулею, як правило, візуали, які обробляють інформацію інтуїтивно. Вони спочатку вловлюють картину в цілому і тільки потім вдаються у подробиці. Крім того, вони більш інтровертовані і чутливі, особливо до світла, звуку і критики. Щоб творчо осмислити проблему, одного логічного апарату недостатньо. Необхідна інтуїція, а це найважливіша функція правої півкулі. Умовно ліва півкуля відповідає за логічне мислення, а права за творче.  Інформаційне повідомлення: Вивчивши людський мозок, вчені дійшли висновку ,що людський мозок має властивість втомлюватись, тому для цього необхідно його періодично «розвантажувати». Досить ефективними для цього є ряд кінезіологічних вправ. Кінезіологія – це наука про розвиток розумових здібностей і досягнення фізичного здоров’я через рухові вправи. За допомогою прийомів кінезіології зміцнюється здоров’я, оптимізуються основні психічні процеси (пам’ять, увага, мислення, мова, слух, уява, сприйняття), підвищується розумова працездатність, поліпшується психоемоційний стан. Ці вправи розвивають міжпівкульні зв’язки, синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам’яті та уваги, полегшують процес читання і письма. Автор книги «Гімнастика для мозку» Пол Денісон запевняє, що завдяки простим вправам мозок насичується киснем, в ньому утворюються нові нейронні зв’язки, стабілізується робота лівої і правої півкуль.
  • 8. 8  Виконання кінезіологічних вправ (учасникам пропонується виконати продемонстровані вправи) Використання слайдів! Ліхтарики Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії (мозолистого тіла), довільності і самоконтролю. Покласти кисті на стіл. Одна – стиснута в кулак, інша лежить на столі долонею. Одночасно змінювати положення рук (якщо права в кулаці, а ліва – долоня, то змінити на: права – долоня, ліва – кулак і так далі) Дзеркальне малювання Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії, довільності, самоконтролю. На аркуші чистого паперу, взявши в обидвіруки олівці або фломастери, пропонуємо малювати одночаснообома руками дзеркально симетричнімалюнки, літери, цифри. Малюнки для дзеркального малювання двома руками Змійка. Схрестіть руки долонями одна до одної, зчепіть пальці в замок, виверніть руки до себе. Рухайте пальцем, на який укаже ведучий. Палець повинен рухатися точно і чітко, не допускаючисинкінезій. Торкатися до пальця не можна. Послідовно у вправі повинні брати участь усі пальці обох рук. Кільце Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії, довільності, самоконтролю. Піднімаємо вгору обидві долоні і починаємо перебирати пальці на обох руках, поєднуючи в кільце з великим пальцем по черзі вказівний, середній, безіменний та ін. Виконується спочатку правою рукою, потім лівою, потім обома. Ведучий змінює темп виконання, то прискорюючи, то сповільнюючи його.
  • 9. 9 Ви помітили, що спершу такі рухи повторитине так легко, але при постійному тренуванні вони будуть відпрацьовані і виконання таких вправ потребує небагато часу. Щоб краще пізнати себе виконаємо вправу:  Вправа «Стакан з водою» Присутнім пропонується подивитися на стакан, заповнений на половину водою, і розповістипро те, що вони бачать перед собою : наполовину повний стакан (оптимісти) чи наполовину порожній (песимісти)? Цікаво, що всі бачать перед собою одне й те саме, а відповіді відрізняються. Обговорення : - Чому ж так стається, і взагалі, чи важливо для кожної людини, ким бути – оптимістом чи песимістом? - Психолог. Відмінність полягає в тому, що кожна людина оцінює себе та свої дії по – різному. Одні про себе думають позитивно, інші – негативно. Якщо людина позитивно налаштована стосовно себе, то краще складається її життя, і навпаки. Перша категорія людей, як правило, – оптимісти, друга – песимісти. То хіба не краще бути оптимістом? Безперечно, песиміст – об’єктивно оцінює себе. Якщо він помічає в собі відсутність певних здібностей, то не засмучується, а просто, спрямовує сили на ті сфери діяльності, в яких його таланти можуть розкритися повніше. Він щиро вірить у перемогу, і в цьому вся суть – налаштування на перемогу підсвідомість лише виконує закладену в неї програму. Оптимізм – це світосприйняття, що характеризується бадьорістю, вірою у майбутнє, схильністю у всьому бачити добрі і світлі сторони. Саме оптимізм допомагає людині витримати складні етапи в житті і продовжувати цікаво жити і творити. Тому це є важливою якістю людини, котра націлює своє життя на успіх.  