SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
20-річчя Незалежності України 
Вікова категорія: 8-9 клас 
Мета: 
· ознайомити дітей з національними та народними символами України; 
зосередити увагу учнів на проблемі державотворення; 
· формувати національну свідомість школярів; розвивати любов дітей до 
Батьківщини, до національної мови, почуття патріотизму; сприяти розвитку 
комунікативної культури учнів та вміння працювати в групі; 
· виховувати почуття патріотизму, громадянської відповідальності й 
активність, гордості за своїх славетних предків, нашу історію, культуру; 
виховувати любов до свого народу, до своєї землі. 
Обладнання: 
- зображення Прапора України, Гербу України та Гімну України 
- гілка калини, верби 
- вишиті рушники 
- малюнки, плакати 
- комп’ютер, проектор 
- епіграфи 
«Любіть Україну у сні й наяву, 
Вишневу мою Україну, 
Красу її вічно живу і нову, 
І мову її солов’їну» 
В. Сосюра 
У всіх людей одна святиня, 
Куди не глянь, де не питай, 
Рідніше нам своя святиня, 
Аніж земний в чужині рай. 
Нема без кореня рослини, 
А нас, людей, без Батьківщини 
Хід уроку 
І. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети уроку 
Слово вчителя: 
Україно, рідний край! 
Поле, річка, синій гай. 
Любо стежкою іти 
Тут живемо я і ти! 
24 серпня 1991року на карті з’явилася самостійна і незалежна держава і назва її 
Україна. Цього року наша держава відзначила 20-ту річницю своєї незалежності. 
1 учень:Україна… Рідний край. Золота чарівна сторона. Земля рястом уквітчана, 
зелом закосичена. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити 
свою гарячу любов до краю, де народились і живуть. З давніх-давен линули по 
світу слова про Україну, про її щирий, веселий і працьовитий народ, про «лани 
широкополі, і Дніпро, і кручі», гаї зелені. 
2 учень: Україно, рідна ненько, 
Ти цвітеш немов в гаю, 
Тобі силу, мою пісню,
Своє серце віддаю 
3 учень: Україно, Україно, 
Рідна ти моя земля; 
Миколаїв – місто миле; 
Ви – любов моя! 
Вчитель: Мальовнича Україна! Зверніть увагу на ці зображення на дошці. На них 
різні куточки нашої Батьківщини. А чи впізнаєте ви їх? (учні називають різні 
куточки України, зображені на малюнках) 
ІІ. Основна частина уроку 
1 учень: І, як і кожна незалежна держава, Україна має свою історію та символи. 
2 учень:(доповідь учня стосовно прийняття Україною незалежності) 
3 учень: А що означає слово «символ»? 
(Відповіді учнів; наприкінці вчитель узагальнює) 
Символ – це предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, 
прагнення народу. 
У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано: «Державними символами 
України є Державний прапор України, Державний Герб, Державний Гімн України». 
Символіка – своєрідна візитна картка країни, вона ніби представляє її, підтверджує 
її існування. 
2 учень: З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жінка і мала 
вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і 
готові були віддати за неї своє життя. 
Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому 
мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона 
зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому 
синові ім’я Тризуб. 
Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний 
був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди 
