SlideShare a Scribd company logo
Тема: Вимова і правопис префіксів пре-, при-, прі-
Мета: поглибити знання учнів про вимову та написання слів із префіксами пре-,
при-, прі-; формувати вміння та навички творення нових слів з даними
префіксами;розрізняти префікси пре-і при-за значенням;
розвивати комунікативнукомпетентність, пам'ять, увагу, логічне мислення,
спостережливість;
виховувати любов до природи, її краси, бережливеставлення до навколишнього
світу.
Обладнання: комп’ютерна презентація, мультимедійний дошка, плакат
«Орфографічне дерево», картки із завданнями, підручник.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І.Організаційний момент
Слайд1
1. Слово вчителя:
Продзвенів уже дзвінок,
Час почати нам урок.
Ви за парти всі сідайте,
Працювати починайте!
Слайд2
2. Психологічнавправа «Нашнастрій»
Діти, подивіться мені в очі. Погляньте один на одного, усміхніться – і до вас
прийдерадіснийнастрій. Із цих промінчиківдобра, що заіскрилися на ваших
обличчях, ми розпочнемо урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Слайд3
1. Опитування
- Що називається префіксом?
- Для чого служать префікси у словах?
- Розкажіть про написання префіксів роз-, без-.
- Розкажіть про правопис префікса розі-.
Слайд4
2. Робота на мультимедійнійдошці.
Завдання. Додатидоподанихслів префікси роз-, без-.
…смертя,…межжя,…чинити,…цвісти,…казати,…фарбувати,…хребетний,
…писати,…платний.
3. Індивідуальнізавдання.
Записати речення, вставляючи пропущені букви. Пояснити правопис
префіксів роз-, без-.
За сонцем хмаронькапливе, червоні поли ро..стилає. (Т. Шевченко)
У ро..чиненевікно пливуть медові пахощі ро..квітлих акацій. (П. Колесник) В
бе..ладно ро..сипаних хмарах засяялавеселка. (А. Хижняк)
Учитель:
Молодці. Я бачу, ви вже знаєте,як пишуться префікси роз-, без-,асьогодніми
продовжимопрацювати з префіксами.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети
уроку
Слайд5
Прослухайте уважно речення, визначте слова з префіксами.
Прекрасна природа прийдешньої весни.
Як вимовляються голоснів префіксах? Які ж букви треба писати в цих словах? Ось
про це ми дізнаємось на уроці.
Слайд6
Отже, сьогодніми познайомимосьз правилами написання та вимовоюслів з
префіксами пре-, при-, прі. А наприкінці уроку ми повернемось до цього речення і
вставимо голоснібукви в префіксах.
Слайд7
Запишіть тему уроку.
IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
Слайд8
1. Пояснення. Вимова префіксів.
Ненаголошений голосний[е] у префіксі пре- у вимові наближається до [и].
Ненаголошений голосний[и] у префіксі при-у вимовінаближається до [е].Щоб
не помилитися у написанні префіксів пре- і при- , треба розрізнятиїх за
значенням.
2. Спостереження надмовним матеріалом
Слайд9 -Яке загальне значення слів прийшов, приїхав, прибіг? (Наближення до
чогось)
Слайд10 -Яке загальне значення слів пришив, приклеїв, прибив?(Приєднання
до чогось)
Слайд11 -Яке загальне значення слів приморський,пришкільний?
(Перебування, знаходження біля чогось)
Слайд12 -Яке загальне значення слів приліг, пригнувся, присів? (Неповнота,
незакінченість дії)
Слайд13 -Зробіть висновокпро написанни префікса при-.
Слайд14
-Яке загальне значення слів предобрий, прегарний, премудрий?(Вища міра ознаки,
перебільшення)
-Яким словом можна замінити префікс пре-?
Слайд15
-Зробіть висновокпро написанни префікса пре-.
Слайд16 -Префікс прі- вживається лише з трьомасловами: прірва, прізвище,
прізвисько.
Робота в парах.Назвіть 1-й варіант 2-му ці слова. А тепер 2-й варіант назвіть
1-му. Хто із вас правильно назвав всіці слова? Молодці!!!
2. Робота з підручником
-Перевіримо свої спостереження запідручником. Прочитайте, чи співпадають
наші висновкипро написання префіксів пре-, при-, прі- з правилами, що подані
в підручнику.
Слайд17
4. «Орфографічнийтренажер»
Пр..бережний, пр..везений, пр..добрий, пр..хід, пр..красний, пр..землення, пр..рва,
пр..шити, пр..битий, пр..хилитися, пр..звище, пр..скромний.
Слайд 18. Фізкультхвилинка
Ми берізки і кленці.
В нас маленькі стовбурці.(Встати)
Ми в стрункі стаєм рядки.
Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)
Ледь зіп’ялись з корінців,
Дістаємо промінців.(Руки підняти вгору)
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)
Хилять свіжі вітерці
Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба)
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї)
Слайд19
5. Творче завдання
Замінити слова і словосполучення словами з префіксами при-, пре-
Місцевість біля Карпат; невеликий мороз; дуже поганий; лягти на кілька
хвилин; дуже високий; край біля моря; дуже глибокий; поява птахів навесні;
ділянка біля школи; дуже великий.
Слайд20
6. Вправа «Злови помилку». Взаємоперевірка
1. Вишеньці моїйпридобреу саду. (Є.Гребінка)
2. Сонцепідбилося вище і прегрівало. (Г.Тютюнник)
3. Дунай темніє внизу, як прирва. (О.Гончар)
Слайд21
7. Робота в групах «Орфографічнедерево».
Всі ви звернули увагу на незвичайне дерево - це орфографічне дерево. А чи
знаєте ви, що у давнину існував звичай прикрашати навесні дерева стрічками,
квітами? Спробуймо і ми так зробити.
Так як весна вже настала, з'явилися листочки, тож давайте прикрасимо це дерево
листочками, що знаходяться у вас на партах. А працювати будете в групах.
Напишіть на них словаз префіксами пре-.
Один представниквід групи зачитує і прикріплює листочки. Будьте уважні,
можливо, будуть помилки.
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Пограємоу гру «Щасливеяблучко»
Уже скоро прийделітечко, і на нашому дереві достигають яблучка, тож
спробуйте їх.
(Учні витягають яблучка із запитаннямі дають на нього відповідь)

