SlideShare a Scribd company logo
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янськаспеціальназагальноосвітня школа–інтернат І-ІІІ
ступенів
Узагальнення й
систематизаціявивченого з
розділу «Дієслово»
Урок української мови, 7 клас
Підготувала
Новіцька Тетяна Сергіївна,
вчитель української мови та літератури,
спеціаліст першоїкатегорії
м. Знам'янка
2015
Педагогічний дебют
Тема: Узагальнення й систематизація вивченого з розділу
«Дієслово»
Мета:
систематизувати й узагальнити вивчене про дієслово:
морфологічні ознаки дієслова, синтаксичну роль;
розвивати логічне мислення, культуру мовлення, увагу,
спостережливість, творчі здібності учнів, орфографічну
грамотність;
виховувати любов і повагу до мови та традицій свого народу.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації вивченого
Форма проведення: урок – ярмарок
Форми роботи: групова, індивідуальна, фронтальна.
Методи роботи: „Мікрофон", „Сенкан", «Асоціативний кущ»,робота в
малих групах, в парах, гра«Пошук», «Доміно».
Обладнання: підручник, опорні конспекти «Дієслово»,
дидактичний ілюстративний матеріал, тестові завдання, тлумачний
словник, презентація.
Хід уроку
Уся яскравість мовлення
у дієслові, адже дієслово – це
дійова сила характеру.
Ю.Бондарєв
І. Організаційний момент
- Добридень всім: всім учням і гостям,
Здоров’ящиро зичу Вам.
І ось іще один урок
До вас прийшов за розкладом сьогодні.
Отож озброймоськнигою й пером,
Щоб упірнуть у мовну нам безодню!
ІІ. Повідомлення теми і мети і завдань уроку
УЧИТЕЛЬ.
І зараз з вами знову
Згадаєм все про дієслово
А у зошитах своїх
Число і тему запишіть.
Тема уроку: узагальнення й систематизація вивченого з розділу
«Дієслово».
- А епіграфом служитимуть слова Ю. Бондарєва: «Уся
яскравість мовлення у дієслові, адже дієслово – це дійова сила
характеру». (на дошці)
- Перед нами поставлені такі завдання:
Поглибити (знання про дієслово як частину мови).
Формувати (уміння розпізнавати дієслово у реченнях).
Визначити (вид, спосіб, час … дієслів)
Розвивати (творчіздібності, спостережливість, увагу, пам’ять).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Інтерактивна вправа «Очікування»
УЧИТЕЛЬ.Чого кожен з вас очікує від уроку? ( На тому ж слайді
внизу випливають речення: « Я очікую, що … Цей урок навчить мене
…») ( Я очікую, що на уроці буде цікаво; дізнаюсь про щось корисне,
важливе; будемо працювати в групах, парах; … Цей урок навчить мене
робити висновки, складати розповіді, висловлювати своє ставлення до
почутого… )
Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!
Господарі й гості, глядіть, не минайте!
На ярмарок прошу гуртом, поодинці,
Чекають на всіх там чудові гостинці!
На ярмарку нашім веселім, багатім
Є чим дивуватись і є що придбати.
Тут щедрі дарунки і саду, й городу,
Тут пісня і жарти — усім в нагороду.
Тут речі умільців ні з чим незрівнянні,
Барвисті стрічки, рушники вишивані.
Полив'яний посуд — тарелі, горнятка,
Сопілки — хлоп'яткам, намисто — дівчаткам.
Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!
УЧИТЕЛЬ. Отож, ви вже зрозуміли, що ми з вами йдемо на
ярмарок! Тільки наша подорож на ярмарок - віртуальна. Що ж означає
слово „ярмарок"?
Ø Тлумачний словничок. Ярмарок.Слово прийшло з німецької
мови й означає щорічний базар. Це - торг, щовідбувався
регулярно на певному місці й у певний час. Ярмарок завжди
приваблював багатьох людей тим, що тут можна було і
продати, і купити, і на людей подивитися, і себе показати.
УЧИТЕЛЬ. На ярмарку цінувалося все найкраще, тому мені
хотілося б, щоб девіз нашого уроку звучав так: «Не намагайся бути
першим, а намагайся бути кращим». На нашому ярмарку все можна
купити тільки за знання.
ІV. Актуалізація опорних знань , умінь і навичок учнів
УЧИТЕЛЬ: Ось і підійшли ми до ярмаркових воріт. А своєрідною
перепусткою безпосередньо на ярмарок буде завдання.
- Діти, подумайте і запишіть на листочках, які дії можна відтворити за