запам’ятали його і назвали Прапором. 
А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, 
усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали 
йому ім’я Гімн. 
Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий 
гімн прославляють рідну неньку - Україну. 
3 учень: Давайте ще раз поглянемо на наші державні символи і дамо пояснення, що 
ж кожен з них означає 
(учні працюють по рядах: 1й-герб; 2й-прапор;3й-слова гімну) 
1 учень: Якщо ми з вами усвідомлюємо себе як народ і державу, то шанувати, з 
повагою ставитися до державних символів – це наш обов’язок. 
Гасем Лахуті казав:‘‘Со счастьем Родины и наше счастье краше, 
Ее величье – мы, она – величье наше”. 
Якщо ми, українці не будемо любити свою Батьківщину, то чи будуть до неї з 
повагою ставитися інші? Саме ми повинні підносити авторитет нашої держави, 
збагачувати її достатки . 
Вчитель: А зараз давайте поговоримо про те, як ми з вами,учні 9 класу,поважаємо 
свою державну святиню. Отже, чи знаєте ви правила поведінки, коли піднімають 
або несуть прапор? Чи знаєте ви правила поводження з прапором? 
(відповіді учнів)
Вчитель:– Під час підйому або внесення державного прапору України треба: 
1)стояти струнко; 2)голова повернута в сторону прапора. 
Зберігати прапор треба в спеціально відведених для цього місцях. 
Використовувати зображення прапору треба тільки з метою: 
1)як символ української держави; 2)з пропагандою українських цінностей, 
українського авторитету. 
1й учень: Крім державних символів, Україна має й ще народні, поетичні символи. 
Які? 
Варіанти відповідей учнів: 
Мамина пісня, батькова хата, бабусина вишиванка, рушник, калина біля вікна, 
верба, чорнобривці – все це наші символи. 
Гра « Створи свою державу» 
Вчитель: вдома ви мали об’єднатись у 4 команди. Команди отримали однакові 
завдання, а саме: створити власну державу за наступним планом: 
· Назва держави; 
· Герб, прапор, гімн(4 рядки); 
· Конституція (10 законів); 
· Обрати президента 
А зараз кожен президент представить свою державу 
(виступи команд – підсумки вчителя) 
2й учень: Наша країна багата своєю історією. А чи знаєте ви історію своєї держави? 
Ось зараз ми це і перевіримо (клас поділяється на 2 команди.) 
3 учень: Умови конкурсу: упродовж 1хв. 30 с. дати відповідь на якомога більшу 
кількість запитань. Якщо відповіді не знаєте, говоріть далі… Чим швидше 
відповідатимете, тим більше отримаєте запитань. Відповідь приймається від будь- 
якого члена команди, головне, щоб вона була правильна. За правильну відповідь – 
1 бал. 
Запитання1- й команді: 
1. Хто з княгинь була першою християнкою на Русі? ( Княгиня Ольга.) 
2. Який князь загинув від укусу змії? (Олег.) 
3. Який знак князя Володимира ми використовуємо в незалежній українській 
державі? (Тризуб.) 
4. Старовинні українські меблі, що зростили український народ. (Колиска.) 
5. Про нього сказано: він – усьому голова. (Хліб) 
6. Найвідоміший народний музичний інструмент, який використовували 
козаки. (Кобза) 
7. Фарбовані або орнаментовані курячі яйця. (Крашанка, писанки) 
8. Скільки заповідей Божих? (10) 
9. Без чого немає України? (Без верби і калини) 
10. Ім’я батька Тараса Шевченка. (Григорій) 
Запитання 2й команді: 
1. Яка річка ділить Україну на Лівобережну та Правобережну? (Дніпро) 
