Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Алотропні модифікації
Карбону
ПІДГОТУВАЛА УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ БОНДАРЕНКО ЮЛІЯ
Властивість Карбону
 Хімічний елемент Карбон утворює
кілька простих речовин. Для них існує
загальна хімічна назва -вуглец...
Вуглець утворює декілька алотропних
видозмін:
 природні:
o алмаз
o графіт
o фулурен
o вуглецеві нанотрубки
 · штучні:
o ...
Алмаз Алма́з — безбарвний
прозорий мінерал класу самородних
неметалів, тверда кристалічна кубічна
алотропна видозміна Кар...
Графіт
 Графі́т — мінерал класу самородних напівметалів,
найстійкіший у земній корі кристалічний різновид
вуглецю. Структ...
Фулурен
 Фулере́ни або бакиболи — одна з
кількох алотропних модифікацій Карбону.
Найвідоміший фулерен — молекула C60, яка...
Вуглецеві
нанотрубки
 Вуглецеві нанотрубки —
протяжні циліндричні структури діаметром
від одного до декількох
десятків на...
Графен Графе́н — одна
з алотропних форм вуглецю, моноат
омний шар атомів вуглецю
із гексагональною структурою.
Графен був...
Деревне
вугілля
 Амо́рфний вугле́ць — стан вуглецю з неврегульованою
структурою — (сажа, кокс, деревне вугілля). В основі...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Презентація на тему: "Алотропні модифікації карбону"

Підготувала учениця 10 класу Бондаренко Юлія

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to comment

Презентація на тему: "Алотропні модифікації карбону"

 1. 1. Алотропні модифікації Карбону ПІДГОТУВАЛА УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ БОНДАРЕНКО ЮЛІЯ
 2. 2. Властивість Карбону  Хімічний елемент Карбон утворює кілька простих речовин. Для них існує загальна хімічна назва -вуглець.  Явище існування хімічного елемента у вигляді двох або кількох простих речовин, різних за властивостями і будовою, називається алотропією, а самі прості речовини – алотропними формами (модифікаціями).
 3. 3. Вуглець утворює декілька алотропних видозмін:  природні: o алмаз o графіт o фулурен o вуглецеві нанотрубки  · штучні: o карбін, o графен o аморфний вуглець у вигляді сажі і деревного вугілля
 4. 4. Алмаз Алма́з — безбарвний прозорий мінерал класу самородних неметалів, тверда кристалічна кубічна алотропна видозміна Карбону. Алмаз належить до дорогоцінних каменів і є найтвердішою з відомих речовин (твердість 10 за шкалою Мооса за означенням). Алмази можуть бути як природними, так і синтетичними. Промислові алмази завдяки своїй надзвичайній твердості використовуються для шліфування, свердління і різання, буріння твердих гірських порід, обробки твердих металів та їхніх сплавів тощо.
 5. 5. Графіт  Графі́т — мінерал класу самородних напівметалів, найстійкіший у земній корі кристалічний різновид вуглецю. Структура шарувата. Колір чорний, сірий. Графіт — темно-сіра непрозора речовина, алотропна форма вуглецю. На відміну від алмазу графіт добре проводить електричний струм і тепло та дуже м'який. Графіт належить до найбільш легкофлотованих мінералів, але його флотованість залежить від величини кристалів, характеру домішок та ступеня окиснення поверхні. Флотацію графіту звичайно проводять з використанням гасу і спінювача у лужному або кислотному середовищі середовищі, яке створюється содою, вапном або сірчаною кислотою. Природний аполярний характер кристалів графіту, їхня луската форма і мала густина обумовлюють легку флотованість графіту і дозволяють флотувати досить великі частинки.
 6. 6. Фулурен  Фулере́ни або бакиболи — одна з кількох алотропних модифікацій Карбону. Найвідоміший фулерен — молекула C60, яка має ідеальну форму футбольного м'яча. Відкриті в 1985 Робертом Керлом, Гарольдом Крото й Річардом Смолі, ці молекули, що складаються тільки з атомів Карбону, отримали свою назву на честь Річарда Бакмінстера Фулера — архітектора, що прославився побудовою ажурних куполів. Першовідкривачі отримали Нобелівську премію з хімії в 1996 році. Природні фулерени можна знайти в сажі. Кристалічна форма фулеренів називається фулеритом.
 7. 7. Вуглецеві нанотрубки  Вуглецеві нанотрубки — протяжні циліндричні структури діаметром від одного до декількох десятків нанометрів і завдовжки до декількох мікрон складаються з однієї або декількох згорнутих в трубку гексагональних графітових площин (графені в) і закінчуються зазвичай півсферичною головкою.  Синоніми — волокнистий вуглець, каталітичний філаментарний вуглець, волокнистий піровуглець, нановолокна вуглецю.
 8. 8. Графен Графе́н — одна з алотропних форм вуглецю, моноат омний шар атомів вуглецю із гексагональною структурою. Графен був відкритий в 2004 Андрієм Геймом та Костянтином Новосьоловим із Манчестерського універстету. За це відкриття Гейм та Новосьолов були нагороджені Нобелівською премією з фізики за 2010.  Основною особливістю чистого графена — двовимірної модифікації вуглецю — є відсутність у ньому забороненої зони, ширина якої дорівнює нулю
 9. 9. Деревне вугілля  Амо́рфний вугле́ць — стан вуглецю з неврегульованою структурою — (сажа, кокс, деревне вугілля). В основі будови аморфного вуглецю лежить розупорядкована структура монокристалічного графіту. Завжди містить домішки.  У природі не зустрічається. Його одержують штучно з різних сполук, що містять вуглець. Аморфний вуглець, або просто аморфне вугілля, насправді є кристалічним, але його кристалики такі малі, що їх не видно навіть у мікроскоп. Найважливішими технічними сортами аморфного вуглецю є сажа, технічний вуглець і деревне вугілля. Сажа являє собою найчистіший аморфний вуглець. У промисловості сажу одержують здебільшого термічним розкладом метану, а також при спалюванні різних органічних речовин при недостатньому доступі повітря. Сажу широко застосовують як наповнювач у виробництві гуми з каучуку, а також для виготовлення друкарських фарб, туші тощо.

  Be the first to comment

  Login to see the comments

 • GeorgeNelipa

  Sep. 6, 2017

Підготувала учениця 10 класу Бондаренко Юлія

Views

Total views

8,460

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

54

Actions

Downloads

53

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×