Wawasan Nusantara sebagai satu kesatuan, politik, ekonomi, sosial, budaya, d...
KV+kVk dan operasi tambah
1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA
PELAJARAN
BAHASA MELAYU
KELAS /
BIL MURID
3 TEKUN
TARIKH /
HARI /
MINGGU
SELASA 8 FEB 2021 47 MASA 8.00 PAGI-9.00 PG
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KEMAHIRAN
PEMULIHAN
K30: Perkataan yang melibatkan huruf konsonan bergabung
dan digraf
Perkataan KV+kVk
STANDARD
PEMBELAJA
RAN
2.2 Membaca dan memahami frasa dalam ayat yang
mengandungi perkataan dua atau tiga suku kata,
Diftong, vokal berganding, digraph dan konsonan
bergabung dengan sebutan yang betul.
.
1.2.1 Bertutur dengan sebutan yang betul dan
intonasi secara bertatasusila.
OBJEKTIF
PEMBELAJA
RAN
Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. Membaca sekurang-kurangnya lima daripada enam
ayat tunggal dan ayat majmuk yang mengandungi
perkataan konsonan bergabung dan digrafdengan
betul
Pada akhir PdP, murid berupaya
1.Membaca sekurang-kurangnya lima daripada enam
perkataan Perkataan KV+kVk dengan betul
.
Aktiviti
Pembelajaran
SET INDUKSI ( 5 minit )
Murid diminta memilih sampul yang mempunyai nombor.Kemudian murid buka sampul dan melihatbahan
yang terdapat di dalam sampul tersebut.
murid diminta untuk mengeja perkataan gambar tersebutdengan betul.
I Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan tajuk kemahiran hari ini iaitu kvkvk
menggunakan bahan buku literasi
Murid dibimbing membaca perkataan Digrafdengan
sebutan dan intonasi yang betul.
Pengukuhan
Murid membuatlatih tubi membaca pada kemahiran
yang lepas iaitu kvk .
Latihan
Murid diberi Latihan latih tubi mengikuttahap
penguasaan murid.
Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan tajuk kemahiran hari ini iaitu kvkvk
Menggunakan bahan buku literasi
Murid dibimbing membaca perkataan KVKvk dengan
sebutan dan intonasi yang betul.
Pengukuhan
Murid membuatlatih tubi membaca pada kemahiran
yang lepas iaitu perkataan DIGRAF
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang dibe
oleh guru.
penutup
PENUTUP (5 minit)
Ganjaran token diberikan kepada murid yang menunjukkan kesungguhan.
BAHAN
BANTU
BELAJAR
(BBB)
Lagu,kad gambar,kad perkataan,video,
LCD, komputer riba,lembaran kerja BBM
MYLINKM3P
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Bahasa Melayu
KBAT
Peta Alir dan Peta Buih
PENGISIAN
KURIKULUM
NILAI : Rajin,
Bekerjasama,Tolong-
menolong,Muafakat
ILMU : Pendidikan
Moral
KAEDAH / TEKNIK
:DIDIK HIBUR/
2. PENYOALAN
REFLEKSI / IMPAK
/__ murid mencapai objektif
____/____ murid belum mencapai objektif
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid :-
P&P ditangguhkan kerana:
◻ Mesyuarat / Kursus
◻ Program Sekolah
◻ Guru Pengiring
◻ Aktiviti Luar
◻ Cuti Rehat/ Cuti Sakit
◻ Cuti Peristiwa /Cuti Am
◻ Cuti Bencana / Cuti Khas
3.
4. MATA PELAJARAN MATEMATIK
KELAS /
BIL MURID
1 SETIA
TARIKH / HARI /
MINGGU
47 8 februari 2022 KHAMIS MASA 11-00- 12.00
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KEMAHIRAN
PEMULIHAN Kemahiran : menulis angka
Kemahiran :
Kemahiran operasitambah dalam lingkungan 10
Standard kandungan
1.2.2 Menyusunkumpulanobjekmengikut
tertibmenaikdantertibmenurun.
