SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ:
"МИ – ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, МИ –
ГРОМАДЯНИ ВСЕСВІТУ"
9 клас
Підготував класний керівник:
Донченко В.П.
ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ: "МИ – ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, МИ – ГРОМАДЯНИ
ВСЕСВІТУ"
Мета: виховувати патріотичні почуття в учнів; дати поштовх до самовдосконалення людини,
здатної гідно існувати і самореалізуватися за складних реалій ХХІ століття; формувати
соціально компетентного, активного, відповідального громадянина й патріота України.
Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація.
Ногами людина повинна врости в землю своєї Батьківщини, а очі її нехай оглядають весь
світ.
Джордж Сантаяна
Хід заходу:
І. Вступне слово вчителя
Ми живемо в глобалізованому світі, де пріоритетне значення надається загальнолюдським
цінностям над національними проблемами. Але не применшуючи і не принижуючи. Темою
нашої години спілкування є теза: «Ми – громадяни України, ми – громадяни Всесвіту». В
якому співвідношенні? Як краще буде для нас, для нашої молодої держави, для планети
Земля: бути патріотами чи космополітами, або ж поєднувати ці складові? Саме на ці питання
ми з вами спробуємо дати відповіді в ході нашої години спілкування.
Та спочатку давайте звернемося до словника і спробуємо розібратися з такими поняттями:
патріотизм та космополітизм.
ІІ. Словникова робота
(Вчитель на дошку прикріплює аркуші, на яких надруковано значення поданих слів)
Патріотизм – любов до Батьківщини, відданість своєму народові, готовність заради нього на
жертви і подвиги.
Космополітизм — ідеологія світового громадянства, яка надає пріоритетне значення
загальнолюдським цінностям і другорядне – національним проблемам.
ІІІ. Приклади людей-космополітів та патріотів.
Отож, з’ясувавши значення вищевказаних слів, давайте спочатку розглянемо більш відоме
вам поняття «патріотизм».
1. Кого називають патріотом?
2. Назвіть відомих українців-патріотів?
3. Чи знаєте ви особисто людей-патріотів?
4. Як ви відноситесь до патріотизму?
Таким чином, ми розглянули поняття «патріотизм», кожен з вас висловив власну думку з
цього приводу, а висновки ми підведемо вкінці години спілкування.
Наступне поняття, котре підлягає нашому розгляду – це космополітизм (вчитель пояснює
дане поняття).
Космополіт – це людина, яка вважає, що всі люди на Землі є братами, дітьми Божими,
створеними за Його образом і подобою.
В українців ставлення до космополітизму склалося переважно негативне. Особливо
космополітів не сприймають (а часом просто ненавидять) окремі представники націонал-
патріотичних сил. Тим часом, космополітизм не суперечить ні націоналізму, ні патріотизму.
Більш того, ці ідеології можуть цілком органічно доповнювати одна одну. За приклад можна
взяти більшість українських національних інтелектуалів, діячів культури і мистецтва.
Пропоную Вам визначити:хто зображений на наступних фотографіях і хто, на вашу думку, є
ця людина: патріот чи космополіт?
1. Микола Гоголь
Народився в селі Великі Сорочинці на Полтавщині. Дитинство минуло в с. Василівці (тепер
Гоголеве). Навчався в полтавському повітовому училищі, в Ніжинській гімназії вищих наук.
Згодом живе і працює в Петербурзі. Відвідує Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію.
Повертається на батьківщину.
2. Лідія Забіляста
Народилася й закінчила восьмирічку в Олено-Косогорівці, що на Кіровоградщині. Після
закінчення Кіровоградського музичного училища живе в м.Києві: навчається в консерваторії,
працює в Національній Опері України. Підкорила найкращі сцени Росії, країн Європи та
світу.
3. Олег Скрипка
Народився в Таджикистані, здобув освіту в Київському політехнічному інституті. Створив
