Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...Nikolay Shaygorodskiy
Урок №5. Навчання в Інтернеті. Професії майбутнього – аналіз тенденцій на ринку праці. Роль інформаційних технологій в роботі сучасного працівника. Інструктаж з БЖД
Дистанційна Академія ВГ "Основа". Презентація до вебінару "Педагогічне портфоліо. Частина 2"
Distance Academy PG "Osnova". Presentation of the webinar "Pedagogical Portfolio. Part 2"
Lesson # 5. online training. occupations of the future analysis of trends i...Nikolay Shaygorodskiy
Урок №5. Навчання в Інтернеті. Професії майбутнього – аналіз тенденцій на ринку праці. Роль інформаційних технологій в роботі сучасного працівника. Інструктаж з БЖД
Дистанційна Академія ВГ "Основа". Презентація до вебінару "Педагогічне портфоліо. Частина 2"
Distance Academy PG "Osnova". Presentation of the webinar "Pedagogical Portfolio. Part 2"
This lesson plan is for teaching 6-7 year old students about toys over 40 minutes. The objectives are to develop the students' vocabulary of toys, practice letters and sounds related to toys, and engage in listening, reading and writing activities about toys to motivate communication. Resources include flashcards, a tape recorder, and a poster. Activities include greeting the students, warmup by repeating toy names, identifying toys in pictures and by color, singing a song about toys, listening and reading the song text, a writing activity matching letters to toys and spelling toy words, and a guessing game using gestures to identify toys.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
1. Тема: Ділове мовлення: резюме та співбесіда. Створення резюме на базі
шаблону в середовищі для публікацій Microsoft Publisher
Мета: навчальна – закріпити поняття про основні типи підрядних обставинних, їх місце в
складнопідрядних реченнях відповідно до головної частини, формувати вміння впізнавати такі
речення, визначати в них граматичні основи, засоби зв’язку; формувати пунктуаційну грамотність,
систематизувати основні поняття з теми «Комп’ютерні презентації та публікації», показати
практичне значення теми; формувати мовленнєву та інформаційну компетентності
розвивальна – розвивати творчі вміння конструювати складнопідрядні речення з різними типами
підрядних обставин, розвивати увагу, мислення, навички виконання таких мисленнєвих дій, як
аналіз, порівняння, добір аргументів на підтвердження самостійно висунутих тез, розвивати
культуру мовлення, світоглядні уявлення про роль інформаційних технологій у сучасному світі,
логічне мислення, дослідницькі навички;
виховна – виховувати любов до рідної мови, повагу до загальнолюдських цінностей, почуття
відповідальності за власні вчинки, формувати предметні та ключові компетентності; виховувати
інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. Поглибити майстерність
роботи в середовищі MS Publisher; Виховувати комп’ютерну грамотність.
Тип уроку: Інтегрований урок (українська мова + інформатика), практичне закріплення
Форма уроку: Фронтальна, групова, індивідуальна
Обладнання та наочність: ЕОМ, програма для створення публікацій, резюме з помилками, для ділової
гри (вивеска «Назва компанії», іменні таблички, бейджи, резюме), карта України на дошці та лайки,
Здоров’язберігаючі технології: фізкультхвилинка, зарядка для очей
Хід уроку
І. Організаційний етап (1-2 хв.)
(Слайд 1)
Доброго дня. Сьогодні в нас незвичайний урок, в якому ми поєднали інформатику з українською
мовою. Ми підготували для вас цікаву тему з елементами практики за комп’ютерами. Урок буде
націлений на профорієнтацію.
Та перед тим, як перейти до нової теми, давайте перевіримо ваше домашнє завдання за попередньою
темою «Види публікацій. Створення простої публікації на базі шаблону». Вам було запропоновано
створити вітальну листівку, з нагоди свята 8 березня, яку б ви могли потім подарувати мамі, сестрі чи
бабусі. Та додати в листівку елемент вірша українською мовою.
ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 хв.)
(Слайд 2-8)
1. Виконання листівок до 8 березня
Коментар вчителя.
ІІІ. Актуалізація опорних знань (10 хв.)
Тепер давайте повторимо теоретичну частину:
(Слайд 9)
Що таке публікація?
Які ви знаєте види акцидентних публікацій?
2. Як створити шаблон публікації?
Що таке верстка?
Дякую, молодці. Добре впоралися з теоретичною частиною. Виконайте наступне завдання:
(Слайд 10)
Завдання 1: Знайдіть зайвий вид публікації. Поясніть чому?
(Слайд 11)
Завдання 2: Що зайве. Поясніть чому?
(Слайд 12)
Завдання 3: У чому різниця між цими публікаціями?
(Слайд 13)
Завдання 4: Цікаве питання: Гроші – це публікація? Доповідь учня.
Добре, гарно впоралися. А зараз ми перейдемо до вивчення нової але дуже важливої для вас теми, де
також знадобляться ваші вміння працювати з даною комп’ютерною програмою.
