До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10.
1. Тема уроку: Закріплення таблиць додавання і віднімання у межах 10.
Мета уроку:Закріпити вміння учнів додавати і віднімати в межах 10;розв
′язувати задачі на збільшення і зменшення числа на кілька
одиниць.Розвивати навички логічного мислення,обчислювальні навички,пам
′ять.Виховувати охайність і старанність в роботі,уважність,інтерес до
української казки.
Обладнання:Таблиці для усного рахунку,слайди з казковими
героями,дидактичний матеріал:цифри –рисочки,лисичка з геометричного
матеріалу.
Хід уроку
І.Організація класу.
Всі сідайте тихо,діти,
Домовляймось –не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці-не дрімати,
Дружно й плідно працювати.
А сьогодні у нас незвичайний урок,
У казку ми зробимо ще один крок.
У казку,де живе чарівний,добрий ,
Такий рум′яний …(Колобок).
-Але колобок візьме із собою у казку тільки тих діток,які люблять і
знають математику.Тому він пропонує вам виконати перше завдання.
Порівняти числа:
2* 3 5*5 3*8
10*4 7*0 6*1
( Діти виконують завдання самостійно).
-Усі гарно впорались із завданням.Отож ,вирушаємо в подорож.
(слайд№ 2)
2. Жили-були собі дід та баба.Сиділи вони якось у вечері,сумували,та й каже
Дід до Баби:
-А спечи-но ,стара,Колобка.
Спекла Баба Колобка,поклала на віконечко, щоб охолонув.А Колобок
вдався на диво чудовий ! Він був не тільки гарний ,а ще й дуже допитливий
усе йому було цікаво.А розумний такий!
От лежить він на віконечку ,дивиться на небо і зірки рахує.Давайте йому
допоможемо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Усна лічба.
(на дошці прикріплені паперові зірочки,на яких написані цифри.)
Завдання:
-Порахуйте ,скільки зірочок;
-Назвіть числа від найменшого до найбільшого;
-Назвіть сусідів кожної зірочки,яких на небі Колобок не бачить;
-Розв′яжіть кругові приклади,на цій великій зірці
22 2+5=7-
3=
4+2=
10-8=
6-1=
5+5=
3. -Розв′яжіть задачу.
Один їжачок знайшов 4 яблука,а другий стільки ж та ще 2.Скільки яблук
знайшов другий їжачок?
ІІІ.Закріплення таблиць додавання і віднімання в межах 10.
-Слухаємо казку далі.Мріяв ,мріяв Колобок і не помітив як прийшов
ранок.Скочив він із віконечка і покотився стежкою.Котиться,котиться,а
назустріч йому Зайчик.
(слайд№3)
Побачив він Колобка та й каже:
-Колобок,Колбок я тебе з′їм.
А Колобок розумним був.Подумав та й каже Зайчику:
З′їсти встигнеш, не спіши .
Знаю добре,спритний ти.
А ще чув я від Сороки –
В школі гарно вчиш уроки.
А я в школу не ходжу,
Приклади не розв′яжу.
Поможи мені,сіренький,
А тоді вже їж,рідненький.
- Погодився Зайчик допомогти Колобкові приклади розв′язати,мусив же
похвалитися,який він розумний.А ми давайте допоможемо Зайчику.Може,він
тоді пожаліє Колобка і відпустить його.
3+5 5+2 9-1
6-4 7-0 4-4
8-4 6+2 2+8
4. (Завдання учні виконують біля дошки і в зошитах).
Для відпочинку пропоную зайти до до товариша Зайчика-веселого Гнома
і допомогти йому пополивати квіточки.(слайд 4,5,6,7.)
-Поки Зайчик приклади розв′язував,Колобок втік від нього і покотився далі.
Котиться Колобок, котиться,а назустріч йому Вовк.Голодний ,сердитий.На
сніданок він нікого не спіймав,не з′їв,а тут уже й до школи треба йти.
(слайд №8)
А Вовчик ще й задачі не розв′язав. Побачив він Колобка та каже:
-Колобок,Колобок, я тебе з′їм.
І вже хотів накинутися на Колобка,аж тут у нього з папки задачі
повилітали нерозв′язані.