допомогою слова?(Діти на листочках записують дієслова і прикріплюють
до дерева, намальованого на дошці)
(Окрилити, образити, вселити віру, розсердити, утішити, розвеселити,
ранити, засмутити, допомогти, розрадити, навчити, творити, зненавидіти,
ощасливити)
До якої частини мови ви віднесете записані вами слова? (Це дієслова)
- Так, це дієслова, слова, які вказують на те, що відбувається певна дія. Як
бачимо, «слово – це найтонший різець, здатний доторкнутися до
найніжнішої рисочки людськогохарактеру. Вміти користуватися ним, -
як писав В.Сухомлинський, - велике мистецтво. Словом можна створити
красу душі, а можна й спотворити її. Тож оволодівайте цим різцем так,
щоб з-під наших рук виходила тільки краса».
УЧИТЕЛЬ:Діти, допоможіть попасти на ярмарок.
Гра “Пошук”
Завдання: знайдітьречення, в якому НЕ з дієсловом пишеться разом.
1. (Не)радуйся чужомулихові.
2. (Не)будь упертим, а будь одвертим.
3. Під лежачий камінь вода (не)тече.
4. (Не)помиляється той, хто нічого (не)робить.
5. Добре тому багатому: його люди знають, а зо мною зустрічаються –
мов (не)добачають.
V. Повторення й усвідомлення здобутихзнань у процесіпрактичної
роботи
УЧИТЕЛЬ: Ви добре справилися із завданнями, тож ворота
ярмаркудля вас відкриті. Ось видніється перша лавка. Ну ж бо, підійдемо
ближче!
Протягом уроку ми відвідаємо декілька лавок, де ви виконаєте певні
завдання.
1. Лавка «Вишиванка»
ВИШИВАНКА - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі
духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язокбагатьох
поколінь - зв'язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з
родув рід, зберігають як безцінну реліквію. За формою - це біла вишита
сорочка, виготовленаз лляного чи конопляного полотнадомашньої
роботи.
Вона - символ здоров'яі краси, щасливої долі і родинної пам'яті,
любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона
призначається:батьковічи братові, нареченому чи другові, парубку чи
одруженому- кожномувручалась вишита сорочказ візерунком
відповідної символіки.
Вишиванка - це й оберіг людини від лихого ока та злих духів.
УЧИТЕЛЬ:Прочитати текст. Сказати, що символізує
вишиванка? Виписати дієслова. Визначити час, число.
УЧИТЕЛЬ:Отже, які часи дієслів ви знаєте? Назвіть числа
дієслів. Молодці, гарні знання показали.
УЧИТЕЛЬ: До речі, кожен регіон України мав свої відмінності у
виборі кольорової гами та орнаменту вишиванки. На Київщині,
Полтавщині, Чернігівщині переважає рослинний візерунок червоного,
синього тачорногокольорів, на Галичині,Буковині та Закарпатті -
геометричний орнамент з яскравими барвистими відтінками. (За
Л.Скуратівським).
УЧИТЕЛЬ: Час рушати далі, до іншої лавки. А які українські
страви ви знаєте?
Лавка «Українська народнаїжа»
Малюнковий самодиктант
УЧИТЕЛЬ:Записати іменники , добираючи до них дієслова
неозначеної форми. Скласти речення та визначити граматичну основу.
Вареники (ліпити), сало (різати), борщ (варити), хліб (пекти),
пампушки (пробувати), галушки (місити).
УЧИТЕЛЬ:на які питання відповідають дієслова неозначеної
форми? Яка синтаксичнароль дієслова?
Лавка «Обереги» Гра "Доміно".
УЧИТЕЛЬ:- необхідно для кожної пронумерованої картинки
знайти текстовий відповідник і записати в зошити ключ.
1.
Г) За українською традицією молоді дівчата
прикрашали свої голови польовими рослинами,
квітами і стрічками. Згідно традиції українські
дівчата ворожили на судженого, пускаючи вінки
за водою.
2.
Е) Вона з…явилася з тих пір, як почали
вирощувати льон. ЇЇ можна було бачити в будь-
якій селянській хаті. Це була не просто іграшка.
Вважалося, що вона захищала людину від
неприємностей та бід.
3.
В) Вони писалися до всіх основнихсвят
сонячногорокуі по важливих випадках: весілля,
народження дитини, оберіг на далеку дорогу,
початок нової справи, будівництво нового
будинку і т.д. Для кожного випадку були свої
візерунки, свої символи і свої кольори. Але
найбільш відомий звичай красити яйця або
