Мета. Закріпити обчислювальні навички додавання та віднімання у межах вивчених випадків до 10; вчити давати повні відповіді на запитання; розвивати мислення, пам’ять, швидкість при розв’язуванні прикладів і задач; виховувати інтерес до уроків математики.
О. Парасюк, вчитель-методист початкових класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1
This lesson plan is for teaching 6-7 year old students about toys over 40 minutes. The objectives are to develop the students' vocabulary of toys, practice letters and sounds related to toys, and engage in listening, reading and writing activities about toys to motivate communication. Resources include flashcards, a tape recorder, and a poster. Activities include greeting the students, warmup by repeating toy names, identifying toys in pictures and by color, singing a song about toys, listening and reading the song text, a writing activity matching letters to toys and spelling toy words, and a guessing game using gestures to identify toys.
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
1. Вчитель Нестерянської СРЗОШ І-ІІІ ступенів
Грицаєнко Наталія Василівна
ДІЇ НАД НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ
5-й клас
Урок-казка
Тема. Розв’язування вправ на виконання дій над натуральними числами.
Мета:систематизувати вміння та навички застосування правилдодавання,
віднімання та множення натуральних чисел; розвиватиувагу, самостійність.
пізнавальну активність, уміння та навички застосовуватиотримані знання, творчі
здібності; виховувати співчуття, бажання допомагати однеодному.
Тип уроку: систематизація знань.
Хід уроку
Після привітання, вчитель пропонує дітям взяти смайлика, що знаходиться на столі
у кожного, та утворити коло. Далі всі посміхаємось та даруємо смайлика своєму
сусіду, що стоїть справа. Отже, всіналаштувались на позитивнийлад. Учні, з
подарованимисмайликами сідають на свої місця.
Оголошеннятеми та мети уроку.(слайд 1)
1. УСНИЙ РАХУНОК
На дошці накреслена таблиця
2. 3роки
6кг
4дм
20м
4год
5см
3доби
4століття
сссссссссс
сссстолітт
я
5років
8кг
7дм
10м
3год
2ц
місяців
грамів
см
дм
хв
мм
годин
років
місяців
грамів
см
дм
хв
кг
В учителя в руках «чарівна скринька». Коженучень дістає зі скринькикартку, на
якій з одного боку записане число, яке є відповіддю до однієї з зелених
клітинок таблиці, а з іншого боку – буква. Діти знаходять клітинку, в яку
прикріплюють свою картку буквою догори. В результаті утворюється фраза
«СТАРАННЯ –УСПІХ»
Вчитель говорить з дітьми про те, як вонирозуміють дану фразу. І всі разом
приходять до висновку, що успіх приходить до того, хто старається та прикладає
чимало зусиль. Томуна сьогоднішньомууроціми всі будемо старатись, щоб
роботакожного була успішною
2. Мотиваціянавчання.
Вчитель говорить що він хотів розповістидітям цікаву казку «Снігова Королева»,
що було підготовлено презентацію з цікавими малюнками та текстами. Але
трапилась неприємність. Слайди чомусь переплутались, тексти зовсім зникли. І
тому стало неможливо розібратись в порядкупоказу слайдів. Натомість в
презентації з’явивсяякийсь лист від Сніговика. Діти читають лист (слайд2)
З листа стає зрозуміло, що для того, щоб слайди змінювалися в правильному
порядкупотрібно розв’язатикілька завдань. Бонусамидо виконаних завдань
будуть картки з текстами і номерами, вони вкажуть в порядокслідування
слайдів
3. Розв’язуваннявправ.
Учні отримують лист з завданнями
1. Розв’язати рівняння
3. 25668(х-576)=207
2. Обчислити
234•8-352•3+872•3
3. Задача
З одного міста в інше одночасно вирушили легковаі вантажна машини.
Швидкість легкової машини76 км/год, авантажної- 58 км/год. Яка відстань
буде між ними через 4 години післяпочатку руху ?
4. Обчислити
(683-33):5
5. Катруся задумала число. Якщо це число зменшити у 6 разів і від результату
відняти 5, то отримаємо25. Яке числозадумала Катруся?
6. Виконати дії
6351-6351:(34+53)
7. Обчислити
204•305
6222 10
1866600:30
8. Обчислити
5• 17•20
4• 5• 17•5
25•4 •17
9. Обчислити
24780:7
21240:6
38940:11
60180:17
Спростити 14х+26х-30х
4. Розв’язування завдань відбувається самостійно. Після розв’язання кожного
завдання учень піднімає руку. Вчитель підходить до учня перевіряє і якщо
завдання розв’язано вірно вручає учню смайлика і пропонує розв’язувати
слідуюче завдання. Якщо ж виявлено помилку, вчитель допомагає її знайти, щоб
учень зміг розв’язативірно. За кожні три вірно розв’язанихзавдання учень отримує
картку-бонус. Розв’язування вправ закінчується, коли всі картки-бонусироздано.
Картки-бонуси
5. У великому, старовинному місті
жило двоє маленьких дітей. Вони
не були братом і сестрою, але
любили одне одного як рідні.
Хлопчика звали Кай, а дівчинку
Герда.
Якось узимку, коли вже випав сніг, Кай
взяв санчата і пішов кататися на гірку. В
цей час по вулицях міста проїжджали
великі розкішні сани, в них були
впряжені красиві білі коні. Це була сама
СніговаКоролева. Вона посадила
хлопчика на свої сани і відвезлайого аж
на Північнийполюс.
