Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"

14,944 views

Published on

Освіта

Published in: Education
 • Be the first to comment

Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"

 1. 1. Корисна та шкідлива їжа. Інформаційно-практичний проект. Учасники проекту: учні 1 кл., батьки, медичний персонал гімназії Керівники проекту: Галанзовська О.А., вчитель початкових класів, вчитель-методист Житомирської гуманітарної гімназії № 23 ім. М. Очерета СавчукТ.С., вихователь ГПД, вихователь-методист Житомирської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Очерета
 2. 2. Людина народжується здоровою, а всі хвороби приходять до неї через рот з харчовими продуктами. Гіпократ.
 3. 3. Мета проекту: ознайомитись з корисними та шкідливими продуктами харчування, їхнім впливом на організм; пропагувати здорове харчування.
 4. 4. Завдання проекту:  формувати ключові компетентності ( вміння вчитися, інформаційно- комунікативна, загальнокультурна, здоров’язбережувальна, громадянська, соціальна); розвивати загальнонавчальні вміння і навички; формувати процедурні компетентності.
 5. 5. План проекту.  Зібрати інформацію про корисні продукти харчування.  Зібрати інформацію про найбільш шкідливі продукти харчування.  Намалювати малюнки до теми проекту.  Зробити фотоколлаж « Їмо корисне».  Підібрати цікаві факти та загадки про їжу.
 6. 6. Робочі рупи. Дослідники 1. Дослідники 2. Художники. Пошуковці.
 7. 7. Найкорисніші продукти Морква - у ній знаходиться найбагатше джерело вітаміну А. Поліпшує травлення, апетит, структуру зубів, підвищує опірність організму інфекціям. Огірок - володіє такими цінними властивостями, як: поліпшення росту волосся, зміцнення серця і судин. Корисний при отруєннях, адже виводить шкідливі речовини з організму.
 8. 8. пп Баклажан називають «овочем довголіття», оскільки вітаміни і мінерали, що в ньому містяться, допомагають справлятись з багатьма хворобами. Гарбуз нормалізує обмін речовин,ріст клітин, зміцнення кісткової системи та зубів. Містить велику кількість заліза. Цибуля та часник – корисні для печінки, судин, серця; відмінно зміцнюють імунну систему.
 9. 9. Яблука – зміцнюють імунну та нервову системи, знижують ризик захворювань серця і судин. Містять велику кількість вітамінів і мінералів. Груші– здатні підвищувати захисні сили організму, протистояти інфекційним захворюванням, надавати протизапальну дію, має протимікробні властивості. Містить високий вміст заліза, корисна для серця. . Абрикоси– дуже корисні для зору, містять велику кількість вітаміну А. Його називають «серцевим фруктом», поліпшують пам’ять і роботу мозку.
 10. 10. Банан- незамінний продукт для нервової системи. Міститься в бананах магній зміцнює нервову систему. В бананах є вітамін В6, а магній у поєднанні з цим вітаміном просто незамінний засіб для профілактики серцево – судинних захворювань. Ківі - містить величезну кількість самих різних корисних для організму мікроелементів, в одному плоді їх міститься приблизно стільки, скільки в кілограмі апельсинів.
 11. 11. Ягоди – це джерело вітамінів і корисних мікроелементів. Найбільш корисними для мозку вважають смородину, малину, полуниці. Вони заряджають мозок і покращують пам’ять, що дуже важливо у нашому житті.А також сприяють покращенню кровообігу в організмі. Відомо, що недостатнє кровопостачання мозку часто призводить до занепаду розумових здібностей.Чорниця покращує зір та пам’ять,захищає серце.
 12. 12. Риба - містить велику кількість мінеральних речовин, які допомагають роботі мозку, відмінний спосіб прфілактики серцево- судинних хвороб.А вітаміни, які містяться в рибі, чудово захищають нервову систему від стресів і перенавантажень.Найбільш корисною вважають морську рибу, а саме скумбрію, лосось, сардини. Горіхи. Регулярне вживання знижує ризик серцево-судинних захворювань, покращують пам’ять та увагу. Фундук зміцнює нігті та волосся; фісташки добре впливають на зір; мигдаль здатен поліпшити стан шкіри, нігтів, волосся при їх постійному вживанні; кедрові горіхи легко засвоюються і сприяють активізації мислення.