2. Від якої грошової одиниці Київської Русі пішли рублені гроші? (Гривня) 
3. Як називається велике зібрання творів Т. Шевченко? (Кобзар) 
4. Старовинний «бар» для відпочинку? (Шинок) 
5. Що воно за трава, що й сліпий бачить? (Кропива) 
6. Як називають великодній хліб? (Паска)
7. Найвідоміше фруктове дерево в Україні, оспіване в піснях та віршах. 
(Вишня) 
8. Як називається священна книга християн? (Біблія) 
9. Хто першим входить у нову хату? (Кіт) 
10. Ім’я дружини Т. Г. Шевченка. (не одружений) 
3 учень: Отже сьогодні ми почали велику розмову про здобуття Україною 
незалежності. І які ж проблеми постали перед нами? 
Висловлювання учнів 
Вчитель:Так, але погодьтеся, якщо народ сам не зрозуміє, як покращити своє 
життя, то це не зробить ніхто. Це справа не лише влади, а справа кожного з нас. На 
сьогоднішньому етапі найголовніше завдання нашої держави - зафіксувати себе у 
свідомості людства молодою державою з тисячолітньою культурою. 
1 учень:Ми не воїни. Не ледарі. Не лежні. 
І наше діло праведне й святе. 
Бо хто за що, а ми за незалежність, 
Отож нам так і важко через те. 
2 учень: Україно! Мій коханий краю, 
Мати наша рідна і свята! 
Небо чисте над тобою має, 
Медом диха нива золота. 
Ми з тобою завжди, Україно! 
3 учень: В. Бєлінський сказав:‘‘ Кто не пренадлежит своему отечеству, тот не 
принадлежит и человечеству”. 
Давайте поміркуємо: чому Україну не завжди сприймають на належному рівні?! 
(відповіді учнів) 
Вчитель: Якщо ми, українці, хочемо щоб до нас прислухалися, з нами рахувалися, 
приймали нас як рівних собі інші держави, то ми, кожен з нас, повинні усвідомити, 
що Батьківщина у нас єдина і те, якою вона буде залежить від нас. Ви – її майбутнє. 
І від того як ви зараз ставитесь до рідної землі, залежить і майбутнє нашої держави, 
і наше з вами майбутнє. 
1 учень:Історія нашої країни складна, героїчна та дуже цікава. Деякі моменти її 
життя і сьогодні залишаються суперечливими та до кінця не вивченими. Але, без 
сумніву, її героїчне минуле заслуговує на повагу та шану. «Хто не знає свого 
минулого, той не вартий майбутнього». 
2 учень: Ми повинні усвідомити одну річ: всі ми з вами живемо на Україні, а 
Батьківщину, як і родину, не обирають! Тут наше коріння, тут могили наших 
предків. 
Вчитель: Не все так добре, як нам хотілося б. Але саме від нас з вами, та й від всіх 
громадян України, залежить її облік, її життя, її багатство, становище на світовій 
арені. Вам, її майбутньому, треба навчитись берегти те, що маєте та примножувати, 
створювати нове, піднімати імідж своєї держави. 
А зараз я б хотіла почути вашу думку щодо питання: « А що я сьогодні можу 
зробити для Батьківщини?» 
(учні відповідають, йде дискусійне обговорення відповідей) 
ІІІ. Підсумки уроку 
Вчитель: Будьте гідними своїх пращурів, бережіть та поважайте надбання свого 
народу, примножуйте багатства нашої держави. Давайте будемо просто людьми,
які не забувають своїх родин, люблять свою Батьківщину і працюють на благо 
своєї Вітчизни під синьо-жовтим прапором України. 
(закінчується урок піснею С.Ротару «Одна родина»)
які не забувають своїх родин, люблять свою Батьківщину і працюють на благо 
своєї Вітчизни під синьо-жовтим прапором України. 
(закінчується урок піснею С.Ротару «Одна родина»)

