2. Мета проекту:
допомогти сучасній родині у
справі виховання й навчання
дітей, запобігти виникненню
відчуження між дитиною та її
родиною.
3. Завдання:
•
Довести до відома батьків, що право й обов'язок виховання
їхніх дітей належить їм самим.
•
Виховувати в батьків почуття впевненості у своїх силах і мудрості.
•
Поповнити знання батьків про виховання дітей загальнодоступними
науковими відомостями.
•
Надати допомогу під час керування власною поведінкою і поведінкою
дітей.
•
Навчити батьків спілкуванню з дітьми.
•
Надавати допомогу у розумному
вибудовуванні стосунків з дитиною.
•
Залучити батьків до педагогічної діяльності,
зацікавити розвивальною спрямованістю
навчально-виховного процесу.
4. Очікуваний результат:
І. Колектив ДНЗ (опитування)
• Вироблення навичок й уміння ставити конкретні завдання під час
роботи з кожною родиною (з урахуванням віку навчання, культурного
рівня й поглядів на виховання), вибір адекватних методів і прийомів.
• Формування комунікативних навичок.
• Установлення ділової взаємодії між педагогом і родиною,
спілкування та взаєморозуміння:
• Вивчення особливостей родини.
• Підвищення педагогічної компетентності батьків.
II. Батьки вихованців (анкети, опитування)
• Підвищення педагогічної компетентності.
• Прояв інтересу батьків до себе як до педагогіввихователів.
• Збагачення досвіду психологічними, педагогічними й
валеологічними знаннями.
• Підготовка дитини до соціальних відносин.
5. І етап. Підготовчий
Мета: показати батькам можливості дошкільного
навчального закладу щодо забезпечення повноцінного
фізичного, психологічного та соціального розвитку
малюків. Ознайомити батьків із додатковими послугами
ДНЗ (гурткова робота), залучення батьків до тісної
співпраці із дошкільним закладом.
1. Знайомство педагогічних працівників з родинами
вихованців, вивчення проблем у вихованні кожної дитини.
6. 1.1. Добір ефективних методів і прийомів
діагностики
родини дітей, що відвідують ДНЗ
(анкети, опитування, бесіди, відвідування) за
напрямками:
1)
склад родини, професія, освітній рівень;
2) загальна сімейна атмосфера. Особливості взаємин між членами
родини;
3)
що батьки, вважають важливим у вихованні;
4) що є предметом основної турботи батьків: здоров'я, розумовий
розвиток дитини тощо;
5)
рівень психолого-педагогічних знань і практичних умінь;
6) система виховних впливів;
7)
організація спільних форм діяльності в родині;
8) питання додаткового навчання дитини;
9) соціальне замовлення батьків (з урахуванням їхніх
фінансових можливостей)
7. II. Організаційний етап
Мета: провести моніторингові дослідження (сімейних
стосунків, вплив на розвиток дитини через єдину роботу
дитячого садка і сім’ї), взаємодії педагогів та батьків;
налагодити співпрацю батьків та дитячого садка, розширити
інформаційне поле батьків із питань виховання.
1. Формування бази даних
за результатами анкет,
опитувань батьків.
2. Створення умов для
впровадження планів
роботи з батьками.
3. Формування установки
на співробітництво ДНЗ й
родини.
8. III. Практичний етап
Мета: визначити «вузькі» зони взаємодії батьків із
дітьми, створити ситуації взаємодії та співробітництва,
надати батькам можливість виявити свої творчі
здібності, залучати батьків до педагогічної діяльності,
зацікавити у навчально-виховному процесі.
9. Робота педагогів з формування у батьків
спеціальних знань з дитячої психології, педагогіки
1.1 Семінари, семінарипрактикуми.
1.2. Дні діагностики.
1.3. «Круглі столи», конференції.
1.4. Спільні заняття, відкриті
покази.
1.5. Система консультацій.
1.6. Спільні конкурси.
1.7. Батьківські збори.
10. 2. Спільна діяльність за схемою: педагог — дитина,
дитина — батьки, батьки — педагог.
2.1. Свята та розваги (календарні, спортивні, сімейні,
традиційні).
2.2. Екскурсії, походи, цільові прогулянки.
2.3. Участь у спільних проектах, конкурсах, виставках (музичних,
літературних, образотворчої творчості).
2.4. Суботники, акції.
2.5. Трудовий десант.
2.6. Заходи щодо поліпшення
матеріальної бази ДНЗ і груп.
11. IV. Етап оцінювання результатів
Мета: проведення аналізу ефективності спільної діяльності
ДНЗ та сім’ї , узагальнення та поширення кращого досвіду
сімейного виховання, сприяти згуртованості батьківського
колективу.
1.
Анкетування,
опитування батьків,
педагогів.
2. Узагальнення й
поширення досвіду
сімейного
виховання (через
стіннівку, рекламні
буклети, «круглий
стіл»).
3. Аналіз
ефективності
роботи з
подальшою її
корекцією2.
Узагальнення й
поширення досвіду
сімейного
виховання (через
стіннівку, рекламні
буклети, «круглий
стіл»).