1. 10 клас. Алгебра і початки аналізу.
(профільний рівень)
Тема уроку: Системи нерівностей з двома змінними
Мета уроку:
1. Закріпити уміння зображати графіки нерівностей з двома змінними.
2. Сформувати вміння та навички розв’язувати системи нерівностей з двома
змінними графічним способом.
Тип уроку: комбінований
Психологічні аспекти уроку:
- направленість уроку на розвиток пізнавальних функцій
(пам’яті, уваги, уяви, мовлення тощо);
- індивідуальних особливостей учнів (врахування типів нервової системи);
- вплив на мотиваційну сферу особистості;
- вплив на емоційну сферу особистості;
Матеріально-технічне забезпечення:
комп’ютер, мультимедійна система;
Дидактичне забезпечення:
Картки з індивідуальними завданнями, завдання – слайди, міні-конспект
уроку.
Хід уроку.
Зміст і завдання
Психологічний
супровід
Рефлексія.
1. Організаційний момент.
Учитель налаштовує дітей на добрий настрій за Фіксація
допомогою вправи «Бажаю…» (учні по черзі бажають психологічного
один по одному хорошого настрою, оцінок…).
стану.
У міні-конспектах на полях фіксують свій настрій.
Розвиток
2. Перевірка домашнього завдання.
Письмове відтворення одного із номерів домашнього довготривалої
завдання на окремому аркуші.
пам’яті.
2. 3. Актуалізація опорних знань.
Для відтворення базових знань повторення проводиться у
вигляді практичного тренінгу:
1. Що називається розв’язком нерівності з двома
змінними?
(Слайд – завдання № 2, самоперевірка):
Укажіть нерівність, для яких пара чисел (1;2) є розв’язком
нерівності.
2. Що називається графіком нерівності з двома
змінними?
(Слайд – завдання № 3, самоперевірка):
Графік якої нерівності зображено на рисунку?
(Слайд – завдання № 4 – 6, самоперевірка):
На якому рисунку зображено графік?
Розвиток
уваги,
концентрації
уваги,
переключення.
Мовлення.
4. Мотивація навчання.
Учням пропонується подивитися на наступний
слайд №7 і дати відповідь на запитання, як можна
побудувати таку фігуру.
Учні роблять висновок: щоб отримати шукану фігуру
необхідно побудувати графіки нерівностей і знайти їх
перетин , тобто розв’язати систему нерівностей з двома
змінними.
5. Повідомлення теми і мети уроку.
(Слайд № 8)
6. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу.
(Слайд № 9 – 12)
Пара чисел (1;2) є розв’язком кожної з нерівностей
у –х2 > 0,у –х > 1.
У такому разі говорять, що пара чисел (1;2) є розв’язком
системи нерівностей: у –х2 > 0;
у – х > 1.
Перетин графіків нерівностей утворює множину
розв’язків системи нерівностей з двома змінними.
Також кажуть, що система нерівностей у –х2> 0;
у – х > 1.
задає побудовану фігуру.
Розвиток
мотивації
навчання
Розвиток
спостереження,
порівняння,
здібностей
до
систематизації.
3. 7. Практичне усвідомлення знань, вмінь і навичок.
1. Розв’язування №354 (2), №357(1), №361(1) за
підручником Алгебра і початки аналізу – 10 (профільний
рівень, авт. Мерзляк А.Г.)
2. Алгебраїчний тренажер:
Задайте системою нерівностей фігуру, зображену на
рисунку. (Слайди – завдання № 13 – 19, самоперевірка)
3.Індивідуальні завдання – карточки для кожного учня на
заготовленій системі координат. Завдання типу:
розв’язати систему
х2 + y2<4;
y< 2x.
Розвиток
оперативної
та
репродуктивної
пам’яті, здібності
оперувати
словами.
8. Підведення підсумків.
1.Складання сенкану, алгоритму побудови графіка
(фігури) системи нерівностей з двома змінними.
2.Оцінювання робіт учнів відбувається після перевірки
міні-конспектів і індивідуальних завдань на картках та
врахування активності учня на уроці.
Розвиток
творчості,
креативності.
Фіксація
психологічного
стану
Закріплення
9. Домашнє завдання.
Скласти «Картку пам’яті» за темою, №357, №360 мотивації
розв’язати, вивчити пункт 17.
навчання.
4. Міні–конспект урокууч___________________________________
Мій настрій
Теоретичний блок
1. Укажіть нерівність ,для яких пара (1;2) є розв’язком :
1)
2)
3)
4)
5)
2. Графік якої нерівності зображено на рис?
1)
2)
3)
4)
5)
3. На якому рис. зображено графік?
1. а)
б)
в)
г)
д)
2. а)
б)
в)
г)
д)
3. а)
б)
в)
г)
д)
бал
бал
бал
ТЕМА УРОКУ__________________________________________
Що є графіком нерівності з двома змінними?:
1) у – х2> 0 - графіком цієї нерівності є множина точок, яка
лежить____________________________________________
2) y – x> 1 - графіком цієї нерівності є множина точок, яка
лежить____________________________________________
Що є графіком системи нерівностей з двома змінними?
Графіком системи нерівностей з двома змінними____________
________________________________________________________
Практичний блок
№354(2)
5. №357(1)
№361
Задайте системою нерівностей фігуру, зображену на рисунку:
1)
2)
3)
балів
4)
5)
6)
балів
Підсумок: СЕНКАН
Алгоритм побудови графіка
системи нерівностей:
__________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
Оцінка за урок______
Мій настрій