групу “ВВ», жив і успішно гастролював у Франції. Переїхавши в Україну, виступав у Києві,
Москві та за кордоном. Активний учасник «помаранчевої революції». Організатор етнічних
фестивалів «Країна мрій» та «Рок-січ».
4. Анатолій Коротков
Народився в с. Себякіно Орловської області, Росія. Навчався в Орловському ремісничому
училищі, працював в м. Омськ. Проходив військову строкову службу в м. Вінниці.
Запрошений в м. Кіровоград. Закінчив Кіровоградський педінститут, створив ансамбль
“Пролісок», дитячу школу мистецтв, кафедру хореографічних дисциплін, Кіровоградський
облкомплекс.
Отож, як ви зрозуміли, космополітизм стоїть поза політикою чи іншими державними
вимірами. На першому плані для нього гуманізм, і все, що його стосується.
1. А як же бути з патріотизмом? Чи, може, ви вважаєте, що патріот не може бути
космополітом? Чи ці два поняття поєднуються в одне? (це перше питання дискусії, на яке
учні дають відповідь і обговорюють його; саме запитання надруковане на аркуші паперу,
який вчитель прикріплює на дошку).
Для відповіді на це запитання, пригадайте, будь ласка події на Майдані у грудні-лютому
2014 року, Небесна сотня, хто вони: люди, які стояли за свою країну і народ в цілому чи за
покращення особистого свого життя? Хто ж ці герої: патріоти чи космополіти?Чи, може, ці
дві паралелі переплітаються, адже люди хотіли змін для країни вцілому, для всього
українського народу, не важливо, де ти жив раніше, що робив, а головне, чи є ти сьогодні
ГРОМАДЯНИНОМ України.
Зачитує вчитель.
А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав.
І з кров’ю перемішана сльоза....
А батько сина ще не відпускав.
Й заплакав Бог, побачивши загін –
Спереду – сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий.
І рани їхні вже не їм болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла...
Сьогодні ви знаходитесь у інформаційному вимірі, бачите, чуєте, знаєте, що відбувається на
сході нашої країни? Як ви можете своїм дитячим поглядом оцінити події, тим паче, що
спілкувалися з військовослужбовцем, який перебував на сході країни? (запитання для учнів).
2. За що боряться наші військові, за що гинуть сотні синів, чоловіків, братів? Хто вони для
України і для Всесвіту, космополіти чи патріоти? (це друге питання дискусії, на яке учні
дають відповідь і обговорюють його; саме запитання надруковане на аркуші паперу, який
вчитель прикріплює на дошку).
Висновок вчителя. Космополіти – це скоріше поняття більш загальнолюдське,
індивідуальне, а от патріоти – так, національно спрямованні захищати весь український
народ. ГЕРОЇ – так. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!! Це ще раз і ще раз доводять наші військові.
Своїми діями, прагненнями, витримкою, волею до перемоги вони вписують Україну і її
народ у загальні масштаби Всесвіту, де країни незалежні, мирні, економічно розвинені
поступово піднімаються вверх, залишаючи позаду всі страшні сторінки історії.
Сподіваємось, Україна вистоїть у цьому протистоянні!!! Бажаємо сили та духу нашим
військовим, а вам наснаги у навчанніта правильного свідомого вибору у своєму житті, бо
ми і зараз вже є частинкою Всесвіту. Ми подолаємо всі перешкоди. СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
ІV. Дослідження учнів класу.
Вчитель. А зараз проведемо дослідження серед учнів класу.
Робота в групах
(Вчитель розподіляє учнів класу на три групи, кожна з груп отримує одне нищеподане
запитання, усі члени групи обговорюють дане запитання протягом 2-3 хвилин, потім один
представникз кожної групи висловлює загальну думку з того чи іншого запитання).
1. Чи вважаєте Ви себе патріотом України?
2. Наскільки Ви пишаєтеся тим, що Ви – громадянин України?
3. Мешканцем якої території Ви себе вважаєте в першу чергу?
