Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Лаймен Фрэнк Баум

453 views

Published on

Американський письменник Ліман Френк Баум дає можливість кожному читачеві — і дорослому, і маленькому — потрапити до чарівної країни Оз, здійснити справжню подорож у невідоме.
Мрія про таку подорож криється в глибинах людської свідомості. А як відомо, людей по життю веде саме мрія. «Чарівник країни Оз» — це справді добра книга, написана від доброти й для доброти. Вона приходить до кожного читача, щоб навчити, підбадьорити, дати надію.

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Лаймен Фрэнк Баум

 1. 1. Ліман Френк Баум
 2. 2. Всесвітньовідомий американський письменник Ліман Френк Баум народився 15 травня 1856 р. у невеликому мальовничому містечку Чіттенанго, штату Нью-Йорк. Хлопчик був сьомою дитиною в родині. Батько назвав малюка Ліманом на честь свого брата. Проте тривалий час хлопчик не сприймав це ім’я. Йому більше подобалося його друге ім’я Френк.
 3. 3. Баум народився хворобливим хлопчиком, він не міг гратися зі своїми ровесниками, тому тому багато читав та колекціонував марки. Улюбленими книгами його дитинства були романи Діккенса, Теккерея та Чарльза Ріда. Захоплення марками посприяло тому, що Ліман описав казкову країну Філателію, а в сімнадцять років упорядкував дуже цінний покажчик для філателістів під назвою «Повний Баумівський покажчик для філателістів».
 4. 4. Коли Ліману виповнилося 12 років, батьки відправили його в Пікскільську військову академію, де він навчався протягом двох років. Проте хлопчикові не судилося зробити кар’єру військового. Через серцеві напади він змушений був повернутися додому.
 5. 5. Хлопчик ще з дитинства полюбляв читати книжки, мріяти про захоплюючі подорожі і описувати свої враження в своєму щоденнику. Він уявляв себе то досвідченим журналістом, то фоторепортером, який збирає цікавий матеріал для преси. Бауму не було й п'ятнадцяти років, коли разом з братом, він став випускати журнал, в якому друкував свої вірші та оповідання.
 6. 6. Як і багато юнаків, Баум мріяв про сцену. На допомогу Ліманові, в реалізації його заповітної мрії стати актором, прийшов батько. У 1880 році він побудував для сина власний театр у Нью-Йорку. Це був надзвичайно щасливий період у житті Лімана. Він виконував головні ролі, писав п’єси, випробував себе як режисер- постановник. У той же час почав перекладати п’єси, написані французькою, італійською та німецькою мовами.
 7. 7. У 1882 році Баум одружився. Дружина народила йому чотирьох синів. Дітям подобалося слухати “Вірші Матусі Гуски”, веселі нісенітниці про мишку, що вибралася на годинника, про пташок, які вилітали з пирога, чи корову, яка скочила вище місяця. Тож батько часто декламував їх у родинному колі. Але хлопцям кортіло довідатися, чому в тих віршах усе відбулося саме так. І батько пояснював, щоразу вигадуючи нові оповіді. Саме з них згодом постала “Матуся Гуска прозою” – перша книжка Лімана Френка Баума для дітей, яка побачила світ 1897 року.
 8. 8. Досить скоро Баум подарував маленьким читачам новий твір із невибагливою назвою: “Татко Гусак. Його книга” (1899). Книжку визнали дитячим бестселером року. Не останню роль тут відіграли малюнки.
 9. 9. У 1900 р. Баум підготував до видання нову дитячу книгу «Дивовижний чарівник з Країни Оз». За спогадами членів родини Баумів письменник часто розповідав маленьким дітям казки про загадкову країну, в якій відбувалися цікаві історії з головними героями. Одного разу на запитання дітей, де знаходиться ця країна і яку вона має назву, Баум, побачивши свою бібліотечну картотеку з літерами «О-Z», відповів коротко «Оз». Згодом у книжкових виданнях різних країн світу почали друкувати карти з місцем знаходження цієї загадкової країни.
 10. 10. Письменнику довелось кілька разів писати продовження казки, а ідеї серії «Оз »належать його маленьким читачам. Це вони засипали його листами, вимагаючи ще і ще. З того моменту й до кінця життя він став «придворним істориком країни Оз», щорічно до Різдва намагаючись подарувати читачам нову казку. Усього їх існує чотирнадцять. Яких тільки немає героїв у наступних казках: птахи та звірі, які розмовляють, заводний робот та інші цікаві істоти. 10
 11. 11. Казку переробили в п'єсу для драматичної сцени та для лялькового театру. Декілька разів виходили фільми за сюжетом казки. «Чарівник» витримав десятки видань, його загальний тираж склав декілька мільйонів екземплярів. Він перекладений на двадцять сім мов.
 12. 12. На жаль, “Королівському Літописцеві Країни Оз” не судилося довго прожити. На початку травня 1919 року Баума не стало… Але справжність будь-якого чарівного світу полягає саме в тому, що він не перестає існувати, коли зупиняється серце його творця. Чарівна Країна Оз і нині має своїх палких прихильників. Вони згуртовуються у товариства і клуби, проводять зустрічі та спілкуються в Інтернеті. Теми і мотиви з казок Баума можна простежити у творчості сучасних письменників. А це означає, що магія діє, і дорога з жовтої цегли чекає на нових допитливих мандрівників.

×