 13. 13. Кисломолочна продукція відома своїми корисними якостями. Продукти, отримані в результаті впливу на молоко корисних бактерій, мають зміцнювальну імунітет дію, вони також здатні регулювати роботу кишківника, можуть використовуватися як профілактичний засіб від простудних захворювань і алергії. Легко засвоюється організмом, поліпшує процес травлення, зміцнює імунну систему, знімає втому, відновлює сили. Не дарма кефір, наприклад, називають природним енергетиком. Стакан кефіру або йогурту, випиті перед сном на ніч, дозволять спокійно заснути і заспокоять шлунок навіть після сильного переїдання. Є джерелом кальцію.
 14. 14. Найбільш шкідлива їжа Чіпси та сухарики. Через особливості приготування в них утворюється безліч шкідливих речовин, що можуть призвести до раку, підвищують ризик серцево-судинних захворювань.Деякі чіпси виробляються не з картоплі, а з кукурудзяного або пшеничного борошна. Дуже шкідливими є приправи та ароматизатори, які до них додаються. Фаст-фуд(швидка їжа) – з роками харчування такими продуктами призводить до порушення травлення, ожиріння.
 15. 15. Газовані напої – суміш цукру, хімії і газів. Містять цукрозамінник, який при вживанні у великих дозах сприяє розвитку психічних захворювань.Такі напої не втамовують спрагу, а тільки посилюють її. Ковбаса, копченості містять більше ароматизаторів і барвників більше, ніж м’яса. А один шматочок копченої ковбаси містить стільки фенольних сполук, скільки людина вдихає в місті за рік!Фенол украй токсичний.
 16. 16. Шоколадні батончики – гігантська кількість калорій у поєднанні з хімічними добавками, генетично модифікованими продуктами, фарбниками і ароматизаторами. Майонез, кетчуп, соуси – не містять натуральних інгредієнтів. Натомість мають великий вміст жирів, хімічних добавок, що при частому вживанні призводить до ожиріння та порушення травлення.
 17. 17. Група «Художники».
 18. 18. Фотоколлаж «Їмо корисне».
 19. 19. Група « Пошуковці». 1. У зеленій сиджу коморі, а коса моя надворі? 2. Без рук, без ніг, а по тичині в’ється. 3. Зелена шийка, червона шапочка. 4. На городі молода пишні коси розпліта, У зеленую хустинку золоті хова зернинки. 5. Сидить баба серед літа в сто сорочок вдіта. 6. Стоїть на ганку в червонім кафтанку, а хто її зрушить, той плакати мусить. 7. Що то за голова, що лиш зуби й борода?
 20. 20. Чи знаєте ви? Помідор, нарівні з іншими рослинами, які були привезені мандрівниками з Нового Світу, вважався отруйним. Омана з приводу томатів існувала до 1820 року, поки Роберт Гібон Джонсон, не з'їв відро помідорів на очах у великої кількості людей. Тільки тоді помідори стали вживати в їжу Яблуко, картопля чи цибуля? Якщо прикрити ніс, то ви не зможете розрізнити смак яблука, картоплі чи цибулі. Вчені ставили експеримент на підтвердження цього. Групі волонтерів щільно закривали очі, перекривали ніс, після чого давали спробувати один з цих плодів. У більшості випадків людина не могла зрозуміти, ЩО з цього він їсть. Це неймовірно, але такий досвід доводить, що ніс відіграє велику роль у формуванні смаку їжі. Так як яблуко, картопля і цибуля мають приблизно однакову консистенцію, тому мозок не може розрізнити їх. Можете спробувати виконати такий експеримент вдома, але, як тільки ви відкриєте ніс, ви відразу зрозумієте, що їли.
 21. 21. У 15 столітті в Туреччині були страчені сім придворних підданих султана Магомета Другого тільки через те, що хтось із них з'їв один із присланих в подарунок правителю огірків. Картоплю фрі можна вважати прабатьком сучасних чіпсів, тому що рецепт чіпсів виник по чистій випадковості. У 1853 році в одному американському ресторанчику незадоволений відвідувач поскаржився шеф-кухарю, що його смажена картопля нарізана занадто товсто. Вирішивши провчити вибагливого гостя, кухар приготував другу порцію, нарізавши картоплю товщиною з паперовий лист, і обсмаживши. Гість був у захопленні, а страва здобули неймовірну популярність. Чи знаєте ви, що навіть гуаш, розбавлена ​​у воді і приправлена цукром не так шкідлива як кольорова газована вода? Вважається, що фаст -фуд найкраще запивати газованою водою, але це лише хитрий маркетинговий хід. Насправді газована вода притупляє відчуття голоду, і вам хочеться з'їсти ще один гамбургер. До речі Кока-Кола Лайт ні скільки не краще звичайної Коли. У ній міститься замінник цукру, який набагато шкідливіший.
 22. 22. Правильне харчування – перший ключ до здоров'я і доброго самопочуття. Тільки при правильному виборі продуктів харчування людина отримує всі необхідні поживні речовини, що дозволяють їй зберегти здоров'я на довгі роки. Сотвори себе здоровою особистістю!!
 23. 23. Бажаємо вам міцного здоров’я!!!

×