Вчитель. Прослухавши, усі ваші судження, я пишаюсь тим, що ви, молоде покоління нашої
держави, є справжніми патріотами і громадянами своєї землі.
А зараз ми з вами трохи пограємось. Усі ви бачили телевізійне шоу «Ігри патріотів», саму
таку гру ми проведемо сьогодні у класі для того, щоб визначити, наскільки добре, ви знаєте
Україну і свій рідний край.
V. Ігри патріотів
Умови І туру:
(Учитель розподіляє учнів на дві команди, кожна команда повинна мати свою назву. Дві
команди відповідають на 4 запитання, змагаючись у швидкості реакції і даючи конкретні
відповіді. Час на підготовку відповідей – 1 хв)
1. Підкреслюючи унікальність людини як суспільної істоти, Аристотель зауважив, що «поза
цим людина – або звір, або бог». А поза чим з людиною можливі такі метаморфози?
2. Цей славетний вислів зараз відомий, мабуть, кожній освіченій людині в усіх куточках
планети: «Ліберте, егаліте, фратерніте!» Згадайте його українською мовою.
3. Що Загальна декларація прав людини називає «природним і основним осередком
суспільства»?
4. У ст.26 Загальної декларації прав людини про неї говориться так: «... повинна бути
спрямована на повний розвитоклюдської особистості і збільшення поваги до прав людини і
основнихсвобод, ... сприяти взаєморозумінню, терпимості і дружбі між усіма народами,
расовими або релігійними групами». Про що мова?
Відповіді: 1. Поза суспільством. 2. Свобода, рівність, братерство. 3. Сім’ю. 4. Про освіту.
Умови ІІ туру:
(Представники кожної з команд по черзі називають афоризми, прислів’я та приказки про
Батьківщину. Перемагає команда, яка назве їх більше).
Умови ІІІ туру:
Бліц - турнір «Моя Батьківщина»
(вчитель ставить запитання командам, першою відповідь дає та команда, представникякої
перший піднімає руку, якщо ця команда дає неправильнувідповідь, тоді відповідає команда
суперників)
1. Як співають і слухають Гімн? (Стоячи.)
2. Синонім до слова «держава»? (Країна.)
3. Що зображено на державному Гербі? (Тризуб.)
4. Яка головна річка України? (Дніпро.)
5. Які моря є в Україні? (Чорне й Азовське)
6. Коли святкується День Незалежності України? (24 серпня)
7. Хто є Президентом нашої держави? (Петро Порошенко)
8. З якою державою Україна межує на сході? ( З Росією.)
9. Як називають людину, що любить свою Батьківщину? (Патріот.)
10. Закінчить прислів’я: «Нема без кореня рослини, а нас людей без
…(Батьківщини.)
11. Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем? (Т. Шевченко.)
Насамкінець нашого змагання ще одна гра «Кола по воді». (Суть цієї гри полягає в тому, що
кожна команда має придумати означення до слова Україна, які починалися б буквами У, К,
Р, А, Ї, Н, А; перемагає та команда, котра назве найбільше означень з усіма буквами).
А зараз я хочу подякувати учасникам за активність, знання про свою країну, свою
Батьківщину. Пам’ятайте: Україна у нас одна! Ми всі – її громадяни, космополіти,
патріоти!!! Та все ж у кожній грі має бути переможець, тому нагороджується
команда……………… за активну участь в іграх патріотів
команда………………. за перемогу в іграх патріотів
VІ. Висновки
На завершення нашої години слілкування хочу сказати, що кожен із нас відчуває себе
громадянином України і, певною мірою, громадянином Всесвіту. Дослідження і наша
дискусія показали, що ви відчуваєте себе патріотами і прагнете до того, щоб стати справжнім
українцем, якому комфортно у Всесвіті.
(відеоролик «Ми – громадяни України, ми – громадяни Всесвіту»)
І на згадку про наш урок я хочу вручити кожному поезію (роздруковану) Володимира
Сосюри «Любіть Україну», бо
Це наша земля! Це наша країна! Тут наша сім’я! Тут наша родина!
Це ліси, поля, гори й полонини, рідна наша Україна!
Вчитель. Ми не обираємо Батьківщину, але можемо обрати, як прожити своє життя.