писати писанки на Великдень
4.
Д) Це орнаментальні прикраси житла, ажурно
або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з
білого й кольоровогопаперу. Їх
використовувалидля прикрашання стін, вікон,
полиць, груб, коминів, печей.
5. 5.
А) Це не лише частина нашого гардеробу, а
певна закодована сукупність сорока
божественних енергій, що творять довершену та
гармонійну долю людини. Здавна в Україні
служила як прикрасою, так і оберегом.
Таємничою мовою вишивки вона передавала
безліч побажань для сімейного благополуччя та
щастя людини, яка її одягала.
6.
Б) Це символУкраїни, відбиття культурної
пам'яті народу, в узорах збереглися прадавні
магічні знаки. З літописів відомо, що під час
весняних заклинальних обрядів дерева
обвішувались «убрусами». Вишиті на них
орнаментальні символи відповідали
заклинальній символіці родючості. У
давнинувідігравав важливу роль.
ПЕРЕВІРКА
Одягала (дійсн., 3. ос.)– одягалаб (умовн. ), одягай (наказов.2. ос.).
УЧИТЕЛЬ: Діти, що ми з вами повторили?Отже, назвіть способи
дієслів. А який спосіб немає особи? (Умовний).
Лавка «Відпочинку» ХВИЛИНА РЕЛАКСАЦІЇ
Фізкультхвилинка «ПАНТОМІМА».
5. Лавка «Криниця мудрості»
Розподільний акродиктант
Завдання: розподіліть дієслова у колонки відповідно до форм: І- змін., ІІ -
незмін. Підкресліть першулітеру кожного слова і прочитайтеключ;
усно визначте час і вид дієслів.
слухаю збирано
любитиму бавлячись
овіяний розбити
вірю озброївшись
оспіваний ясніти
Ключ: слово - зброя.
Лінгвістична гра «Павутинка»
Завдання: знайти продовження висловлювання; охарактетирувати
дієслово чи його форми.
Хто у світі не бував... той і дива не видав.
Раз опечешся....другийраз остережешся.
Жити....Вітчизні служити.
Мовчи, язичку,...будешкашку їсти.
6. Лавки «КОНТРОЛЬНАВАГА»
УЧИТЕЛЬ: У цій лавці ми придбаємо шість питань, за допомогою
яких дізнаємось, з якими знаннями ви підійшли до контрольної роботи.
1. Які види має дієслово?
А)Теперішній і майбутній;
В)дійсний і наказовий;
Б)простий і складний;
Г)доконаний і недоконаний.
2. У якому рядку всі дієслова теперішньогочасу?
А)Питати, мити,класти, іти;
Б)перетворила, забігав, плакав, дивлюся;
В)іду, колоситься, мріємо, зріють;
Г)перетворюють, кохає, живе, плакатиме.
3. Виділіть речення, у якому вжито дієслова минулогочасу.
А)Чую, земле, твоє дихання, розумію твій тихий сум.
Б)Лягло сонце за горою, зірки засіяли.
В)Бринять живою радістю ліси, як ранок спалахне на небокраї.
Г)Осінь ходить, яблука золотить.
4. Виділіть речення, у якому вжито дієслова майбутньогочасу.
А)Забіліли сніги, забіліли пухнасті, і украли вони в білу шубу поля.
Б)Буде спати зерно, щоб прокинутись вщасті, коли сонцю обійми
розкриває земля.
В)Засинають поля, облітає гілля, і садами по жовтому листі лине осінь в
багрянім намисті.
Г)Люблю дітей, та й як їх не любити.
5. Виділіть рядок, у якому названі способи дієслів.
А)Теперішній, майбутній, минулий;
Б)якісний, відносний, присвійний;
В)доконаний, недоконаний;
Г)дійсний, умовний, наказовий.
6. Категорії особине мають дієслова
А) майбутнього часу;
Б) минулого часу;
В) теперішнього час
УЧИТЕЛЬ: Обміняйтеся, будь ласка, листочками із виконаними
завданнями. Виконаємо взаємоперевірку.
ІV. Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів. Рефлексія.
Методи «Мікрофон», «Асоціативий кущ».
УЧИТЕЛЬ: Ось і закінчилася наша подорож українським
ярмарком. Бажаю всім, щоб завжди був достаток, щоб було що продавати
і було за що купувати. Використавши повторене на уроці,
склали асоціативний кущ.
Узагальнююча бесіда
УЧИТЕЛЬ:Усе, що ми придбали на ярмарку, - ваші знання - такий
товар, який завжди знадобиться в житті. І як наш мудрий народ говорить :
„ Учити - за плечима не носити ".
V. Домашнє завдання
Написати міні-усмішку, яка складалася б тільки з дієслів.
«Моя яблунька»
Побачив. Зрадів. Купив. Приніс. Викопав. Посадив. Полив. Доглядаю.
Чекаю. Зацвіла. Милуюся. Достигли. Пригощаю.

