Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Шарль Перро
В одному із найбільших і найкрасивіших міст у
світі — Парижі (столиці Франції) — 12 січня 1628
року народилися близнюки. П...
Дитинство Шарля було цікавим. В шість років
навчився читати. Першу чарівну казку хлопчик
почув від своєї няні. Йому настіл...
Майбутній казкар закінчив коледж на відмінно.
Батько наполягав, щоб син одержав юридичну освіту.
Шарль успішно закінчив ун...
Перші свої казки Шарль написав у віршах, які
закінчував повчальними віршованими рядками.
Потім їх почали друкувати без пов...
Першими були опубліковані казки «Грізельда»,
«Кумедні бажання» та «Осляча шкіра». А 1697-го
видав збірку «Казки матінки Гу...
Казки письменника дивовижні: в них
діють чарівники та чарівниці, є чоботи-
скороходи, чарівна паличка, тварини
розмовляють...
16 травня 1703 року Шарль Перро пішов з
життя. Йому було лише 75 років. Поховали
його на паризькому кладовищі Сен Бонуа.
А...
Казки прийшли з тих часів, коли не було
ані книги, ані письменників. Але Шарль
Перро зумів переповісти те, що чув від няні...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Чарівний світ казок Шарля Перро ( до 390-річчя від дня народження)

337 views

Published on

Немає жодної людини, яка б в дитинстві не читала казки і не мала серед них декілька улюблених. І мало хто не знає одного із найкращих казкарів світу – Шарля Перро.
Саме його називають першим казкарем. Але не всі знають, що Перро був відомим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором видатних наукових праць.

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Чарівний світ казок Шарля Перро ( до 390-річчя від дня народження)

 1. 1. Шарль Перро
 2. 2. В одному із найбільших і найкрасивіших міст у світі — Парижі (столиці Франції) — 12 січня 1628 року народилися близнюки. Подружжя Перро вже виховувало чотирьох синів. Батько, впливовий адвокат , вирішив назвати новонароджених на честь французьких королів: Шарль та Франсуа. Та через півроку маленький Франсуа помер.
 3. 3. Дитинство Шарля було цікавим. В шість років навчився читати. Першу чарівну казку хлопчик почув від своєї няні. Йому настільки сподобались чарівні казки, що він готовий був слухати їх знову і знову. Шарлю було 8 років, коли його віддали в коледж Бове. Спочатку Шарль відставав у навчанні, став мовчазним, усього боявся. В нього тут не було друзів, бо однолітки сторонилися його, але не чіпали, тому що в цьому ж коледжі навчалися старші брати Шарля, які могли за нього заступитися. Згодом він став майже найкращим учнем. Та через складний характер Шарлю довелося залишити коледж і навчатися самостійно.
 4. 4. Майбутній казкар закінчив коледж на відмінно. Батько наполягав, щоб син одержав юридичну освіту. Шарль успішно закінчив університет, став адвокатом. Та практикував недовго, його запросили на роботу в міністерство фінансів. Перро збирав податки та писав вірші. Познайомився з політиками та письменниками, відвідував бали та світські салони. Писав легкі комедії, вірші і трагедії. Через декілька років він був уже відомим письменником.
 5. 5. Перші свої казки Шарль написав у віршах, які закінчував повчальними віршованими рядками. Потім їх почали друкувати без повчальних додатків, бо вони були зайві. Читачі й самі добре розуміли, що хоче сказати казкар своїми творами. Звісно, казки Шарль Перро вигадував не сам. Деякі пам'ятав з дитинства, про інші довідався протягом життя, адже писати казки письменник почав лише у 68 років.
 6. 6. Першими були опубліковані казки «Грізельда», «Кумедні бажання» та «Осляча шкіра». А 1697-го видав збірку «Казки матінки Гуски, або Оповідання та казки минулих часів із моральними повчаннями». До неї ввійшли «Спляча красуня», «Червона Шапочка», «Синя Борода», «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Ріке з чубчиком» та «Хлопчик-мізинчик». Щодня у паризькій крамниці Клода Барбена продавали до 50 книжок! Протягом року видавець тричі повторював тираж. Поступово вся Європа вже знала та полюбила героїв казок Шарля Перро.
 7. 7. Казки письменника дивовижні: в них діють чарівники та чарівниці, є чоботи- скороходи, чарівна паличка, тварини розмовляють людською мовою.
 8. 8. 16 травня 1703 року Шарль Перро пішов з життя. Йому було лише 75 років. Поховали його на паризькому кладовищі Сен Бонуа. Але доки читають його казки, живе пам'ять про нього.
 9. 9. Казки прийшли з тих часів, коли не було ані книги, ані письменників. Але Шарль Перро зумів переповісти те, що чув від няні з дитинства таким чином, що його казками зачитувалися не лише діти, але й дорослі. На сюжети казок Перро створено опери «Попелюшка», «Замок герцога Синя Борода», балети «Спляча красуня», «Попелюшка», багато фільмів та мультфільмів.

×