SlideShare a Scribd company logo
1 of 11
Розробка уроку
на тему: Урок узагальнення та контролю знань з
теми «Гриби»
предмет: біологія
клас: 6
2022
Урок узагальнення та контролю знань з теми «Гриби»
Мета:
- освітня: узагальнити, систематизувати, відкорегувати та
проконтролювати знання учнів з теми «Гриби»;
- розвиваюча: продовжити розвивати навички узагальнення та
систематизації знань, уміння застосовувати засвоєні знання для виконання
завдань, що ґрунтуються на цих знаннях, розвивати уміння аналізувати,
співставляти та робити висновки.
- виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе
ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її
діяльності.
Методи та методичні прийоми: репродуктивний, пошуковий.
Обладнання та матеріали: натуральні об'єкти, муляжі грибів, зображення
грибів, таблиці-атласи грибів, кросворди, картки самооцінювання тощо.
Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та перевірки знань, умінь,
навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
1. Повідомлення теми уроку.
2. Формулювання разом з учнями мети і завдань уроку.
Мета уроку: узагальнити набуті знання з теми «Гриби».
Завдання уроку:
- узагальнити та систематизувати знання з теми;
- здійснити контроль та коригування знання з теми;
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Епіграф уроку:
«Знання збираються по краплині, як вода в долоні» (народна мудрість)
Слово вчителя
Бажаю вам зібрати всі «краплини» сьогоднішньої теми і поповнити вашу
річечку знаннь з біології
Сьогодні наш урок буде проходити не так як завжди, ви не лише
продемонструєте свій рівень знань з теми «Гриби», а й будете самостійно
виставляти собі бали за кожне завдання. На уроці ви виконаєте вісім різних
завдань. Бали за виконані завдання ви будете виставляти в результаті
взаємоперевірки, паралельної перевірки всім класом, оцінювання однокласниками
чи вчителем залежно від змісту завдання.
Назва завдання Максимальний бал
за правильну відповідь
Мій бал
1. «Експрес-тести» 2 бали
2. «Біологічний диктант» 1 бал
3. «Знайди пару» 2 бали
4. «Спіймай помилку» 2 бали
5. «Знайди зайве» 2 бали
6. «Пропущене слово» 1 бал
7. «Кросворд» 2 бали
Загальна сума балів 12 балів
Для вчителя
Кожен учень повинен сприймати навчальний процес як результат своєї
власної діяльності, відповідальності за навчальну роботу, розвиток себе, своєї
індивідуальності. Одним із важливих шляхів сприяння цьому - залучення самих
учнів в оцінку своєї навчальної діяльності.
Активна участь дітей в самооцінюванні своїх досягнень на уроці дає змогу
учню постійно й наполегливо контролювати свої власні досягнення, краще
спланувати свій час і свою роботу, свої успіхи спостерігати й бачити самому, а не
чекати на їх оцінювання вчителем, частіше отримувати оцінки, покращити свої
досягнення з предмету.
ІV. Узагальнення та систематизація знань
1. «Експрес-тести»
Кожен учень отримує картку з тестами (вірна відповідь 0,2 б).
1. До складу клітинної оболонки грибів входить вуглевод:
А) хітин; Б) крохмаль; В) глікоген; Г) целюлоза.
2. Гриби за способом живлення – це:
А) автотрофи; Б) гетеротрофи; В) змішаний тип живлення.
3. Тіло багатоклітинних грибів складається з ниткоподібних утворів, які
називаються:
А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння; Г) грибниця;
4. До якої групи відносять гриби, які псують харчові продукти,
спричиняють харчові отруєння та виділяють токсичні речовини:
А) їстівні; Б) отруйні; В) цвілеві.
5. Зазначте, де розташовані клітини водоростей у складі лишайнику:
А) у верхньому коровому шарі; Б) у нижньому коровому шарі;
В) у серцевині; Г) під нижнім коровим шаром.
6. Укажіть середовище, для визначення стану якого використовують
лишайники:
А) організм людини; Б) водойм; В) грунт; Г) повітря.
7. Укажіть гриби, які можуть паразитувати на деяких зернових культурах:
А) мукор; Б) трутовик; В) ріжки; Г) мухомор.
