Rangkuman singkat dokumen tersebut adalah:
1) Rancangan pengajaran harian mata pelajaran Bahasa Melayu dan Matematik untuk kelas 2 Gemilang.
2) Aktiviti pembelajaran termasuk interaksi guru-murid, latihan, dan pengukuhan untuk topik perkataan KVK dan operasi tambah.
3) Objektif pembelajaran adalah untuk murid dapat membaca dan mengucapkan frasa dengan betul.
Membangun Tim Efektif. suatu pembelajaran ttg pentingnya kolaborasipptx
RANCANGAN
1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU
KELAS /
BIL MURID
3 TEKUN
TARIKH / HARI /
MINGGU
ISNIN
24JANUARI
2021
45 MASA 8.00 PAGI-9.00 PG
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KEMAHIRAN
PEMULIHAN
K30: Perkataan yang melibatkan huruf konsonan
bergabung dan digraf
Perkataan Diftong
STANDARD
PEMBELAJARAN
.2.2 Membaca dan memahami frasa dalam ayat yang mengandungi perkataan dua atau tiga suku kata,
Diftong, vokal berganding, digraph dan konsonan bergabung dengan sebutan yang betu l.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. Membaca sekurang-kurangnya tiga daripada
empatayat tunggal dan ayat majmuk yang
mengandungi perkataan konsonan
bergabung dan digraph.
Pada akhir PdP, murid berupaya
1.Membaca sekurang-kurangnya tiga daripada empat
ayat tunggal dan ayat majmuk yang mengandungi
perkataan konsonan bergabung dan digraph.
.
Aktiviti
Pembelajaran
SET INDUKSI ( 5 minit )
1. Murid diminta mengambil benda daripada beg misteri dan seterusnya meneka benda tersebut.
Guru menerangkan bahawa pembelajaran hari ini berkaitan dengan kraftangan
I Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada buku LITERASI
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang
diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru
di papan putih.Guru membimbing murid .
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada buku numerasi.
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang
oleh guru.
penutup
PENUTUP (5 minit)
Ganjaran token diberikan kepada murid yang menunjukkan kesungguhan.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Lagu,kad gambar,kad
perkataan,video, LCD,
komputer riba,lembaran kerja
cikgu Feli, BBM ithink IQfreshvia
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Bahasa Melayu
KBAT
Peta Alir dan Peta Buih
PENGISIAN
KURIKULUM
NILAI : Rajin,
Bekerjasama,Tolong-
menolong,Muafakat
ILMU : Pendidikan
Moral
KAEDAH / TEKNIK
:DIDIK HIBUR/
PENYOALAN
2. REFLEKSI / IMPAK
4_/_4__ murid mencapai objektif
____/____ murid belum mencapai objektif
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid :-
Murid dinerikan Latihan pengukuhan mengikuttahap penguasaan murid.
P&P ditangguhkan kerana:
◻ Mesyuarat / Kursus
◻ Program Sekolah
◻ Guru Pengiring
◻ Aktiviti Luar
◻ Cuti Rehat/ Cuti Sakit
◻ Cuti Peristiwa /Cuti Am
◻ Cuti Bencana / Cuti Khas
3.
4. MATA PELAJARAN MATEMATIK
KELAS /
BIL MURID
1 SETIA
TARIKH / HARI /
MINGGU
45 25 JANUARI 2022 Isnin MASA 8.30-9.30
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KEMAHIRAN
PEMULIHAN Kemahiran : mengenal nombor dan angka
Kemahiran :
Kemahiran operasitambah dalam lingkungan 10
Standard kandungan 2.1 menyataka nilai nombor 1 hingga 9 atau sikit
2.1 menambah menyatakan konsep tambah dalam proses
penyatuan
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir PdP, murid dapat:
-menjaw ab 8 daripada 10 soalan menyatakan nilai nombor
1 hingga 9 dengan betul
Pada akhir PdP, murid dapat
1menjaw ab 8 daripada 10 soalan operasitambah lingkungan
10 dengan betul
Pengetahuan sedai ada
Murid sudah boleh mengenal nombor Murid boleh mengenal nombor
AKTIVITI
PEMBELAJARAN DAN
PEMUDAHCARAAN
(PdPc)
Interaksi (10 minit)
● Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan putih.Guru membimbing murid.
