Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Презентація на тему: "Значення води"

Підготував учень 9 класу Павлюченко Едуард

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Презентація на тему: "Значення води"

 1. 1. Учня 9-го класу Павлюченка Едуарда *
 2. 2. *
 3. 3. *
 4. 4. * *Вода в природі існує у трьох агрегатних станах, завдяки цьому здійснюється її кругообіг. Близько 20% сонячної енергії, яку отримує Земля, витрачається на випаровування води. Вода має найбільшу теплоємність. Одержане тепло вона віддає в навколишній простір, що значною мірою впливає на клімат.
 5. 5. * *Кров людини складається на 90 % з води, м’язи — на 75 %, кістки — на 28 %, око — на 99 %. *Вода є обов’язковим компонентом живої клітини. Жоден із живих організмів не може обходитись без води. *Зневоднення організму на 12—15 % призводить до порушення обміну речовин, а на 25 % — до його загибелі. Без води людина може прожити три дні, а без їжі 30—50 днів.
 6. 6. * * Природна вода не буває чистою, тому що вона здатна розчиняти багато речовин. У прісних водах міститься від 0,01 до 0,1% домішок. Морська вода містить 3,5% розчинених речовин або 80 елементів періодичної системи. В 1 кг морської води знаходиться 35 г різних солей, у найбільшій кількості міститься NaCl. * Крім розчинних домішок, вона містить тверді частники піску, глини, залишки рослин і тварин, різноманітні мікроорганізми. Серед останніх можуть бути і хвороботворні, які, потрапляючи до організму людини чи тварин, викликають різні захворювання. *Морська вода – це суміш речовин
 7. 7. Тому природну воду перед уживанням очищують. Для очищення води від твердих диспергованих речовин її фільтрують через пористі речовини (вугілля, випалена глина), фільтри-преси, суміш піску з гравієм. Фільтри затримують також більшу частину бактерій. Крім того, для знезаражування води її хлорують. Фільтруванням можна видалити з води тільки нерозчинні домішки. Хімічно чисту воду (таку, що не містить і розчинних домішок) одержують шляхом перегонки (дистиляції).
 8. 8. У наш час очищують не тільки питну, але й стічні води, особливо води теплоелектростанцій, хімічних підприємств. Адже проблема охорони навколишнього середовища стає все більш актуальною, а одним із головних завдань людства є збереження чистоти водних ресурсів.
 9. 9. *
 10. 10. Запаси вільної води на Землі надзвичайно великі — 1,4 млрд км3. Майже стільки ж води знаходиться у фізично і хімічно зв’язаному вигляді. Але запаси прісної води, придатної для пиття і побутових потреб, дуже обмежені. Підраховано, що людина в середньому витрачає 300 л води за добу, а з урахуванням потреб промисловості на долю кожної людини витрачається 1000 л води за добу. Запаси прісної води не збільшуються, а населення планети постійно росте. Розвивається також і промисловість. Тому проблема чистої води в наш час є однією з найактуальніших проблем у світі.

×