More Related Content

What's hot

до ювілею сухомлинського смоліно тірошко
до ювілею сухомлинського смоліно тірошко до ювілею сухомлинського смоліно тірошко
до ювілею сухомлинського смоліно тірошко
Людмила Шведенко
 
урок у підготовчому класі свійські тварини
урок у підготовчому класі свійські твариниурок у підготовчому класі свійські тварини
урок у підготовчому класі свійські тварини
Людмила Шведенко
 
урок 2
урок 2урок 2
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
Людмила Шведенко
 
урок 3
урок 3урок 3
виховна година
виховна годинавиховна година
виховна година
Helen Golovina
 
урок 4
урок 4урок 4
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
Cshkilniy
 
дидактичні матеріали
дидактичні матеріалидидактичні матеріали
дидактичні матеріали
Helen Golovina
 
українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.
українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.
українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.
Olesea_Moldovan
 
інтегрований урок з літературного читання та основ здоров
інтегрований урок з літературного читання та основ здоровінтегрований урок з літературного читання та основ здоров
інтегрований урок з літературного читання та основ здоров
Людмила Шведенко
 
покинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинськийпокинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинський
Людмила Шведенко
 
Урок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменникиУрок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменники
Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

до ювілею сухомлинського смоліно тірошко
до ювілею сухомлинського смоліно тірошко до ювілею сухомлинського смоліно тірошко
до ювілею сухомлинського смоліно тірошко
 
58
5858
58
 
131
131131
131
 
якимівка підопригора л.а
якимівка підопригора л.аякимівка підопригора л.а
якимівка підопригора л.а
 
01 (1) 1 157
01 (1) 1 15701 (1) 1 157
01 (1) 1 157
 
урок у підготовчому класі свійські тварини
урок у підготовчому класі свійські твариниурок у підготовчому класі свійські тварини
урок у підготовчому класі свійські тварини
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
108
108108
108
 
166
166166
166
 
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
виховна година
виховна годинавиховна година
виховна година
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
74
7474
74
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
дидактичні матеріали
дидактичні матеріалидидактичні матеріали
дидактичні матеріали
 
українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.
українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.
українська мова. усний курс 1 клас криган с. г.
 
інтегрований урок з літературного читання та основ здоров
інтегрований урок з літературного читання та основ здоровінтегрований урок з літературного читання та основ здоров
інтегрований урок з літературного читання та основ здоров
 
покинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинськийпокинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинський
 
Урок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменникиУрок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменники
 

Similar to тема дієслово

мама рушники
мама рушникимама рушники
мама рушникиSveta Kovalets
 
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-20214 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
cgf gfgfg
 
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частинаУкраїнська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Ulyana_M
 
Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021
Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021
Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021
kreidaros1
 
5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf
4book9kl
 
Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1
Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1
Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1
kreidaros1
 
Ridna mova-7-klas-jermolenko
Ridna mova-7-klas-jermolenkoRidna mova-7-klas-jermolenko
Ridna mova-7-klas-jermolenko
kreidaros1
 
7 rm y_u
7 rm y_u7 rm y_u
7 rm y_u
pidru4
 
7 rm y_u
7 rm y_u7 rm y_u
7 rm y_u
4book
 
Ridna mova 7klas_jermolenko
Ridna mova 7klas_jermolenkoRidna mova 7klas_jermolenko
Ridna mova 7klas_jermolenko
Lyudmila Boyko
 
7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр
7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр
7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр
Aira_Roo
 
Посібник Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Посібник  Цікаве дозвілля Кікоть о. і.Посібник  Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Посібник Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Оксана Кикоть
 
українська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 клукраїнська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 кл
Школа Леди и Кадетство
 
1 klas-bukvar-ivanicja-2018-1
1 klas-bukvar-ivanicja-2018-11 klas-bukvar-ivanicja-2018-1
1 klas-bukvar-ivanicja-2018-1
NoName520
 