На що вказує префікс пре-?

Яким словом можна замінити префікс пре-?

Який префікс вказує на неповну дію або ознаку?

На що вказує префікс при-?

Які слова пишуться з префіксом прі-?
2. Тестування «Правописпрефіксів»( 5-6 учнів).
VІ. Підсумок уроку.
Слайд22
Давайте повернемось до речення, щоб вставити потрібні букви в
префіксах.
Вправа «Мікрофон».
- Чи справдилися ваші очікування від уроку?
- Що найбільше сподобалось науроці?
Оцінювання
Слайд23
VІІ. Домашнє завдання: вивчити правила с.210-211, написати твір-мініатюру
«Весна прийшла».

More Related Content

What's hot

Будова слова
Будова словаБудова слова
Будова слова
Тетяна Шинкаренко
 
ср з різними видами зв'язку
ср з різними видами зв'язку    ср з різними видами зв'язку
ср з різними видами зв'язку
Тетяна Шинкаренко
 
Подорож-гра "Математична країна"
Подорож-гра "Математична країна"Подорож-гра "Математична країна"
Подорож-гра "Математична країна"
Вікторія Смірнова
 
Календар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdfКалендар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdf
ssusere6bf8f
 
12111 презентация дитинство шевченка
12111 презентация дитинство шевченка12111 презентация дитинство шевченка
12111 презентация дитинство шевченка
Alla Dobrovcan
 
Закріплення вивченого за темою «Будова слова»
Закріплення вивченого за темою «Будова слова»Закріплення вивченого за темою «Будова слова»
Закріплення вивченого за темою «Будова слова»
Андрей Виноходов
 
конкурс п.яцика. 5 клас
конкурс п.яцика. 5 класконкурс п.яцика. 5 клас
конкурс п.яцика. 5 клас
ssuserf7248d
 