Довго чекала Герда Кая, але він не повернувся. І коли,
нарешті настала весна, дівчинка пішладо річки спитати,
чи не забрала річка її названого брата. Але річка мовчала.
Тоді дівчинка сіла в човен і попливла. Герда думала, що
річка несе її до Кая. Човен припливдо великого, гарного
садка. В ньому стояла хатинка. З хатинки вийшластара-
престара бабуся. Дівчинка розповіла їй про Кая. Бабуся
слухала Герду і розчісувала волосся дівчинки золотим
гребінцем. І чим довше вона розчісувала дівчинку, тим
більше забувала Герда свого названого брата Кая
6. Багато днів провела Герда в бабусі.
Одного разу, гуляючи в саду, дівчинка
натрапила на трояндовийкущ. І раптом
вона все згадала. Герда побігла до
хвіртки, вона дуже просила хвіртку
відчинитись.Хвіртка пожаліла дівчинку і
відчинилась. І Герда знову рушила в
дорогу.
Довго йшла Герда. Як вона втомилася. Як нили її
маленькі ніжки. Коли Герда сіла перепочити, вона
побачила Ворона, який вмів говорити. Дівчинка
розповіла йому про своє горе. А Ворон відповів, що знає
де Кай. І Герда дуже зраділа, що знайшла Кая.
Вночі, щоб ніхто не бачив Ворон відвів дівчинку в палац.
Але, нажаль , юний принц не був Каєм. Та коли принц і
принцеса дізналися про Кая і Герду, вони виявилися
такими добрими, що подарували Герді теплий одяг та
золоту карету І Герда вирушила далі, на пошуки Кая
Але золота карета стала здобиччю
розбійників. І Герда потрапила в полон.
Серед розбійників була маленька
дівчинка. Герда розповіла їй про все, що
з нею трапилося . Маленька розбійниця
дуже розчулилася розповіддю Герди і
подарувала їй північного Оленя
7. Олень поніс Герду до Північногополюса, до
палацу Снігової КоролевиДовго вони їхали і
нарешті зупинилися біля хатинки Старої
Лапландки. Герда зігрілася, поїла . Стара
Лапландка написала на сухій рибі кілька слів
для своєї подруги,Фінки. І оленьзнову поніс
дівчинку в холодну і непривітну пітьму.
Нарешті вони дісталися до старої
Фінки. Герда була зовсім
знесилена. Стара Фінка прочитала
листа і відповіла що не може
нічим допомогти Герді, бо все що
потрібно Герда вже має
Олень не зміг іти далі. І Герда роздягнута, боса по
лютому морозу і назустріч сильному вітру пішла
сама. Дівчинка дійшла до палацу Снігової
Королеви. Вона знайшла Кая і звільнила його від
чар цієї холодної жінки. Вони повертались
додому, тримаючись за руки. І там, де вони
проходили розквітали квіти і зеленіла трава. Так
віддане серце дівчинки Герди врятувало хлопчика
Кая.
8. На кожній картці з іншого боку написане число. Такі ж числа знаходяться
на окремих слайдах, вони є посиланнями на потрібний слайд. Учень
знаходить на слайді серед інших чисел, те що записане в нього на картці-
бонусі, при натисканні на це число буде відкрито відповідний слайд учень
зачитує текст. Таким чином діти складають казку з текстів, що знаходяться
на бонус-картках.
Коли текст дочитано до того місця де стара Лапландка написала на рибі
листа Сарій Фінці, граємо в математичне лото. Учні діляться на три групи і
отримують завдання прочитатилиста.
16Х5 228:Х=12 36:(Х-2)=4 7(Х-5)=63
288:24 144:Х=24 50Х236Х2 880:40
9. Діти знаходять правильні відповіді та відповідні картки розкладають в
потрібні клітинки таблиці. Таким чином з’являється текстДОПОЖИ ГЕРДІ
Далі знову діти продовжують читати текст. Коли доходять до того місця де
стара Фінка говорить про те, що Герда має все, що потрібно, знову зупиняємо
читати казку і розв’язуємо кросворд, що дати відповідь на питання : що ж
таке має Герда, що їй допомагають всі, нвіть розбійникита тварини.
Кросворд(презентація)
1. Квадрат ( показати фігуру)
2. Скільки козенят було у кози?
3. Найменше натуральне число
4. Числа, що додаються
80 19 11 14
12 6 23600 22
ДО ПО МО ЖИ
Г Е Р ДІ
10. 5. Результат ділення
6. Геометричнафігура, що має три сторони, тривершини.
7. Сума довжинсторін многокутника
8. Результат додавання
9. Сто сантиметрів
10.Прямокутник(показати фігуру)
11.Результат віднімання
12.Сто кілограмів
Після розв’язаннякросворду. Діти отримують фразу «ВІДДАНЕ СЕРЦЕ»
Далі закінчується читання тексту казки.
Робимо висновок,що віддане серце завждидопожеі виручить з будь-якої
біди!
4.ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ
Вчитель виставляє оцінки слідуючим чином: кожен отриманий
смайлик – 1 бал, кожна бонус-картка плюс два бали. Учні підраховують
отримані бали.
5.РЕФЛЕКСІЯ
Учням пропонується дативідповіді на запитання
Що я вже знав?
Що нового я дізнався?
Що я хочу дізнатись?