8. Назвіть гриб, з якого почали виготовляти антибіотики:
А) сажка; Б) пеніцилін; В) трутовик; Г) чага.
9. Назвіть гриб, який є паразитом тварин:
А) мухомор; Б) печериця; В) опеньок; Г) трихофітон.
10. Сукупність гіфів грибів називають:
А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння;
Відповіді: 1 - А; 2 – Б; 3 – А; 4 – В; 5- В; 6 – Г; 7 – В; 8 – Б; 9 – Г; 10 – Б.
2. «Біологічний диктант»
Учень повинен закінчити вислів (кожна вірна відповідь 0,5 б).
1. Як називаються організми, які споживають органічні речовини решток
рослин і тварин (сапротрофи)
2. Наука, яка займається вивченням грибів – це (мікологія)
3. гіфи гриба обплутують корені рослин і можуть проникати всередину
кореня, утворюючи ….(мікоризу)
4. Метод визначення стану навколишнього середовища за складом живих
організмів певної місцевості має назву ..(екологічна індикація)
3. «Знайди пару»
Учень повинен правильно об’єднати термін та його визначення
1. Вірусологія
2. Мікологія
3. Цитологія
4. Ботаніка
А) наука яка вивчає гриби;
Б) наука яка вивчає віруси;
В) наука яка вивчає рослини;
Г) наука яка вивчає будову й
життєдіяльність клітин.
1 2 3 4
Б А Г В
1. Аспіргіл
2. Аспіцилія
3. бліда поганка
4. сажка
А) лишайник;
Б) шапинковий гриб;
В) цвілевий гриб;
Г) паразитичний гриб.
1 2 3 4
В А Б Г
4. «Спіймай помилку»
Учень виправляє помилку даючи вірну відповідь (вірна відповідь 0,5 б).
1. Наука про гриби – це іхтіологія (ні, це мікологія).
2. Дріжджі розмножуються статевим способом з утворенням зиготи (ні,
дріжджі розмножуються брунькуванням).
3. Гриб фітофтора відноситься до їстівних грибів (ні, це небезпечний
паразит рослин).
4. Тіло накипних лишайників нагадує щільну листкові пластинки з
розсіченими чи лопатевими краями (ні, це опис листуватих лишайників).
5. «Знайди зайве»
Учень вказує зайве слово та пояснює чому воно зайве (вірна відповідь 0,5 б).
1. Лисички, печериця звичайна, пухирчаста сажка, маслюк звичайний,
опеньок лучний (зайве пухирчаста сажка так як це паразитичний гриб, а всі інші
шапинкові).
2. Сапрофіти, сапротрофи, гетеротрофи, автотрофи (зайве автотрофи, бо
вони самі виробляють органічні речовини потрібні для життєдіяльності).
3. Будова тіла лишайника: верхній коровий шар, нижній коровий шар,
камбій, серцевина (зайве камбій, бо це складова внутрішньої будови стебла
рослини)
4. Шапинка, ніжка, грибниця, корінь, покривала, пластинки (зайве корінь,
так як в будові гриба він відсутній).
6. «Пропущене слово»
Учень вставляє пропущене слово (вірна відповідь 0,25 б).
1. Лишайники розмножуються ….(вегетативним) і статевим способом.
2. За зовнішньою будовою лишайники поділяються на …(кущисті)
листувати та накипні.
3. Призначення плодових тіл шапинкових грибів – це …..(утворення спор),
якому передує статевий процес.
4. Плодове тіло шапинкового гриба складається з …..(ніжки) та шапинки.
7. «Кросворд»
1
2
3
4
5
6
1. Форма взаємовідносин при яких обидва організми отримують користь
(симбіоз).
2. Інша назва чорного березового гриба (чага).
3. Що знаходиться у нижній частині шапинки трубчастого гриба (спори).
4. Гриб з якого був отриманий перший у світі антибіотик (пеніцилін).
5. Земляний гриб (трюфель).
6. Захворювання людини спричинені паразитичними грибами (мікоза).
V. Підбиття підсумків уроку
Учні самостійно підбивають підсумки уроку, підраховують та виставляють
до картки кількість балів, які вони отримали протягом уроку.
VІ. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи
Додатки
1. «Експрес-тести»
1. До складу клітинної оболонки грибів входить вуглевод:
А) хітин; Б) крохмаль; В) глікоген; Г) целюлоза.
2. Гриби за способом живлення – це:
А) автотрофи; Б) гетеротрофи; В) змішаний тип живлення.
3. Тіло багатоклітинних грибів складається з ниткоподібних утворів, які
називаються:
А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння; Г) грибниця;
4. До якої групи відносять гриби, які псують харчові продукти,
