1. ВІТАМІНИ – НАШІ ПОМІЧНИКИ
Мета: Поглибитизнання дітейпроте,що в кожномупродукті є вітаміни,їх значеннята лікувальні
властивості для здоров’ялюдини.Розвивати мовлення,увагу,мислення,пам’ять шляхом
причинно-наслідковихзапитаньтарозвиваючих ігор.Виховуватидбайливе ставленнядоприроди,
бажання та умінняпіклуватисьпросвоє здоров’я.
Матеріал: карта і схемилабіринтів,карткизмалюнками, овочі:капуста,цибуля,морква,картка з
ягодами і фруктами,загадки, 4 скриньки;лимон,риба,часник, яйце,овочеві та фруктові салати.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Вступна бесіда
Що на землі найдорожче?(життя)
Що потрібнолюдині длятого,щоб жити?
Що таке здоров’я? Яка здорова людина?
ІІІ Робота над прислів′ями
• Усе найцінніше,щомає людина– життя,здоров’я,довголіття – все йде відземлі – матінки.
Тому недаремнокажуть:„Будьздорова як вода, а багата,як земля”.
Як ви розумієте це прислів’я?
Які ще прислів’япроздоров’язнаєте?
„Булоб здоров’я – все інше наживеш”.
„Найбільше багатство – здоров’я”.
„Без здоров’янема щастя”.
Що потрібнолюдині длятого,щоб бутиздоровою?
ІV Поради Хворійкові.
Що означає „добре харчуватися”?Що требаїсти? (м’ясо,рибу,овочі…)
• Діти,давайте допоможемоХворійку відшукатидорогудоліків,які приписавйому лікар.
По схемі ми помандруємовчарівнийсвіт вітамінів,томущовони найкращі помічникилюдини.Хто
допоможе знайти доріжку?
(Дітирозповідаютьпроморкву,капусту,цибулю, часник)
Морква. Що це?Що знаєте про моркву?Яка на смак? Для чоговирощують?Чим корисна? Хто знає
загадку?
2. Цибуля.Які хворобилікує?
Капуста.Що відомо прокапусту?Длячого потрібна?Щоз неї роблять?(температура,глисти)
Як одним словом можна назвати?(овочі)
• Якщо хочете бутиздоровими,тоїжте ці овочі і наберетесьсили.А ще багатовітамінівє в
інших продуктах.Але длятого,щобзнати, що це за продукти,виповинні виконатизавдання.
Дидактична гра «Продовж речення»
Колия здоровий,то в мене…
Гарний настрій
Хорошийапетит
Міцний сон
Дидактична гра «Корисне – шкідливе»
(показуюмалюнки,дітивизначають)
Хворусько:„Казав мені лікар,що є десь родина ягідна і фруктово-вітамінна,лагідна. Щодуже всі
вони смачні і мають силичарівні”.(розглядає картку)
Про такі чарівні вітаміниязагадаю загадки, а ви потаблиці,називаючиряд і стовпчик, скажете,де
захована відгадка:
Суничка:У зеленомулісочку,
Під мережанимлисточком
Червоніє невеличка
Спілаягідка…(хтоз’їстьлітом1 літрусуницьзапасеться на цілузиму вітамінами)
Калина: У вінкузеленолистім,
У червономунамисті
Задивилася у воду
На свою чарівнувроду…
Яблуко:Я красиве,чарівне,
Всі ви любите мене
Той, хтогілочкуторкне,
Струситьз деревамене…
Малина: Я червона,ясолодка.
В лісі,в саду я росту
3. Від простудивсіх лікую.
Гра «Чарівна скринька» Відгадай за описом :лимон,часник, риба,яйце. (дітиописують,
пояснюютьчим корисні).
• Ми сьогодні з вами говорили,як багатовітамінівв овочах і фруктах,якукористь вони
приносятьдля здоров’ялюдини,які страви можна приготувати.А зараз будемодегустувати
овочеві тафруктові салати.Ви повинні на смак визначитиз яких продуктівсалат.
Гра „Відгадай на смак”.
Всі вітамінисмачненькі
І солодкі,і кисленькі.
Їжте діти їх охоче
Кожен,хтоколизахоче.
Щоб буливи здоровенькі
І красиві й рум’яненькі,
Щоб рослиміцними й дужими,
До хвороббулибайдужими.
• Але,щобовочі і фруктимістилибагато вітамінів,проних требапіклуватисяі всаду, і на
городі.Тож поливайте городинуі садовину у спеку,виполюватибур’яни,ана деревах і кущах не
ламайте гілок.Бережітьусе,щоросте наматінці – Землі.