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
kreidaros1
 
mova 5
mova 5 mova 5
mova 5
ssuseraada3b
 
Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення
Андрей Виноходов
 

Similar to тема дієслово (20)

мама рушники
мама рушникимама рушники
мама рушники
 
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-20214 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
 
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частинаУкраїнська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
 
Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021
Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021
Mystetstvo 4-klas-liemesheva-2021
 
5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf
 
Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1
Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1
Bukvar 1-klas-ivanycja-2018-1
 
1
11
1
 
Ridna mova-7-klas-jermolenko
Ridna mova-7-klas-jermolenkoRidna mova-7-klas-jermolenko
Ridna mova-7-klas-jermolenko
 
7 rm y_u
7 rm y_u7 rm y_u
7 rm y_u
 
7 rm y_u
7 rm y_u7 rm y_u
7 rm y_u
 
Ridna mova 7klas_jermolenko
Ridna mova 7klas_jermolenkoRidna mova 7klas_jermolenko
Ridna mova 7klas_jermolenko
 
7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр
7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр
7 укр яз_єрмоленко_сичова_родн_речь_2007_укр
 
Посібник Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Посібник  Цікаве дозвілля Кікоть о. і.Посібник  Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
Посібник Цікаве дозвілля Кікоть о. і.
 
українська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 клукраїнська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 кл
 
1 klas-bukvar-ivanicja-2018-1
1 klas-bukvar-ivanicja-2018-11 klas-bukvar-ivanicja-2018-1
1 klas-bukvar-ivanicja-2018-1
 
1
11
1
 
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
 
mova 5
mova 5 mova 5
mova 5
 
1
11
1
 
Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення
 

More from tanya6969

план роботи МО 2017-2018
план роботи МО 2017-2018план роботи МО 2017-2018
план роботи МО 2017-2018
tanya6969
 
план роботи
план роботиплан роботи
план роботи
tanya6969
 
складне речення
складне реченняскладне речення
складне речення
tanya6969
 
складне речення (спеціальний клас)
складне речення (спеціальний клас)складне речення (спеціальний клас)
складне речення (спеціальний клас)
tanya6969
 
Паученко
ПаученкоПаученко
Паученко
tanya6969
 
перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015
перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015
перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015
tanya6969
 
інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)
інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)
інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)
tanya6969
 
Світ професій
Світ професійСвіт професій
Світ професійtanya6969
 
день соборності
день соборностідень соборності
день соборностіtanya6969
 
321 petlyura
321 petlyura321 petlyura
321 petlyuratanya6969
 
аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.
аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.
аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.
tanya6969
 
Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...
Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...
Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...
tanya6969
 
картинна галерея
картинна галереякартинна галерея
картинна галереяtanya6969
 
Права дітей
Права дітейПрава дітей
Права дітейtanya6969
 
зимові таємниці
зимові  таємницізимові  таємниці
зимові таємниціtanya6969
 
учнівська презентация
 учнівська презентация учнівська презентация
учнівська презентацияtanya6969
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1tanya6969
 
таблиця зхд
таблиця зхдтаблиця зхд
таблиця зхдtanya6969
 
план вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”
план  вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”план  вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”
план вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”
tanya6969
 
кросворд
кросвордкросворд
кросвордtanya6969
 

More from tanya6969 (20)

план роботи МО 2017-2018
план роботи МО 2017-2018план роботи МО 2017-2018
план роботи МО 2017-2018
 
план роботи
план роботиплан роботи
план роботи
 
складне речення
складне реченняскладне речення
складне речення
 
складне речення (спеціальний клас)
складне речення (спеціальний клас)складне речення (спеціальний клас)
складне речення (спеціальний клас)
 
Паученко
ПаученкоПаученко
Паученко
 
перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015
перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015
перелік інструктажів та позапланових бесід у і півріччі 2015
 
інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)
інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)
інструкція безпеки під час зимових канікул (1) (2)
 
Світ професій
Світ професійСвіт професій
Світ професій
 
день соборності
день соборностідень соборності
день соборності
 
321 petlyura
321 petlyura321 petlyura
321 petlyura
 
аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.
аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.
аналіз роботи мо класних керівників за і семестр2014 2015 н.р.
 
Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...
Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...
Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних...
 
