Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Безпека у надзвичайних ситуаціях

Виховна година

 • Login to see the comments

Безпека у надзвичайних ситуаціях

 1. 1. Тема: «Безпека у надзвичайних ситуаціях» ЕЕппііггрраафф “Думати швидко- діяти чітко!” L/O/G/O
 2. 2. Формула безпечної життєдіяльності Безпека- це такий стан довкілля, коли не існує загрози життю, здоров’ю та добробуту людини. “Передбачати , уникати, діяти”- непорушні принципи поведінки в небезпечній ситуації.
 3. 3. Формула безпечної життєдіяльності  Правила безпеки  Правила безпеки — це прості правила, дотримуючись яких, ви ніколи не потрапите в біду, а якщо й потрапите — то будете знати, як вийти з небезпечної ситуації, зберігши бадьорий дух та здоров’я. Для кожної небезпеки вони свої, але є спільні правила, які будуть корисні за будь-якої ситуації.  Ось вони:  - діяти спокійно й не панікувати (більшість нещасних випадків під час аварій — результат необдуманих дій);  - щонайшвидше зменшити дію небезпечних чинників;  - вибрати найбільш безпечний шлях виходу з небезпечної ситуації, діяти чітко й швидко (зволікання виходу з небезпечної ситуації найчастіше призводить до її погіршення й подеколи робить неможливим безпечний вихід);  Небезпечні ситуації можуть виникнути скрізь, але якщо ви до них готові, то вони не завдадуть вам шкоди. Запам’ятайте! Небезпека стає справді небезпечною, якщо не знати, як діяти в небезпечній ситуації.
 4. 4. Рятувальні служби: «101» — пожежна охорона, «102» — міліція, «103» — швидка допомога, «104» — газова служба.
 5. 5. http://www.mns.gov.ua/ http:// kirovohrad.mns.gov.ua/
 6. 6. Інформаційний ролик МНС
 7. 7. Надзвичайні ситуація Надзвичайна ситуація (НС) — порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, великою пожежою, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат.
 8. 8. Походження надзвичайних ситуацій ППрриирроодднніі Соціально- політичні ТТееххннооггеенннніі ВВооєєнннніі
 9. 9. Соціально- політичні НС. Збройні напади. Захоплення заручників, викрадення, Встановлення вибухових пристроїв, Виявлення застарілих боєприпасів.
 10. 10. У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою: -Заборонено наближатися до предмету; -Заборонено пересувати його або брати в руки; -заборонено кидати, ударяти по ньому; -заборонено розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет; - приносити предмет до дому, у табір, школу -Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку. Пам'ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.
 11. 11. Воєнні НС Застосування зброї масового ураження руйнування атомних і гідроелектростанцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, транспортних та інженерних комунікацій тощо. Призводить до масової загибелі та каліцтва мирного населення
 12. 12. Повідомлення про надзвичайну ситуацію населенню. Увага всім!!!
 13. 13. Дії населення під час повітряної тривоги Вимкнути світло, нагрівальні прилади, газ Взяти індивідуальні засоби захисту Документи Пройти в найближчі місця укриття
 14. 14. Надзвичайні ситуації природнього походження. Повені Лісові пожежі Зсуви , обвали Бурі, смерчі Землетруси Інфекційні хвороби
 15. 15. Дії при землетрусах. Швидко залишіть будову. Найбезпечніше місце-внутрішня пройма дверей. Тримайтесь подалі від стін. Заборонено користуватись ліфтом, вистрибувати з вікон.
 16. 16. Техногенні НС Транспортні аварії. Пожежі. Аварії з викидом радіоактивних речовин.
 17. 17. Бережімо життя! L/O/G/O

×