More Related Content

What's hot

розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скибаHelen Golovina
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності УкраїниMarina Efremova
 
запали свічку пам'ті
запали свічку пам'тізапали свічку пам'ті
запали свічку пам'тіOlga Sokolik
 
Сьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниСьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниMarina Efremova
 
виховний захід україна моя країна (3 клас)
виховний захід україна  моя країна (3 клас) виховний захід україна  моя країна (3 клас)
виховний захід україна моя країна (3 клас) Helen Golovina
 
сумщина край де я живу
сумщина   край де я живусумщина   край де я живу
сумщина край де я живуOlga Sokolik
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Ковпитська ЗОШ
 
The first lesson ukraine begins with you
The first lesson ukraine begins with youThe first lesson ukraine begins with you
The first lesson ukraine begins with youNikolay Shaygorodskiy
 

What's hot (19)

розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
 
1 урок 2015
1 урок 20151 урок 2015
1 урок 2015
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України
 
запали свічку пам'ті
запали свічку пам'тізапали свічку пам'ті
запали свічку пам'ті
 
Сьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниСьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країни
 
240
240240
240
 
Q v1
Q v1Q v1
Q v1
 
8 9.3
 8 9.3 8 9.3
8 9.3
 
перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)
 
251
251251
251
 
виховний захід україна моя країна (3 клас)
виховний захід україна  моя країна (3 клас) виховний захід україна  моя країна (3 клас)
виховний захід україна моя країна (3 клас)
 
сумщина край де я живу
сумщина   край де я живусумщина   край де я живу
сумщина край де я живу
 
110
110110
110
 
5 7.8
 5 7.8 5 7.8
5 7.8
 
Ми ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українціМи ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українці
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
 
гра подорож 3 клас
гра подорож 3 класгра подорож 3 клас
гра подорож 3 клас
 
The first lesson ukraine begins with you
The first lesson ukraine begins with youThe first lesson ukraine begins with you
The first lesson ukraine begins with you
 
урок гідності 8 кл
урок гідності 8 клурок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
 

Viewers also liked

8846 ict map front hr
8846 ict map front hr8846 ict map front hr
8846 ict map front hrRichard Male
 
Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...
Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...
Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...AINL Conferences
 
8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...
8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...
8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...Sean Donahoe
 
89 - Παλμογράφος
89 - Παλμογράφος89 - Παλμογράφος
89 - ΠαλμογράφοςStathis Gourzis
 
8891090 7talismanele-mortii
8891090 7talismanele-mortii8891090 7talismanele-mortii
8891090 7talismanele-mortiibabybluesonya
 
9 Septmeber Daily technical trader
9 Septmeber Daily technical trader9 Septmeber Daily technical trader
9 Septmeber Daily technical traderQNB Group
 
메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템
메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템
메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템gdjfksd
 
روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8
روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8
روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8سمير بسيوني
 
Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...
Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...
Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...OWOX
 
нангиа 8 анги
нангиа 8 ангинангиа 8 анги
нангиа 8 ангиnaraa_0714
 
TRIZ_표준교재_8차시
TRIZ_표준교재_8차시TRIZ_표준교재_8차시
TRIZ_표준교재_8차시Youngmin Kim
 
8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise
8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise
8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entrepriseDexem
 

Viewers also liked (20)

8846 ict map front hr
8846 ict map front hr8846 ict map front hr
8846 ict map front hr
 
Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...
Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...
Сергей Уласень (Eugene Goostman) "Организация диалога в системе общения на ес...
 
8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...
8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...
8 Insider Tips for Stimulating Your Babies Growth...
 
89 - Παλμογράφος
89 - Παλμογράφος89 - Παλμογράφος
89 - Παλμογράφος
 
8891090 7talismanele-mortii
8891090 7talismanele-mortii8891090 7talismanele-mortii
8891090 7talismanele-mortii
 
886010 82 reinigung_2011_rus_lr
886010 82 reinigung_2011_rus_lr886010 82 reinigung_2011_rus_lr
886010 82 reinigung_2011_rus_lr
 
8.cátedra inaugural.I.2011
8.cátedra inaugural.I.20118.cátedra inaugural.I.2011
8.cátedra inaugural.I.2011
 
9 Septmeber Daily technical trader
9 Septmeber Daily technical trader9 Septmeber Daily technical trader
9 Septmeber Daily technical trader
 
8 consejos
8 consejos8 consejos
8 consejos
 
8abt6.pdf
8abt6.pdf8abt6.pdf
8abt6.pdf
 
메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템
메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템
메가888카지노 ''SX797.COM'' 릴게임시스템
 
روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8
روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8
روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني 8
 
Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...
Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...
Методы интернет-мерчандайзинга на карточке товара и технологии переключения в...
 