ІV. Мотивація учбової діяльності (2 хв.)
У сучасному світі кожна людина прагне отримати гарну освіту та влаштуватись на роботу, щоб
отримувати високу зарплатню, будувати кар’єру і т п. Отримання професії – це невід’ємна частина
життя людини.
Ви, учні 9 класу, незабаром отримаєте базову, а потім повну середню освіту. Вступите до Вищих
навчальних закладів, де будете навчатись за фахом, щоб у подальшому влаштуватись на бажану
роботу.
Та перш, ніж влаштуватись на роботу, вам необхідно буде пройти співбесіду з майбутнім
роботодавцем та мати з собою презентабельне резюме – документ, в якому майбутній працівник
вказує відомості про себе: фах, вміння та навички, попередні місця роботи тощо.
Правильно оформлене резюме та вміння вести ділову розмову – це запорука успішної співбесіди!
Сьогодні на уроці ви навчитеся діловому стилю спілкування та набудете навички роботи з діловими
паперами.
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу. (20 хв.)
1. Оголошення теми, мети (учні пишуть тему у зошитах)
(Слайд14)
Тема нашого уроку «Ділове мовлення: резюме та співбесіда. Створення резюме на базі шаблону
в середовищі для публікацій Microsoft Publisher». Будь ласка запишіть тему у зошит.
2. Мета уроку:
(Слайд15)
Ця тема дуже актуальна для вас. Ви маєте засвоїти поняття ділового паперу – резюме; Оволодіти
навичками оформлення резюме згідно з вимогами, дотримуючись при цьому офіційно-ділового
стилю;
3. Розвивати культуру ділового спілкування, увагу, пам'ять, творче і логічне мислення, зв’язне
мовлення учнів; вдосконалювати грамотність;
Навчитися створювати діловий документ у середовищі комп'ютерних публікацій Microsoft
Publisher; Поглибити майстерність роботи в середовищі публікацій;
3. Постановка проблемного питання (на дошці):
Чому необхідно вчитися навичкам ділового спілкування?
Для чого нам вміння складати резюме?
4. Пояснення нового матеріалу.
(Слайд16-26)
Слайд 16 Що таке ділове спілкування, чим воно відрізняється від повсякденного спілкування?
Слайд 17 Ознаки ділового спілкування:
• Людина говорить і поводиться впевнено;
• Стиль одягу – офіційно-діловий;
• Звертається до співрозмовника поважно, на «Ви»;
• Поводиться доброзичливо;
• Говорить чітко, стриманно, по суті справи;
• В ділових стосунках відсутнє панібратство;
Слайд 18 Вид ділового паперу – резюме.
Резюме — це документ, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову
діяльність і професійні успіхи та досягнення особистості, яка його складає.
Документ, зазвичай створений у комп'ютерній програмі, прийшов на зміну «застарілої»
автобіографії. Резюме застосовують під час пошуку роботи.
(Учні записують поняття до зошита)
Слайд 19-20 З чого складається документ (реквізити резюме):
4. • Особисті дані
• Посада, на яку претендує кандидат
• Досвід роботи
• Освіта
• Професійні навички
• Додаткова інформація
Слайд 21 Професійний досвід
Вкажіть свій професійний досвід: 3-5 посад (не більше) у зворотному порядку, на яких ви
працювали останнім часом, починаючи з останнього місця роботи (період, назва
підприємства, сфера діяльності, обіймана посада, обов’язки). Найголовніше: слід вказати
саме ту вакансію, на яку ви претендуєте.
Слайд 22 Освіта
Як бути, якщо у вас немає диплому ?
Якщо у вас немає диплому ВНЗ, вкажіть ту освіту, яку маєте на даний момент. Перелічте
свідотства про закінчення курсів (вкажіть тільки ті свідотства, які отримали за останні два
роки).
Вкажіть нагороди. Але майте на увазі, намагаючись подати себе якнайвигідніше, не будьте
занадто багатослівним, щоб роботодавцю не здалося, що ви себе нав’язуєте. Резюме має
містити тільки інформацію по суті.
Якщо ви нещодавно закінчили навчання, достатньо буде однієї сторінки.
Слайд 23 Професійні навички
Не намагайтеся перебільшити свої досягнення.
Поставте собі запитання: «Чи хотів би я читати це резюме?».
Уникайте різних виділень (курсивів, маркувань тощо).
Зробіть так, щоб резюме сприймалось легко.
Слайд 24 Фото
Більшість роботодавців вважають, що резюме з фото дає можливість детальніше уявити
людину.
Адже зовнішній вигляд – це додаткова інформація.
Експерти радять не нехтувати цією нагодою.
Однак фото може як додати вам плюс, так і зіпсувати враження.
Під час вибору фото, уникайте:
Нечітких зображень
Фото, на якому ви не одні
Аватарів замість вашого обличчя
Неформальних фото
Памятайте: фотографія має характеризувати вас як професіонала!
