Download Rpp bahasa arab kelas 9/IX kurikulum 2013 lengkap. Silakan bagi anda yang membutuhkan rpp bahasa arab MTs edisi revisi 2016 kunjungi pusatrpp.com
1. BAHASA MALAYSIA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 3 Kelas 3 Maju
Tema Bekerjasama Tarikh: 6/1/2017
Tajuk Unit 1
Hari : Jumaat
Masa :
Standard
pembelajaran
1.2.6 mendengar, memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan
ayat yang betul dan tepat.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat melafazkan dengan baik sebutan yang betul.
Sistem Bahasa
:-kata nama
- frasa dan ayat
2. Murid dapat menulis/salin dengan kemas
3.Murid dapat melukis peta buih dengan tajuk tugasan kelas.
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
i. Murid boleh membaca dengan baik
ii. Murid dapat menulis ayat majmuk dan ayat tunggal dengan betul.
Aktiviti
permulaan:
Murid berkongsi perubahan dalam kelas (keceriaan)
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks
1. Guru kenalkan tajuk pengajaran.
2. Murid membaca pantun dengan bimbingan- BT ms 2
3. Murid membaca ayat secara berkumpulan
4. Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca/ mendengar pantun
EMK Nilai Murni : bekerjasama
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 1,
Lembaran kerja 1 , sumber :
Pemulihan : Bacaan
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat dapat membaca dengan baik dan
melengkapkan teks.
2. BAHASA MALAYSIA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 3 Kelas 3 Maju
Tema Bekerjasama Tarikh: 5/1/2017
Tajuk Unit 1
Hari : Khamis
Masa : 11.30-1.00 T/hari
Standard
pembelajaran
1.2.6 mendengar, memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan
ayat yang betul dan tepat.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat melafazkan dengan baik sebutan yang betul.
Sistem Bahasa
:-kata nama
- frasa dan ayat
-imbuhan awalan dan akhiran
-ayat tunggal
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
iii. Murid boleh membaca dengan baik
iv. Murid dapat menulis 5 ayat berdasarkan kata imbuhan awalan.
Aktiviti
permulaan:
Soal jawab tentang imbuhan.
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks dengan rujuk halaman 1
5. Guru kenalkan tajuk pengajaran.
6. Murid membaca pantun dengan bimbingan- BT ms 1
7. Murid membaca ayat secara berkumpulan
8. Murid pemulihan : dibimbing aktiviti membatang dan membaca
9. Soaljawab
10. Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca/ mendengar pantun
EMK Nilai Murni : bekerjasama
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 1,
Lembaran kerja 1 , sumber :
Pemulihan : Bacaan
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat dapat membaca dengan baik dan
melengkapkan teks
3. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
RPH DUNIA MUZIK KSSR TAHUN 3
Tindakan susulan: Pengukuhan kemahiran memain perkusi mengikut tempo dengan
bimbingan guru.
BAHASA MALAYSIA
Tarikh: 5/1/2017 Jam 10.30-11.00 pagi
Hari Khamis
Mata Pelajaran dan
Kelas
Dunia Muzik
Tahun 3 Maju
Tajuk/tema Mulanya Di Sini/tempo
Masa 30 Minit
Standard Pengajaran 1.2.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat :
1.Memainkan perkusi mengikut tempo
Aktiviti Pengajaran
dan Pembelajaran
1.Menyanyikan lagu Bunyi Perkusi sambil menepuk detik(
CD 1 TRACK 5 )
2.Menyanyi lagu sambil menepuk tangan mengikut ikon(
CD 1 TRACK
Elemen Merentas
Kurikulum (EMK )
Kreativiti
Bahan Bantu Belajar CD 1 track 5,radio
Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran
Menyanyi mengikut tempo
Refleksi __pelajar dapat memainkan perkusi mengikut tempo
__ pelajar belum menguasai kemahiran memainkan
perkusi mengikut tempo
4. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas
Bahasa Malaysia Tahun 3 Kelas 3 JAYA
Tema Bekerjasama Tarikh: 3/1/2017
Tajuk Unit 1
Hari : Selasa
Masa : 8.40-10.10 pagi
Standard
pembelajaran
1.2.6 mendengar, memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan
ayat yang betul dan tepat.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat melafazkan dengan baik sebutan yang betul.
Sistem Bahasa
:-kata nama
- frasa dan ayat
-imbuhan awalan dan akhiran
-ayat tunggal
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
v. Murid boleh membaca dengan baik
vi. Murid dapat membatang dan membaca serta menulis dengan kemas dua
rangkap pantun ( pemulihan)
Aktiviti
permulaan:
Melihat klip video
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks dengan rujuk halaman Ms 136
11. Guru kenalkan tajuk pengajaran.
12. Murid membaca pantun dengan bimbingan- BT ms 1
13. Murid membaca ayat secara berkumpulan
14. Murid pemulihan : dibimbing aktiviti membatang dan membaca
15. Soaljawab
16. Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca/ mendengar pantun
EMK Nilai Murni : bekerjasama
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 1,
Lembaran kerja 1 , sumber :
Pemulihan : Bacaan
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat dapat membaca dengan baik dan
melengkapkan teks
Murid pemulihan- dapat membatang dan membaca perkataan, serta menulis dengan
kemasm (lembaran kerja)
5. BAHASA MALAYSIA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 1 Kelas 3 JAYA
Tema Bekerjasama Tarikh: 4/1/2017
Tajuk Unit 1
Hari : Rabu
Masa : 7.40-8.10/ 8.40-9.10 pagi
Standard
pembelajaran
1.2.6 mendengar, memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan
ayat yang betul dan tepat.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat melafazkan dengan baik sebutan yang betul.