спричиняють харчові отруєння та виділяють токсичні речовини:
А) їстівні; Б) отруйні; В) цвілеві.
5. Зазначте, де розташовані клітини водоростей у складі лишайнику:
А) у верхньому коровому шарі; Б) у нижньому коровому шарі;
В) у серцевині; Г) під нижнім коровим шаром.
6. Укажіть середовище, для визначення стану якого використовують
лишайники:
А) організм людини; Б) водойм; В) грунт; Г) повітря.
7. Укажіть гриби, які можуть паразитувати на деяких зернових культурах:
А) мукор; Б) трутовик; В) ріжки; Г) мухомор.
8. Назвіть гриб, з якого почали виготовляти антибіотики:
А) сажка; Б) пеніцилін; В) трутовик; Г) чага.
9. Назвіть гриб, який є паразитом тварин:
А) мухомор; Б) печериця; В) опеньок; Г) трихофітон.
10. Сукупність гіфів грибів називають:
А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння;
2. «Біологічний диктант»
1. Як називаються організми, які споживають органічні речовини решток
рослин і тварин _________________________________________________
2. Наука, яка займається вивченням грибів – це ________________________
3. гіфи гриба обплутують корені рослин і можуть проникати всередину
кореня, утворюючи ____________________________________________
4. Метод визначення стану навколишнього середовища за складом живих
організмів певної місцевості має назву ____________________________
3. «Знайди пару»
Учень повинен правильно об’єднати термін та його визначення
1. Вірусологія
2. Мікологія
3. Цитологія
4. Ботаніка
А) наука яка вивчає гриби;
Б) наука яка вивчає віруси;
В) наука яка вивчає рослини;
Г) наука яка вивчає будову й
життєдіяльність клітин.
1 2 3 4
1. Аспіргіл
2. Аспіцилія
3. бліда поганка
4. сажка
А) лишайник;
Б) шапинковий гриб;
В) цвілевий гриб;
Г) паразитичний гриб.
1 2 3 4
4. «Спіймай помилку»
1. Наука про гриби – це іхтіологія ___________________________
2. Дріжджі розмножуються статевим способом з утворенням зиготи
____________________________________________________________________
3. Гриб фітофтора відноситься до їстівних грибів _______________________
__________________________________________________________________
4. Тіло накипних лишайників нагадує щільну листкові пластинки з
розсіченими чи лопатевими краями ______________________________________
________________________________________________________________
5. «Знайди зайве»
1. Лисички, печериця звичайна, пухирчаста сажка, маслюк звичайний,
опеньок лучний ___________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Сапрофіти, сапротрофи, гетеротрофи, автотрофи ____________________
_________________________________________________________________
3. Будова тіла лишайника: верхній коровий шар, нижній коровий шар,
камбій, серцевина ____________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Шапинка, ніжка, грибниця, корінь, покривала, пластинки ____________
_____________________________________________________________________
6. «Пропущене слово»
1. Лишайники розмножуються ____________________і статевим способом.
2. За зовнішньою будовою лишайники поділяються на __________________
листувати та накипні.
3. Призначення плодових тіл шапинкових грибів – це
__________________________ якому передує статевий процес.
4. Плодове тіло шапинкового гриба складається з _______________________
та шапинки.
7. «Кросворд»
1
2
3
4
5
6
1. Форма взаємовідносин при яких обидва організми отримують користь
2. Інша назва чорного березового гриба
3. Що знаходиться у нижній частині шапинки трубчастого гриба
4. Гриб з якого був отриманий перший у світі антибіотик
5. Земляний гриб
6. Захворювання людини спричинені паразитичними грибами
Картка сомооцінювання
Назва завдання Максимальний бал
за правильну відповідь
Мій бал
1. «Експрес-тести» 2 бали
2. «Біологічний диктант» 1 бал
3. «Знайди пару» 2 бали
4. «Спіймай помилку» 2 бали
5. «Знайди зайве» 2 бали
6. «Пропущене слово» 1 бал
7. «Кросворд» 2 бали
Загальна сума балів 12 балів