Відокремлені означення
Відокремлені означенняВідокремлені означення
Відокремлені означення
Iskorostenska
 
Схема плану Старша група
                                    Схема плану   Старша   група                                    Схема плану   Старша   група
Схема плану Старша група
Anhelina Mytsura
 
Павло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезій
Павло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезійПавло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезій
Павло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезій
Elena Pritula
 
до Дня Героїв Небесної Сотні
до Дня Героїв Небесної Сотнідо Дня Героїв Небесної Сотні
до Дня Героїв Небесної Сотні
Savua
 
завдання і етапу конкурсу ім.П.Яцика
завдання і етапу конкурсу ім.П.Яциказавдання і етапу конкурсу ім.П.Яцика
завдання і етапу конкурсу ім.П.Яцика
natalo4ka1975
 
В. Близнець. "Звук павутинки"
В. Близнець. "Звук павутинки"В. Близнець. "Звук павутинки"
В. Близнець. "Звук павутинки"
Олеся Калинич
 
Презентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМПрезентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМ
Oleksandra Tutetska
 
4 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-2
4 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-24 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-2
4 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-2
cgf gfgfg
 
Сім чудес україни. презентація учнів
Сім чудес україни. презентація учнівСім чудес україни. презентація учнів
Сім чудес україни. презентація учнів
tetana38
 
аудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 клаудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 кл
valentina31415
 
Усний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природиУсний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природи
larisanishchyk
 
Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017
Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017
Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017
Енергоефективні школи: нова генерація
 

What's hot (20)

Будова слова
Будова словаБудова слова
Будова слова
 
дієслово 2 клас
дієслово 2 класдієслово 2 клас
дієслово 2 клас
 
ср з різними видами зв'язку
ср з різними видами зв'язку    ср з різними видами зв'язку
ср з різними видами зв'язку
 
Подорож-гра "Математична країна"
Подорож-гра "Математична країна"Подорож-гра "Математична країна"
Подорож-гра "Математична країна"
 
Календар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdfКалендар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdf
 
12111 презентация дитинство шевченка
12111 презентация дитинство шевченка12111 презентация дитинство шевченка
12111 презентация дитинство шевченка
 
Закріплення вивченого за темою «Будова слова»
Закріплення вивченого за темою «Будова слова»Закріплення вивченого за темою «Будова слова»
Закріплення вивченого за темою «Будова слова»
 
конкурс п.яцика. 5 клас
конкурс п.яцика. 5 класконкурс п.яцика. 5 клас
конкурс п.яцика. 5 клас
 
Відокремлені означення
Відокремлені означенняВідокремлені означення
Відокремлені означення
 
Схема плану Старша група
                                    Схема плану   Старша   група                                    Схема плану   Старша   група
Схема плану Старша група
 
Павло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезій
Павло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезійПавло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезій
Павло Тичина. Життя та творчість. Аналіз поезій
 
до Дня Героїв Небесної Сотні
до Дня Героїв Небесної Сотнідо Дня Героїв Небесної Сотні
до Дня Героїв Небесної Сотні
 
завдання і етапу конкурсу ім.П.Яцика
завдання і етапу конкурсу ім.П.Яциказавдання і етапу конкурсу ім.П.Яцика
завдання і етапу конкурсу ім.П.Яцика
 
В. Близнець. "Звук павутинки"
В. Близнець. "Звук павутинки"В. Близнець. "Звук павутинки"
В. Близнець. "Звук павутинки"
 
Презентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМПрезентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМ
 
4 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-2
4 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-24 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-2
4 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2021-2
 
Сім чудес україни. презентація учнів
Сім чудес україни. презентація учнівСім чудес україни. презентація учнів
Сім чудес україни. презентація учнів
 
аудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 клаудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 кл
 
Усний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природиУсний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природи
 
Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017
Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017
Презентація проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" 2017
 

Similar to Написання префіксів пре , при-, прі-

Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 класПовторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Ковпитська ЗОШ
 
Урок 9
Урок 9Урок 9
урок з батьками
урок з батькамиурок з батьками
урок з батьками
Cshkilniy
 
укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)
innapol
 
Урок з української мови..docx
Урок з української мови..docxУрок з української мови..docx
Урок з української мови..docx
Репетитор Історія України
 
урок апостроф №2
урок апостроф №2урок апостроф №2
урок апостроф №2
Наталія Наталія
 
Конкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docxКонкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docx
Репетитор Історія України
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Ковпитська ЗОШ
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська мова
Svetlana Raksha
 
Конспект уроку.doc
Конспект уроку.docКонспект уроку.doc
Конспект уроку.doc
Репетитор Історія України
 
Дистанційний урок (1).docx
Дистанційний урок (1).docxДистанційний урок (1).docx
Дистанційний урок (1).docx
Репетитор Історія України
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
270479
 
слова назви предметів
слова   назви  предметівслова   назви  предметів
слова назви предметів
Olesea_Moldovan
 
основні випадки чергування 5 кл
основні випадки чергування 5 клосновні випадки чергування 5 кл
основні випадки чергування 5 кл
Cshkilniy
 
розробка уроку макогон
розробка уроку макогонрозробка уроку макогон
розробка уроку макогон
Helen Golovina
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світ
valentina31415
 
урок 1, прислівник
урок 1, прислівникурок 1, прислівник
урок 1, прислівник
metod_1
 

Similar to Написання префіксів пре , при-, прі- (20)

Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 класПовторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
Повторення вивченого про прикметник як частину мови. 4 клас
 
Урок 9
Урок 9Урок 9
Урок 9
 
урок з батьками
урок з батькамиурок з батьками
урок з батьками
 
укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)
 
Урок з української мови..docx
Урок з української мови..docxУрок з української мови..docx
Урок з української мови..docx
 
урок апостроф №2
урок апостроф №2урок апостроф №2
урок апостроф №2
 
Конкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docxКонкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docx
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська мова
 
220
220220
220
 
Конспект уроку.doc
Конспект уроку.docКонспект уроку.doc
Конспект уроку.doc
 
Дистанційний урок (1).docx
Дистанційний урок (1).docxДистанційний урок (1).docx
Дистанційний урок (1).docx
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
 
слова назви предметів
слова   назви  предметівслова   назви  предметів
слова назви предметів
 
Урок Дмитрук О.А.
Урок Дмитрук О.А.Урок Дмитрук О.А.
Урок Дмитрук О.А.
 
основні випадки чергування 5 кл
основні випадки чергування 5 клосновні випадки чергування 5 кл
основні випадки чергування 5 кл
 
розробка уроку макогон
розробка уроку макогонрозробка уроку макогон
розробка уроку макогон
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світ
 
урок 1, прислівник
урок 1, прислівникурок 1, прислівник
урок 1, прислівник
 
442,23.docx
442,23.docx442,23.docx
442,23.docx
 

More from Tatyana Dudka

23 июня
23 июня23 июня
23 июня
Tatyana Dudka
 
Державні символи
Державні символиДержавні символи
Державні символи
Tatyana Dudka
 
Українка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моряУкраїнка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моря
Tatyana Dudka
 
франко. подорож до моря
франко. подорож до моряфранко. подорож до моря
франко. подорож до моря
Tatyana Dudka
 
Сосюра Володимир
Сосюра ВолодимирСосюра Володимир
Сосюра Володимир
Tatyana Dudka
 
Наш 7-А клас
Наш 7-А класНаш 7-А клас
Наш 7-А клас
Tatyana Dudka
 
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Tatyana Dudka
 
В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"
Tatyana Dudka
 
В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"
Tatyana Dudka
 
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Tatyana Dudka
 
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Tatyana Dudka
 
Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"
Tatyana Dudka
 
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
Tatyana Dudka
 
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Tatyana Dudka
 
презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи
Tatyana Dudka
 
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінав гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
Tatyana Dudka
 
василь стус
василь стусвасиль стус
василь стус
Tatyana Dudka
 
Oсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківOсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуків
Tatyana Dudka
 
олдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймолдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюйм
Tatyana Dudka
 
