1. Анотація до QR – квесту
Будь яка гра з учнями на уроці завжди цікава. Узагальнюючий урок
з розділу «Психічна і духовна складові здоров’я», для перевірки знань учнів,
я вирішила провестиу формі QR-квесту. Перед початком квесту у мене
було багато запитань: чи виконають учні всі завдання, чи встигнемо ми їх
зробитиза урокта інші.
Квест був проведенийз учнями 7-х класів згідно розкладу. На
попередньомууроці, перед проведенням квесту, учні поділилися на групи. Їх
в кожному класі утворилося по чотири. В групах були мобільні телефони з
камерою та програмоюдля сканування QR- коду. По кількості груп
розробилачотиримаршрутні листи. Завдання склала двохвидів: пошукові та
навчальні, але всі вонипов’язаніз темою уроку.
Ретельно продумала, де можна розмістити QR -коди, щоб учні не бігали по
всій школі ,так як це займає багато часу і крім того, щоб не заважали
проведеннюуроків. Тому частину QR- кодів розмістила в кабінеті основ
здоров’я:за картиною та квітковими горщиками, а частину на першому
поверсішколи: біля столу чергових, у їдальні, на пожежному щиті, у
секретарській біля телефону. Але щоб знайти їх ,потрібно було розгадати
загадки про місце їх розташування.
Знайдені QR-коди учні повинні були відсканувати, прочитати, та
записати у маршрутних листах своїх груп. Код – це закодовані букви. Згідно
теми уроку це були букви: к,к,н,ф,л,т,о,і, а вже потім з них потрібно було
скласти слово «Конфлікт» . На кожному з маршрутів ,крім першого, я
змінила порядок завдань, щоб групи учнів не заважали один одному.
Завдання № 2-7 команди учнів виконували в кабінеті основ здоров’я. За
правильне виконання завдань команда мала можливість отримати два ключі.
Чим більше ключів команди отримають, тим більше літер зможуть відкрити
у зашифрованій ключовій фразі. Для кожної команди була підібрана окрема
ключова фраза.
Висновок:формапроведення уроку у вигляді QR -квесту цікава як для
учнів так і для вчителя. Учні вчилися працювати в команді, допомагати один
одному. Така форма роботи розвиває логіку, увагу а також дає можливість
використовувати сучасні інструменти для навчання - мобільні телефони. В
ігровій формі закріплються та узагальнються знання, виховується
толерантність, особистісна відповідальність та бажання перемогти. А для
вчителя - ще одна форма роботи з учнями на уроці, яка викликає у дітей
бажання краще вчити предмет.
2. Тема уроку: «Узагальнення знань з розділу «Психічна і духовна складові
здоров’я.Конфлікти і стресита їх вплив на здоров’я.»
Мета: навчальна: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з
даної теми, визначитиякість засвоєння знань, перевірити вміння
систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювативласну думку,
застосовуватинабуті знання; виділяти й актуалізовувати в пам’яті учнів
найважливіші явища і процеси;
розвивальна:розвиватикритичне ставлення до результатів своєї праці,
вміння організовувати роботув команді;
виховна: виховувати почуття колективізму,відповідальності ,охайності в
роботі; зацікавленість до вивчення основ здоров’я.
Форма проведення:QR-квест.
Обладнання:маршрутні листи, QR-коди, QR -доміно, роздрукованізавдання
для кожної групи ,мобільні телефони.
Місце проведення:кабінет основ здоров’я, першийповерх школи.
Учасники:учні 7-х класів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ.Мотиваціядо навчання
У житті кожної людини бувають ситуації, коли важко опанувати себе,
коли ти не погоджуєшся з думкою оточуючих, коли поглядиоднієї людини
суперечать поглядам іншої. Розбіжностізагострюються, якщо люди не
можуть стриматисвої емоції і це приводить до ситуації, назву якої я
зашифрувала через QR -коди. Вам потрібно розгадатимісце розташування
QR- кодів, знайти їх ,відсканувати, прочитати, записати відповіді в
маршрутний лист своєї групи. Це є першим завданням. На першому етапі
порядокзавдань для кожної групи змінений,тому будьте уважні.