More Related Content

What's hot (14)

урок гідності 8 кл
урок гідності 8 клурок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
 
8 9.4
 8 9.4 8 9.4
8 9.4
 
україна єдина
україна   єдинаукраїна   єдина
україна єдина
 
звіт НПВ
звіт НПВзвіт НПВ
звіт НПВ
 
Гуртківці ЦТК та учні 5 класу ЗОШ – інтернату провели пізнавальну екскурсію д...
Гуртківці ЦТК та учні 5 класу ЗОШ – інтернату провели пізнавальну екскурсію д...Гуртківці ЦТК та учні 5 класу ЗОШ – інтернату провели пізнавальну екскурсію д...
Гуртківці ЦТК та учні 5 класу ЗОШ – інтернату провели пізнавальну екскурсію д...
 
зош №11 заходи до небесної сотні
зош №11 заходи до небесної сотнізош №11 заходи до небесної сотні
зош №11 заходи до небесної сотні
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
урок мужност1
урок мужност1урок мужност1
урок мужност1
 
239
239239
239
 
Random 170322102050 (1)
Random 170322102050 (1)Random 170322102050 (1)
Random 170322102050 (1)
 
книжка
книжкакнижка
книжка
 
79...
79...79...
79...
 
Зима, що нас змінила
Зима, що нас змінилаЗима, що нас змінила
Зима, що нас змінила
 
вересень14
вересень14вересень14
вересень14
 

Similar to Ми - громадяни України, ми - громадяни Всесвіту

5_vi_mog_2022.pdf
5_vi_mog_2022.pdf5_vi_mog_2022.pdf
5_vi_mog_2022.pdfLudaM3
 
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.Олег Кот
 
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.Олег Кот
 
бабина к.б.
бабина к.б.бабина к.б.
бабина к.б.Irina Zerkal
 
5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf4book9kl
 
Відкритий урок з читання 4 клас
Відкритий урок з читання 4 класВідкритий урок з читання 4 клас
Відкритий урок з читання 4 класkovalishinsvitlana
 
сорокопуд
сорокопудсорокопуд
сорокопудnelarina
 
правовий статус дитини на уроці укрмови і укрліт
правовий статус дитини на уроці укрмови і укрлітправовий статус дитини на уроці укрмови і укрліт
правовий статус дитини на уроці укрмови і укрлітnelarina
 
роман п. куліша чорна рада проекція на сучасність
роман п. куліша чорна рада проекція на сучасністьроман п. куліша чорна рада проекція на сучасність
роман п. куліша чорна рада проекція на сучасністьОлена Головіна
 
5_vi_m_2022.pdf
5_vi_m_2022.pdf5_vi_m_2022.pdf
5_vi_m_2022.pdf4book9kl
 
Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.
Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.
Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.nataliyu roschina
 
5_dis_p_2022.pdf
5_dis_p_2022.pdf5_dis_p_2022.pdf
5_dis_p_2022.pdf4book9kl
 

Similar to Ми - громадяни України, ми - громадяни Всесвіту (20)

5_vi_mog_2022.pdf
5_vi_mog_2022.pdf5_vi_mog_2022.pdf
5_vi_mog_2022.pdf
 
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
 
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
Виступ начальника відділу освіти Добропільської міської ради Гетьман О.В.
 
22.pdf
22.pdf22.pdf
22.pdf
 
бабина к.б.
бабина к.б.бабина к.б.
бабина к.б.
 
5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf
 
Відкритий урок з читання 4 клас
Відкритий урок з читання 4 класВідкритий урок з читання 4 клас
Відкритий урок з читання 4 клас
 
сорокопуд
сорокопудсорокопуд
сорокопуд
 
правовий статус дитини на уроці укрмови і укрліт
правовий статус дитини на уроці укрмови і укрлітправовий статус дитини на уроці укрмови і укрліт
правовий статус дитини на уроці укрмови і укрліт
 
роман п. куліша чорна рада проекція на сучасність
роман п. куліша чорна рада проекція на сучасністьроман п. куліша чорна рада проекція на сучасність
роман п. куліша чорна рада проекція на сучасність
 
110
110110
110
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
 
5_vi_m_2022.pdf
5_vi_m_2022.pdf5_vi_m_2022.pdf
5_vi_m_2022.pdf
 
бути на землі людиною
бути на землі людиноюбути на землі людиною
бути на землі людиною
 
Бібліотека відновлення
Бібліотека відновленняБібліотека відновлення
Бібліотека відновлення
 
виховна година
виховна годинавиховна година
виховна година
 
Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.
Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.
Виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору.
 
вв
вв вв
вв
 
О.Довженко. Кіноповість "Україна в огні"
О.Довженко. Кіноповість "Україна в огні"О.Довженко. Кіноповість "Україна в огні"
О.Довженко. Кіноповість "Україна в огні"
 
5_dis_p_2022.pdf
5_dis_p_2022.pdf5_dis_p_2022.pdf
5_dis_p_2022.pdf
 

More from ЗШ №10 м.Світловодська

Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...ЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxАналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxАналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxЗШ №10 м.Світловодська
 
МО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxМО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиАналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиЗШ №10 м.Світловодська
 
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуПравила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуЗШ №10 м.Світловодська
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівЗШ №10 м.Світловодська
 

More from ЗШ №10 м.Світловодська (20)

