Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

"Вода для життя"

Проекти ГАШ

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

"Вода для життя"

 1. 1. Проект «Вода для життя»
 2. 2. Вода - життя, а чиста вода - основа здоров'я
 3. 3. Людина здавна мріяла про безсмертя. Мандрівники в заморських країнах, алхіміки в лабораторіях настирливо шукали еліксир життя та джерело вічної молодості. Та вони й не здогадувалися, що таємничий еліксир — це звичайна вода. Та сама вода, що заповнює моря, озера, річки, випадає на землю дощами, вкриває її сніговою ковдрою.
 4. 4. Розглянути роль води в природі та житті людини; Вказати вплив забрудненої води на живі організми, зокрема на здоров'я людини; Залучити спонсорів для придбання очисної системи для води , використовуючи школу як громадський центр; Покращити екологічний стан навколишнього середовища
 5. 5. Удосконалити свої знання про роль води в природі та житті людини; Дізнатися про вплив забрудненої води на живі організми, зокрема на здоров'я людини; Залучити спонсорів для придбання очисної системи для води , використовуючи школу як громадський центр; Організувати проведення різноманітних конкурсів та акцій екологічного напрямку для покращення екологічний стану навколишнього середовища
 6. 6. Підготовчий етап - Формування творчих груп, вивчення кадрових ресурсів. - Розробка проекту (вивчити хімічний склад води зі скважин с. Миколаївського, познайомитись із засобамим очистки води), постановка основних задач. - Проект розглянуто та погоджено на засіданні педагогічного колективу. Проведено переговори з адміністративним директором ТОВ Сандора В.П.Жуковим.
 7. 7. Етап практичної реалізації • Вивчення хімічного складу води с. Миколаївського; • Вивчення засобів очистки води; • участь учнів у різноманітних екологічних акціях; • проведення екологічних конкурсів та виставок; • створення презентації «Саджаємо майбутнє»;
 8. 8. • У теперішній час тема чистої води є дуже актуальною, оскільки вода, яку ми п’ємо – це здоров’я, яке ми маємо. Здоров’я — це капітал, даний нам не тільки природою від народження, але і тими умовами , у яких ми живемо. Стан нашого здоров’я залежить від води і від її якості насамперед. А здоров’я для кожної людини є найціннішим скарбом. Для життєдіяльності людини необхідна чиста і фізіологічно повноцінна вода. Але де ж знайти таку у наш час?
 9. 9. На Землі не існує жодного живого організму, в якому немає води, навіть найпростішого! Відомо, що рослини на 80-99% складаються з води, тварини – на 60-75 % , а місячний ембріон людини аж на 97 %. Коли народжується дитина, то вода – це 75-80 % від її загальної маси. У дорослої людини процентне співвідношення води від її загальної маси тіла – близько 65 %, а в людей похилого віку – 55-60 %. Отож, можна зробити висновок, що старість – це не що інше, як сухість організму. Печінка дорослої людини щодня прокачує через себе близько двісті літрів рідини.
 10. 10. Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. У рідкому середовищі відбуваються процеси травлення і засвоєння організмом поживних речовин. Завдяки воді з організму виводяться шкідливі продукти обміну – сеча, піт. Як стверджують спеціалісти, без їжі людина може прожити два місяці, а без води не проживе і п’яти днів.
 11. 11. • Вплив на людину хімічного складу води. У природній воді є мінеральні солі. Вода вважається доброю, якщо мінералізація не перевищує 1000 мг/л. Води з великим вмістом солей належать до солоних і непридатні для пиття. Дуже мала мінералізація води погіршує її смак, а позбавлену солей (дистильовану) воду взагалі вважають шкідливою — вона порушує травлення і діяльність залоз внутрішньої секреції. Гранично допустимий вміст заліза у воді — до 0,3 мг/л, міді — 1 мг/л, цинку — 5 мг/л.