На вас чекає 6 завдань, за правильне виконання кожного з них ви можете
отримати 2 ключі. Чим більше ключів ви отримаєте, тим більше літер у
кодовомуреченні 7 завдання ви зможете відкрити. Переможе та команда, яка
набере більше балів та першою відгадає ключову фразу. Отже, кожна
команда отримає зараз кільце, конверт із маршрутним листом і за моєю
командою починає рух. Ну що ж, всім зрозуміло завдання? Отже, на старт!
Увага! Почали!
ІІІ. Основна частина
3. Маршрутний лист№1. ( у 2,3,4 маршрутних листахпорядок завдань
змінено)
Завдвння1.
Кожен учень або вчитель хоч раз, але заходив в це особливе
приміщення, яке вирішує багато проблем: піднімає настрій, там можна
поспілкуватися, а ще задовольнитиоднуіз фізіологічних потреб
людини. Що це за приміщення? Там на вас чекають дві підказки.
Сучасна людини не може обійтися без нього, томущо це і засіб
спілкування, а також дозволяє розвиватиінтелектуальне здоров’я.
Інколи він займає багато часу і дехто з учнів цим зловживає. В нашій
школі він знаходиться в тому приміщені , де працює помічник
головної людини.
Це особливемісце в школі, про нього обов’язковозгадають у випадку
надзвичайної ситуації, тому що там можна взяти різні інструменти та
предмети, які допоможуть подолатинебезпеку. На вас чекають там дві
підказки.
Тут працюють дуже поважні люди: від них залежить коли
починаються, а коли закінчуються уроки, бо вони регулюють
навчальний процес. Кожен старшокласникможе стати одним із них. Де
це місце? Знайдіть там підказку.
До цього продуктухарчування добавилислово «морська» вонабагата
на йод, який активізує інтелектуальний розвиток. З цього словавам
потрібна перша буква. Шукайте її там, де ви готували лікувальні чаї.
Фрукти та овочіне тільки смачні ,але й кориснідля здоров’ялюдини.
Їх потрібно вживати протягом всьогороку як свіжими так і
переробленими у вигляді соків, нектарів, компотів. Підказка
знаходиться біля картини з хлопчиком, який із задоволенням це робить.
Завдання2.
Для кожної групи приготовленіQR-доміно «Конфлікт»
Це картки поділені на дві частини: на першій картці написано слово старт.
На другій частині розташований QR- код із словом, що пов’язанеіз поняттям
«Конфлікт». До картки із розгаданим QR-кодом потрібно знайти та
4. приставити картку із словом пояснення, і т.д. Якщо завдання буде виконане
правильно, то між терміном «конфлікт» та останнім розгаданим словом
утвориться ланцюжок слів, який відображає смисловублизькість. На
останній картці буде повідомлення що завдання виконано успішно.
3авдання3
Кожнагрупа пише по два правила запобігання конфліктам, які є важливими саме
для них.
1.________________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2.________________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Завдання4.
Опишіть свої почуття та дії в наведених ситуаціях. Для кожної командисвоя
ситуація.
Ситуація Ситуація Мої по Мої почуття Мої вч Мої вчинки
1.Про мене сказали неправду,
наговорили…
2.Глузують із того, як я
одягнений…
3.Я відповідаю в класі
неправильно, а всі сміються з
мене…
4.Мене образили, сказавши погане
слово,або прізвисько…
Завдання5.
Як у ситуації, коли у квартирі від замикання в мережі загорівся телевізор, ось-ось
може початися пожежа, діятимуть люди із різним темпераментом - холерик,
сангвінік, флегматик, меланхолік? Що ви порадите таким людям? Зробіть власні
висновкиз цих порад.
Реакція
сангвініка________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________
Реакція
флегматика______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
___________________________________________