SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Сабақтың тақырыбы: Ағашты күйдіріп өрнектеу және өңдеу әдісі.
Сабақтың мақсаты:
Ағашты күйдіріп, бұйымға өрнек сала білу.
Тұрмысқа қажетті заттарды жасап үйрену арқылы ұлттық ерекшелігімен
көркемдік құрылымымен танысу.
Дамушылық мақсаты:
Ойлау, шығармашылық қасиетін қол өнерді дамыту, сабақтағы теориялық
білімдерін практикалық іс-әрекеттерге ұштастырып, оны іс жүзінде
пайдалануға үйрету.
Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін дамыта отырып,
адамгершілікке тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: Тарих, бейнелеу өнері, сызу, геометрия,
технология.
Сабақтың түрі: семинар сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: итерактивті тақта ағаш, ағаш материялы ою
өрнек, сызғыш, қарандаш,электрокүйдіргіш,
киста лак.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Жаңа сабақты баяндау. Ағаш беттерін
күйдіріп өңдеу туралы қысқаша мағлұмат берейін.Ағаш беттерін күйдіріп
өңдеу өнерін,Пирография деп атайды.Алғашқы уақыттарда ағашты күйдіру
өнері көп қолданбаған.Өйткені күйдіру апараты болмаған. Өйткені күйдіру
апараты болмаған.Ағашты күйдіру үшін темірді,инені отқа қыздырып
қолданған.Бұл көп уақытты талап етеді,уақыт өте өнертапқыштар тұрақты тоқ
күшімен куйдіретін апарат ойлап тауып Пирография өнерін одан әрі қарай
дамытты.Бұл аппаратпен ағашты ғана емес,сонымен қатар тері,сүйек,картон
беттеріне куйдіріп сурет салуға болады.Қазіргі уақытта Пирография өнері
ұмытылып барады.Осы өнерді жанғырту үшін осы сабақта ағаш бетін куйдіру
арқылы жұқа тақтайшаға Кіші жүздін белгіренін суреттерн
бейнелейміз.Сонымен қатар жиектерін ою-өрнектерімен күйдіріп салдыру
арқылы әсемделеді.
Кішіжүз Адай
Кіші жүздегі саны көп рулардың бірі Адай руы. Маңғыстау адайларының
шыққан тегі туралы нақты деректер мардымсыз болды деп көрсеткен екен.
Каспий теңізінің жағалауында мекендеген ежелгі адайлардың ұрпақтары болуы
мүмкін деген жорамал айтылған, соларада ол адайлар оғыздардың ,,ада,, (арал)
,,адайлар,,аралдықтар деген сөзінен шыққан деген нүсқасын да келтіреді. Бізге
дайлар дахтар адай руының алыстағы бабалары деген нұсқа әбден ықтимал
болып көрінеді.
Революцияға дейінгі және кеңестік тарих әдебиетіңде адай руынның
руының құрылымын ешкім жариялаған емес, сондықтан біз осы арада сол
рудыңру құрылымынтолыңкелтірген. Адай руыныңҰрандары ,,Бекет,Тегелен
ал таңба белгілері бірінші топқа үш белгі кіреді. Соңғы белгі іс жүзінде
алғашқы екеуімен бірдей, олардың бәрі адайлардың негізгі жаңа белгілері
болып табылады.
Кішіжүз Табын
Табын руы кіші құрамындағы жеті-ру бірлестігіне кіреді. Жетіру
құрамындағы ең ірі руы және жетіру бірлестігі бір текті емес. Қазақтың ханы
Әз-Тәуке Қобда, Елек, өзендері мен Маңғыстау мен Арал арасындағы Башқурт
халқын жоғарғы Орал Тобыл жақтарына ағыстырғанда бұрынғы Ноғайлы
еліне қараған Тама, Табын, Жағалбайлы, жердері, Керейіт, Тілеу, Ромадан
дейтін руларды алшынға қосып, оларға жеті ру деп ат қойды. Табындардың үш
руы осында бас қосып, ел болғаны – ау деген тұжырымды бекіте түседі.
«Табын,ураны «Тостаған» «Серке» Таңбасы – көсеу – тарақ – шөміш,тостаған
Табындар мекендеген ежелгі аймақ қатырына осы мандағы Табун-Толағай тау
қыртыстарыда жатады деп айта аламыз.
Кішіжүз Байбақты
Байбақты руларының танба белгілері бір ғана белгісін келтіреді.
Танбалардын осы әр алуан түрін мұқият қараған кезде олардын бәрі бірдей
ұқсас екені жән біреулерінде кішкене сызықшалардың негізгі сызыққа тік
бұрышпен, ал басқаларында қыйғашталып келуімен ғана ерекшеленеді.
Байбақты руының ұраны «Дәуқара.
Кішіжүз Шекті.
Шектілердің соңғы таңбасы өз тегін арғын тайпасының қаракесектерінен
бастайтын бастайтын қаракесек руының таңбасымен жақын,сондықтан да
шектілердің бір бөлігінің,атап айтқанда ожырай бөлімшесі атабабаларының
арғындардан шығыуы мүмкін екенін теріске шыңармайды. Таңба белгілері
ойық,тіке сызықша болып келеді.
Сарамандық жұмыс: бұйымды күйдіру арқылы жұқа тақтайша бетіне,кішіжүз
танбаларын үлгі бойынша күйдіріп,өрнектейміз.
1.Тұрмыста қолданылатын ирек ою-өрнектертерін қолданамыз
2.Танба белгілерін электркүйдіргішпен жүргіземіз
3. Лактау
Сергіту сәті
1. Мен қандай әдемімін
2. Мен актрисса болсам деп армандаймынж
3. Мен әнщілерге еліктеймін
4. Мен атақты шебермін
Жаңа тақырып бойынша сұрақтар.
Ұста тобы
1. Табын руы кіші жүз құрамында қандай ру бірлестігіне кіреді.
2. Аққу ою-өрнегін қиып көрсету
3. Күйдіріп салынған өрнектің түсі өзгереме.
Зергер тобы
1. Адай руынын таңба белгілері,бірінші топқа неше белгі кіреді.
2. Қошқар мүйіз оюын қиып көрсету.
3. Күйдіру үшін ең қолайлы ағаштар қандай ағаштар.
Өнерлі тобы
1. Байбақты руынын ұраны қалай аталады.
2. Өсімдік ою-өрнегін қиып көрсету.
3. Грек тілінен аударғанда қандай ұғымды білдіреді.
Шебер тобы.
1. Шекті руларының таңбасы қалай аталады.
2.Ботакөз ою-өрнегі
3. Күйдіру әдісі қандай топтарға бөлінеді.
Қортынды: Бүгінгі сабақ ұнадыма, нені білдік нені үйрендік.
Бағалау: Топтар бір-біріне баға қойады.
Үйге тапсырма:

