Réussir un positionnement par le référencement naturel et générer gratuitement un trafic qualifié durable devient un défi commercial majeur de toute entreprise et de toute activité. Ce défi est d’autant plus dur à relever que les règles du jeu définies et imposées par Google sont devenues de plus en plus strictes.
Dans de tel contexte, un chef d’entreprise doit plus que jamais s’informer et se former pour éviter les erreurs, les corriger et conformer son site aux critères et aux règles de référencent naturel.
1. RANCANGAN MENGAJAR BAHASA MALAYSIA
Tahun 1 Elit dan 1 Pintar
Masa
Tema Alam Indah dan Selamat
Tajuk Sungai Kita
Fokus Utama
Standard
Kandungan 4.4
.
Standard
Pembelajaran
4.4.1 Menghasilkan karya kreatifdalam bentukcereka
dan puisi yang bertatasusilamenggunakan gaya
bahasa yangmenarik
Fokus Sampingan
Standard
Kandungan
3.5 Membina ayat
Standard
Pembelajaran
3.5.1 Membina ayat
Objektif Pada akhir pengajaran, murid dapat :
Murid perdana
o Membina danmenulis 5 ayat tunggal dan ayatmajmukdengan
betul.
Murid Linus
o Membina 2 ayat tunggal mudah
Aktiviti Membaca petikan denganjelas dan sebutanyangbetul
Membina danmenulis ayatdi dalam buku latihan
Pengisian Kurikulum Ilmu : Dunia Sains
KBT/KB : Menjanaidea, mengecam
BCB : Menghubungkait
EMK : Keusahawanan
Nilai : Kerajinan
Sistem Bahasa Tatabahasa : Kataganti nama,ayat tunggal.
Media Lembaran kerja,kad perkataandanpetikan.
Refleksi
2. RANCANGAN MENGAJAR BAHASA MALAYSIA
Tahun 1 Elit dan 1 Pintar
Masa
Tema Alam Indah dan Selamat
Tajuk Mari Berkelah
Fokus Utama
Standard
Kandungan 3.7
Menghasilkan karya kreatif.
Standard
Pembelajaran
3.7.2 Menghasilkan karya kreatifdalam bentukcereka
dan puisi yangbertatasusila menggunakan gaya
bahasa yangmenarik.
Fokus Sampingan
Standard
Kandungan
5.2 Memehami dan menggunakan imbuhan.
Standard
Pembelajaran
5.2.1 Memahami danmengunakanimbuhanawalan dan
imbuhan akhirandenganbetul dalam pelbagai
konteks.
Objektif Pada akhir pengajaran, murid dapat :
Perdana
o Murid dapat menyuaikan pantun dua kerat.Pembayangdan
maksud.
Linus
o Murid dapat memahami pantundua kerat dengan bantuan guru.
o Mengeja 4 perkataandalam pantun.
Aktiviti
Pengisian Kurikulum Ilmu : Dunia Sains
KBT/KB : Menjanaidea, mengecam
BCB : Mengingat
EMK : Keusahawanan
Nilai : Kerajinan
Sistem Bahasa Tatabahasa : Kataganti nama,ayat tunggal.
Media Lembaran kerja,kad perkataan,kadgambar danpetikan.
Refleksi
3. RANCANGAN MENGAJAR BAHASA MALAYSIA
Tahun 1 Elit dan 1 Pintar
Masa
Tema Alam Indah dan Selamat
Tajuk Mari Berkelah
Fokus Utama
Standard
Kandungan 5.2
Memahami danmenilai maklumat.
Standard
Pembelajaran
5.2.1 Memahami danmenilai maklumatdaripadabahan
grafik menggunakan perkataanberimbuhan
akhiran –an dan–i.
Fokus Sampingan
Standard
Kandungan
3.8 Membina ayat dan membetulkan ayat serta ejaan
Standard
Pembelajaran
3.8.2 Membina ayat
Objektif Pada akhir pengajaran, murid dapat :
Perdana
o Membaca enam perkataan mengandungi duaatau tiga suku
kata, diftong, v okal berganding, digrafdan konsonanbergabung
dengan sebutan yangbetul
o Mencari kesalahanejaandanmembetulkannya.
o Membina ayat
Aktiviti Murid meneliti gambar yang diberikan.
Murid membina cerita berdasarkan gambar tersebut.
Membetulkankesalahan murid yangdibuat dalam kertas lembaran.
Pengisian Kurikulum Ilmu : Dunia Sains
KBT/KB : Menjanaidea, mengecam
BCB : Menghubungkaiat
EMK : Keusahawanan
Nilai : Kerajinan
Sistem Bahasa Tatabahasa : berimbuhan akhiran–andan–i.,ayat tunggal.
Media Lembaran kerja,kad perkataan,kadgambar dangambar.
Refleksi