Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
126
1. Тема: Склад числа 5. Порівняння чисел. П’ятикутник і його елементи.
Робота в зошиті.
Мета: ознайомити учнів з складом числа; ознайомити з п’ятикутником;
розвивати вміння порівнювати числа; вдосконалювати навички усної
лічби; розвивати логічне мислення; сприяти вихованню інтересу до
вивчення математики.
Обладнання: зошит з друкованою основою, підручник, презентація.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
В цьому класі друзі всі:
Я і ти, і ми, і ви.
Добрий день, тому, хто зліва. )
Добрий день, тому, хто справа.
Ми – одна сім’я.
Оберіть смайлик, який відповідає настрою.
2. Підготовка необхідного до уроку
Перевірте чи все необхідне є у вас на парті (підручник, зошит, ручка, олівець)
3. Оголошення плану
На сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати склад числа 5, розв’язувати задачі
та приклади.
ІІ. Контроль, корекція, закріплення ЗУН учнів
1. Усне опитування
Сьогодні ми з вами здійснимо уявну подорож на потязі в царство
«Математику». Нашим машиністом буде Тедді, він слідкуватиме за
виконанням всіх завдань та вашою поведінкою.
Наш машиніст дуже любить математику і для того щоб пропустити вас на потяг
він перевірить ваші знання. І видасть білети на потяг.
А чи знаєте ви яке в нього найулюбленіше число? Число 5.
• Яке число передує числу …, яке число наступне після …?
• Скільки сторін/кутів у трикутника, квадрата?
2. 2. Усний рахунок
− Порахуйте від 1 до 10, навпаки.
• Назвіть сусідів числа 2, 3, 4.
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
1. Актуалізація опорних знань.
• Щоб почати подорож нам потрібно допомогти машиністу пронумерувати
вагони.
…2…4 5 1…3…5 1 2……5
• З нами у подорож вирушають птахи, які вже прямують до потягу.
Давайте їх порахуємо. (зошит с.21 №1)
Наш поїзд поїхав і зупинився на першій станції
• Станція «Порівняльна»
− ( підр. с. 28 №1) нас зустрічають прапорцями.
Скільки прапорців з права? Скільки прапорців зліва? Яких прапорців
більше?
На платформі розкидані кубики…
− Подивіться на нерівності та порівняйте (зош. С. 21 №2)
2. Пояснення нового матеріалу.
• Станція «Мишенята»
Подивіться на дошку. Як можна поділити мишенят щоб посадити в поїзд?
Отже, число 5 складається з 4 і 1 та 3 і 2.
Подивіться на №3. Метелики хочуть приєднатись до мишенят, перевірте чи
правильно вони поділились?
Фізхвилинка
• Станція «Геометрична»
o Подивіться яка цікава фігура.
− Скільки сторін?
− Скільки вершин?
− Скільки кутів?
Ця фігура називається п’ятикутник.
3. o Подивіться в зошит №5.
− Скільки всього фігур?
− Яка фігура зайва?
− Скільки п’ятикутників? Які вони по рахунку?
ІV. Узагальнення і систематизація.
1. Вторинне закріплення.
Станція «Цікавинка»
А ви знаєте яка ще фігура має 5 кутів? Зірочка.
(Зош. №6)
2. Підведення підсумків.
− Кого ми зустрічали в нашій подорожі?
− А вам цікаво хто ще був з нами в поїзді? Подивіться в підручник №5.
− Полічіть від 1 до 10.
− Назвіть склад числа 5.
− З якою фігурою ми ознайомились?
− Скільки п’ятикутник має вершин/кутів/сторін?
− Склад якого числа ми вивчили?
3. Вербальне оцінювання.