зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
1. Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15
Добропільської міської ради,
вул. 50 років Жовтня , буд.18 м. Білозерське
Донецька область, Україна, 85013, тел. (06277) 3-23-22,
e-mail: dobropoliezoch15@gmail.com
Урок з української мови 3 клас
«Будова слова. Основа слова. Частини основи : корінь,
префікс, суфікс».
Вчитель початкових класів
Резоглазова Олена Олександрівна
Добропілля 2016
2. Мета:навчальна:дати учням загальне уявлення про основуслова, з яких частин
може складатися основаслова, Продовжуватиформуватипоняття споріднені слова,
словотвір.
Вчити розбирати словаза будовою, добирати спільнокореневіслова.
розвиваюча:розвиватизв'язнемовлення, логічне мислення, уміння доводити
своюдумку. Поповнювати словниковийзапас , розвивати в нових ситуаціях
креативне мислення учнів; уміння застосовуватипоняття в нових ситуаціях.
виховна : виховувати охайність, працелюбність, увагу до слова, його значення,
інтерес до знань.
Обладнання:таблички, презентація, проектор.
Тип уроку: Урокзасвоєння нових умінь та навичок.
Хід уроку
І .Організаційна частина
ІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Слайд 1
1. Перевірка домашнього завдання
Діти, сьогодніу нас з вами незвичайний урок. Скажіть, мені, будь ласка,
Хто з вас був на телебаченні? Хто приймав участь у зйомках дитячої передачі? А
сьогоднікожен з вас буде учасником дитячої телепередачі «Телепазлики» .
Скажіть, діти, вивчення якої теми ми розпочалина попередньомууроці?
З якою частиноюмови ми познайомились?
Що таке закінчення?
Слайд 2
1. Пазлик «Питайлики»
Роботав групах.
(Кожній групі потрібно придумати запитання)
Що таке закінчення?
Як визначати закінчення?
Як позначається закінчення?
Молодці, діти. Я вважаю ,що найкраща була 1, 2 групи.
Відкрили зошити записали число, класна робота.
Слайд 3, 4
2. Пазлик загадково-природничий диктант.
Ви мабуть здогадалися чомувін так називається.
Я буду читати загадки, а ви будете записувати слова - відгадки.
1 учень біля дошки
(Діти записують слова – відгадки і виділяють закінчення).
Якщо в змінюваному слові немає закінчення в якійсь його формі, то кажемо, що в
цьому словінульове закінчення і позначаємо порожньою клітинкою.
ІІІ Оголошеннятеми і мети уроку
1. Отже навчившись змінювати слово за питанням ми можемо визначити його іншу
частину, яка завжди залишається незмінною.
Хто з вас знає як вона називається? (Основою)
Снігур, сніг, сніжинка, сніговик, снігуронька. Давайте виділимо основув цих словах.
Слайд 5, 6, 7
3. Гра «Дослідники»
3. (На слайді записані слова: вода, водяна, підводний, надводний).
Давайте спробуємо визначитиспільну частину в цих словах. Правильно, спільна
частина цих слів: вод. Спільна частина в цих слів є коренем.
Знайдіть частину слова, яка стоїть перед коренем? Ця частина префікс.
Назвіть частину, яка після кореня (суфікс).
У кожного на парті таблички.
Слайд 8, 9
4. Пазлик «Запам’ятайка»
Отже запам’ятай правило .
Слайд 10
ІV Фізкультхвилинка.
V 1. Робота з підручником.
А тепер відкрили підручники с. 52
Слайд 11
5.Наступний Пазлик «Дружне шепотіння»
Читаємо правило
Виконуємо вправа, 111.
Назвіть слова, в яких є однаковийкорінь.
(до слів море– моряків ,морська, приморський)
(морський, морська, морський, морських, морською)
Слайд 11
2.Словниковаробота «Друзіенциклопедії»
Минулий це – час, який минув.
3 . Пазлик «Творча зупинка»
Впр.112 Роботав парах. Самостійна робота. Самоперевірка.
- Яка мета цього тексту?
- Коли і де відбувалася подія?
- Що почули діти?
- Чим завершилась історія?
VІ Підсумок уроку
- Що вивчали на уроці?
- Що для вас було новим?
- Що сподобалось?
- Що не сподобалось?
VІІ Домашнє завданнясторінка 53 вправа №113