критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340. 3 клас
1. Тема:Додавання трицифровихчисел виду 520 + 340.
Задача на зведення до одиниці(перший вид).(1 слайд)
Мета:Ознайомитиучнів із додаванням круглих трицифровихчисел;
формувати вміння розв'язуватирозширенізадачі на зведення до одиниці;
вдосконалювати вміння учнів складати задачі; повторитинумерацію
трицифровихчисел; удосконалювати вміння розкладатитрицифрові
числа на розряднідоданки. Розвивати у учнів асоціативну пам'ять,
творчіздібності, логічне мислення, математичне мовлення.
Виховувати навички самоконтролю, роботив парі, групі;
доброзичливість, наполегливість у здобуттізнань; інтерес до
математики.
Обладнання:презентація, плакати на циркову тематику
Хід уроку.
І. Організаційний моментуроку.
ІІ. Мотиваціятеми і мети уроку.( 2 слайд)
ІІІ. Контроль, корекціята закріпленнязнань.
1. а) хвилинка каліграфії;
б) фронтальна перевірка домашніх завдань.
2. Роботау групах «Розгадайзашифрованеслово»
- Сьогодніна уроці ми побуваємо у одномуцікавому місці. В якому саме?
Ви дізнаєтесь, коли попрацюєте в групах.(3 слайд)
К 32+12 Ц 83-23
И 7х9 Р 72:9
60 63 8 44
Ц И Р К
- Справді, ми побуваємо у цирку.
Звернить увагу.
- На яку дію перший приклад?
- Назвіть компоненти на додавання.
- На яку дію другий приклад? і т.д.
- Сьогодніна уроці найбільше ми будемо додавати.
3. Усний рахунок “Допомогапесику”.
2. Першим на арену виходить дресированийпесикБулька. Він уміє добре
рахувати приклади на додавання і хоче подивитися, як ви це вмієте
робити.(4слайд)
63+ 25 25 + 14 52 + 34 73 + 16 26 + 71 41 + 27 34 + 51 15 +71
4. Математичний диктант.
- На арені відомий маг і чародій, незрівнянний фокусник Кіт Котович.
Він пропонуєвам вгадати, хто захований за цими дверима.
- Діти, без якого артиста не може існувати цирк (без клоуна).
- А от чи вгадали ви, чи ні, ми дізнаємось, коли відкриємо двері.
А відкриються вони при умові, що ви безпомилково напишите
математичний диктант. (5 слайд)
Запишіть:
а) попереднє число до числа 600;
б) наступне число до числа 500;
в) скільки всього десятків у числі 420;
д) запишіть число, в якому 2 сотні, 8 десятків, 6 одиниць.
е) запишіть число, в якому 6 одиниць І розряду, 4 одиниціІІ розряду, 2
одиниці ІІІ розряду.
599, 501, 42, 260, 286, 246
Перевіряємо:
- Назвіть останнє число (246)
- Розкажіть прочисло 246 все, що можна.
(це число трицифрове, записано цифрами 2,4,6, попереднєдо нього число
- 245, наступне - 247, у цьомучислі 6 одиниць, 4 десятки, 2 сотні, або 6
одиниць І розряду, 4 одиниці II розрядуі 2 одиниці III розряду, уцьому числі
всього 2 сотні, всього 24 десятки, всього 246 одиниць, найбільше число, яке
можна записати цими цифрами - це 642, а найменьше - 246).
- Назвіть останні два числа і розбийтеїх на суму розряднихдоданків.
286 = 200 + 80 + 6
246 = 200 + 40 + 6
- Запишіть пропущенізнаки у рівностях:
500 * 100 * 200 = 400
3. 750 * 50 * 600 =100
- Хочете себе випробувати у ролічаклуна ? Тоді вгадайте числа які
задумали діти.
- Складіть рівняння:
а) Ігор задумав число, додав до нього 400 і отримав 900. Яке число задумав
Ігор?
б) Тетяна задумала число, відняла від нього 200 і отримала 600. Яке число
задумала Таня?
- Молодці! Справилися з математичним диктантом. Тому дверітаємничі
відкриваються….. і ми бачимо, хто сховався за дверима.