More Related Content

Similar to 551,23.docx

поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7Nila Luchkova
 
Дидактичні матеріали до уроків біології у 6 класі
Дидактичні матеріали до уроків біології у 6 класіДидактичні матеріали до уроків біології у 6 класі
Дидактичні матеріали до уроків біології у 6 класіНаталья Полищук
 
7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр
7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр
7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укрAira_Roo
 
збірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біологіїзбірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біологіїНаталья Полищук
 
09 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-170512052711
09 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-17051205271109 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-170512052711
09 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-170512052711NosovaNatasha
 
Programa biologiya
Programa biologiyaPrograma biologiya
Programa biologiyanatalibio
 
Біологія (6–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (6–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...Біологія (6–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (6–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...Elena Lubaikina
 
Тести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 класТести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 класalyonka24112
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниnosnatali2014
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниnosnatali2014
 
клітина одиниця живого
клітина   одиниця живогоклітина   одиниця живого
клітина одиниця живогоGidrob
 
7 биол остапченко_балан_2015_укр
7 биол остапченко_балан_2015_укр7 биол остапченко_балан_2015_укр
7 биол остапченко_балан_2015_укрAira_Roo
 
Посібник для вчителя
Посібник для вчителяПосібник для вчителя
Посібник для вчителяNila Luchkova
 

Similar to 551,23.docx (20)

урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7
 
Дидактичні матеріали до уроків біології у 6 класі
Дидактичні матеріали до уроків біології у 6 класіДидактичні матеріали до уроків біології у 6 класі
Дидактичні матеріали до уроків біології у 6 класі
 
7 gdz bzk_s_2015
7 gdz bzk_s_20157 gdz bzk_s_2015
7 gdz bzk_s_2015
 
28.23.pdf
28.23.pdf28.23.pdf
28.23.pdf
 
7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр
7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр
7 биол гамуля_гамуля_пособ_2007_укр
 
збірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біологіїзбірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біології
 
8 клас
8 клас8 клас
8 клас
 
Програма з біології 6-9 клас
Програма з біології 6-9 класПрограма з біології 6-9 клас
Програма з біології 6-9 клас
 
09 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-170512052711
09 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-17051205271109 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-170512052711
09 biologiya-6-9-nova-redakcziya-na-sajt-170512052711
 
Programa biologiya
Programa biologiyaPrograma biologiya
Programa biologiya
 
Біологія (6–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (6–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...Біологія (6–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (6–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...
 
Тести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 класТести з природознавства 1 клас
Тести з природознавства 1 клас
 
130
130130
130
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україни
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україни
 
клітина одиниця живого
клітина   одиниця живогоклітина   одиниця живого
клітина одиниця живого
 
7 b o_2015_ua
7 b o_2015_ua7 b o_2015_ua
7 b o_2015_ua
 
7 биол остапченко_балан_2015_укр
7 биол остапченко_балан_2015_укр7 биол остапченко_балан_2015_укр
7 биол остапченко_балан_2015_укр
 
Посібник для вчителя
Посібник для вчителяПосібник для вчителя
Посібник для вчителя
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (10)

Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 

551,23.docx

  • 1. Розробка уроку на тему: Урок узагальнення та контролю знань з теми «Гриби» предмет: біологія клас: 6
  • 2. 2022 Урок узагальнення та контролю знань з теми «Гриби» Мета: - освітня: узагальнити, систематизувати, відкорегувати та проконтролювати знання учнів з теми «Гриби»; - розвиваюча: продовжити розвивати навички узагальнення та систематизації знань, уміння застосовувати засвоєні знання для виконання завдань, що ґрунтуються на цих знаннях, розвивати уміння аналізувати, співставляти та робити висновки. - виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Методи та методичні прийоми: репродуктивний, пошуковий. Обладнання та матеріали: натуральні об'єкти, муляжі грибів, зображення грибів, таблиці-атласи грибів, кросворди, картки самооцінювання тощо. Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та перевірки знань, умінь, навичок. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку 1. Повідомлення теми уроку. 2. Формулювання разом з учнями мети і завдань уроку. Мета уроку: узагальнити набуті знання з теми «Гриби». Завдання уроку: - узагальнити та систематизувати знання з теми; - здійснити контроль та коригування знання з теми; ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Епіграф уроку: «Знання збираються по краплині, як вода в долоні» (народна мудрість) Слово вчителя
  • 3. Бажаю вам зібрати всі «краплини» сьогоднішньої теми і поповнити вашу річечку знаннь з біології Сьогодні наш урок буде проходити не так як завжди, ви не лише продемонструєте свій рівень знань з теми «Гриби», а й будете самостійно виставляти собі бали за кожне завдання. На уроці ви виконаєте вісім різних завдань. Бали за виконані завдання ви будете виставляти в результаті взаємоперевірки, паралельної перевірки всім класом, оцінювання однокласниками чи вчителем залежно від змісту завдання. Назва завдання Максимальний бал за правильну відповідь Мій бал 1. «Експрес-тести» 2 бали 2. «Біологічний диктант» 1 бал 3. «Знайди пару» 2 бали 4. «Спіймай помилку» 2 бали 5. «Знайди зайве» 2 бали 6. «Пропущене слово» 1 бал 7. «Кросворд» 2 бали Загальна сума балів 12 балів Для вчителя Кожен учень повинен сприймати навчальний процес як результат своєї власної діяльності, відповідальності за навчальну роботу, розвиток себе, своєї індивідуальності. Одним із важливих шляхів сприяння цьому - залучення самих учнів в оцінку своєї навчальної діяльності. Активна участь дітей в самооцінюванні своїх досягнень на уроці дає змогу учню постійно й наполегливо контролювати свої власні досягнення, краще спланувати свій час і свою роботу, свої успіхи спостерігати й бачити самому, а не чекати на їх оцінювання вчителем, частіше отримувати оцінки, покращити свої досягнення з предмету. ІV. Узагальнення та систематизація знань 1. «Експрес-тести»
  • 4. Кожен учень отримує картку з тестами (вірна відповідь 0,2 б). 1. До складу клітинної оболонки грибів входить вуглевод: А) хітин; Б) крохмаль; В) глікоген; Г) целюлоза. 2. Гриби за способом живлення – це: А) автотрофи; Б) гетеротрофи; В) змішаний тип живлення. 3. Тіло багатоклітинних грибів складається з ниткоподібних утворів, які називаються: А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння; Г) грибниця; 4. До якої групи відносять гриби, які псують харчові продукти, спричиняють харчові отруєння та виділяють токсичні речовини: А) їстівні; Б) отруйні; В) цвілеві. 5. Зазначте, де розташовані клітини водоростей у складі лишайнику: А) у верхньому коровому шарі; Б) у нижньому коровому шарі; В) у серцевині; Г) під нижнім коровим шаром. 6. Укажіть середовище, для визначення стану якого використовують лишайники: А) організм людини; Б) водойм; В) грунт; Г) повітря. 7. Укажіть гриби, які можуть паразитувати на деяких зернових культурах: А) мукор; Б) трутовик; В) ріжки; Г) мухомор. 8. Назвіть гриб, з якого почали виготовляти антибіотики: А) сажка; Б) пеніцилін; В) трутовик; Г) чага. 9. Назвіть гриб, який є паразитом тварин: А) мухомор; Б) печериця; В) опеньок; Г) трихофітон. 10. Сукупність гіфів грибів називають: А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння; Відповіді: 1 - А; 2 – Б; 3 – А; 4 – В; 5- В; 6 – Г; 7 – В; 8 – Б; 9 – Г; 10 – Б. 2. «Біологічний диктант» Учень повинен закінчити вислів (кожна вірна відповідь 0,5 б). 1. Як називаються організми, які споживають органічні речовини решток рослин і тварин (сапротрофи) 2. Наука, яка займається вивченням грибів – це (мікологія)