8 c 2
8 c 28 c 2
8 c 2
 
8 claves lenny
8 claves   lenny8 claves   lenny
8 claves lenny
 
8b dun
8b dun8b dun
8b dun
 
нангиа 8 анги
нангиа 8 ангинангиа 8 анги
нангиа 8 анги
 
TRIZ_표준교재_8차시
TRIZ_표준교재_8차시TRIZ_표준교재_8차시
TRIZ_표준교재_8차시
 
8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise
8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise
8 Contextes dans lesquels votre serveur vocal fera briller votre entreprise
 
88345
8834588345
88345
 

Similar to 8 9.4

велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.Helen Golovina
 
Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Evgen Shapoval
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №11978lena
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.270479
 
РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)
РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)
РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)Ковпитська ЗОШ
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкуванняHelen Golovina
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Ковпитська ЗОШ
 

Similar to 8 9.4 (20)

велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
 
5 7.2
 5 7.2 5 7.2
5 7.2
 
Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
510,23.docx
510,23.docx510,23.docx
510,23.docx
 
ном.3 зош №10 на виставку
ном.3  зош №10 на виставкуном.3  зош №10 на виставку
ном.3 зош №10 на виставку
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
137,23.docx
137,23.docx137,23.docx
137,23.docx
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 
410,23.docx
410,23.docx410,23.docx
410,23.docx
 
1 урок 3 в
1 урок 3 в1 урок 3 в
1 урок 3 в
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
 
перший урок
перший урокперший урок
перший урок
 
РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)
РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)
РОЗРОБКИ ЗАНЯТЬ Права дитини (варіативний курс)
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
 
324,23.docx
324,23.docx324,23.docx
324,23.docx
 

More from Sergey Mischenko

сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.рSergey Mischenko
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015Sergey Mischenko
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачанняSergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.Sergey Mischenko
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного вихованняSergey Mischenko
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестрSergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.Sergey Mischenko
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015Sergey Mischenko
 

More from Sergey Mischenko (20)

Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
додаток 2
 додаток 2 додаток 2
додаток 2
 
додаток 1
 додаток 1 додаток 1
додаток 1
 
додаток 3
 додаток 3 додаток 3
додаток 3
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 
урок №4
 урок №4 урок №4
урок №4
 
1 9 614
 1 9 614 1 9 614
1 9 614
 
урок №3
 урок №3  урок №3
урок №3
 
урок №2
 урок  №2 урок  №2
урок №2
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 