картинна галерея
картинна галереякартинна галерея
картинна галерея
 
Права дітей
Права дітейПрава дітей
Права дітей
 
зимові таємниці
зимові  таємницізимові  таємниці
зимові таємниці
 
учнівська презентация
 учнівська презентация учнівська презентация
учнівська презентация
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
таблиця зхд
таблиця зхдтаблиця зхд
таблиця зхд
 
план вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”
план  вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”план  вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”
план вивчення теми “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”
 
кросворд
кросвордкросворд
кросворд
 

Recently uploaded

Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 

Recently uploaded (11)

Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 

тема дієслово

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янськаспеціальназагальноосвітня школа–інтернат І-ІІІ ступенів Узагальнення й систематизаціявивченого з розділу «Дієслово» Урок української мови, 7 клас Підготувала Новіцька Тетяна Сергіївна, вчитель української мови та літератури, спеціаліст першоїкатегорії м. Знам'янка 2015 Педагогічний дебют
  • 2. Тема: Узагальнення й систематизація вивченого з розділу «Дієслово» Мета: систематизувати й узагальнити вивчене про дієслово: морфологічні ознаки дієслова, синтаксичну роль; розвивати логічне мислення, культуру мовлення, увагу, спостережливість, творчі здібності учнів, орфографічну грамотність; виховувати любов і повагу до мови та традицій свого народу. Тип уроку: урок узагальнення і систематизації вивченого Форма проведення: урок – ярмарок Форми роботи: групова, індивідуальна, фронтальна. Методи роботи: „Мікрофон", „Сенкан", «Асоціативний кущ»,робота в малих групах, в парах, гра«Пошук», «Доміно». Обладнання: підручник, опорні конспекти «Дієслово», дидактичний ілюстративний матеріал, тестові завдання, тлумачний словник, презентація. Хід уроку Уся яскравість мовлення у дієслові, адже дієслово – це дійова сила характеру. Ю.Бондарєв І. Організаційний момент - Добридень всім: всім учням і гостям, Здоров’ящиро зичу Вам. І ось іще один урок До вас прийшов за розкладом сьогодні. Отож озброймоськнигою й пером, Щоб упірнуть у мовну нам безодню! ІІ. Повідомлення теми і мети і завдань уроку УЧИТЕЛЬ. І зараз з вами знову Згадаєм все про дієслово А у зошитах своїх Число і тему запишіть.
  • 3. Тема уроку: узагальнення й систематизація вивченого з розділу «Дієслово». - А епіграфом служитимуть слова Ю. Бондарєва: «Уся яскравість мовлення у дієслові, адже дієслово – це дійова сила характеру». (на дошці) - Перед нами поставлені такі завдання: Поглибити (знання про дієслово як частину мови). Формувати (уміння розпізнавати дієслово у реченнях). Визначити (вид, спосіб, час … дієслів) Розвивати (творчіздібності, спостережливість, увагу, пам’ять). ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Інтерактивна вправа «Очікування» УЧИТЕЛЬ.Чого кожен з вас очікує від уроку? ( На тому ж слайді внизу випливають речення: « Я очікую, що … Цей урок навчить мене …») ( Я очікую, що на уроці буде цікаво; дізнаюсь про щось корисне, важливе; будемо працювати в групах, парах; … Цей урок навчить мене робити висновки, складати розповіді, висловлювати своє ставлення до почутого… ) Увага! Увага! Спішіть-поспішайте! Господарі й гості, глядіть, не минайте! На ярмарок прошу гуртом, поодинці, Чекають на всіх там чудові гостинці! На ярмарку нашім веселім, багатім Є чим дивуватись і є що придбати. Тут щедрі дарунки і саду, й городу, Тут пісня і жарти — усім в нагороду. Тут речі умільців ні з чим незрівнянні, Барвисті стрічки, рушники вишивані. Полив'яний посуд — тарелі, горнятка, Сопілки — хлоп'яткам, намисто — дівчаткам. Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте, Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте! УЧИТЕЛЬ. Отож, ви вже зрозуміли, що ми з вами йдемо на ярмарок! Тільки наша подорож на ярмарок - віртуальна. Що ж означає слово „ярмарок"?