урок зачумлені звірі
урок  зачумлені звіріурок  зачумлені звірі
урок зачумлені звірі
Tatyana Dudka
 

More from Tatyana Dudka (20)

23 июня
23 июня23 июня
23 июня
 
Державні символи
Державні символиДержавні символи
Державні символи
 
Українка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моряУкраїнка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моря
 
франко. подорож до моря
франко. подорож до моряфранко. подорож до моря
франко. подорож до моря
 
Сосюра Володимир
Сосюра ВолодимирСосюра Володимир
Сосюра Володимир
 
Наш 7-А клас
Наш 7-А класНаш 7-А клас
Наш 7-А клас
 
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
 
В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"
 
В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"
 
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
 
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
 
Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"
 
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
 
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
 
презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи
 
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінав гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
 
василь стус
василь стусвасиль стус
василь стус
 
Oсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківOсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуків
 
олдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймолдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюйм
 
урок зачумлені звірі
урок  зачумлені звіріурок  зачумлені звірі
урок зачумлені звірі
 

Recently uploaded

KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 

Recently uploaded (11)

KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 

Написання префіксів пре , при-, прі-

  • 1. Тема: Вимова і правопис префіксів пре-, при-, прі- Мета: поглибити знання учнів про вимову та написання слів із префіксами пре-, при-, прі-; формувати вміння та навички творення нових слів з даними префіксами;розрізняти префікси пре-і при-за значенням; розвивати комунікативнукомпетентність, пам'ять, увагу, логічне мислення, спостережливість; виховувати любов до природи, її краси, бережливеставлення до навколишнього світу. Обладнання: комп’ютерна презентація, мультимедійний дошка, плакат «Орфографічне дерево», картки із завданнями, підручник. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу Хід уроку І.Організаційний момент Слайд1 1. Слово вчителя: Продзвенів уже дзвінок, Час почати нам урок. Ви за парти всі сідайте, Працювати починайте! Слайд2 2. Психологічнавправа «Нашнастрій» Діти, подивіться мені в очі. Погляньте один на одного, усміхніться – і до вас прийдерадіснийнастрій. Із цих промінчиківдобра, що заіскрилися на ваших обличчях, ми розпочнемо урок. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів Слайд3 1. Опитування - Що називається префіксом? - Для чого служать префікси у словах? - Розкажіть про написання префіксів роз-, без-. - Розкажіть про правопис префікса розі-.
  • 2. Слайд4 2. Робота на мультимедійнійдошці. Завдання. Додатидоподанихслів префікси роз-, без-. …смертя,…межжя,…чинити,…цвісти,…казати,…фарбувати,…хребетний, …писати,…платний. 3. Індивідуальнізавдання. Записати речення, вставляючи пропущені букви. Пояснити правопис префіксів роз-, без-. За сонцем хмаронькапливе, червоні поли ро..стилає. (Т. Шевченко) У ро..чиненевікно пливуть медові пахощі ро..квітлих акацій. (П. Колесник) В бе..ладно ро..сипаних хмарах засяялавеселка. (А. Хижняк) Учитель: Молодці. Я бачу, ви вже знаєте,як пишуться префікси роз-, без-,асьогодніми продовжимопрацювати з префіксами. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку Слайд5 Прослухайте уважно речення, визначте слова з префіксами. Прекрасна природа прийдешньої весни. Як вимовляються голоснів префіксах? Які ж букви треба писати в цих словах? Ось про це ми дізнаємось на уроці. Слайд6 Отже, сьогодніми познайомимосьз правилами написання та вимовоюслів з префіксами пре-, при-, прі. А наприкінці уроку ми повернемось до цього речення і вставимо голоснібукви в префіксах. Слайд7 Запишіть тему уроку. IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу Слайд8 1. Пояснення. Вимова префіксів. Ненаголошений голосний[е] у префіксі пре- у вимові наближається до [и]. Ненаголошений голосний[и] у префіксі при-у вимовінаближається до [е].Щоб