Recently uploaded (6)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 

8 9.4

  • 1. 20-річчя Незалежності України Вікова категорія: 8-9 клас Мета: · ознайомити дітей з національними та народними символами України; зосередити увагу учнів на проблемі державотворення; · формувати національну свідомість школярів; розвивати любов дітей до Батьківщини, до національної мови, почуття патріотизму; сприяти розвитку комунікативної культури учнів та вміння працювати в групі; · виховувати почуття патріотизму, громадянської відповідальності й активність, гордості за своїх славетних предків, нашу історію, культуру; виховувати любов до свого народу, до своєї землі. Обладнання: - зображення Прапора України, Гербу України та Гімну України - гілка калини, верби - вишиті рушники - малюнки, плакати - комп’ютер, проектор - епіграфи «Любіть Україну у сні й наяву, Вишневу мою Україну, Красу її вічно живу і нову, І мову її солов’їну» В. Сосюра У всіх людей одна святиня, Куди не глянь, де не питай, Рідніше нам своя святиня, Аніж земний в чужині рай. Нема без кореня рослини, А нас, людей, без Батьківщини Хід уроку І. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети уроку Слово вчителя: Україно, рідний край! Поле, річка, синій гай. Любо стежкою іти Тут живемо я і ти! 24 серпня 1991року на карті з’явилася самостійна і незалежна держава і назва її Україна. Цього року наша держава відзначила 20-ту річницю своєї незалежності. 1 учень:Україна… Рідний край. Золота чарівна сторона. Земля рястом уквітчана, зелом закосичена. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народились і живуть. З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про її щирий, веселий і працьовитий народ, про «лани широкополі, і Дніпро, і кручі», гаї зелені. 2 учень: Україно, рідна ненько, Ти цвітеш немов в гаю, Тобі силу, мою пісню,
  • 2. Своє серце віддаю 3 учень: Україно, Україно, Рідна ти моя земля; Миколаїв – місто миле; Ви – любов моя! Вчитель: Мальовнича Україна! Зверніть увагу на ці зображення на дошці. На них різні куточки нашої Батьківщини. А чи впізнаєте ви їх? (учні називають різні куточки України, зображені на малюнках) ІІ. Основна частина уроку 1 учень: І, як і кожна незалежна держава, Україна має свою історію та символи. 2 учень:(доповідь учня стосовно прийняття Україною незалежності) 3 учень: А що означає слово «символ»? (Відповіді учнів; наприкінці вчитель узагальнює) Символ – це предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, прагнення народу. У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано: «Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб, Державний Гімн України». Символіка – своєрідна візитна картка країни, вона ніби представляє її, підтверджує її існування. 2 учень: З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жінка і мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім’я Тризуб. Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам’ятали його і назвали Прапором. А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім’я Гімн. Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку - Україну. 3 учень: Давайте ще раз поглянемо на наші державні символи і дамо пояснення, що ж кожен з них означає (учні працюють по рядах: 1й-герб; 2й-прапор;3й-слова гімну) 1 учень: Якщо ми з вами усвідомлюємо себе як народ і державу, то шанувати, з повагою ставитися до державних символів – це наш обов’язок. Гасем Лахуті казав:‘‘Со счастьем Родины и наше счастье краше, Ее величье – мы, она – величье наше”. Якщо ми, українці не будемо любити свою Батьківщину, то чи будуть до неї з повагою ставитися інші? Саме ми повинні підносити авторитет нашої держави, збагачувати її достатки . Вчитель: А зараз давайте поговоримо про те, як ми з вами,учні 9 класу,поважаємо свою державну святиню. Отже, чи знаєте ви правила поведінки, коли піднімають або несуть прапор? Чи знаєте ви правила поводження з прапором? (відповіді учнів)
  • 3. Вчитель:– Під час підйому або внесення державного прапору України треба: 1)стояти струнко; 2)голова повернута в сторону прапора. Зберігати прапор треба в спеціально відведених для цього місцях. Використовувати зображення прапору треба тільки з метою: 1)як символ української держави; 2)з пропагандою українських цінностей, українського авторитету. 