Вправа «Я вірю, що я…» Успіх може бути досягнутий тільки через повторювані невдачі і самоаналіз та вчинки, але для цього необхідна наполеглива праця, віра в себе, свої можливості.  Кожен обирає 1 карту з колоди «Я вірю, що я…» і повідомляє зміст карти та своє «Я висловлювання». Чи може це бути метою Вашої мотивації до роботи ?  Відео-завдання «Як працює твій мозок».  Притча «Про мужність ризикнути, спробувати» Король запропонував своїм підданим випробування, щоб обратисеред них гідних зайняти важливу посаду при дворі. Багато сильних і мудрих людей зібралося біля
  • 10. 10 нього. Король підвів усіх до дверей у віддаленому кутку саду. Двері були великі і, здавалося, виросли глибоко в землю. - Хто з вас зможе відчинити ці кам'яні двері? – запитав король. Один за одним його піддані виходили в перед, оцінюючи, оглядали двері, промовляли : «Ні і відходили. Інші, почувши, що кажуть їхні попередники, взагалі не наважувалися на випробування. Тільки один з присутніх підійшов до дверей, уважно роздивися їх, доторкнувся, спробував зрушити. Нарешті сильно смикнув – і двері відчинилися. Вони не булі замкнені, і необхідно було тільки бажання усвідомити все та мужність рішуче діяти. Король сказав : - Ти отримаєш посаду при дворі, тому що не покладався лише на те, що бачив і чув, а сподівався на особисті сили та ризикнув спробувати. Обговорення : - Чому інші люди не змогли відчинити двері? - Які висновки можна зробити, прослухавши притчу? - Слова зі слайдів: Слабі скажуть: «не судилося», сильні скажуть: «я спробую ще раз», а самі сильні скажуть: «Я буду пробувати до тих пір, - доки все буде так, як я хочу! - Требапостійно працювати над собою, аналізувати свої вчинки, вивчати себе і таким чином розвиватив собісвій потенціал. «Світ змінять ті, хто зміг змінити себе».  Виведення з тренінгу. Притча «Розмаїття зірок» Високо в темному небі, на одній величезній зоряній галявині жили - були зірки. Було їх дуже багато, і всі зірки були дуже гарними. Вони світилися й іскрилися, а люди на землі щоночі любувалися ними. Всі ці зірки були різних кольорів. Тут були червоні зірки, і тим, хто народжувався під їхнім світлом, вони дарували сміливість. Тут були сині зірки - вони дарували людям красу. Були на
  • 11. 11 галявині й жовті зірки - вони обдаровували людей розумом, а ще на галявині були зелені зірки. І всі люди, хто народжувався під їхнім світлом зелених променів, ставали дуже добрими. І от одного разу на зоряному небі щось спалахнуло! Всі зірки зібралися подивитися, що ж відбулося. А це на небі з'явилася ще одна маленька зірочка. Але була вона абсолютно... біла! Так само і учні приходять до нашого закладу досить різнобарвними. А ви – педагоги додаєте розмаїття кольорів, які притаманні саме Вам. А зараз давайте повернемось до нашого «Зоряного неба», де розміщені ваші стікери-зірочки! Можна зробити висновок, що наше «Зоряне небо» різнобарвне, наші педагоги «На мільйон!». Чи виправдались ваші очікування? Які висновки ви зробили для себе? Як ви гадаєте, чи допоможуть вам отриманні знання? Що найбільше запам’яталося? Щоб бути у постійному русі подій треба розвиватися, але й не забувати про себе:своє здоров»я, свій емоційний стан. - Я знаю, що серед всіх присутніх немає таких зірок, які були б безбарвними. Я бажаю вам «світитися» завжди й скрізь! Я бажаю, щоб усі ваші бажання здійснилися. Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч була цікавою, а отримана інформація корисною.  Релаксація! Для гарного настрою пропоную переглянути фільм.  Перегляд фільму-релаксації : «Робочий день вчителя». Я бажаю щоб кожного ранку ви прокидались з гарним настроєм! Щоб вам хотілось з радістю йти на роботу, а після роботи-додому! На цій емоційній ноті наше заняття завершено. Дякую всім за увагу та співпрацю!