Колобок миттю здогадався, у чому справа і каже Вовчикові:
Їж, Вовчисько, раз такий.
Я на тебе не сердитий.
Я ж тобі не хліб пшеничний,
Я –Колобок математичний.
Так задачі добре знаю,
Ти собі й не уявляєш.
Навіть вчителька твоя.
На весь ліс про це співа.
Вовк подумав та й каже:
Що ж ,мені допоможи.
Ці задачі розв′яжи.
Може,я йне з′їм тебе,
Раз розумне ти таке.
А ми давайте Колобкові допоможемо щоб Вовк його не з′їв.
Розв′язати задачі:
5. 1.На одній галявині росло 8 підсніжників,а на другій-на 2 підсніжники
більше.Скільки підсніжників росло на другій галявині?
2.Білочка знайшла 9 грибочків ,а горіхів-на 3 менше.Скільки горіхів
знайшла білочка?
-Розв′язав Колобок задачі.Вовк з радості побіг,забув і про Колобка.
Котиться Колобок далі,назустріч йому Ведмедик.Стурбований такий.
Мудра Сова дала йому завдання вивчити назви чисел при додаванні й
приклади обчислити.Ведмедик ледь упорався із завданням. А тут Мишка,як
на зло,поки він спав цифри погризла.І біда Ведмедикові: до школи
спізнюється ,а прикладів немає.Побачив він Колобка та й каже:
(слайд №10)
Щастя котиться до мене,
Вовчик правду говорив,
В нього тільки голова,
А розумна ж-ой яка!
Колобочку поможи,
Приклади ці розв′яжи,
Їсти я тебе не стану,
Може ,ще в пригоді стану.
Фізкультхвилинка»То не є проблема» (слайд№9)
6. Друзі,допоможемо Колобкові приклади розв′язати?Але спочатку давайте
повторимо назви чисел при додаванні й згадаємо,як знайти невідомий
доданок.
Розв′язування прикладів(коментар учнів біля дошки).
5+=7 +1=5 3+=8
7-5=2 5-1=4 8-3=5
-Дотримався Ведмедик свого слова,відпустив Колобка,а сам поспішив
до школи.
Котиться Колобок далі,а назустріч йому Лисичка .Побачила Колобка та й
каже:
(слайд№11)
Колобок математичний,
Ой,ой,ой і не пшеничний,
Приклади у голові!
Ой, розказуйте мені!
Зараз приклади оці
Похрумтять у животі.
Але перш ніж тебе з′їсти,
Покажи свої знання-
Так смачніше буде їсти,
Вирази ці порівняй.
3+43+3
7-35+2
4+59-0
7-71+0
- Бачить Лисичка,що Колобок упорався із завданням і каже йому:
Щось не вірю я тобі,
Колобки такі розумні
Не стрічались ще мені.
Дам тобі іще завдання:
Як розв′яжеш і його-
Відпущу тебе ще зрання
І всім у лісі розкажу,
Що у тебе в голові
Тільки приклади одні,
7. А вони зовсім не смачні.
Лисичка запропонувала Колобкові цікаві задачі розв′язати.
- Діти,допоможемо йому?
1.У Білки 10 білченят,
А горішків в неї 5.
Хто ж із вас,малята,знає,
Скільки ще не вистачає?
2. Вовченята-сіроманці
Чистять зуби рано-вранці.
Тато,мама,двоє діток,
Скільки їм потрібно щіток?
3. Зайченят у зайця 7,
Треба їсти дати всім.
Десять яблук заєць мав,
По одному дітям дав.
Скільки залишилось в нього?
Хто прийде на допомогу?
4. Три грибочки на горбочку,
Стільки ж видно з –під листочка
Відповісти хто б зумів,
Скільки разом всіх грибів?
-Але не відпустила Лисичка Колобка,бо приготувала геометричне завдання:
(слайд№12)
8. -Діти, з яких геометричних фігур складається ця Лисичка?
Вілпустила Лисичка Колобка.Повірила,що він і справді математичний.А все
завдяки вашим знанням із математики.Адже,якби не ви,якби не допомогли
Колобкові виконати всі завдання,з′їла б його лисичка.
ІІІ.Підсумок уроку
-Що було найцікавішим на уроці?
Які знання знадобилися?