More Related Content

What's hot (11)

38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
 
1235858
12358581235858
1235858
 
2012выаывавыав
2012выаывавыав2012выаывавыав
2012выаывавыав
 
Gabitg
GabitgGabitg
Gabitg
 
5555858gf
5555858gf5555858gf
5555858gf
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
 
Zin zi tanu-lgi-saba
Zin zi tanu-lgi-sabaZin zi tanu-lgi-saba
Zin zi tanu-lgi-saba
 
555erererere
555erererere555erererere
555erererere
 
5 45
 5 45 5 45
5 45
 
7878fd
7878fd7878fd
7878fd
 
999кукеуе
999кукеуе999кукеуе
999кукеуе
 

Viewers also liked

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық...
Айнымалысы модуль  таңбасының ішінде  берілген  бір айнымалысы бар   сызықтық...Айнымалысы модуль  таңбасының ішінде  берілген  бір айнымалысы бар   сызықтық...
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық...Nurlan Abilhanov
 
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешуБір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешуАйбек Қуандықұлы
 
Графикалық суреттер салу
Графикалық суреттер салуГрафикалық суреттер салу
Графикалық суреттер салуBilim All
 
Ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Ондық бөлшектерге амалдар қолдануОндық бөлшектерге амалдар қолдану
Ондық бөлшектерге амалдар қолдануАйбек Қуандықұлы
 

Viewers also liked (12)

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық...
Айнымалысы модуль  таңбасының ішінде  берілген  бір айнымалысы бар   сызықтық...Айнымалысы модуль  таңбасының ішінде  берілген  бір айнымалысы бар   сызықтық...
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық...
 
Сабақ
СабақСабақ
Сабақ
 
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешуБір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешу
 
ондық бөлшектерді бөлу
ондық бөлшектерді бөлуондық бөлшектерді бөлу
ондық бөлшектерді бөлу
 
987
987987
987
 
Графикалық суреттер салу
Графикалық суреттер салуГрафикалық суреттер салу
Графикалық суреттер салу
 
Өзара кері сандар
Өзара кері сандарӨзара кері сандар
Өзара кері сандар
 
математика и история
математика и историяматематика и история
математика и история
 
Алтын қима
Алтын қима Алтын қима
Алтын қима
 
Ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Ондық бөлшектерге амалдар қолдануОндық бөлшектерге амалдар қолдану
Ондық бөлшектерге амалдар қолдану
 
Координаталық жазықтық
Координаталық жазықтықКоординаталық жазықтық
Координаталық жазықтық
 
үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
үлгерімі нашар оқушылармен жұмысүлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
 