Sistem Bahasa
:-kata nama
- frasa dan ayat
-imbuhan awalan dan akhiran
-ayat tunggal
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
vii. Murid boleh membaca dengan baik
viii. Murid dapat membatang dan membaca serta menulis dengan kemas dua
rangkap pantun ( pemulihan)
Aktiviti
permulaan:
Melihat klip video
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks dengan rujuk halaman Ms 136
17. Guru kenalkan tajuk pengajaran.
18. Murid membaca pantun dengan bimbingan- BT ms 1
19. Murid membaca ayat secara berkumpulan
20. Murid pemulihan : dibimbing aktiviti membatang dan membaca
21. Soaljawab
22. Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca/ mendengar pantun
EMK Nilai Murni : bekerjasama
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 1,
Lembaran kerja 1 , sumber :
Pemulihan : Bacaan
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat dapat membaca dengan baik dan
melengkapkan teks
Murid pemulihan- dapat membatang dan membaca perkataan, serta menulis dengan
kemasm (lembaran kerja)
6. BAHASA MALAYSIA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 4 Kelas 4 Maju
Tema Sekolah Saya: Gotong Royong Tarikh: 3/1/2017
Tajuk Unit 1ong
Hari : Selasa
Masa : 12.00-1.10 T/hari
Standard
pembelajaran
4.4.1 melafaz dan memahami pantun empat kerat dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang jelas secara didik hibur.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat melafazkan pantun dengan baik sebutan yang
betul.
2.Murid pemulihan: dapat membatang dan membaca serta menulis dengan kemas
pantun
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
ix. Murid boleh membaca pantun dengan baik
x. Murid dapat memurnikan , melengkap dengan maksud pantun
xi. Murid dapat membatang dan membaca serta menulis dengan kemas dua
rangkap pantun ( pemulihan)
Aktiviti
permulaan:
Melihat klip video Pantun Melayu
Murid memahami dan menyebut teknik lafaz pantun yang betul
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks dengan rujuk halaman Ms 136
23. Guru kenalkan tajuk pengajaran.
24. Murid membaca pantun dengan bimbingan- BT ms 136
25. Murid membaca ayat secara berkumpulan
26. Murid pemulihan : dibimbing aktiviti membatang dan membaca
27. Soaljawab
28. Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca/ mendengar pantun
EMK Nilai Murni : cintai budaya
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 1,
Lembaran kerja 1 , sumber : Youtube : pantun
Pemulihan : Bacaan
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat dapat melafaz pantun dengan baik dan
melengkapkan pantun
Murid pemulihan- dapat membatang dan membaca perkataan, serta menulis dengan
kemas pantun (lembaran kerja)
7. BAHASA MALAYSIA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 4 Kelas 4 Maju
Tema 1. Aktiviti Keluarga Tarikh: 5/1/2017
Tajuk Unit : Laman Idaman
Hari : Khamis
Masa : 7.40.00-8.40 pagi
Standard
pembelajaran
1.2.6 Mendengar, memahami,dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur
binaan ayat yang betul dan tepat.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat membaca teks dengan sebutan yang baik dan
betul.
2.Murid dapat melengkapkan peta buih dengan aktiviti dibelajari
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
1.Murid boleh membaca teks dengan baik
2.Murid dapat memahami maklumat penting dalam teks
3.Murid dapat melukis dan lengkapkan peta buih
Aktiviti
permulaan:
Melihat klip video Taman Rekreasi Laman Idaman
Murid menganalisis maklumat dalam teks/video
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks dengan rujuk halaman Ms 2
1.Guru kenalkan tajuk pengajaran.
2.Murid membaca dengan intonasi yang betul
3.Murid membaca ayat secara berkumpulan
4.Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca
EMK Nilai Murni : bekerjasama
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 2,
Lembaran kerja 1
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat membaca dengan baik.
Terdapat beberapa orang murid tahap bacaan masih tidak lancar.
8. BAHASA MALAYSIA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran
dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 4 Kelas 4 Maju
Tema 1. Aktiviti Keluarga Tarikh: 6/1/2017
Tajuk Unit : Laman Idaman
Hari : Jumaat
Masa : 10.30-12.00 T/hari
Standard
pembelajaran
1.2.6 Mendengar, memahami,dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur
binaan ayat yang betul dan tepat.
Konstruk: 2
Kreteria kejayaan 1.Saya akan berjaya jika murid dapat membaca teks dengan sebutan yang baik dan
betul.
2.Murid dapat melengkapkan peta buih dengan aktiviti dibelajari
Objektif
Pembelajaran
Pada akhir pengajara/ bincangkann dan pembelajaran, murid akan dapat;
1.Murid boleh membaca teks dengan baik
2.Murid dapat memahami maklumat penting dalam teks
3.Murid dapat melukis dan lengkapkan peta buih
Aktiviti
permulaan:
Melihat klip video Taman Rekreasi Laman Idaman
Murid menganalisis maklumat dalam teks/video
Aktiviti
Pertengahan
Murid memberi respon secara lisan terhadap perkara didengar/ kongsi secara lisan,
Aktiviti/Langkah: Murid keluarkan buku teks dengan rujuk halaman Ms 2
1.Guru kenalkan tajuk pengajaran.
2.Murid membaca dengan intonasi yang betul
3.Murid membaca ayat secara berkumpulan
4.Murid Lengkapkan latihan berkaitan dengan bimbingan guru
Aktiviti Penutup: 1. Aktiviti membaca
EMK Nilai Murni : bekerjasama
Sistem bahasa: jenis ayat
Ilmu : sejarah
ABM : Buku teks MS 2,
Lembaran kerja 1
KB : Menjana idea
KP : verbal linguistik
Impak; Pada akhir PdP saya, seramai______ dapat membaca dengan baik.
Terdapat beberapa orang murid tahap bacaan masih tidak lancar.