 12. 12. • Із вмістом у воді солей кальцію та магнію тісно пов’язана інша її властивість — жорсткість. Припустимий рівень загальної жорсткості дорівнює 7 мг. Екв –1/л-1, при таких рівнях жорсткості вода не впливає на ліпідний обмін в умовах тривалого введення холестерину, і не може спричинювати розвиток атеросклеротичних змін артерій. Зміни у концентрацій розчинених у воді солей призводять до виникнення багатьох ендемічних хвороб, наприклад, ендемічного зобу і флююрозу.
 13. 13. • Питанням організації якісної питної води Миколаївська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів займається дуже давно. Ще в 2009 році за підтримки адміністративного директора ТОВ «Сандора» В.П.Жукова було закуплено кулери для кожного класу. В ці кулери набиралась очищена вода, яку щодня підвозили від «Сандори ».
 14. 14. • У рамках реалізації програми поліпшення якості питної води в регіонах, у листопаді 2014 року в нашій школі компанією PepsiCo встановлена п'ятиступінчата зворотньоосмотична системи фільтрації питної води – одна з найефективніших з представлених на ринку. Особливістю даної системи фільтрації питної води є те, що очищення проводиться без застосування хімікатів.
 15. 15. 9 грудня до школи завітав Макаров Сергій Михайлович – директор по зв’язках з громад кістю та органами влади компаніїPepsico, Жуков Валерій Павлович – адміністративний директор ТОВ «Сандора», Москаленко Вікторія Вікторівна – голова Жовтневої РДА, Палієнко Людмила Миколаївна – начальник відділу освіти Жовтневої РДА, де в урочистій обстановці з перерізанням червоної стрічки була прийнята в експлуатацію система очистки води. Учні школи зустріли гостей з хлібом і сіллю та звернулися з словами вдячності до них. В.П.Жуков розповів про роботу фільтра по очистці води. Кожному з гостей було запропоновано продигустувати воду до очистки та вже після очистки. І звичайно всі відразу відчули неповторний смак очищеної води: м’який, приємний, смачний. Дана вода має висновок санітарної епідеміологічної експертизи та відповідає встановленим медичним
 16. 16. Інформація про систему доочищення води: Система, встановлена в дитячих установах за підтримки компанії PepsiCo в Україні, призначена для очищення питної води від органічних або неорганічних речовин (чужорідні частки, важкі метали, колоїдні речовини, органічні домішки, тверді включення, бактерії, віруси, пірогенні речовини та інші забруднення), а також для поліпшення смаку та запаху води. П'ятиступінчаста зворотньоосмотична система фільтрації забезпечує максимальне очищення води від шкідливих домішок, розчиненого у воді заліза та солей жорсткості. Спочатку вода очищується від механічних домішок (крихіток іржі, суспензій, пилу, піску, волокон клоччя та ін
 17. 17. • . Наступний етап – первісне очищення води від хлору та хлорорганічних сполук, гумінових речовин та високомолекулярних органічних сполук (нафтопродуктів, пестицидів, ПАР) у картриджі з гранульованим активованим вугіллям. Далі за допомогою картриджу з пресованим активованим вугіллям високої щільності проводиться тонке повторне очищення та доочищення води, видалення хлору та його домішок, пестицидів і гербіцидів.
 18. 18. • На четверному етапі попередньо очищена вода продавлюється через напівпроникну мембрану зворотного осмосу. Матеріал мембрани (тонкоплівковий композит) пропускає тільки молекули води та відторгає навіть найдрібніші низькомолекулярні сполуки (розміром 1/1000 частки мікрона). Відфільтрована вода надходить через мембрану до накопичувального баку. При відкритті крану очищена вода надходить на останню стадію очищення – постфільтрацію активованим вугіллям у лінійному картриджі, а також остаточне кондиціонування смаку та видалення запахів. В результаті отримуємо чисту безпечну смачну воду, придатну для пиття та приготування їжі.
 19. 19. Екологічна бригада «Джерело» 2012 рік Районний конкурс - ІІ місце
 20. 20. Екологічна бригада «Джерело» 2013 рік Районний конкурс - ІІ місце
 21. 21. Екологічна бригада «Джерело» 2014 рік Районний конкурс - ІІ місце

×