ТЕМА: “Що такезвичайний
дріб. Порівняння дробів”.
Математика 5 клас
Жовнір В.В. вчитель математики
Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.
2.
Мета уроку :
•Сформувати вміння читати й записувати звичайні дроби,
розрізняти правильні і неправильні дроби, розв'язувати
задачі, які передбачають використання поняття
звичайного дробу
01.04.2014 2
Формувати вміння грамотно формулювати власні думки,
формувати вміння аналізувани, робити висновки
Виховувати старанність, працьовитість, уважність,
дисциплінованість
3.
Хід уроку :
•І Організація класу:
» Постановка теми та мети уроку
» Перевірка домашнього завдання
» Налаштування учнів на роботу
3
4.
ІІ Актуалізація опорнихзнань :
• Побудуйте квадрат зі стороною 8 см.
Поділіть його на 4 рівні частини.
Скількома способами можна це
зробити?.
Зафарбуйте дві з цих частин. Яку
частинку зафарбували?
01.04.2014 4
5.
01.04.2014 5
Розділивши начастини –
Зафорбовуємо і
Отримаємо :
Другий спосіб:
Перший спосіб :
Зафарбувавши
отримаємо :
6.
ІІІ Пояснення новогоматеріалу
• Яка частина квадрату зафарбована була?
• Половина?
• А це Скільки?
• Ми ділили на 4 рівних частини і зафарбували
2 частини.
• Тобто :
01.04.2014 6
- чисельник
- риска дробу
- знаменник
Читається : дві четвертих
7.
• Знаменник дробупоказує на скільки рівних
частин поділили щось ціле, а чисельник –
скільки таких частин взяли.
01.04.2014 7
Наприклад розділили торт :
Менша частинка :
Більша частина торту :
(Три десятих)
(Сім десятих)
8.
Для кращого розуміннязвичайних дробів варто
подивитись наступний ролик:
01.04.2014 8
9.
Правильні та неправильнідроби
• Якщо чисельник дробу менший від
знаменника , то дріб називається
правильним; якщо чисельник дорівнює
або більший за знаменник , то дріб
називають неправильним
IV Засвоєння йосмислення матеріалу
• Записати дробом зафарбовану частину
фігури і прочитати:
01.04.2014 11
1
-
2
Одна друга ;
4
3 Три
четвертих
Одинадцять двадцять четвертих
12.
Запишіть у виглядідробу число:
1. Дві п'ятих;
2. Сім тринадцятих;
3. Двадцять дві шістдесятих;
4. Тридцять чотири сорок третіх;
5. Тридцять дев'ять сотих;
6. Сто двадцять сім тисячних
01.04.2014 12
.
1000
127
,
100
39
,
43
34
,
60
22
,
13
7
,
5
2
• Вивчити §23
01.04.201416
VI Домашнє завдання
1) Яку частину зафарбовано на малюнках? 2) Яку частину торту
забрали?
17.
• «Математика –наука молодих. Інакше
й не може бути. Заняття
математикою – це така гімнастика
розуму, для якої потрібна вся гнучкість
і вся витривалість молодості.»
Н. Вінер
01.04.2014 17
Жовнір В.В. вчитель математики
Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.