  • 5. 3. гіфи гриба обплутують корені рослин і можуть проникати всередину кореня, утворюючи ….(мікоризу) 4. Метод визначення стану навколишнього середовища за складом живих організмів певної місцевості має назву ..(екологічна індикація) 3. «Знайди пару» Учень повинен правильно об’єднати термін та його визначення 1. Вірусологія 2. Мікологія 3. Цитологія 4. Ботаніка А) наука яка вивчає гриби; Б) наука яка вивчає віруси; В) наука яка вивчає рослини; Г) наука яка вивчає будову й життєдіяльність клітин. 1 2 3 4 Б А Г В 1. Аспіргіл 2. Аспіцилія 3. бліда поганка 4. сажка А) лишайник; Б) шапинковий гриб; В) цвілевий гриб; Г) паразитичний гриб. 1 2 3 4 В А Б Г 4. «Спіймай помилку» Учень виправляє помилку даючи вірну відповідь (вірна відповідь 0,5 б). 1. Наука про гриби – це іхтіологія (ні, це мікологія). 2. Дріжджі розмножуються статевим способом з утворенням зиготи (ні, дріжджі розмножуються брунькуванням). 3. Гриб фітофтора відноситься до їстівних грибів (ні, це небезпечний паразит рослин). 4. Тіло накипних лишайників нагадує щільну листкові пластинки з розсіченими чи лопатевими краями (ні, це опис листуватих лишайників). 5. «Знайди зайве»
  • 6. Учень вказує зайве слово та пояснює чому воно зайве (вірна відповідь 0,5 б). 1. Лисички, печериця звичайна, пухирчаста сажка, маслюк звичайний, опеньок лучний (зайве пухирчаста сажка так як це паразитичний гриб, а всі інші шапинкові). 2. Сапрофіти, сапротрофи, гетеротрофи, автотрофи (зайве автотрофи, бо вони самі виробляють органічні речовини потрібні для життєдіяльності). 3. Будова тіла лишайника: верхній коровий шар, нижній коровий шар, камбій, серцевина (зайве камбій, бо це складова внутрішньої будови стебла рослини) 4. Шапинка, ніжка, грибниця, корінь, покривала, пластинки (зайве корінь, так як в будові гриба він відсутній). 6. «Пропущене слово» Учень вставляє пропущене слово (вірна відповідь 0,25 б). 1. Лишайники розмножуються ….(вегетативним) і статевим способом. 2. За зовнішньою будовою лишайники поділяються на …(кущисті) листувати та накипні. 3. Призначення плодових тіл шапинкових грибів – це …..(утворення спор), якому передує статевий процес. 4. Плодове тіло шапинкового гриба складається з …..(ніжки) та шапинки. 7. «Кросворд» 1 2 3 4 5 6 1. Форма взаємовідносин при яких обидва організми отримують користь (симбіоз). 2. Інша назва чорного березового гриба (чага). 3. Що знаходиться у нижній частині шапинки трубчастого гриба (спори). 4. Гриб з якого був отриманий перший у світі антибіотик (пеніцилін). 5. Земляний гриб (трюфель). 6. Захворювання людини спричинені паразитичними грибами (мікоза).
  • 7. V. Підбиття підсумків уроку Учні самостійно підбивають підсумки уроку, підраховують та виставляють до картки кількість балів, які вони отримали протягом уроку. VІ. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи Додатки 1. «Експрес-тести» 1. До складу клітинної оболонки грибів входить вуглевод: А) хітин; Б) крохмаль; В) глікоген; Г) целюлоза. 2. Гриби за способом живлення – це: А) автотрофи; Б) гетеротрофи; В) змішаний тип живлення. 3. Тіло багатоклітинних грибів складається з ниткоподібних утворів, які називаються: А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння; Г) грибниця; 4. До якої групи відносять гриби, які псують харчові продукти, спричиняють харчові отруєння та виділяють токсичні речовини: А) їстівні; Б) отруйні; В) цвілеві. 