2.1.1 menambah menyatakan konsep tambah dalam proses
penyatuan
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir PdP, murid dapat:
-menjaw ab 8 daripada 10 soalan menyatakan nilai nombor
1 hingga 9 dengan betul
Pada akhir PdP, murid dapat
1menjaw ab 8 daripada 10 soalan operasi tambah lingkungan
10 dengan betul
Pengetahuan sedai ada
Murid sudah boleh mengenal nombor Murid mengenal symbol tambah
AKTIVITI
PEMBELAJARAN DAN
PEMUDAHCARAAN
(PdPc)
Interaksi (10 minit)
Murid dan guru membuat aktiviti latihan fokus iaitu bermain belalang berlatuk (Murid-murid turut menyanyibersama-sama)
Latihan
● Murid menyiapkan latihan pada lembaran
kerja yang diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
● Guru menerangkan memberi contoh kad
bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada Modul yang di
sediakan dengan bimbingan guru
Latihan
● Murid menyiapkan latihan pada lembaran
kerja yang diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
● Guru menerangkan memberi contoh kad
nombor
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada Modul yang di
sediakan dengan bimbingan guru
PENUTUP (5 minit)
Ganjaran token diberikan kepada murid yang menunjukkan kesungguhan.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Laptop, manila kad, pow er point, cawan
kertas
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Bahasa , Muzik,
KBAT Peta alir, peta buih
PENGISIAN KURIKULUM
NILAI : Kerjasama
ILMU : Bahasa
Penilaian dalam
Pengajaran
K1-M murid menulis perkataan hari dan
masa.
K2- Murid dapat menjaw ab dalam latih tubi.
KA KAEDAH /
TEKNIK:
REFLEKSI /Impak
REFLEKSI / IMPAK
____ murid mencapai objektif
/____ murid belum mencapai objektif
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid :-
P&P ditangguhkan kerana:
◻ Mesyuarat / Kursus
◻ Program Sekolah
◻ Guru Pengiring
◻ Aktiviti Luar
◻ Cuti Rehat / Cuti Sakit
◻ Cuti Peristiw a / Cuti Am
◻ Cuti Bencana / Cuti Khas
5. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA
PELAJARAN
BAHASA MELAYU
KELAS /
BIL MURID
2Gemilang
TARIKH / HARI
/ MINGGU
Isnin
17 Januari
2022
43 MASA 11.30-12.30
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KEMAHIRAN
PEMULIHAN
PERKATAAN KVK Perkataan KVKKK+KVK
STANDARD
PEMBELAJAR
AN
1.1.1 (i) Mendengar, mengecam dan menyebut frasa dengan betulnya dan tepatnya.
OBJEKTIF
PEMBELAJAR
AN
Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. Mengujarkan sekurang-kurangnya dua daripada
tiga frasa perkataan kvkv i dengan betul.
Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. Mengujarkan sekurang-kurangnya satu
daripada tiga frasa daripada bahan yang
dipelajari dengan betul.
Aktiviti
Pembelajaran
SET INDUKSI ( 5 minit )
Murid mendengar lagu (Murid-murid turutmenyanyi bersama-sama)
Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada buku LITERASI
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang
diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan pu
Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada buku numerasi.
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang dib
oleh guru.
penutup
PENUTUP (5 minit)
Ganjaran token diberikan kepada murid yang menunjukkan kesungguhan.
BAHAN BANTU
BELAJAR
(BBB)
Lagu,kad gambar,kad perkataan,
video, LCD, komputer riba,lembaran
kerja cikgu Feli, BBM ithink IQfreshvia
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Matematik
KBAT
Peta Alir dan Peta Buih
PENGISIAN
KURIKULUM
NILAI : Rajin,
Bekerjasama,Tolong-
menolong,Muafakat
ILMU : Pendidikan
Moral
KAEDAH / TEKNIK
:DIDIK HIBUR/
PENYOALAN
6. REFLEKSI / IMPAK
4_/__6__ murid mencapai objektif
___2_/__6 murid belum mencapai objektif
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid :-
_Murid diberikan Latihan pengukuhan mengikuttahap kemahiran yang ditetapkan.
______________________________________________________________________
P&P ditangguhkan kerana:
◻ Mesyuarat / Kursus
◻ Program Sekolah
◻ Guru Pengiring
◻ Aktiviti Luar
◻ Cuti Rehat/ Cuti Sakit
◻ Cuti Peristiwa /Cuti Am
◻ Cuti Bencana / Cuti Khas