Similar to 7474fggfddddddddddgdgfdgd dgdfgdg

Similar to 7474fggfddddddddddgdgfdgd dgdfgdg (16)

Тұмар түйіндер
 Тұмар түйіндер Тұмар түйіндер
Тұмар түйіндер
 
гүлнұр сабақ +
гүлнұр сабақ +гүлнұр сабақ +
гүлнұр сабақ +
 
Киіз үй
Киіз үйКиіз үй
Киіз үй
 
аласа таулар
аласа таулараласа таулар
аласа таулар
 
исина 2
исина 2исина 2
исина 2
 
абай. қарасөз
абай. қарасөзабай. қарасөз
абай. қарасөз
 
отан отбасынан басталады
отан отбасынан басталадыотан отбасынан басталады
отан отбасынан басталады
 
Көлдер және бөгендер
Көлдер және бөгендерКөлдер және бөгендер
Көлдер және бөгендер
 
Zxd
ZxdZxd
Zxd
 
кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09
 
Ою ойғанның ойы ұшқыр
Ою ойғанның ойы ұшқырОю ойғанның ойы ұшқыр
Ою ойғанның ойы ұшқыр
 
киелі аспап қобыз
киелі аспап   қобызкиелі аспап   қобыз
киелі аспап қобыз
 
түркістан 4сынып
түркістан 4сыныптүркістан 4сынып
түркістан 4сынып
 
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығысабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
 
142r4r4r4
142r4r4r4142r4r4r4
142r4r4r4
 
113сыввыавыавы
113сыввыавыавы113сыввыавыавы
113сыввыавыавы
 

More from Nurlan Abilhanov

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Nurlan Abilhanov
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1Nurlan Abilhanov
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одеждыNurlan Abilhanov
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемNurlan Abilhanov
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуNurlan Abilhanov
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаNurlan Abilhanov
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағNurlan Abilhanov
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстарNurlan Abilhanov
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияNurlan Abilhanov
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласыNurlan Abilhanov
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Nurlan Abilhanov
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertertNurlan Abilhanov
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh Nurlan Abilhanov
 
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)Nurlan Abilhanov
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” ОмонимNurlan Abilhanov
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдіNurlan Abilhanov
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanNurlan Abilhanov
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» ОмонимдерNurlan Abilhanov
 

More from Nurlan Abilhanov (20)

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одежды
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктем
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеу
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ Балтабаевна
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
 
биология гул
биология гулбиология гул
биология гул
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстар
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессия
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
 
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of Kazakhstan
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер
 
