Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Презентація на тему: "Значення води"

28,677 views

Published on

Підготувала учениця 9 класу Роман Вікторія

Published in: Education
 • Login to see the comments

Презентація на тему: "Значення води"

 1. 1. Презентацію створила учениця 9 класу Кіровоградської гімназії нових технологій навчання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області Роман Вікторія ЗНАЧЕННЯ ВОДИ У ПРИРОДІ ТА ЖИТТІ ЛЮДИНИ
 2. 2. Вода – найпоширеніший мінерал на Землі. Вода – необхідна умова існування всіх живих істот на Землі. Рослинам вона потрібна, щоб розчиняти і транспортувати поживні речовини по всьому тілу. Вода підтримує форму та пружність рослин. Зелені рослини на світлі з води та вуглекислого газу утворюють органічні речовини. Для багатьох тварин і рослин вода є рідною домівкою – місцем їхнього оселення. Вода – складова частина живих організмів. В організмі тварини і людини вода становить понад ½ маси тіла. Вона наявна у складі крові, травних соків, сліз та інших рідин тіла. Навіть кістки містять воду. Зневоднення організму приводить до його загибелі. Під час випаровування води з потом тіла тварин і людини охолоджуються. Таким чином, вода відіграє значну роль у теплорегуляції організму.
 3. 3. Основні властивості води
 4. 4. Чиста вода безбарвна, не має запаху та смаку. Оскільки вода – це рідина, то вона не зберігає форму й має властивість плинності. Вода пружна, гарний розчинник. Має низьку теплопровідність, а замерзаючи, розширюється.
 5. 5. Вода солона й прісна, прозора й каламутна, рідка, тверда й у вигляді пари, вона в нас і навколо нас. Річки й озера, джерела й струмки, болота й льодовики, хмари й водяна пара, моря та океани – це складові водної оболонки Землі.
 6. 6. Вода покриває ¾ земної поверхні
 7. 7. Під впливом сонячного тепла випарування води відбувається безперервно з поверхні морів, океанів, річок, озер та інших водоймищ. Рослини також випаровують воду. Ліс, наприклад, випаровує води в 10 разів більше, ніж таке саме за площею водоймище. Випаровуючись, вода перетворюється на водяну пару, яка надходить до атмосфери. В атмосфері з висотою температура знижується, тому водяна пара конденсується, перетворюючись на крапельки води. Як тільки краплі починають важити стільки, що повітря їх не утримує, вони падають на землю у вигляді дощу, снігу чи граду. Вони можуть випадати в тій же місцевості, де утворилися хмари, наприклад, над морем чи океаном. Проте внаслідок дії вітру хмари переносяться на великі відстані. Тоді опади випадають в інших районах Землі, наприклад, над суходолом. Після цього вода знову потрапляє у водойми (річки, озера), просочується крізь гірські породи, утворюючи підземні води, що доставляють її в моря й океани. Тож у природі трапляються всі агрегатні стани води та відбувається її перетворення з одного агрегатного стану в інший. Це і є кругообіг води в природі.
 8. 8. Вода є також одним з найважливіших геологічних факторів, що змінює зовнішній вид земної поверхні, розмиваючи гори і утворюючи долини. Вона руйнує гірські породи не тільки механічно, а й хімічно, реагуючи з ними з утворенням інших речовин. Вода має величезне значення в житті людини, тварин і рослин. Вона потрібна рослинам для розчинення поживних речовин ґрунту. Нестача води у ґрунті призводить до погіршення живлення рослин і зниження врожаю сільськогосподарських культур. Тому для забезпечення у ґрунті води здійснюють цілий комплекс агрохімічних заходів.
 9. 9. Шкідлива дія вод
 10. 10. #1 Катастрофічне затоплення під час повеней та паводків сільськогосподарських угідь та населених пунктів, що приносить значні економічні збитки.
 11. 11. #2 Руйнування берегів, захисних дамб та інших споруд;
 12. 12. #3 Заболочення, підтоплення і засолення грунтів, спричинені підвищенням рівня ґрунтових вод внаслідок ненормованої подачі води під час зрошення, витікання води з водопровідно- каналізаційних систем та перекриття потоків підземних вод при розміщенні великих промислових та інших споруд;
 13. 13. Ерозія ґрунтів, утворення ярів, зсувів та селей. #4
 14. 14. Запаси вільної води на Землі надзвичайно великі — 1,4 млрд км3. Майже стільки ж води знаходиться у фізично і хімічно зв’язаному вигляді. Але запаси прісної води, придатної для пиття і побутових потреб, дуже обмежені. Підраховано, що людина в середньому витрачає 300 л води за добу, а з урахуванням потреб промисловості на долю кожної людини витрачається 1000 л води за добу. Запаси прісної води не збільшуються, а населения планети постійно росте. Розвивається також і промисловість. Тому проблема чистої води в наш час є однією з найактуальніших проблем у світі.
 15. 15. Чиста вода за звичайних умов — це безбарвна прозора рідина, густина якої за температури 4 °С максимальна і дорівнює 1,00 г/см. Зі зниженням температури густина води зменшується, тому лід плаває на поверхні води. Точка замерзання води за тиску в 101 кПа становить 0 °С, точка кипіння — 100 °С. Вода має аномально високу теплоємність — 4,17 Дж: теплота плавлення льоду за температури 0 °С дорівнює 333,98 Дж/г, а теплота випаровування за 100 °С — 2253 Дж/г.
 16. 16. Середньостатистична африканська сім'я споживає приблизно по 5 галонів (23 літри води в день). Середньостатистична американська сім'я споживає трохи більше 250 галонів (~946 літрів) на добу.
 17. 17. У містечку Бельв'ю (штат Огайо), починаючи з 1872 року, державні і приватні відходи від виробництва разом з побутовим сміттям скидалися в ями і колодязі. Тепер, навіть 120 років потому ці відходи як і раніше можна знайти в питній воді. У деяких криницях та неочищених стічних водах все ще можливо побачити шматочки розклавшогося туалетного паперу.
 18. 18. Середня молекула води може перебувати близько 9 днів в атмосфері, 2 тижні в річці, 10 років у великому озері, від 3000 до 5000 в океані, 10000-100000 років під землею, і від 10000 до 1 мільйона років в крижаному покриві Антарктики.

×