  • 3. не помилитися у написанні префіксів пре- і при- , треба розрізнятиїх за значенням. 2. Спостереження надмовним матеріалом Слайд9 -Яке загальне значення слів прийшов, приїхав, прибіг? (Наближення до чогось) Слайд10 -Яке загальне значення слів пришив, приклеїв, прибив?(Приєднання до чогось) Слайд11 -Яке загальне значення слів приморський,пришкільний? (Перебування, знаходження біля чогось) Слайд12 -Яке загальне значення слів приліг, пригнувся, присів? (Неповнота, незакінченість дії) Слайд13 -Зробіть висновокпро написанни префікса при-. Слайд14 -Яке загальне значення слів предобрий, прегарний, премудрий?(Вища міра ознаки, перебільшення) -Яким словом можна замінити префікс пре-? Слайд15 -Зробіть висновокпро написанни префікса пре-. Слайд16 -Префікс прі- вживається лише з трьомасловами: прірва, прізвище, прізвисько. Робота в парах.Назвіть 1-й варіант 2-му ці слова. А тепер 2-й варіант назвіть 1-му. Хто із вас правильно назвав всіці слова? Молодці!!! 2. Робота з підручником -Перевіримо свої спостереження запідручником. Прочитайте, чи співпадають наші висновкипро написання префіксів пре-, при-, прі- з правилами, що подані в підручнику. Слайд17 4. «Орфографічнийтренажер» Пр..бережний, пр..везений, пр..добрий, пр..хід, пр..красний, пр..землення, пр..рва, пр..шити, пр..битий, пр..хилитися, пр..звище, пр..скромний. Слайд 18. Фізкультхвилинка Ми берізки і кленці. В нас маленькі стовбурці.(Встати) Ми в стрункі стаєм рядки. Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою) Ледь зіп’ялись з корінців, Дістаємо промінців.(Руки підняти вгору)
  • 4. Ми стискаєм їх вогонь В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки) Хилять свіжі вітерці Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба) Ще й верхівки кожен ряд Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї) Слайд19 5. Творче завдання Замінити слова і словосполучення словами з префіксами при-, пре- Місцевість біля Карпат; невеликий мороз; дуже поганий; лягти на кілька хвилин; дуже високий; край біля моря; дуже глибокий; поява птахів навесні; ділянка біля школи; дуже великий. Слайд20 6. Вправа «Злови помилку». Взаємоперевірка 1. Вишеньці моїйпридобреу саду. (Є.Гребінка) 2. Сонцепідбилося вище і прегрівало. (Г.Тютюнник) 3. Дунай темніє внизу, як прирва. (О.Гончар) Слайд21 7. Робота в групах «Орфографічнедерево». Всі ви звернули увагу на незвичайне дерево - це орфографічне дерево. А чи знаєте ви, що у давнину існував звичай прикрашати навесні дерева стрічками, квітами? Спробуймо і ми так зробити. Так як весна вже настала, з'явилися листочки, тож давайте прикрасимо це дерево листочками, що знаходяться у вас на партах. А працювати будете в групах. Напишіть на них словаз префіксами пре-. Один представниквід групи зачитує і прикріплює листочки. Будьте уважні, можливо, будуть помилки. V. Закріплення вивченого матеріалу 1. Пограємоу гру «Щасливеяблучко» Уже скоро прийделітечко, і на нашому дереві достигають яблучка, тож спробуйте їх. (Учні витягають яблучка із запитаннямі дають на нього відповідь)
  • 5.  На що вказує префікс пре-?  Яким словом можна замінити префікс пре-?  Який префікс вказує на неповну дію або ознаку?  На що вказує префікс при-?  Які слова пишуться з префіксом прі-? 2. Тестування «Правописпрефіксів»( 5-6 учнів). VІ. Підсумок уроку. Слайд22 Давайте повернемось до речення, щоб вставити потрібні букви в префіксах. Вправа «Мікрофон». - Чи справдилися ваші очікування від уроку? - Що найбільше сподобалось науроці? Оцінювання Слайд23 VІІ. Домашнє завдання: вивчити правила с.210-211, написати твір-мініатюру «Весна прийшла».