Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Вода в організмах
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

2

Share

Download to read offline

вода

Download to read offline

Вода,склад її молекули,поширеність у природі,фізичні властивості. Вода-розчинник.

Мета: ґрунтуючись на знаннях учнів із попередніх тем хімії, , та знаннях із біології, фізики, географії, на власному досвіді учнів, з’ясувати якісний та кількісний склад води, її поширеність у природі, фізичні властивості; показати значення води та розчинів у природі й житті людини.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форми й методи роботи: евристична бесіда , фронтальна робота з класом, робота з текстом підручника, проблемні ситуації, ігрові форми роботи.
Обладнання: кулестержнева модель молекули води, таблиці , картки – завдання, мультимедійна презентація, кубик, пляшки з мінеральною водою різних видів.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

вода

 1. 1. Урок хімії у 7 класі Вода, склад її молекули, поширеність у природі, фізичні властивості. Вода-розчинник. Підготували: Ворона Л.М. учитель хімії Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. № 3 Жукова О.В. учитель хімії Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. № 8
 2. 2. Я чудова рідина, Хоч не пахну, не смачна, Та без мене не зросла Ні травиночка мала, Ні дрімучії ліси, Не було б роси й сльози, Став порожнім океан, Зникли б хмара і туман, Пересох на кухні кран, Зупинивсь завод – гігант, Що машини виробляє, Чи тканини постачає. Я розчинник добрий. Якщо зможете, то вмить Ви ім’я моє назвіть. Здогадайтесь, яку речовину ми почнемо сьогодні вивчати
 3. 3. Тема уроку: Вода, склад її молекули, поширеність у природі, фізичні властивості. Вода-розчинник.
 4. 4. Що ви знаєте про воду?
 5. 5. Мета уроку: систематизувати все, що ви знаєте про воду, розширити та доповнити ваші знання З’ясувати склад молекули води, поширеність її у природі та фізичні властивості води.
 6. 6. Будова молекули води Молекулярна формула води: Графічна формула води: Кулестержнева модель води: Масштабна модель води: Н2О Н — О | Н
 7. 7. 4. Які обчислення можна виконати за хімічною формулою? 1. Який якісний склад молекули води? 2. Який кількісний склад молекули води? 3. Чи можна віднести воду до бінарних сполук? Чому?  Відносна молекулярна маса  Масові частки елементів Мr (Н2О) = 18 W(H) = 2 18 = 0,111 або 11,1% W(О) = 16 18 = 0,889 або 88,9%
 8. 8. Поширення води в природі Вода – найпоширеніша речовина на землі Вода навколо нас
 9. 9. Скільки води на Землі? 2/3 поверхні Землі вкриває вода 97 % усієї води знаходиться в морях і океанах. 3 % припадає на прісну воду, майже вся вона сконцентрована у снігах і льодах Антарктиди, Арктики, територіях із «вічною мерзлотою». 0,03 % води наявної на планеті містять річки, озера, ставки, саме цю воду людина використовує для своїх потреб.
 10. 10. В організмі • дорослої людини води приблизно 65 % за масою, • ембріону - 97%, • немовляти - 77% В організмі медузи 99% води
 11. 11. Вода в продуктах харчування Кавун – 96% Помідори – 90%Огірки – 95% Буряк – 88% Картопля – 75% М’ясо – 75% Яйця – 73% Деревина – 45%
 12. 12. Фізичні властивості води 1. Чиста вода — безбарвна рідина без запаху і смаку. 2. Замерзає при температурі 0 °С 3.Закипає при 100 °С (за тиску 760 мм рт. ст.). 4. Густина 1,00 г/см3 (при 4 °С), ( 1мл має масу 1г, тому, відміривши мірним циліндром 100 мл води, отримаємо її масою 100 г.) 5. Мала теплопровідність. 6. Не проводить електричного струму. 7. Вода має велику теплоємкість, тому повільно нагрівається та охолоджується.
 13. 13. Агрегатний стан води Вода може зустрічатися на Землі у трьох агрегатних станахТвердий (лід) Рідкий Газоподібний (пара)
 14. 14. Чому лід залишається на поверхні водойми, а не падає на дно? Проблемне питання Вода розширюється при замерзанні. Між молекулами Н2О у льоді існують порожнини. Густина льоду менша за густину води.
 15. 15. Чи можна назвати природну воду чистою з хімічної точки зору? Природну воду з хімічної точки зору не можна назвати чистою, тому що вона містить розчинені речовини, переважно різні солі.
 16. 16. Воду, в 1 л якої міститься понад 1 г розчинених солей, називають мінеральною. Мінеральні води завдяки специфічному хімічному складу не можна пити необмежено, а тільки в певних кількостях, необхідних для лікування.
 17. 17. Як можна довести, що природна вода містить солі? Проблемне питання У колбі або на склі випаримо трохи річкової або водопровідної води. Коли вона вся випарується, на дні посудини залишається твердий наліт — це і є солі, що містилися у воді.
 18. 18. Яке значення має вода як розчинник? Наведіть приклади розчинів, з якими ми маємо справу в своєму житті. Відповідь узагальніть у вигляді схеми: Розчини Природні Побутові У живих організмах У сільському господарстві У медицині
 19. 19. Узагальнення й систематизація знань
 20. 20. Чому річкова, кринична й потала вода мають різні смаки? Яка з них найбільш чиста з хімічної точки зору?
 21. 21. Якщо скляну пляшку, наповнену водою, виставити на мороз, вона лопне. Чому?
 22. 22. Прокоментуйте цитату: Антуан Де Сент – Экзюпері. «Планета людей». «Вода! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся, не розуміючи, що ти таке. Ти не просто необхідна для життя, ти і є життя. З тобою у всій істоті розливається блаженство, яке не пояснити тільки нашими п'ятьма почуттями. Ти нам повертаєш сили і властивості, на яких ми вже поставили було хрест. Твоїм милосердям знову відчиняються вичерпані джерела серця. Ти - найбільше багатство у світі ».
 23. 23. Чи згодні ви із словами пісні: Пісня із фільму «Волга – Волга» Удивительный вопрос: Почему я водовоз? Потому что без воды И не туды, и не сюды!
 24. 24. Вивчити §......... Виконати вправи із зошита О.А.Іванащенко ст.5 № 1, ст.7 №1, 2. Підготуйте презентацію «Вода у моїй домівці». Домашнє завдання
 • ludmilabobryak

  Mar. 20, 2020
 • ssuser27e7ef1

  Mar. 10, 2017

Вода,склад її молекули,поширеність у природі,фізичні властивості. Вода-розчинник. Мета: ґрунтуючись на знаннях учнів із попередніх тем хімії, , та знаннях із біології, фізики, географії, на власному досвіді учнів, з’ясувати якісний та кількісний склад води, її поширеність у природі, фізичні властивості; показати значення води та розчинів у природі й житті людини. Тип уроку: засвоєння нових знань. Форми й методи роботи: евристична бесіда , фронтальна робота з класом, робота з текстом підручника, проблемні ситуації, ігрові форми роботи. Обладнання: кулестержнева модель молекули води, таблиці , картки – завдання, мультимедійна презентація, кубик, пляшки з мінеральною водою різних видів.

Views

Total views

5,104

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

678

Actions

Downloads

59

Shares

0

Comments

0

Likes

2

×