Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Otfried Preußler

35 views

Published on

Таємничі, загадкові твори Отфріда Пройслера (до 95 річчя від дня народження)

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Otfried Preußler

 1. 1. Отфрід Пройслер
 2. 2. Отфрід Пройслер народився 20 жовтня 1923 року в невеличкому містечку Райхенберзі (Північна Богемія, нині територія Чехії), в сім’ї вчителів. Його батько захоплювався історією краю, збирав місцеві казки та легенди. Сім’я мала велику бібліотеку в шість тисяч томів і книги з ранніх років ввійшли в життя майбутнього письменника. Хлопець читав найрізноманітніші видання: починаючи від добрих дитячих казок і закінчуючи серйозними творами.
 3. 3. Хлопчик дуже любив подорожувати разом зі своїм батьком, який розповідав йому багато цікавих історій. В основному всі вони були на містичну тематику і за участю казкових істот: водяних, ельфів, лісовиків ... Також Отфрід чув перекази з вуст своєї бабусі Дори про гірських духів, про примари, що живуть у стародавніх замках. Бабуся не тільки знала силу – силенну казок, але й чудово їх оповідала. Багатющі скарби легенд, переказів, цікавих звичаїв припали до душі й сформували його як майбутнього письменника – казкаря.
 4. 4. Але все хороше рано чи пізно закінчується. Тільки-но він почав вчитися в Празькому університеті, як почалася Друга світова війна. Його відразу ж призвали на фронт, незважаючи на молодість і недосвідченість. Служив майбутній письменник на Східному фронті. У 1944 році лейтенант Пройслер потрапив до радянського полону, де провів п’ять років.
 5. 5. Повернувшись додому, Пройслер з великими труднощами відшукує своїх рідних і наречену, на якій в тому ж році одружується і тоді ж вирішує стати вчителем. Під час навчання працює репортером і пише оповідання для дитячих радіопередач. Здобувши освіту, понад двадцять років працює вчителем і директором школи в Баварії, а з 1970 року Отфрід Пройслер стає професійним дитячим письменником, хоча й лишається чудовим педагогом і непересічним учителем – у своїх книгах.
 6. 6. Директор школи, куди Отфрід прийшов працювати вчителем початкових класів, порадив йому не кричати на дітей, якщо вони не слухаються, а розповідати їм незвичайні історії, які б давали підставу для радості і сміху, які б вселяли у дітей впевненість в доброму результаті в будь-якій ситуації. Молодий вчитель послухався поради і працюючи в школі, розповідав своїм учням різні історії, кумедні і сумні, серйозні і безтурботні. А потім записував ці розповіді. Так народилися його книги, відомі тепер в усіх країнах світу.
 7. 7. Великим успіхом користувалася книга «Маленький Водяний », яка побачила світ в 1956 році. Удача надихнула письменника, тим більше що в цьому ж році він отримує письменницьку премію за кращий дебют. Окрилений успіхом, Отфрід продовжує творити, і незабаром з-під його пера виходить добра і чарівна книга «Маленька Баба Яга».
 8. 8. Якось письменник вкладав своїх маленьких дочок спати. Вони не хотіли лягати, вередували і погано себе поводили. Коли розгніваний батько запитав, у чому справа, дівчатка поскаржилися йому, що дуже бояться злу Бабу Ягу, яка прийде за ними, доки вони сплять, і забере їх. Пройслер уважно вислухав доньок, а потім сказав, що боятися абсолютно нічого. І коли дівчатка запитали «Чому ?!», повідав їм дивовижну історію про Маленьку Бабу Ягу, яка спочатку любила робити капості , а потім стала доброю та вихованою . Настільки доброю, що позбавила всіх відьом можливості чаклувати, і залишилася єдиною Бабою Ягою на світі, яка ніколи не робить злих вчинків. Заспокоєні дівчатка заснули, а казка Отфріда Пройслера, розказана на ніч, переросла в дитячий твір, який знає і любить весь світ.
 9. 9. Іншим успішним твором письменника є «Крабат, або Легенди старого млина». Він був написаний на основі легенд західних сербів. Саме ця книга принесла справжню популярність автору, його твори почали виходити величезними тиражами і розкуповуватися як у Німеччині, так і в усьому світі.
 10. 10. Після «Крабат» вийшли книги «Маленьке Привиденя», «Хербі Великий капелюх», «Розбійник Хотценплотц» та інші. Всього Пройслером написано 32 книжки, які перекладено близько 275 разів на 55 мов світу і які відзначено низкою премій. Сумарний тираж його книг досягає 55 мільйонів екземплярів.
 11. 11. Останні роки життя письменник провів у Прим-ан-Химзе, неподалік від Розенхайм. Багато часу він віддавав роботі в Німецькій комісії з військових могил. Крім того, Пройслер написав велику книгу спогадів про перебування в полоні, однак заповів опублікувати її тільки після своєї смерті. Отфрід Пройслер помер 13 лютого 2013 року. Його дочка Регіна Стиглохер, літературний редактор, віддає багато часу підготовці невиданого рукопису батька до друку і створенню в його будинку меморіального музею.
 12. 12. Книги Пройслера 26 разів удостоювалися національних і міжнародних премій. Отфрід був нагороджений офіцерським хрестом «За заслуги перед ФРН» , баварським орденом «За заслуги», баварським орденом Максиміліана . За мотивами його книжок створені кінофільми, мультфільми, телевистави.

×