5. Зазначте, де розташовані клітини водоростей у складі лишайнику: А) у верхньому коровому шарі; Б) у нижньому коровому шарі; В) у серцевині; Г) під нижнім коровим шаром. 6. Укажіть середовище, для визначення стану якого використовують лишайники: А) організм людини; Б) водойм; В) грунт; Г) повітря. 7. Укажіть гриби, які можуть паразитувати на деяких зернових культурах: А) мукор; Б) трутовик; В) ріжки; Г) мухомор. 8. Назвіть гриб, з якого почали виготовляти антибіотики: А) сажка; Б) пеніцилін; В) трутовик; Г) чага. 9. Назвіть гриб, який є паразитом тварин: А) мухомор; Б) печериця; В) опеньок; Г) трихофітон. 10. Сукупність гіфів грибів називають: А) гіфи; Б) міцелій; В) коріння;
  • 8. 2. «Біологічний диктант» 1. Як називаються організми, які споживають органічні речовини решток рослин і тварин _________________________________________________ 2. Наука, яка займається вивченням грибів – це ________________________ 3. гіфи гриба обплутують корені рослин і можуть проникати всередину кореня, утворюючи ____________________________________________ 4. Метод визначення стану навколишнього середовища за складом живих організмів певної місцевості має назву ____________________________ 3. «Знайди пару» Учень повинен правильно об’єднати термін та його визначення 1. Вірусологія 2. Мікологія 3. Цитологія 4. Ботаніка А) наука яка вивчає гриби; Б) наука яка вивчає віруси; В) наука яка вивчає рослини; Г) наука яка вивчає будову й життєдіяльність клітин. 1 2 3 4 1. Аспіргіл 2. Аспіцилія 3. бліда поганка 4. сажка А) лишайник; Б) шапинковий гриб; В) цвілевий гриб; Г) паразитичний гриб.
  • 9. 1 2 3 4 4. «Спіймай помилку» 1. Наука про гриби – це іхтіологія ___________________________ 2. Дріжджі розмножуються статевим способом з утворенням зиготи ____________________________________________________________________ 3. Гриб фітофтора відноситься до їстівних грибів _______________________ __________________________________________________________________ 4. Тіло накипних лишайників нагадує щільну листкові пластинки з розсіченими чи лопатевими краями ______________________________________ ________________________________________________________________ 5. «Знайди зайве» 1. Лисички, печериця звичайна, пухирчаста сажка, маслюк звичайний, опеньок лучний ___________________________________________________ __________________________________________________________________ 2. Сапрофіти, сапротрофи, гетеротрофи, автотрофи ____________________ _________________________________________________________________ 3. Будова тіла лишайника: верхній коровий шар, нижній коровий шар, камбій, серцевина ____________________________________________________ ___________________________________________________________________ 4. Шапинка, ніжка, грибниця, корінь, покривала, пластинки ____________ _____________________________________________________________________
  • 10. 6. «Пропущене слово» 1. Лишайники розмножуються ____________________і статевим способом. 2. За зовнішньою будовою лишайники поділяються на __________________ листувати та накипні. 3. Призначення плодових тіл шапинкових грибів – це __________________________ якому передує статевий процес. 4. Плодове тіло шапинкового гриба складається з _______________________ та шапинки. 7. «Кросворд» 1 2 3 4 5 6 1. Форма взаємовідносин при яких обидва організми отримують користь 2. Інша назва чорного березового гриба 3. Що знаходиться у нижній частині шапинки трубчастого гриба 4. Гриб з якого був отриманий перший у світі антибіотик 5. Земляний гриб 6. Захворювання людини спричинені паразитичними грибами Картка сомооцінювання Назва завдання Максимальний бал за правильну відповідь Мій бал 1. «Експрес-тести» 2 бали 2. «Біологічний диктант» 1 бал 3. «Знайди пару» 2 бали 4. «Спіймай помилку» 2 бали 5. «Знайди зайве» 2 бали 6. «Пропущене слово» 1 бал
  • 11. 7. «Кросворд» 2 бали Загальна сума балів 12 балів