Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Звуки Д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів
1. Тема: Звуки д д, позначення їх буквою «де”. Читання складів, слів
Мета: ознайомити учнів з буквою д (де), показати її різне звукове значення,
формувати уміння читати склади, слова, речення; збагачувати навчальну
діяльність позитивними переживаннями, інтелектуальними почуттями;
створювати умови для формування пізнавального інтересу та допитливості;
розвивати асоціативне сприйняття і образне мислення, фонематичний слух,
фантазію, уяву; виховувати у дітей естетично-гармонійне сприйняття та
зацікавленість у навчанні.
ХІД УРОКУ
І Організація класу
Привітання
ІІ Мовленнєва розминка
1. Артикуляційні вправи
Пригадайте, діти, вмить,
як пшениченька шумить,
рибка плюскотить,
водичка крапотить,
річечка дзюрчить,
пташка крилами шумить,
жук в садочку летить,
бджілка у саду бринить.
2. Скоромовка (розповідь скоромовки „дощиком”)
☺Коло тину – тінь,
Коло тіні – тин.
☺Ти, малий, скажи малому,
Хай малий малому скаже,
Хай малий теля прив’яже.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
1.Вправа «Мікрофон»
Діти, сьогодні у нас дуже незвичайний , цікавий урок, але щоб він
пройшов успішно скажіть, якими ви повинні бути на уроці?
(розумними, уважними, старанними, активними, дружними, зосередженими,
гарно читати)
ІV Повторення вивченого матеріалу
1. Слово вчителя
2. Дивіться, розпочався дощик і до нас у клас на повітряних кульках
залетів гість. Хто це? Так, діти, це дракончик і зовуть його Дракоша. Він
дуже добрий дракончик, але ще маленький і зовсім не вміє літати, тому і
літає на повітряних кульках. А повітряні кульки бояться дощику, тому і
залетіли до нас на урок.
Ой, подивіться, це не прості кульки, на них написані літери, а наш
Дракоша зовсім не вміє читати і не знає літер. А не прочитавши літер він
не зможе полетіти далі. Допоможемо йому?
2. Читання літер
Діти називають літери і розповідають віршики про них
Буква «О» така-от кругла
Хто не бачив, подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручик – хоч котись.
Буква «ен» немов драбинка:
Палки дві і перетинка.
Мов кілочок, буква і
З шапкою на голові…
Та не шапка то, а крапка
У малої букви і.
А велика личко мила,
Певно, шапку загубила.
Отакі вони чудні
Дві сестриці букви І-і.
Буква «ве» - велосипед,
Ні назад, ані вперед.
Сіла мишка у куточок,
Відгризла сиру шматочок.
Половина жука –
Це буква «ка».
«ЕР» як ріг у барана,
хоч баран про це не зна.
Тук-тук-тук, ток-ток-ток –
Вибиває молоток.
Ним ви цвяхи заб’єте,
Схожий він на букву «те».
Найскромніша буква «и»
Стоїть в середині й в кінці.
Кричить мій менший братик:
- У-а! У-а! У-а!
Він знає небагато –
дві букви «у» та «а».
Цю букву знають всі на світі.
Вона найперша в алфавіті.
Весела, гарна, голосна
І найскромніша буква «А».
3. Вправа «Ланцюжок»
А тепер нам потрібно розігнати хмари. Для цього давайте прочитаємо
ланцюжки слів.
4. Вправа „Блискавка”
3. А для того, щоб зупинити блискавки, нам потрібно блискавично
прочитати слова.
5. Фізкультхвилинка
V Новий матеріал
1.Виділення звуків
Наш Дракоша шукає новий дім. Давайте допоможемо йому. Виділіть перший
звук у слові
Дракоша
Дім
Слайд 2
2.Артикуляція звуків, віднесення до приголосних звуків
Слайд 3
4. 3.Ознайомлення з буквою „Д”
- Порівняння великої і маленької літери „д”
Слайд 4
4.Хвилинка фантазії
- На що схожа буква „Д”?
- Розучування віршика про нову літеру
Слайд 5
5.Утворення та читання складів із літерою „Д”
- Давайте допоможемо нашому Дракоші побудувати дім. Для цього нам
потрібно прочитати склади з новою літерою.
Слайд 6
6.Називання слів з літерою „Д”
- Подивіться, який наш Дракоша веселий, бо у нього є тепер дім.
5. - Знайдіть слова з літерою „Д”
Слайд 7
7.Читання відкритих складів
- Нарешті засяяло сонечко. Воно посилає свої промінці на землю, щоб
пограти з Дракошою.
Слайд 8
8.Гра „Впіймай звук”
- Послухайте увашно віршик і запам’ятайте слова з літерою „Д”
- Визначення позиції звука в цих словах
Слайд 9
6. 9.Читання слів з новою літерою
- Дракончик теж хоче вивчити азбуку, знати букви і вже навіть почав
будувати слова із кубиків.
Слайд 10
10.Гра „Встав нову літеру і прочитай слово”
Слайд 11
11. Робота над скоромовкою
Слайд 12
7. 12. Фізкультхвилинка
ІУ Робота за Букварем
1. Бесіда за сюжетним малюнком
2. Читання пар слів у стовпчиках
3. Читання слів у вигляді „променевої” таблиці
4. Робота над малюнковим текстом за М.Солтис
VI Підсумок уроку
- Розкажіть Дракоші чи сподобався вам сьогодняшній урок? Що нового ви
дізналися? Що цікаво було робити? Що викликало у вас ускладнення?
- Дракончик хоче подякувати вам за допомогу. Тепер він також буде учитися
читати. І завітає до нас ще раз, щоб дізнатися чого нового ви навчилися.
- І дарує вам цю пісню.
Слайд 13.