Атестація-2023.ppt
Атестація-2023.pptАтестація-2023.ppt
Атестація-2023.ppt
 
Психічне здоров'я
Психічне здоров'яПсихічне здоров'я
Психічне здоров'я
 
План ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класівПлан ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класів
 
План методичної роботи.docx
План методичної роботи.docxПлан методичної роботи.docx
План методичної роботи.docx
 
Pomytkin.pdf
Pomytkin.pdfPomytkin.pdf
Pomytkin.pdf
 
Аналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівниківАналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівників
 
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
 
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docxАналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
 
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxАналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxАналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
 
МО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxМО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptx
 
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиАналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
 
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docxАналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
 
Свято вишиванки
Свято вишиванкиСвято вишиванки
Свято вишиванки
 
Інноваційна діяльність
Інноваційна діяльністьІнноваційна діяльність
Інноваційна діяльність
 
Атестація-2022
Атестація-2022Атестація-2022
Атестація-2022
 
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
 
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуПравила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядку
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 

Recently uploaded (12)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 

Ми - громадяни України, ми - громадяни Всесвіту

  • 1. ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ: "МИ – ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, МИ – ГРОМАДЯНИ ВСЕСВІТУ" 9 клас Підготував класний керівник: Донченко В.П.
  • 2. ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ: "МИ – ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, МИ – ГРОМАДЯНИ ВСЕСВІТУ" Мета: виховувати патріотичні почуття в учнів; дати поштовх до самовдосконалення людини, здатної гідно існувати і самореалізуватися за складних реалій ХХІ століття; формувати соціально компетентного, активного, відповідального громадянина й патріота України. Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація. Ногами людина повинна врости в землю своєї Батьківщини, а очі її нехай оглядають весь світ. Джордж Сантаяна Хід заходу: І. Вступне слово вчителя Ми живемо в глобалізованому світі, де пріоритетне значення надається загальнолюдським цінностям над національними проблемами. Але не применшуючи і не принижуючи. Темою нашої години спілкування є теза: «Ми – громадяни України, ми – громадяни Всесвіту». В якому співвідношенні? Як краще буде для нас, для нашої молодої держави, для планети Земля: бути патріотами чи космополітами, або ж поєднувати ці складові? Саме на ці питання ми з вами спробуємо дати відповіді в ході нашої години спілкування. Та спочатку давайте звернемося до словника і спробуємо розібратися з такими поняттями: патріотизм та космополітизм. ІІ. Словникова робота (Вчитель на дошку прикріплює аркуші, на яких надруковано значення поданих слів) Патріотизм – любов до Батьківщини, відданість своєму народові, готовність заради нього на жертви і подвиги. Космополітизм — ідеологія світового громадянства, яка надає пріоритетне значення загальнолюдським цінностям і другорядне – національним проблемам. ІІІ. Приклади людей-космополітів та патріотів. Отож, з’ясувавши значення вищевказаних слів, давайте спочатку розглянемо більш відоме вам поняття «патріотизм». 1. Кого називають патріотом? 2. Назвіть відомих українців-патріотів? 3. Чи знаєте ви особисто людей-патріотів? 