Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Розвиток соціальноїРозвиток соціальної
та особистісноїта особистісної
компетентності підлітківкомпетентності підлітків
на ...
ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЯ
ПРОТИАЛКОГОЛЬНА ПРОГРАМА
«СІМЕЙНА РОЗМОВА»:
 відповідає стратегії повного виключення
можливості вжив...
ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЯ
ПРОТИАЛКОГОЛЬНА ПРОГРАМА
«СІМЕЙНА РОЗМОВА»
 Основна ідея програми - виховати в учнів
відповідальне с...
ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЯ ПРОТИАЛКОГОЛЬНА
ПРОГРАМА «СІМЕЙНА РОЗМОВА»
 підвищення соціальної та особистісної компетентності
учн...
 формування навичок особистісного захисту, а саме:
протистояння соціальному тиску, відстоювання
власної позиції, впевнена...
ЧОМУ ТАКІ ЦІЛЬОВІ ГРУПИ?
ЧОМУ УЧНІ 7 КЛАСІВ?
 Період складних анатомо-фізіологічних змін в
організмі людини.
 Характеризується значним розвитком ...
ЧОМУ
БАТЬКИ?
 Низька психологічна культура батьків.
 Відсутність навичок у спілкуванні з
підлітками на делікатні теми.
...
КОНЦЕПЦІЯ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Знання
Ставлення
Поведінка
ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ:ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ:
 Вхідне анкетування
 8 занять з учнями 7-х класів
 4 інтервенції з батьками
 Вихідне ...
МЕТОДИ РОБОТИ У ГРУПАХ (КЛАСАХ)МЕТОДИ РОБОТИ У ГРУПАХ (КЛАСАХ)
 обговорення в групі /класі;
 дискусія;
 мозкова атака;
...
ТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ІНТЕРВЕНЦІЙТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ІНТЕРВЕНЦІЙ
ДЛЯ БАТЬКІВДЛЯ БАТЬКІВ
 Мета профілактичного курсу
для бат...
ТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
ДЛЯ УЧНІВДЛЯ УЧНІВ
 Алкогольні напої: міфи та
реальність.
 Дружба т...
ХТО БУДЕ РЕАЛІЗОВУВАТИ
ПРОГРАМУ?
“Психологічна служба системи освіти - це
сукупність закладів, установ, підрозділів і поса...
Керівник проекту –
Кепканова Олена Іванівна,
тел. 553-44-17, моб. 097-385-37-99
Координатор проекту –
Письмак Лариса Леоні...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Л.Л.Письмак. Розвиток соціальної та особистісної компетентності підлітків на засадах співпраці з їхніми батьками

163 views

Published on

Л.Л.Письмак. Розвиток соціальної та особистісної компетентності підлітків на засадах співпраці з їхніми батьками

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Л.Л.Письмак. Розвиток соціальної та особистісної компетентності підлітків на засадах співпраці з їхніми батьками

