Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
метод.рекоменд. цінність житття і здоровя
1. «Цінність життя та здоров’я людини. Повага
до себе та інших людей.»
(Методичний коментар до мультимедійного додатку
уроку з курсу « Основи здоров’я» для 1 класу)
Мета. Сформувати в учнів уявлення про цінність життя і здоров’я;
навчити дітей наводити приклади проявівповаги до себе та інших
людей; виховуватипрагнення берегти своє здоров’я та оточуючих.
Обладнання. Проектор, комп’ютер, мультимедійний додаток до
уроку, методичний коментар.
Слайд 1.
1. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку. Вивчення віршика.
Сьогоднібудемовивчати
протеякіншихповажати
своєжиттяйздоров’яшанувати
тагарнийнастрійзавждимати
2. Слайд 2.
Життя – це безцінний скарб,
подарований нам Богом.
2.Словникова робота.
Скарб – це те, що має надзвичайну цінність з винятковими якостями.
Бог – творець Всесвіту.
Слайд 3.
3.Бесіда « Що цінніше – здоров’я чи гроші?»
3. Слайд 4.
Всіх довкола поважай – і про
себе пам’ятай!
3. Вивчення прислів’я «Всіх довкола поважай – і про себе пам’ятай!»
Слайд 5.
Показники
здоров’я
Ріст і
розвиток
Добрий
апетит
Гарний
настрій
Висока
працездат
ність
Задоволен
ня від
спілкуван
ня
4. Відповіді на запитання.
- Які ознаки здоров’я вам відомі?
4. - Що ви зробили за цей тиждень, щоб покращити своє здоров’я?
- Чи впливає настрій на здоров’я людини?
- Яких ознак здоров’я у вам немає, але ви хотіли б їх мати?
Слайд 6.
У здоровому тілі – здоровий дух!
5. Вивчення прислів’я «У здоровому тілі – здоровий дух!»
Руханка
Встало вранці ясне сонце –заглядає у віконце.
Ми до нього потяглися,за промінчики взялися.
Будем весело стрибати, щоб міцне здоров’я мати!
5. Слайд 7.
Здоровий
спосіб
життя
Особиста
гігієна
Режим дня
Правильне
харчування
Заняття
спортом
Загартовув
ання
Чергування
праці і
відпочинку
6. Розв’язування проблеми, поставленої вчителем. Діти продовжують
речення.
- Щоб м’язи були пружними, постава правильною, зріст достатнім, - треба
багато…( рухатись, займатися спортом, виконувати різні фізичні вправи).
- Щоб організм був загартованим, щічки рум’яними, волосся блискучим, -
слід …( загартовуватись, гуляти на свіжому повітрі).
- Щоб маса тіла була достатньою, апетит хорошим, - потрібно …( правильно
харчуватися).
- Щоб зуби були здоровими і міцними, а зовнішній вигляд охайним, -
необхідно …( пам’ятати про правила особистої гігієни).
- Щоб сон був міцним, а настрій гарним, - треба …(дотримуватися режиму
дня).
6. Слайд 8.
Рух і здоров’я
Чергуй фізичну
та•
розумову
працю
7. - Розглянь уважно світлини, подумай і скажи, якої із них
стосується цей вірш.
Всі ми діти – молодці! У нас м’язи – отакі!
Про здоров’я власне дбаєм: бігаємо та стрибаєм!
Слайд 9.
Наші найкращі друзі
Сонце
Повітря
Вода
7. 8. Відгадай загадки.
Все від нього навкруги набирається снаги.
Тільки ранок настає, виглянь у віконце!
Всім воно життя дає, променисте… (сонце).
Що за диво-рідина?
Так потрібна всім … ( вода)!
Ним ми дихаємо всі –
і дорослі, і малі. ( повітря)
Слайд 10.
Вороги здоров’я
Шкідливі
звички
Погане
довкілля
Хвороби
Неправильне
харчування
9. Вправа « Мікрофон». У імпровізований мікрофон діти почергово
розповідають про побачене.
8. Слайд 11.
Якщо здоров’ю загрожує
небезпека звертайся у служби:
• 101
• 102
• 103
• 104
10. Гра « Поклич на допомогу» ( з використанням іграшкового
телефону).
Слайд 12.
Народна мудрість вчить:
Бережи здоров’я змолоду!
Будьте завжди здорові!!!
11. Підсумок уроку. Читання народної мудрості. Слухання вірша.
9. Любіть себе та інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть
І зла повсюди уникайте,
Якщо бажаєте до старості дожить.
Бо хто цінує те, що дане Богом –
Тому в житті буде хоч нелегка дорога,
Проте він зможе так свій вік прожити,
Щоб шанували його люди і він зміг добро робити!
Слайд 13.
12. Релаксаційна хвилинка. (Після неї можна, наприклад, попрацювати
у робочому зошиті чи позитивно налаштуватися на перерву).
10. Використані джерела
- Інтернет-ресурс ( тематичні світлини);
- Уроки з курсу « Основи здоров’я». 1 клас: Посібник для
вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2004
- Власні творчі доробки.
Методичний коментар
та мультимедійний додаток до уроку
підготували вчителі початкових класів
СЗШ № 49 м. Львова
Лавренчук О. Є. та Чумак Л. В.