1й учень: Крім державних символів, Україна має й ще народні, поетичні символи. Які? Варіанти відповідей учнів: Мамина пісня, батькова хата, бабусина вишиванка, рушник, калина біля вікна, верба, чорнобривці – все це наші символи. Гра « Створи свою державу» Вчитель: вдома ви мали об’єднатись у 4 команди. Команди отримали однакові завдання, а саме: створити власну державу за наступним планом: · Назва держави; · Герб, прапор, гімн(4 рядки); · Конституція (10 законів); · Обрати президента А зараз кожен президент представить свою державу (виступи команд – підсумки вчителя) 2й учень: Наша країна багата своєю історією. А чи знаєте ви історію своєї держави? Ось зараз ми це і перевіримо (клас поділяється на 2 команди.) 3 учень: Умови конкурсу: упродовж 1хв. 30 с. дати відповідь на якомога більшу кількість запитань. Якщо відповіді не знаєте, говоріть далі… Чим швидше відповідатимете, тим більше отримаєте запитань. Відповідь приймається від будь- якого члена команди, головне, щоб вона була правильна. За правильну відповідь – 1 бал. Запитання1- й команді: 1. Хто з княгинь була першою християнкою на Русі? ( Княгиня Ольга.) 2. Який князь загинув від укусу змії? (Олег.) 3. Який знак князя Володимира ми використовуємо в незалежній українській державі? (Тризуб.) 4. Старовинні українські меблі, що зростили український народ. (Колиска.) 5. Про нього сказано: він – усьому голова. (Хліб) 6. Найвідоміший народний музичний інструмент, який використовували козаки. (Кобза) 7. Фарбовані або орнаментовані курячі яйця. (Крашанка, писанки) 8. Скільки заповідей Божих? (10) 9. Без чого немає України? (Без верби і калини) 10. Ім’я батька Тараса Шевченка. (Григорій) Запитання 2й команді: 1. Яка річка ділить Україну на Лівобережну та Правобережну? (Дніпро) 2. Від якої грошової одиниці Київської Русі пішли рублені гроші? (Гривня) 3. Як називається велике зібрання творів Т. Шевченко? (Кобзар) 4. Старовинний «бар» для відпочинку? (Шинок) 5. Що воно за трава, що й сліпий бачить? (Кропива) 6. Як називають великодній хліб? (Паска)
  • 4. 7. Найвідоміше фруктове дерево в Україні, оспіване в піснях та віршах. (Вишня) 8. Як називається священна книга християн? (Біблія) 9. Хто першим входить у нову хату? (Кіт) 10. Ім’я дружини Т. Г. Шевченка. (не одружений) 3 учень: Отже сьогодні ми почали велику розмову про здобуття Україною незалежності. І які ж проблеми постали перед нами? Висловлювання учнів Вчитель:Так, але погодьтеся, якщо народ сам не зрозуміє, як покращити своє життя, то це не зробить ніхто. Це справа не лише влади, а справа кожного з нас. На сьогоднішньому етапі найголовніше завдання нашої держави - зафіксувати себе у свідомості людства молодою державою з тисячолітньою культурою. 1 учень:Ми не воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе. Бо хто за що, а ми за незалежність, Отож нам так і важко через те. 2 учень: Україно! Мій коханий краю, Мати наша рідна і свята! Небо чисте над тобою має, Медом диха нива золота. Ми з тобою завжди, Україно! 3 учень: В. Бєлінський сказав:‘‘ Кто не пренадлежит своему отечеству, тот не принадлежит и человечеству”. Давайте поміркуємо: чому Україну не завжди сприймають на належному рівні?! (відповіді учнів) Вчитель: Якщо ми, українці, хочемо щоб до нас прислухалися, з нами рахувалися, приймали нас як рівних собі інші держави, то ми, кожен з нас, повинні усвідомити, що Батьківщина у нас єдина і те, якою вона буде залежить від нас. Ви – її майбутнє. І від того як ви зараз ставитесь до рідної землі, залежить і майбутнє нашої держави, і наше з вами майбутнє. 1 учень:Історія нашої країни складна, героїчна та дуже цікава. Деякі моменти її життя і сьогодні залишаються суперечливими та до кінця не вивченими. Але, без сумніву, її героїчне минуле заслуговує на повагу та шану. «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього». 2 учень: Ми повинні усвідомити одну річ: всі ми з вами живемо на Україні, а Батьківщину, як і родину, не обирають! Тут наше коріння, тут могили наших предків. Вчитель: Не все так добре, як нам хотілося б. Але саме від нас з вами, та й від всіх громадян України, залежить її облік, її життя, її багатство, становище на світовій арені. Вам, її майбутньому, треба навчитись берегти те, що маєте та примножувати, створювати нове, піднімати імідж своєї держави. А зараз я б хотіла почути вашу думку щодо питання: « А що я сьогодні можу зробити для Батьківщини?» (учні відповідають, йде дискусійне обговорення відповідей) ІІІ. Підсумки уроку Вчитель: Будьте гідними своїх пращурів, бережіть та поважайте надбання свого народу, примножуйте багатства нашої держави. Давайте будемо просто людьми,
  • 5. які не забувають своїх родин, люблять свою Батьківщину і працюють на благо своєї Вітчизни під синьо-жовтим прапором України. (закінчується урок піснею С.Ротару «Одна родина»)
  • 6. які не забувають своїх родин, люблять свою Батьківщину і працюють на благо своєї Вітчизни під синьо-жовтим прапором України. (закінчується урок піснею С.Ротару «Одна родина»)