4. Як ви відноситесь до патріотизму? Таким чином, ми розглянули поняття «патріотизм», кожен з вас висловив власну думку з цього приводу, а висновки ми підведемо вкінці години спілкування. Наступне поняття, котре підлягає нашому розгляду – це космополітизм (вчитель пояснює дане поняття). Космополіт – це людина, яка вважає, що всі люди на Землі є братами, дітьми Божими, створеними за Його образом і подобою. В українців ставлення до космополітизму склалося переважно негативне. Особливо космополітів не сприймають (а часом просто ненавидять) окремі представники націонал- патріотичних сил. Тим часом, космополітизм не суперечить ні націоналізму, ні патріотизму. Більш того, ці ідеології можуть цілком органічно доповнювати одна одну. За приклад можна взяти більшість українських національних інтелектуалів, діячів культури і мистецтва. Пропоную Вам визначити:хто зображений на наступних фотографіях і хто, на вашу думку, є ця людина: патріот чи космополіт? 1. Микола Гоголь Народився в селі Великі Сорочинці на Полтавщині. Дитинство минуло в с. Василівці (тепер Гоголеве). Навчався в полтавському повітовому училищі, в Ніжинській гімназії вищих наук.
  • 3. Згодом живе і працює в Петербурзі. Відвідує Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. Повертається на батьківщину. 2. Лідія Забіляста Народилася й закінчила восьмирічку в Олено-Косогорівці, що на Кіровоградщині. Після закінчення Кіровоградського музичного училища живе в м.Києві: навчається в консерваторії, працює в Національній Опері України. Підкорила найкращі сцени Росії, країн Європи та світу. 3. Олег Скрипка Народився в Таджикистані, здобув освіту в Київському політехнічному інституті. Створив групу “ВВ», жив і успішно гастролював у Франції. Переїхавши в Україну, виступав у Києві, Москві та за кордоном. Активний учасник «помаранчевої революції». Організатор етнічних фестивалів «Країна мрій» та «Рок-січ». 4. Анатолій Коротков Народився в с. Себякіно Орловської області, Росія. Навчався в Орловському ремісничому училищі, працював в м. Омськ. Проходив військову строкову службу в м. Вінниці. Запрошений в м. Кіровоград. Закінчив Кіровоградський педінститут, створив ансамбль “Пролісок», дитячу школу мистецтв, кафедру хореографічних дисциплін, Кіровоградський облкомплекс. Отож, як ви зрозуміли, космополітизм стоїть поза політикою чи іншими державними вимірами. На першому плані для нього гуманізм, і все, що його стосується. 1. А як же бути з патріотизмом? Чи, може, ви вважаєте, що патріот не може бути космополітом? Чи ці два поняття поєднуються в одне? (це перше питання дискусії, на яке учні дають відповідь і обговорюють його; саме запитання надруковане на аркуші паперу, який вчитель прикріплює на дошку). Для відповіді на це запитання, пригадайте, будь ласка події на Майдані у грудні-лютому 2014 року, Небесна сотня, хто вони: люди, які стояли за свою країну і народ в цілому чи за покращення особистого свого життя? Хто ж ці герої: патріоти чи космополіти?Чи, може, ці дві паралелі переплітаються, адже люди хотіли змін для країни вцілому, для всього українського народу, не важливо, де ти жив раніше, що робив, а головне, чи є ти сьогодні ГРОМАДЯНИНОМ України. Зачитує вчитель. А сотню вже зустріли небеса… Летіли легко, хоч Майдан ридав. І з кров’ю перемішана сльоза.... А батько сина ще не відпускав. Й заплакав Бог, побачивши загін – Спереду – сотник, молодий, вродливий, І юний хлопчик в касці голубій, І вчитель літній – сивий-сивий. І рани їхні вже не їм болять… Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло… Як крила ангела, злітаючи назад, Небесна сотня в вирій полетіла... Сьогодні ви знаходитесь у інформаційному вимірі, бачите, чуєте, знаєте, що відбувається на сході нашої країни? Як ви можете своїм дитячим поглядом оцінити події, тим паче, що спілкувалися з військовослужбовцем, який перебував на сході країни? (запитання для учнів).
  • 4. 2. За що боряться наші військові, за що гинуть сотні синів, чоловіків, братів? Хто вони для України і для Всесвіту, космополіти чи патріоти? (це друге питання дискусії, на яке учні дають відповідь і обговорюють його; саме запитання надруковане на аркуші паперу, який вчитель прикріплює на дошку). Висновок вчителя. Космополіти – це скоріше поняття більш загальнолюдське, індивідуальне, а от патріоти – так, національно спрямованні захищати весь український народ. ГЕРОЇ – так. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!! Це ще раз і ще раз доводять наші військові. Своїми діями, прагненнями, витримкою, волею до перемоги вони вписують Україну і її народ у загальні масштаби Всесвіту, де країни незалежні, мирні, економічно розвинені поступово піднімаються вверх, залишаючи позаду всі страшні сторінки історії. Сподіваємось, Україна вистоїть у цьому протистоянні!!! Бажаємо сили та духу нашим військовим, а вам наснаги у навчанніта правильного свідомого вибору у своєму житті, бо ми і зараз вже є частинкою Всесвіту. Ми подолаємо всі перешкоди. СЛАВА УКРАЇНІ!!! ГЕРОЯМ СЛАВА!!! ІV. Дослідження учнів класу. Вчитель. А зараз проведемо дослідження серед учнів класу. Робота в групах (Вчитель розподіляє учнів класу на три групи, кожна з груп отримує одне нищеподане запитання, усі члени групи обговорюють дане запитання протягом 2-3 хвилин, потім один представникз кожної групи висловлює загальну думку з того чи іншого запитання). 1. Чи вважаєте Ви себе патріотом України? 2. Наскільки Ви пишаєтеся тим, що Ви – громадянин України? 3. Мешканцем якої території Ви себе вважаєте в першу чергу? Вчитель. Прослухавши, усі ваші судження, я пишаюсь тим, що ви, молоде покоління нашої держави, є справжніми патріотами і громадянами своєї землі. А зараз ми з вами трохи пограємось. Усі ви бачили телевізійне шоу «Ігри патріотів», саму таку гру ми проведемо сьогодні у класі для того, щоб визначити, наскільки добре, ви знаєте Україну і свій рідний край. V. Ігри патріотів Умови І туру: (Учитель розподіляє учнів на дві команди, кожна команда повинна мати свою назву. Дві команди відповідають на 4 запитання, змагаючись у швидкості реакції і даючи конкретні відповіді. Час на підготовку відповідей – 1 хв) 1. Підкреслюючи унікальність людини як суспільної істоти, Аристотель зауважив, що «поза цим людина – або звір, або бог». А поза чим з людиною можливі такі метаморфози? 2. Цей славетний вислів зараз відомий, мабуть, кожній освіченій людині в усіх куточках планети: «Ліберте, егаліте, фратерніте!» Згадайте його українською мовою. 3. Що Загальна декларація прав людини називає «природним і основним осередком суспільства»? 4. У ст.26 Загальної декларації прав людини про неї говориться так: «... повинна бути спрямована на повний розвитоклюдської особистості і збільшення поваги до прав людини і основнихсвобод, ... сприяти взаєморозумінню, терпимості і дружбі між усіма народами, расовими або релігійними групами». Про що мова? Відповіді: 1. Поза суспільством. 2. Свобода, рівність, братерство. 3. Сім’ю. 4. Про освіту. Умови ІІ туру: (Представники кожної з команд по черзі називають афоризми, прислів’я та приказки про Батьківщину. Перемагає команда, яка назве їх більше). Умови ІІІ туру: Бліц - турнір «Моя Батьківщина»
  • 5. (вчитель ставить запитання командам, першою відповідь дає та команда, представникякої перший піднімає руку, якщо ця команда дає неправильнувідповідь, тоді відповідає команда суперників) 1. Як співають і слухають Гімн? (Стоячи.) 2. Синонім до слова «держава»? (Країна.) 3. Що зображено на державному Гербі? (Тризуб.) 4. Яка головна річка України? (Дніпро.) 5. Які моря є в Україні? (Чорне й Азовське) 6. Коли святкується День Незалежності України? (24 серпня) 7. Хто є Президентом нашої держави? (Петро Порошенко) 8. З якою державою Україна межує на сході? ( З Росією.) 9. Як називають людину, що любить свою Батьківщину? (Патріот.) 10. Закінчить прислів’я: «Нема без кореня рослини, а нас людей без …(Батьківщини.) 11. Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем? (Т. Шевченко.) Насамкінець нашого змагання ще одна гра «Кола по воді». (Суть цієї гри полягає в тому, що кожна команда має придумати означення до слова Україна, які починалися б буквами У, К, Р, А, Ї, Н, А; перемагає та команда, котра назве найбільше означень з усіма буквами). А зараз я хочу подякувати учасникам за активність, знання про свою країну, свою Батьківщину. Пам’ятайте: Україна у нас одна! Ми всі – її громадяни, космополіти, патріоти!!! Та все ж у кожній грі має бути переможець, тому нагороджується команда……………… за активну участь в іграх патріотів команда………………. за перемогу в іграх патріотів VІ. Висновки На завершення нашої години слілкування хочу сказати, що кожен із нас відчуває себе громадянином України і, певною мірою, громадянином Всесвіту. Дослідження і наша дискусія показали, що ви відчуваєте себе патріотами і прагнете до того, щоб стати справжнім українцем, якому комфортно у Всесвіті. (відеоролик «Ми – громадяни України, ми – громадяни Всесвіту») І на згадку про наш урок я хочу вручити кожному поезію (роздруковану) Володимира Сосюри «Любіть Україну», бо Це наша земля! Це наша країна! Тут наша сім’я! Тут наша родина! Це ліси, поля, гори й полонини, рідна наша Україна! Вчитель. Ми не обираємо Батьківщину, але можемо обрати, як прожити своє життя.