Слайд 25 Найтиповіші помилки в резюме
Граматичні та орфографічні помилки (псують перше враження).
Конкретно не вказується мета резюме.
Неповна інформація про кандидата або взагалі її відсутність.
Занадто детальне резюме.
5. Слайд 26 Якість перш за все!
Декілька порад для успішного резюме
Пам’ятайте:
Не слід економити папір! Використовуйте тільки якісний папір!
У розділі особисті дані можна стисло вказати: цілеспрямованість, пунктуальність, чесність,
порядність. Подумайте, які риси мають відповідати вашій майбутній посаді; які особисті
якості можуть стати перевагою (наприклад, знання мов, знання сучасних комп’ютерних
програм, наявність водійських прав, якщо передбачається мобільність тощо).
(Слайд 27)
До вашої уваги ми підготували ролик, як вдало пройти співбесіду
VI. Формування навичок і вмінь. (20 хв)
(Слайд 28)
Зараз ми пропонуємо вам подивитись епізод з художнього фільму «Невдала співбесіда». Подивіться
уважно, потім його прокоментуємо.
1. Перегляд відео (метод аналізу)
Питання для учнів: Прокоментуйте поведінку дівчини, чому вона не отримала роботу? Чи
дотримувалася вона правил ділового спілкування?
VII. Практична робота
(Слайд 29)
Переходимо до практичної частини уроку – роботи за комп’ютером. Ваше завдання – створити резюме
на базі готового шаблону в електронній публікації MS Publisher. Але для того, щоб скласти власне
резюме, вам необхідно мати відомості про освіту, навички та вміння. Ви поки що учні школи і
професійної освіти не маєте. Але ви вже маєте вподобання щодо майбутньої бажаної професії. Тому
за основу ваших резюме ми візьмемо ті спеціальності, які ви мрієте здобути. І згідно з кваліфікацією, в
графі мета вкажете ту посаду, на яку претендуєте також в майбутньому.
Зараз я роздам вам відомості про ті спеціальності, які ви бажаєте отримати:
Учні отримують роздатковий матеріал: Шаблон резюме + специфіка обраної професії.
1. Підготовча робота (інструктаж до практичної роботи).
Створити документ публікації;
Відкрити Файл – створити шаблон- обрати «резюме»;
Створіть власне резюме, згідно з вимогами до оформлення;
Обов'язково додайте фото (відкрийте папку «Спільна» – Заготовки для резюме)
В розділи про освіту впишіть відомості з роздавального матеріалу;
Збережіть документ під своїм прізвищем;
Перемістіть його в папку «Спільна» для подальшої перевірки вчителем
2. Робота з комп’ютерною програмою. (Створення резюме, самоперевірка один одного)
Сідайте за комп’ютери по парах. Один учень виконує завдання, сусід його перевіряє. Потім
міняєтеся ролями. На виконання практичного завдання 10 хвилин
VIII. Фізкультхвилинка: для очей (1 хв)
6. (Слайд 30)
Зробимо невеличку зарядку, щоб відпочили очі
IX. Закріплення вивченого матеріалу (20 хв.)
(Слайд 31-34)
1. Ділова гра: Зараз ви станете учасниками та спостерігачами ділової гри «Прийом на
роботу», де необхідно застосувати навички ділового спілкування. (Учні розігрують
сценку).
2. Обговорення сценки: Ви стали учасникамита спостерігачами «Ділової гри», завдяки якій
ви зрозуміли, наскільки важливо вміти грамотно оформлювати резюме. Адже, майте на
увазі, що незначний недолік може зіпсувати загальне враження про вас. А вміння
справити гарне враження під час ділової бесіди може бути запорукою вдалих
переговорів.
3. Робота в парах (знайти помилку в резюме)
(Слайд 35)
Тепер ми звертаємося до спостерігачів. Ви отримали зразки резюме, в яких припущені помилки.
Завдання полягає в тому, щоб вилучити недоліки в оформленні документу. Працюєте в парах 1
хв.
Які помилки ви виявили?
X. Узагальнення знань з теми (5 хв.)
(Слайд 36)
1. Обговорення проблемного питання: Навіщо мені необхідні навички ділового спілкування та
вміння складати резюме?
ХІ. Підсумки уроку (3 хв.)
(Слайд 37)
Дякуємо за вашу увагу та активну участь на уроці. Ми переглянемо ваші резюме та виставимо оцінку за
загальну роботу на уроці.
Тепер, ми пропонуємо вам поставити лайк та написати, що корисного ви отримали на уроці і що вам
найбільше сподобалось. А потім приклейте його до карти на дошці.
XII. Домашнє завдання (1 хв)
(Слайд 38)
Інструктаж, шодо виконання буклету за темою.
7. Створити буклет в MS Publisher за темою «Візитна картка нашого міста» (Практична робота
стор. 190)
На цьому наш урок закінчується. Дякуємо за увагу та гарного вам настрою!