- Але хто це? Якась незвичайна людина!!!!
А........ Я здогадалась, -факір зачарував її. Спробуєморозчарувати?
- Назвіть, з якихгеометричних фігур складається ця людина?
(Діти називають геометричніфігури, із яких складається клоун)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІV. Вивченнянового матеріалу
-Клоуни - це артисти, які уміють майже все. Клоун - це і гімнаст, і жонглер,
і акробат. Давайте доведемо, що ми теж, як і клоуни вміємо багато.
Сьогодніми познайомимосьіз додаванням круглих трицифровихчисел.
(6 слайд)
520 + 340 = 860
/ /
500 + 20 300+40
500+300=800 20+40=60 800+60=860
Сотні додаємо до сотень. Десятки додаємо до десятків. Додавшизнайдені
числа дістали відповідь.
V. Первинне закріплення.
1.Продовжити розв'язання.
360+320 =(300 +…) + (60 +…) =
140+710 = (…+700) + (… + 10)=
VІ. Закріпленняматеріалу.
1.Розв'язання прикладівна плакаті.
- Подивіться: наш клоун засмутився. Він не знає, як розподілити приклади
на плакаті. А ви знаєте? (Діти відповідають).(7 слайд)
4. - Роботау групах.
1. гр. - розв'язують приклади1 стовпчика
2. гр.- розв'язують приклади2 стовпчика
3. гр.- розв'язують приклади3 стовпчика
- Перевірка розв'язанихприкладів
- У кого є хоч одна помилка?
- Молодці!
VІІ. Розвиток математичнихзнань.
1. Бліц - турнір “У цирку”.
-А ось завдання від жонглера. У цьому завданні покажіть швидкість
мислення.
а) На виставу у цирк пішли 12 хлопців і 15 дівчат. Скільки всього дітей
пішло у цирк?
б) Фокусник дістав із капелюха 12 червониххусточокі 8 синіх. На скільки
менше було синіх хусток, ніж червоних.
в) На арену вибігло 5 пуделів, а болонок - на 3 меньше. Скільки було
болонок?
г) У виставі прийняли участь 9 акробатів. А жонглерів - у 3 рази менше.
Скільки виступало жонглерів.
д) В антракті 20 дітей купили морозиво.Із них 14 дітей купили ескімо, а
решта - пломбір. Скільки дітей купили пломбір?
е) За 4 морозивазаплатили 9 грн. Скільки потрібно заплатити за 3 морозива.
-Якого типу остання задача?
(на зведення до одиниці)
2. Розв’язання задачі № 336
- Сьогодніми розв'яжемоще одну задачу на зведення до одиниці, але
розширену. Знайдіть № 337. Читайте задачу. Перекажіть задачу.
- Яке головне питання задачі?
- Що відомо у задачі?
- Яка є додаткова інформація?
- План розв'язування (8 слайд)
+ 420 530 240
140
320
230
450
5. 1. Про що можна дізнатися спочатку?
2.Коли ви дізнаєтеся, скільки сівалок ремонтувала майстерня за одиндень.
Про що можемо дізнатися пізніше? (Скільки буде ремонтувати за 1 день)
3. Колидізнаєтеся, скільки буде ремонтувати за один день, про що потім
можемо дізнатися?
4.На скільки дій задача?
- Про що дізнаємося першою дією?
- Про що дізнаємося другоюдією?
- Про що дізнаємося третьою дією?
- Коли ми виконаємо третю дію, ми зможемо дати відповідь на головне
питання задачі?( Розв'яжіть задачусамостійно.)
3.Складання задачі:
-Готові задачіви розв'язуєтедобре. А чи зможете скласти задачу?
а) Склади задачу за виразом:
420 + (420 + 210)
4. Самостійна робота
№ 333. (Приклади).
(Перевірка: роботау парах)
VІІІ. Домашнє завдання.(8слайд)
Приклади № 338
Задача № 339
ІХ. Підсумок уроку.
- З якими завданнямизвертався до нас песик Булька?
-Що ми повторювалипід керівництвом Кота Котовича?
-З якою новоютемою ми познайомились під наглядом клоуна?
(9 слайд)