  • 4. Ø Тлумачний словничок. Ярмарок.Слово прийшло з німецької мови й означає щорічний базар. Це - торг, щовідбувався регулярно на певному місці й у певний час. Ярмарок завжди приваблював багатьох людей тим, що тут можна було і продати, і купити, і на людей подивитися, і себе показати. УЧИТЕЛЬ. На ярмарку цінувалося все найкраще, тому мені хотілося б, щоб девіз нашого уроку звучав так: «Не намагайся бути першим, а намагайся бути кращим». На нашому ярмарку все можна купити тільки за знання. ІV. Актуалізація опорних знань , умінь і навичок учнів УЧИТЕЛЬ: Ось і підійшли ми до ярмаркових воріт. А своєрідною перепусткою безпосередньо на ярмарок буде завдання. - Діти, подумайте і запишіть на листочках, які дії можна відтворити за допомогою слова?(Діти на листочках записують дієслова і прикріплюють до дерева, намальованого на дошці) (Окрилити, образити, вселити віру, розсердити, утішити, розвеселити, ранити, засмутити, допомогти, розрадити, навчити, творити, зненавидіти, ощасливити) До якої частини мови ви віднесете записані вами слова? (Це дієслова) - Так, це дієслова, слова, які вказують на те, що відбувається певна дія. Як бачимо, «слово – це найтонший різець, здатний доторкнутися до найніжнішої рисочки людськогохарактеру. Вміти користуватися ним, - як писав В.Сухомлинський, - велике мистецтво. Словом можна створити красу душі, а можна й спотворити її. Тож оволодівайте цим різцем так, щоб з-під наших рук виходила тільки краса». УЧИТЕЛЬ:Діти, допоможіть попасти на ярмарок. Гра “Пошук” Завдання: знайдітьречення, в якому НЕ з дієсловом пишеться разом.
  • 5. 1. (Не)радуйся чужомулихові. 2. (Не)будь упертим, а будь одвертим. 3. Під лежачий камінь вода (не)тече. 4. (Не)помиляється той, хто нічого (не)робить. 5. Добре тому багатому: його люди знають, а зо мною зустрічаються – мов (не)добачають. V. Повторення й усвідомлення здобутихзнань у процесіпрактичної роботи УЧИТЕЛЬ: Ви добре справилися із завданнями, тож ворота ярмаркудля вас відкриті. Ось видніється перша лавка. Ну ж бо, підійдемо ближче! Протягом уроку ми відвідаємо декілька лавок, де ви виконаєте певні завдання. 1. Лавка «Вишиванка» ВИШИВАНКА - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язокбагатьох поколінь - зв'язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з родув рід, зберігають як безцінну реліквію. За формою - це біла вишита сорочка, виготовленаз лляного чи конопляного полотнадомашньої роботи. Вона - символ здоров'яі краси, щасливої долі і родинної пам'яті, любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається:батьковічи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому- кожномувручалась вишита сорочказ візерунком відповідної символіки. Вишиванка - це й оберіг людини від лихого ока та злих духів. УЧИТЕЛЬ:Прочитати текст. Сказати, що символізує вишиванка? Виписати дієслова. Визначити час, число. УЧИТЕЛЬ:Отже, які часи дієслів ви знаєте? Назвіть числа дієслів. Молодці, гарні знання показали. УЧИТЕЛЬ: До речі, кожен регіон України мав свої відмінності у виборі кольорової гами та орнаменту вишиванки. На Київщині, Полтавщині, Чернігівщині переважає рослинний візерунок червоного, синього тачорногокольорів, на Галичині,Буковині та Закарпатті - геометричний орнамент з яскравими барвистими відтінками. (За Л.Скуратівським). УЧИТЕЛЬ: Час рушати далі, до іншої лавки. А які українські страви ви знаєте? Лавка «Українська народнаїжа»
  • 6. Малюнковий самодиктант УЧИТЕЛЬ:Записати іменники , добираючи до них дієслова неозначеної форми. Скласти речення та визначити граматичну основу. Вареники (ліпити), сало (різати), борщ (варити), хліб (пекти), пампушки (пробувати), галушки (місити). УЧИТЕЛЬ:на які питання відповідають дієслова неозначеної форми? Яка синтаксичнароль дієслова? Лавка «Обереги» Гра "Доміно". УЧИТЕЛЬ:- необхідно для кожної пронумерованої картинки знайти текстовий відповідник і записати в зошити ключ. 1. Г) За українською традицією молоді дівчата прикрашали свої голови польовими рослинами, квітами і стрічками. Згідно традиції українські дівчата ворожили на судженого, пускаючи вінки за водою. 2. Е) Вона з…явилася з тих пір, як почали вирощувати льон. ЇЇ можна було бачити в будь- якій селянській хаті. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід. 3. В) Вони писалися до всіх основнихсвят сонячногорокуі по важливих випадках: весілля, народження дитини, оберіг на далеку дорогу, початок нової справи, будівництво нового будинку і т.д. Для кожного випадку були свої візерунки, свої символи і свої кольори. Але найбільш відомий звичай красити яйця або писати писанки на Великдень