 1. 1. Розвиток соціальноїРозвиток соціальної та особистісноїта особистісної компетентності підлітківкомпетентності підлітків на засадах співпраціна засадах співпраці з їх батькамиз їх батьками Письмак ЛЛ., соціальний педагог НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО КУ імені Бориса Грінченка
 2. 2. ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЯ ПРОТИАЛКОГОЛЬНА ПРОГРАМА «СІМЕЙНА РОЗМОВА»:  відповідає стратегії повного виключення можливості вживання учнями будь-яких алкогольних напоїв (згідно з чинним законодавством України заборонено продаж та вживання алкогольних напоїв особами до 18 років);  передбачає тісну взаємодію педагогічних працівників та батьків учнів у питанні превенції вживання алкогольних напоїв;  заняття з дітьми та батьками побудовані в інтерактивній формі з використанням сучасних профілактичних технологій.
 3. 3. ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЯ ПРОТИАЛКОГОЛЬНА ПРОГРАМА «СІМЕЙНА РОЗМОВА»  Основна ідея програми - виховати в учнів відповідальне ставлення до власного здоров'я у профілактичній співпраці з їх батьками.  Мета програми - забезпечення сучасного уніфікованого цілісного інформування й навчання учнів та їх батьків з профілактики алкогольних проблем в умовах загальноосвітніх навчальних закладів.
 4. 4. ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЯ ПРОТИАЛКОГОЛЬНА ПРОГРАМА «СІМЕЙНА РОЗМОВА»  підвищення соціальної та особистісної компетентності учнів;  системне проведення профілактичних занять для учнів та їх батьків;  забезпечення цілісного інформування і навчання з питань попередження алкогольних проблем;  формування навичок підтримки здорового способу життя;  зменшення особистісних факторів ризику та підвищення особистісних факторів захисту; Основні завдання:
 5. 5.  формування навичок особистісного захисту, а саме: протистояння соціальному тиску, відстоювання власної позиції, впевнена поведінка, ефективне спілкування, критичне мислення, самоповага, самоконтроль, прийняття рішення;  підвищення компетентності батьків щодо факторів захисту від алкогольних проблем в умовах сімейного життя;  допомога батькам в усвідомленні того, що головна роль у профілактиці проблем, пов'язаних із вживанням алкоголю, належить сім'ї. Основні завдання: Інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова»
 6. 6. ЧОМУ ТАКІ ЦІЛЬОВІ ГРУПИ?
 7. 7. ЧОМУ УЧНІ 7 КЛАСІВ?  Період складних анатомо-фізіологічних змін в організмі людини.  Характеризується значним розвитком психіки, пізнавальних процесів.  Зазнає якісних змін мотивація навчання.  Провідний вид діяльності – інтимно- особистісне спілкування.  Період переходу від дитинства до дорослості, інтенсивного становлення почуттів і волі, спрямованості, готовності жити і діяти так, як живуть і діють дорослі.
 8. 8. ЧОМУ БАТЬКИ?  Низька психологічна культура батьків.  Відсутність навичок у спілкуванні з підлітками на делікатні теми.  Низький рівень активності батьків щодо відвідування заходів у навчальному закладі.  Недостатня кількість методичних розробок щодо ефективної роботи педагогічних працівників із батьками.
 9. 9. КОНЦЕПЦІЯ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ Знання Ставлення Поведінка
 10. 10. ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ:ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ:  Вхідне анкетування  8 занять з учнями 7-х класів  4 інтервенції з батьками  Вихідне анкетування
 11. 11. МЕТОДИ РОБОТИ У ГРУПАХ (КЛАСАХ)МЕТОДИ РОБОТИ У ГРУПАХ (КЛАСАХ)  обговорення в групі /класі;  дискусія;  мозкова атака;  рольова гра;  робота та виконання вправ у малих групах;  дебати, дискусії (індивідуальні та командні);  випуски інформаційних листків, бюлетенів, стінних газет, плакатів;  розгляд та аналіз окремих життєвих ситуацій;  складання планів дій у проблемних ситуаціях тощо
 12. 12. ТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ІНТЕРВЕНЦІЙТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ІНТЕРВЕНЦІЙ ДЛЯ БАТЬКІВДЛЯ БАТЬКІВ  Мета профілактичного курсу для батьків. Міфи та факти про алкоголь.  Фактори ризику щодо появи алкогольних проблем у дитини.  Фактори захисту від алкогольних проблем у підлітків.  Ефективне спілкування зі своєю дитиною.
 13. 13. ТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬТЕМИ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ДЛЯ УЧНІВДЛЯ УЧНІВ  Алкогольні напої: міфи та реальність.  Дружба та дружні інтереси.  Секрети рекламного бізнесу.  Як сказати “ні“ і не втратити друзів.  Ситуації ризику.  Ефективні дії в ситуації ризику.  Залежність від алкоголю.  Здоров’я проти алкоголю.
 14. 14. ХТО БУДЕ РЕАЛІЗОВУВАТИ ПРОГРАМУ? “Психологічна служба системи освіти - це сукупність закладів, установ, підрозділів і посад, що складають єдину систему, основу якої становлять фахівці у сфері практичної психології і соціальної педагогіки: практичні психологи, соціальні педагоги, методисти, директори (завідувачі) навчально- методичних кабінетів (центрів) психологічної служби. Основною метою діяльності психологічної служби є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників: вихованців, учнів, студентів, педагогічних працівників.” Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ МОН України від 02.07.2009 № 616 )
 15. 15. Керівник проекту – Кепканова Олена Іванівна, тел. 553-44-17, моб. 097-385-37-99 Координатор проекту – Письмак Лариса Леонідівна, тел. 553-74-14, моб. 097-538-30-13 e-mail: m_kyiv26@ukr.nete-mail: m_kyiv26@ukr.net

×