Latihan
● Murid menyiapkan latihan pada lembaran
kerja yang diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
● Guru menerangkan memberi contoh kad
bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada Modul yang di
sediakan dengan bimbingan guru
Latihan
● Murid menyiapkan latihan pada lembaran
kerja yang diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
● Guru menerangkan memberi contoh kad
nombor
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada Modul yang di
sediakan dengan bimbingan guru
PENUTUP (5 minit)
Ganjaran token diberikan kepada murid yang menunjukkan kesungguhan.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Laptop, manila kad, pow er point, cawan
kertas
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Bahasa , Muzik,
KBAT Peta alir, peta buih
PENGISIAN KURIKULUM
NILAI : Kerjasama
ILMU : Bahasa
Penilaian dalam
Pengajaran
K1-M murid menulis perkataan hari dan
masa.
K2- Murid dapat menjaw ab dalam latih tubi.
KA KADAH / TEKNIK:
REFLEKSI /Impak
REFLEKSI / IMPAK_ murid mencapai objektif
_2___/___3_ murid belum mencapai objektif
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid :-
______murid diberi Latihan pengukuhan untuk murid
______________________________________________________________________
P&P ditangguhkan kerana:
◻ Mesyuarat / Kursus
◻ Program Sekolah
◻ Guru Pengiring
◻ Aktiviti Luar
◻ Cuti Rehat / Cuti Sakit
◻ Cuti Peristiw a / Cuti Am
◻ Cuti Bencana / Cuti Khas
5. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA
PELAJARAN
BAHASA MELAYU
KELAS /
BIL MURID
2Gemilang
TARIKH / HARI
/ MINGGU
Isnin
17 Januari
2022
43 MASA 11.30-12.30
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KEMAHIRAN
PEMULIHAN
PERKATAAN KVK Perkataan KVKKK+KVK
STANDARD
PEMBELAJAR
AN
1.1.1 (i) Mendengar, mengecam dan menyebut frasa dengan betulnya dan tepatnya.
OBJEKTIF
PEMBELAJAR
AN
Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. Mengujarkan sekurang-kurangnya dua daripada
tiga frasa perkataan kvkv i dengan betul.
Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. Mengujarkan sekurang-kurangnya satu
daripada tiga frasa daripada bahan yang
dipelajari dengan betul.
Aktiviti
Pembelajaran
SET INDUKSI ( 5 minit )
Murid mendengar lagu (Murid-murid turutmenyanyi bersama-sama)
Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan
putih. Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada buku LITERASI
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang
diberi oleh guru.
Interaksi (10 minit)
Guru menerangkan memberi contoh kad bergambar.
Murid diminta untuk menjawab soalan guru di papan pu
Guru membimbing murid.
Pengukuhan
Murid menjawab latih tubi pada buku numerasi.
Latihan
Murid menyiapkan latihan pada lembaran kerja yang dib
oleh guru.
penutup
PENUTUP (5 minit)
Ganjaran token diberikan kepada murid yang menunjukkan kesungguhan.
BAHAN BANTU
BELAJAR
(BBB)
Lagu,kad gambar,kad perkataan,
video, LCD, komputer riba,lembaran
kerja cikgu Feli, BBM ithink IQfreshvia
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Matematik
KBAT
Peta Alir dan Peta Buih
PENGISIAN
KURIKULUM
NILAI : Rajin,
Bekerjasama,Tolong-
menolong,Muafakat
ILMU : Pendidikan
Moral
KAEDAH / TEKNIK
:DIDIK HIBUR/
PENYOALAN
6. REFLEKSI / IMPAK
4_/__6__ murid mencapai objektif
___2_/__6 murid belum mencapai objektif
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid :-
_Murid diberikan Latihan pengukuhan mengikuttahap kemahiran yang ditetapkan.
______________________________________________________________________
P&P ditangguhkan kerana:
◻ Mesyuarat / Kursus
◻ Program Sekolah
◻ Guru Pengiring
◻ Aktiviti Luar
◻ Cuti Rehat/ Cuti Sakit
◻ Cuti Peristiwa /Cuti Am
◻ Cuti Bencana / Cuti Khas