  • 7. 4. Д) Це орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольоровогопаперу. Їх використовувалидля прикрашання стін, вікон, полиць, груб, коминів, печей. 5. 5. А) Це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини. Здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала. 6. Б) Це символУкраїни, відбиття культурної пам'яті народу, в узорах збереглися прадавні магічні знаки. З літописів відомо, що під час весняних заклинальних обрядів дерева обвішувались «убрусами». Вишиті на них орнаментальні символи відповідали заклинальній символіці родючості. У давнинувідігравав важливу роль. ПЕРЕВІРКА Одягала (дійсн., 3. ос.)– одягалаб (умовн. ), одягай (наказов.2. ос.). УЧИТЕЛЬ: Діти, що ми з вами повторили?Отже, назвіть способи дієслів. А який спосіб немає особи? (Умовний). Лавка «Відпочинку» ХВИЛИНА РЕЛАКСАЦІЇ Фізкультхвилинка «ПАНТОМІМА». 5. Лавка «Криниця мудрості» Розподільний акродиктант Завдання: розподіліть дієслова у колонки відповідно до форм: І- змін., ІІ - незмін. Підкресліть першулітеру кожного слова і прочитайтеключ; усно визначте час і вид дієслів. слухаю збирано любитиму бавлячись овіяний розбити вірю озброївшись оспіваний ясніти Ключ: слово - зброя.
  • 8. Лінгвістична гра «Павутинка» Завдання: знайти продовження висловлювання; охарактетирувати дієслово чи його форми. Хто у світі не бував... той і дива не видав. Раз опечешся....другийраз остережешся. Жити....Вітчизні служити. Мовчи, язичку,...будешкашку їсти. 6. Лавки «КОНТРОЛЬНАВАГА» УЧИТЕЛЬ: У цій лавці ми придбаємо шість питань, за допомогою яких дізнаємось, з якими знаннями ви підійшли до контрольної роботи. 1. Які види має дієслово? А)Теперішній і майбутній; В)дійсний і наказовий; Б)простий і складний; Г)доконаний і недоконаний. 2. У якому рядку всі дієслова теперішньогочасу? А)Питати, мити,класти, іти; Б)перетворила, забігав, плакав, дивлюся; В)іду, колоситься, мріємо, зріють; Г)перетворюють, кохає, живе, плакатиме. 3. Виділіть речення, у якому вжито дієслова минулогочасу. А)Чую, земле, твоє дихання, розумію твій тихий сум. Б)Лягло сонце за горою, зірки засіяли. В)Бринять живою радістю ліси, як ранок спалахне на небокраї. Г)Осінь ходить, яблука золотить. 4. Виділіть речення, у якому вжито дієслова майбутньогочасу. А)Забіліли сніги, забіліли пухнасті, і украли вони в білу шубу поля. Б)Буде спати зерно, щоб прокинутись вщасті, коли сонцю обійми розкриває земля. В)Засинають поля, облітає гілля, і садами по жовтому листі лине осінь в багрянім намисті. Г)Люблю дітей, та й як їх не любити. 5. Виділіть рядок, у якому названі способи дієслів. А)Теперішній, майбутній, минулий; Б)якісний, відносний, присвійний; В)доконаний, недоконаний; Г)дійсний, умовний, наказовий.
  • 9. 6. Категорії особине мають дієслова А) майбутнього часу; Б) минулого часу; В) теперішнього час УЧИТЕЛЬ: Обміняйтеся, будь ласка, листочками із виконаними завданнями. Виконаємо взаємоперевірку. ІV. Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів. Рефлексія. Методи «Мікрофон», «Асоціативий кущ». УЧИТЕЛЬ: Ось і закінчилася наша подорож українським ярмарком. Бажаю всім, щоб завжди був достаток, щоб було що продавати і було за що купувати. Використавши повторене на уроці, склали асоціативний кущ. Узагальнююча бесіда УЧИТЕЛЬ:Усе, що ми придбали на ярмарку, - ваші знання - такий товар, який завжди знадобиться в житті. І як наш мудрий народ говорить : „ Учити - за плечима не носити ". V. Домашнє завдання Написати міні-усмішку, яка складалася б тільки з дієслів. «Моя яблунька» Побачив. Зрадів. Купив. Приніс. Викопав. Посадив. Полив. Доглядаю. Чекаю. Зацвіла. Милуюся. Достигли. Пригощаю.