8 сынып логика
8 сынып логика8 сынып логика
8 сынып логика
 

7474fggfddddddddddgdgfdgd dgdfgdg

  • 1. Сабақтың тақырыбы: Ағашты күйдіріп өрнектеу және өңдеу әдісі. Сабақтың мақсаты: Ағашты күйдіріп, бұйымға өрнек сала білу. Тұрмысқа қажетті заттарды жасап үйрену арқылы ұлттық ерекшелігімен көркемдік құрылымымен танысу. Дамушылық мақсаты: Ойлау, шығармашылық қасиетін қол өнерді дамыту, сабақтағы теориялық білімдерін практикалық іс-әрекеттерге ұштастырып, оны іс жүзінде пайдалануға үйрету. Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін дамыта отырып, адамгершілікке тәрбиелеу. Пәнаралық байланыс: Тарих, бейнелеу өнері, сызу, геометрия, технология. Сабақтың түрі: семинар сабақ. Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс. Сабақтың көрнекілігі: итерактивті тақта ағаш, ағаш материялы ою өрнек, сызғыш, қарандаш,электрокүйдіргіш, киста лак. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Жаңа сабақты баяндау. Ағаш беттерін күйдіріп өңдеу туралы қысқаша мағлұмат берейін.Ағаш беттерін күйдіріп өңдеу өнерін,Пирография деп атайды.Алғашқы уақыттарда ағашты күйдіру өнері көп қолданбаған.Өйткені күйдіру апараты болмаған. Өйткені күйдіру апараты болмаған.Ағашты күйдіру үшін темірді,инені отқа қыздырып қолданған.Бұл көп уақытты талап етеді,уақыт өте өнертапқыштар тұрақты тоқ күшімен куйдіретін апарат ойлап тауып Пирография өнерін одан әрі қарай дамытты.Бұл аппаратпен ағашты ғана емес,сонымен қатар тері,сүйек,картон беттеріне куйдіріп сурет салуға болады.Қазіргі уақытта Пирография өнері ұмытылып барады.Осы өнерді жанғырту үшін осы сабақта ағаш бетін куйдіру арқылы жұқа тақтайшаға Кіші жүздін белгіренін суреттерн бейнелейміз.Сонымен қатар жиектерін ою-өрнектерімен күйдіріп салдыру арқылы әсемделеді.
  • 2. Кішіжүз Адай Кіші жүздегі саны көп рулардың бірі Адай руы. Маңғыстау адайларының шыққан тегі туралы нақты деректер мардымсыз болды деп көрсеткен екен. Каспий теңізінің жағалауында мекендеген ежелгі адайлардың ұрпақтары болуы мүмкін деген жорамал айтылған, соларада ол адайлар оғыздардың ,,ада,, (арал) ,,адайлар,,аралдықтар деген сөзінен шыққан деген нүсқасын да келтіреді. Бізге дайлар дахтар адай руының алыстағы бабалары деген нұсқа әбден ықтимал болып көрінеді. Революцияға дейінгі және кеңестік тарих әдебиетіңде адай руынның руының құрылымын ешкім жариялаған емес, сондықтан біз осы арада сол рудыңру құрылымынтолыңкелтірген. Адай руыныңҰрандары ,,Бекет,Тегелен ал таңба белгілері бірінші топқа үш белгі кіреді. Соңғы белгі іс жүзінде алғашқы екеуімен бірдей, олардың бәрі адайлардың негізгі жаңа белгілері болып табылады. Кішіжүз Табын
  • 3. Табын руы кіші құрамындағы жеті-ру бірлестігіне кіреді. Жетіру құрамындағы ең ірі руы және жетіру бірлестігі бір текті емес. Қазақтың ханы Әз-Тәуке Қобда, Елек, өзендері мен Маңғыстау мен Арал арасындағы Башқурт халқын жоғарғы Орал Тобыл жақтарына ағыстырғанда бұрынғы Ноғайлы еліне қараған Тама, Табын, Жағалбайлы, жердері, Керейіт, Тілеу, Ромадан дейтін руларды алшынға қосып, оларға жеті ру деп ат қойды. Табындардың үш руы осында бас қосып, ел болғаны – ау деген тұжырымды бекіте түседі. «Табын,ураны «Тостаған» «Серке» Таңбасы – көсеу – тарақ – шөміш,тостаған Табындар мекендеген ежелгі аймақ қатырына осы мандағы Табун-Толағай тау қыртыстарыда жатады деп айта аламыз. Кішіжүз Байбақты Байбақты руларының танба белгілері бір ғана белгісін келтіреді. Танбалардын осы әр алуан түрін мұқият қараған кезде олардын бәрі бірдей ұқсас екені жән біреулерінде кішкене сызықшалардың негізгі сызыққа тік бұрышпен, ал басқаларында қыйғашталып келуімен ғана ерекшеленеді. Байбақты руының ұраны «Дәуқара. Кішіжүз Шекті.
  • 4. Шектілердің соңғы таңбасы өз тегін арғын тайпасының қаракесектерінен бастайтын бастайтын қаракесек руының таңбасымен жақын,сондықтан да шектілердің бір бөлігінің,атап айтқанда ожырай бөлімшесі атабабаларының арғындардан шығыуы мүмкін екенін теріске шыңармайды. Таңба белгілері ойық,тіке сызықша болып келеді. Сарамандық жұмыс: бұйымды күйдіру арқылы жұқа тақтайша бетіне,кішіжүз танбаларын үлгі бойынша күйдіріп,өрнектейміз. 1.Тұрмыста қолданылатын ирек ою-өрнектертерін қолданамыз 2.Танба белгілерін электркүйдіргішпен жүргіземіз 3. Лактау Сергіту сәті 1. Мен қандай әдемімін 2. Мен актрисса болсам деп армандаймынж 3. Мен әнщілерге еліктеймін 4. Мен атақты шебермін Жаңа тақырып бойынша сұрақтар. Ұста тобы 1. Табын руы кіші жүз құрамында қандай ру бірлестігіне кіреді. 2. Аққу ою-өрнегін қиып көрсету
  • 5. 3. Күйдіріп салынған өрнектің түсі өзгереме. Зергер тобы 1. Адай руынын таңба белгілері,бірінші топқа неше белгі кіреді. 2. Қошқар мүйіз оюын қиып көрсету. 3. Күйдіру үшін ең қолайлы ағаштар қандай ағаштар. Өнерлі тобы 1. Байбақты руынын ұраны қалай аталады. 2. Өсімдік ою-өрнегін қиып көрсету.
  • 6. 3. Грек тілінен аударғанда қандай ұғымды білдіреді. Шебер тобы. 1. Шекті руларының таңбасы қалай аталады. 2.Ботакөз ою-өрнегі 3. Күйдіру әдісі қандай топтарға бөлінеді. Қортынды: Бүгінгі сабақ ұнадыма, нені білдік нені үйрендік. Бағалау: Топтар бір-біріне баға қойады. Үйге тапсырма: