Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Матвійчук Оксана Євгенівна,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри методики суспільно
гуманітарної освіти та виховання...
КНИГИ - ЛІКИ ДЛЯ ДУШІ!
Здоров’я — головна загальнолюдська цінність,
його станом зумовлюється рівень життєдіяльності
суспільства в цілому і кожної...
Бібліотерапія – це лікування людини словом, книгою. Вона
займається вивченням особливостей читацького сприйняття під час
х...
організація відповідних тематичних книжкових виставок; виявлення і
вивчення найбільш затребуваних відвідувачами бібліотеки...
Готуються рекомендаційні списки літератури: «Здорова людина –
здорове суспільство», «Питна вода: безпека, якість, здоров’я...
Зазвичай бібліотеки посилену роботу з пропаганди
здорового способу життя приурочують до таких
календарних днів, як: Всесві...
О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя
О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя
О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя
О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя

269 views

Published on

О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя

Published in: Education
  • Be the first to comment

О.Є.Матвійчук. Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя

  1. 1. Матвійчук Оксана Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики суспільно гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Сучасні тенденції розуміння ролі бібліотеки: задля культивування здорового способу життя
  2. 2. КНИГИ - ЛІКИ ДЛЯ ДУШІ!
  3. 3. Здоров’я — головна загальнолюдська цінність, його станом зумовлюється рівень життєдіяльності суспільства в цілому і кожної особистості зокрема. Одним із дієвих засобів набуття, збереження і підтримання належного рівня здоров’я є дотримання настанов здорового способу життя (ЗСЖ). Бібліотека стає базовим соціально-комуніка- ційним центром поширення ідеології ЗСЖ, виокремлюючи в своїй діяльності новий напрям інформаційно-комунікаційну підтримку форму- вання у користувачів здорового способу життя.
  4. 4. Бібліотерапія – це лікування людини словом, книгою. Вона займається вивченням особливостей читацького сприйняття під час хвороби і розробкою способів психологічної корекції за допомогою спеціально дібраної літератури. Нині бібліотерапія як допоміжний засіб лікування розвинута в багатьох країнах світу. Бібліотечна валеологія (валеологія (лат. valeo – «здоров'я», «бути здоровим») – наука про фундаментальні закони духовного, психічного і фізичного здоров’я) Все, що робить бібліотекар для читачів в інформаційному забезпеченні розвитку культури здоров’я – рекомендації, посібники, виставки, огляди, допомога в процесах патріотичного, морального виховання, у розвитку пізнавальної активності користувачів, організації зустрічей із цікавими людьми, інтелектуальних ігор тощо – має відповідне наповнення валеологічним змістом, сприяє розвитку соціального здоров’я особи та суспільства, формуванню життєвих мотивацій і установок особистості, гуманному ставленню до людей і навколишнього світу.
  5. 5. організація відповідних тематичних книжкових виставок; виявлення і вивчення найбільш затребуваних відвідувачами бібліотеки джерел інформації з різних областей знання щодо формування здоров’я; розміщення на сайті бібліотеки матеріалів з розвитку культури здоров’я; інформування користувачів бібліотеки про особливості та принципи роботи бібліотеки з формування здорового способу життя; організація прес-конференцій з питань поширення і пропаганди здоров’я; розроблення і здійснення власних програм популяризації читання. Бібліотеки широко використовують такі форми роботи, як: години здоров’я, інформаційні хвилинки, «Інтернет-година» з показом та виконанням фізичних вправ, уроки здоров’я, конкурсно-розважальні програми, зустрічі зі спеціалістами-медиками, дні інформації, тренінг- застереження для молоді, презентації книг, зустрічі з письменниками, круглі столи, дискусійні клуби, дебати, конкурси, вікторини, фотосесії, автограф-сесії, бесіди, огляди, перегляди літератури, диспути, діалоги.
  6. 6. Готуються рекомендаційні списки літератури: «Здорова людина – здорове суспільство», «Питна вода: безпека, якість, здоров’я», випускаються інформаційні буклети щодо попередження шкідливих звичок: «Ім’я біди - наркотик», «Знайте правду про СНІД», «Курити – здоров’ю шкодити», «Алкоголь – це небезпечно!» . Оформлюються книжкові викладки, тематичні полички «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття»,«Мандрівка на планету Здоров’я», виставка фоторобіт, на яких зафіксовано різні заняття учнів у вільний час: негативні заняття і шкідливі звички та приклади розумного і корисного використання на тему:«Рухай своє життя». Комплекс заходів «Від здоров’я землі – до здоров’я людей», година корисних порад «Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу», гра- подорож «Країною здоров’я», пізнавальний конкурс «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати», гра-вікторина «Хто здоровий, то й не плаче, жде його в житті удача», рольова гра «Здорові діти – здорова нація», конкурс-вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя», диспут «Здоров’я – вічна мрія людства», пізнавальна інформина «Бути здоровим – модно», бесіди « Здоров’я – це ранок зі свіжим повітрям», «Як ми руйнуємо власне здоров’я шкідливими
  7. 7. Зазвичай бібліотеки посилену роботу з пропаганди здорового способу життя приурочують до таких календарних днів, як: Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня); Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням (31 травня); Міжнародний день боротьби з курінням (кожен третій четвер листопада); Міжнародний день боротьби зі зловживання наркотиками і їх незаконним обігом (26 червня); Всесвітній день здоров’я (7 квітня). Успішно діють у бібліотеках клуби за інтересами оздоровчої тематики:« В здоровому тілі - здоровий дух; « В гармонії з собою і світом»;«Здоровий спосіб життя: Модно! Престижно! Корисно!»

×